Pazar, 25 Ağustos 2019
Kültür/Sanat Jessica May ÖzdilekPark Antalya’da!


“Yeni Gelin” dizisiyle Türkiye’nin tanıdığı ve sevdiği bir isim haline gelen Brezilyalı Oyuncu Jessica May, 18 Ağustos Pazar günü ÖzdilekPark Antalya’da sevenleriyle buluşmaya hazırlanıyor. Özdilek Ev Tekstili’nin de reklam yüzü olan başarılı oyuncu hem güzelliği hem de sempatik tavırlarıyla izleyicilerin dikkatini çekiyor.


Güncel 15 Temmuz eserleri ödüllendirildi

Kepez Belediyesi’nin katkıları ile düzenlenen 15 Temmuz Ruhu 3. Resim Heykel Yarışmasının Ödül Töreni ve Sergi açılışı jüri üyelerinin de katılımıyla yapıldı.


Güncel Kepez çocuk atölyeleri eğlendirirken öğretiyor

Kepez Belediyesi Anadolu Oyuncak Müzesi bünyesindeki atölye çalışmaları çocuklara hem eğlenceli hem de bilgilendirici etkinlikler sunuyor.


Güncel Muratpaşa Antika ve İkinci El Eşya Pazarı açıldı

Muratpaşa Belediyesi, yılların birbirine karıştığı, zamanın anlamını yitirdiği antika ve ikinci el eşya pazarını Kızıltoprak Mahallesi kapalı pazar yerinde açtı. Artık her pazar günü kurulacak antika ve ikinci el eşya pazarı, koleksiyonerleri, antika meraklılarını ve retro – vintage tutkunlarını bir araya getirecek.


Kültür/Sanat En tatlı müzeye Muratpaşa’dan bir eser

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Antalyalı Sibel Özçelik’in Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 100’üncü yılı anısına Samsun’da açılacak yenilenebilir sanat eserleri müzesinde sergilenecek ve tamamen şekerden yapılmış Milli Kurtuluş Anıtı’nın etkileyici bir çalışma olduğunu söyledi. Başkan Uysal, “Müzede yer alan bir eserin Muratpaşa’mızdan gitmesi bizi ayrıca gururlandırdı” dedi.


Kültür/Sanat Antalya Kültür Sanat’ın Yeni Sergisi “Bizim Sayfiyelerimiz”

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) tarafından kente kazandırılan Antalya Kültür Sanat'ın yeni sergisi “Bizim Sayfiyelerimiz: Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Sanat Koleksiyonu’ndan Bir Seçki” açıldı.


Kültür/Sanat “Neşredilmemiş Anadolu Selçuklu Sikkeleri”

Antalya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde çalışmalarını sürdüren Antalya Kent Müzesi, “Neşredilmemiş Anadolu Selçuklu Sikkeleri” adlı kitabı okuyucularla buluşturdu. Kitapta, Bahadır Kalaycı’nın koleksiyonunda yer alan 51 adet sikke ile 1 adet kurşun mühür ilk defa kamuoyunun bilgisine sunuluyor.


Güncel GRAPHX’E BERLİN’DEN BÜYÜK ÖDÜL...

Barut Hotels’in yeni konsepti COLLECTION için yaratılan reklam filmi, 18’inci BERLIN THE GOLDEN CITY GATE Turizm Filmleri festivalinden Büyük ödülle döndü.


Güncel ‘Cumhuriyetimizin Önder Kadınları Sergisi’ Agora Alışveriş Merkezi’nde

8 Mart Dünya Kadınlar Gününe Özel ‘Cumhuriyetimizin Önder Kadınları Sergisi’ Agora Alışveriş Merkezi’nde...


Güncel Yılın rengi mercan iyimserliği vurguluyor

Her sene global renk otoritesi Pantone tarafından belirlenen yılın rengi bu sene Living Coral (Canlı Mercan) oldu. Modadan, kozmetiğe, tasarımdan dekorasyona kadar hemen hemen her alanda trendler için belirleyici olan mercan rengi, canlılığıyla yaşama sevinci aşılıyor, kullanıldığı mekanın enerjisini yükseltiyor.


Kültür/Sanat Onay Akbaş sergisi ilk kez Antalya’da

Muratpaşa Belediyesi, şair Sunay Akın’ın “Çok az sayıda ressam, tablolarına benzer. Onlardan biri de Onay Akbaş’tır” sözleriyle anlattığı 30 yıldır Paris’te yaşayan ressam Onay Akbaş’ın Antalya’daki ilk kişisel sergisini sanatseverlerle buluşturuyor. Onay Akbaş’ın ‘Kıyısız Dalgalar’ isimli sergisi 8 Şubat Cuma saat 17.30’da Türkan Şoray Kültür Merkezi’nde açılıyor.


Kültür/Sanat Akdeniz Üniversitesinin Gururu UNIFM91.3

Akdeniz Üniversitesi Radyosu 3. Müzikonair Radyo Ödülleri yarışmasında “En İyi Üniversite Radyosu” kategorisinde birinci oldu. Böylece Akdeniz Üniversitesi ve İletişim Fakültesinin marka değeri haline gelen UNIFM91.3 yayın hayatına başladığı günden bugüne değin kazandığı pek çok ödüle bir yenisini daha eklemiş oldu.


