Perşembe, 19 Eylül 2019
Ekonomi/Turizm Antalya TSO ve Bursa TSO’dan dev işbirliği

Antalya TSO MESEM ile Bursa TSO MESYEB Ltd. Şti arasında imzalanan Mesleki Yeterlilik Belgelendirme İşbirliği Protokolü kapsamında Plastik Enjeksiyon Üretim Elemanı ve Plastik Ekstrüzyon Operatörü mesleklerinde ilk sınavlar Antalya’da gerçekleştirildi.


Eğitim GENÇLERİN HAYALLERİNİN GERÇEKLEŞTİĞİ YER: MURGEM

Muratpaşa Belediyesi’nin 2015-2016 eğitim yılında hizmete açtığı Muratpaşa Gençlik Merkezi (MURGEM), gençlerin; başarı hikayeleri yazıp, hayallerini gerçekleştirmelerini sağlıyor. MURGEM’e devam eden gençlerden 4’ü tıp, 7’si hukuk, 11’i de mühendislik fakültelerinde öğrenim görme hakkı kazandı. MURGEM öğrencilerin çok büyük bölümü birinci sırada tercihlerinde öğrenim görecek


Güncel ATSO’da Gayrimenkul Sektörüne Mesleki Yeterlilik Belgesi Anlatıldı

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO), ATSO Eğitim Araştırma Kültür Vakfı bünyesindeki ATSO MESEM ve TOBB MEYBEM A.Ş. arasında imzalanan işbirliği protokolü kapsamında, Mesleki Yeterlilik Belgesi zorunluluğu getirilen ‘Sorumlu Emlak Danışmanı Seviye 5’ ve ‘Emlak Danışmanı Seviye 4’,‘Mesleki Yeterlilik Belgelendirme Sınavları ve Taşınmaz Ticareti Yönetmeliği’ hakkındaki bilgilendirme toplantısı ATSO Meclis Salonu’nda geçekleştirildi.


Güncel Oto Galericilere Mesleki Yeterlilik Belgesi

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin, ikinci el motorlu kara taşıtı alım-satımı yapan kişiler, satış müdürleri ve satış personeli için Mesleki Yeterlilik Belgesi zorunluluğu getirildiğini belirterek, 13 Ağustos 2019 tarihi itibari ile MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi ibraz edilmeden noterlerden alım satım işlemi gerçekleştirilemeyeceğini bildirdi.


Ekonomi/Turizm ATSO ile BTSO arasında işbirliği protokolü

ATSO MESEM ile Bursa TSO MESYEB Ltd. Şti arasında Mesleki Yeterlilik Belgelendirme İşbirliği Protokolü İmzalandı.


Kültür/Sanat WOME DELUXE’TE FERHAT GÖÇER RÜZGARI ESTİ

Bayram coşkusunu Alanya’da bulunan Wome Deluxe Otel misafirleri ile paylaşan Ferhat Göçer, anne ve babasının bugüne dek bilinmeyen bir özelliğini ilk kez açıkladı…


Ekonomi/Turizm ATSO’dan Mesleki Sertifikasyonda Bir İlk Daha

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Mesleki Sınav ve Sertifikasyon Merkezi (MESEM), aşçı ve kahve bar görevlisi (barista) mesleklerinde akredite edilen ve yetkilendirilen Türkiye’deki ilk ve tek Merkez oldu.


Sağlık/Kadın YAZ GELDİ, ŞOK DİYET TUZAĞINA DÜŞMEYİN

Kimi sağlıklı yaşam, kimisi görsellik için diyete giriyor. Deniz mevsiminin yaşandığı bugünlerde herkesin ihtiyaç duyduğu şey ise hızlı kilo vermek.


Güncel Türel: “Hizmet açığını kapattık vizyon projelere başladık”

Başkan Menderes Türel, Kaleiçi Yat Limanı’nı gerçek bir butik yat limanı haline getirerek, nitelikli turisti Kaleiçi ve kent merkezi ile buluşturacaklarını söyledi. Bugüne kadar Antalya’nın hizmet açığını kapatmaya yönelik kavşak, trafik ve alt yapı yatırımlarına ağırlık verdiklerini anlatan Türel, “Hizmet açığını kapattık, vizyon projelere başladık” dedi. Türel, Şarampol Projesi’nin de tabela disiplini açısından Antalya’ya örnek olacağını kaydetti.


Kültür/Sanat ASMEK yılsonu sergisi büyüledi

Türkiye’nin en büyük yaygın eğitim kurumlarından biri olan Antalya Sanat ve Meslek Eğitim Kursları (ASMEK) yılsonu sergisi ile büyüledi. Merkez ve ilçelerdeki kurs merkezlerinde eğitim alan kursiyerlerin el emeği ürünlerinin yer aldığı serginin açılışında konuşan Başkan Menderes Türel 2005 yılında kurdukları ASMEK’in bugüne kadar 189 bin 542 kişiye hizmet verdiğini söyledi.


Kemer Kemer’de açılış coşkusu... ASMEK-ASFİM ve Anaokulu hizmete açıldı

Antalya Büyükşehir Başkanı Menderes Türel, Kemer’de ASMEK-ASFİM ve Anaokulunu törenle hizmete açtı. Türel, “İnsan odaklı proje böyle olur. Büyükşehir Yasası’yla bu projeleri yapacağımız dediğimizde bize hayır diyenler, gelip sosyal kart projemizi, ASMEK projemizi görsünler. Millete hizmet neymiş öğrensinler” dedi.


Güncel Restaurant, kafe ve barlara terör kilidi önerisi

Reina saldırısı gösterdi ki, terör örgütleri yeni bir terör konseptini sahaya sürdü. Uzmanlar, eğlence merkezi, sinema, restaurant, kafe ve barlar gibi sosyalleştiğimiz mekanların korunması için Avrupa’da, İsrail’de, ABD’de uygulanan olağanüstü hal modeline geçilmesini öneriyor.


Sağlık/Kadın Kendisi tatlı, sağlığa etkisi acı: Şeker gerçekleri

Obezite, diyabet, kalp ve damar hastalıkları gibi bir dizi kronik hastalığın temelinde kan şekerindeki değişikliklere karşı vücudun iç dengesini koruyamaması yatıyor.


Ekonomi/Turizm ATSO VE ANTALYA OSB’DEN ÖRNEK PROJE

Çetin ve Bahar, Antalya OSB’de kurulacak Mesleki Sınav Sertifikasyon Merkezi’nin protokolünü, ATSO’da düzenlenen törende imzaladı.


Güncel Antalya, AB Projeleriyle zenginleşiyor

Vali Dr. Ahmet Altıparmak’ın, ilimizde göreve başladığı günden beri Antalya’da Avrupa Birliği hibelerinden daha etkin düzeyde yararlanılması konusunda belirlediği strateji ve talimatları doğrultusunda, proje kültürünün yaygınlaşması ve bu yönde kurumlarımızın insan kaynağı kapasitelerinin güçlendirilmesi amacıyla başlatılan çalışmalar başarıyla sürüyor.


Kültür/Sanat Antalya’da Bekir Coşkun izdihamı

Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği “Halkın Gündemi” etkinliğine katılan Gazeteci-Yazar Bekir Coşkun, yoğun ilgi gördü. Bekir Coşkun, “Atatürk’e, Cumhuriyet’e ve bayrağa sahip çıkalım” dedi.


Siyaset MHP Kepez’e ‘Kaya’ aday

Milliyetçi Hareket Partisi Kepez İlçe Teşkilatı’nın 26 Şubat Pazar günü yapılacak olan kongresi öncesi Vehbi Kaya başkanlık için adaylığını açıkladı. Kaya, önemli olanın MHP’nin iktidarı olduğunu söylerken “Seçilsem de seçilmesem de partim için çalışmaya devam edeceğim” dedi.


Güncel “İstihdamın Anahtarı: ATSO Mesleki Sınav ve Sertifikasyon Merkezi”

ATSO tarafından hazırlanan “İstihdamın Anahtarı: ATSO Mesleki Sınav ve Sertifikasyon Merkezi (AMESEM)” isimli proje, Merkezi Finans ve İhale Birimi (MFİB) tarafından açılan VOC-TEST Merkezleri Hibe Programı kapsamında hibe almaya hak kazandı. Toplam uygun maliyeti 270.989,85 Avro olan projenin yüzde 90’ı Merkezi Finans ve İhale Birimi tarafından desteklenecek.


Siyaset Öztürk’ten ilk ziyaret Kılınç’a

Milliyetçi Hareket Partisi Antalya Milletvekili Aday Adayı İsa Öztürk, aday adaylığı sürecinde ilk ziyaretini MHP Kepez İlçe Başkanı Süleyman Kılınç’a yaptı.


Siyaset Türkiş iddialı konuştu

12 Haziran'da yapılacak milletvekilliği genel seçimlerinde Ak Parti'den Antalya Milletvekili aday adayı olan İbrahim Türkiş, Antalya Dedeman Otel'de basınla buluştu.


Ekonomi/Turizm “Aman dikkat, bankanın eli yine cebinizde”

Çevre Ve Tüketici Haklarını Koruma Derneği (ÇETKODER) Genel Başkanı Mustafa Göktaş, Bankalar tarafından uygulamaya konulan ortak ATM kullanımı işinde tüm tüketicileri dikkatli olmaya ve özenli kullanmaya çağırdı.


Siyaset “Engelli vatandaşlarımız için çalışmaya devam edeceğim”

MHP Konyaaltı Belediye Başkan adayı Mehtap ABay, seçilse de, seçilmese de engelliler için çalışmaya devam edeceğini söyledi.


Siyaset “Hayatımı bu yola adadım”

İşitme Engelliler Derneği’ni ziyaret eden MHP Konyaaltı Belediye Başkan adayı Mehtap Abay, dernek üyelerine destek sözü verdi. Abay “Hayatımı bu yola adadım. Seçilsem de seçilmesem de engelli vatandaşlarımız için çalışmaya devam edeceğim” dedi


Güncel Kepezaltı ve Santral’e arsa tapusu

Kepez Belediye Başkanı Erdal Öner ve Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, iki mahallede yaptıkları toplantılar sonrası hak sahiplerinin istediği doğrultusunda Kepezaltı ve Santral Mahalleleri’nde tapuların, arsa tapusu olarak verilmesini kararlaştırdı.


Güncel 81´lik katil adliyede

Alanya´da 67 yaşındaki karısını 15 yerinden bıçaklayarak öldüren 81 yaşındaki bedensel ve zihinsel engelli M.Y, tekerlekli sandalyeyle adliyeye çıkarıldı.


Güncel 21 yıl önce kendisini terk eden annesini arıyor

Nikahsız olarak birlikte yaşayan anne ve babasının ayrılmaları üzerine, 21 yıl önce Eskişehir Erkek Yetiştirme Yurdu´na verilen Deniz Karağaç (23), yüzünü hiç hatırlamadığı annesini bulmak umuduyla Antalya´ya geldi.


Güncel Anket kavgası büyüyor

AK Parti İl Başkanı Hamza Taş, düzenlediği basın toplantısında MHP İl Başkanı Nizamettin Sağır’ı suçladı. Taş, Sağır’ı kastederek, “AKP’nin başarılı icraatlarını kıskandıkları için yanlış anketlerle çamur siyaset güdüyorlar” dedi.


E-bülten Gurubu

bize katılın ...