Teknoloji/Bilim/İnternet 773 milyon e-posta kimliği ve 21 milyon parola ifşa edildi

Yaklaşık 773 milyon benzersiz e-posta adresi ve 21,2 milyondan fazla parola, Koleksiyon #1 olarak adlandırılan büyük bir veri dökümünde açığa çıkarıldı. Daha önce de daha büyük boyutlu veri sızıntıları meydana gelmişti ancak ilk kez bu denli büyük bir veri ifşa edilmiş görünüyor.


Güncel Antalya’nın deniz yaşamı bu müzede

Kaleiçi Yat Limanı’nda hizmet veren Büyükşehir Belediyesi’ne ait Türkiye’nin ilk Deniz Biyolojisi Müzesi 5 yılda 25 bin ziyaretçiye ev sahipliği yaptı.


Ekonomi/Turizm Antalya Müzesi İçin Seferberlik

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) ve Antalya Sanayici ve İş Adamları Derneği (ANSİAD) öncülüğünde bir araya gelen Sivil Toplum Kuruluşları (STK)’lar, kent merkezinde bulunan Antalya Arkeoloji Müzesi’nin, bulunduğu alanda çağdaş bir mimari yorumla yeniden yapımı için “Yeni Müzemizi Eski Yerinde İstiyoruz” kampanyası başlatıyorlar.


Güncel Çocuklara özel ‘’Sevimli Hayvanlar’’ çikolata koleksiyonu 1983Beyoğlu’nda

Çikolata ve kahve severlerin buluşma noktası 1983Beyoğlu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda çocuklara ayrıcalıklı bir gün yaşatmak adına ‘’Sevimli Hayvanlar’’ çikolata koleksiyonu hazırladı. 1983Beyoğlu, çikolata koleksiyonun yanı sıra mağazalarında gerçekleştireceği çikolata workshop çalışması ile de çocuklara bayramı doyasıya yaşatacak.


Kültür/Sanat Kepez’den film festivalli şehre sinema müzesi

Kepez Belediyesi, 1964’ten beri düzenlediği film festivaliyle sinemaya destek veren Antalya’ya, Türk sinemasının hatıralarının yaşatılacağı bir müze armağan etti. Dokuma Yeşilçam Müzesi’nde, Türk sinemasının unutulmaz karakterlerinin ve Yeşilçam’ın ünlü filmlerinin hatıraları olacak.


Güncel Hırsızlık kurbanlarının yüzde 80’i taşınıyor

İnsanlar hırsızlık vakalarında, maddi değeri olan eşyalarının çalınmasından ziyade, mahrem alanlarına girilmesinden ve manevi değeri yüksek eşyalarının zarar görmesinden endişe ediyor. Hırsızlık kurbanı olanlar, mahremiyetinin bir kez ihlal edildiği düşüncesiyle artık orada yaşamak istemiyor. Bu nedenle evine hırsız girenlerin yüzde 80’i taşınıyor.


Güncel Dokuma’da Klasik Mercedes Buluşması

Klasik otomobil meraklılarının bir araya geldiği Dokuma Parkı, bu kez klasik Mercedes otomobil tutkunlarını buluşturdu.


Kültür/Sanat ‘Don Kişot’un İzleri’ Antalya’da

Modern Avrupa edebiyatının ilk romanı kabul edilen Don Kişot’un yazarı 
Miguel De Cervantes’e gönderme yapan ve onun roman kahramanını görsel bir dille resimlerinde yansıtan ressam Orhan Zafer, eserlerini ‘3. Antalya Edebiyat Günleri’ kapsamında Muratpaşa Belediyesi’nde sergileyecek


Teknoloji/Bilim/İnternet Kaspersky Lab zararlı yazılım tarama aracı KLara’yı açık kaynak haline getirdi

Kaspersky Lab güvenlik araştırmacıları, ilgili zararlı yazılım örneği aramayı hızlandırmak için geliştirilen KLara adlı aracı herkesin kullanabilmesi için açık kaynak haline getirdi.


Güncel BEYMEN CLUB STİL GÜNLERİ ANTALYA’DA

2018 İlkbahar/ Yaz sezonunda modern kadın ve erkeği yeni vazgeçilmezleriyle buluşturan BEYMEN Club, BEYMEN Club Stil Günleri ile modaseverleri tarzlarını keşfetmeye davet ediyor.


Güncel MEKTUP ARKADAŞLIĞI İLE ANTALYA’YI TANITIYOR

İlk, Orta ve Lise eğitimini Antalya’da tamamlayan ve halen İstanbul’da Bilgi Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü öğrencisi olan Umutcan Öncü, küçüklüğünden bu yana gerçekleştirdiği mektup arkadaşlığı ile ülkemizin ve yaşadığı Antalya’nın tanıtımını yapıyor.


Kültür/Sanat Muratpaşa’da 6 Mart etkinlikleri

Muratpaşa Belediyesi, Atatürk’ün Antalya’ya gelişinin 88’inci yıl dönümü anısına Atatürk fotoğrafları sergisi açtı, Mesleki Eğitim ve Sanat Toplulukları (MEST) Türk Sanat Müziği Korosu, Ata’nın sevdiği şarkılardan oluşan konser verdi.


Otomotiv Clio ve Megane R.S. Ailesi Yenilendi

Renault Sport, özel seri Clio R.S. 18 versiyonu ile otomobil severler ve koleksiyonerleri fethediyor. Renault Sport Formula 1 dünyasından esinlenen, sınırlı sayıda üretilen bu özel seri sarı ve siyahın eşsiz uyumunu gözler önüne seriyor.


Güncel 
Dokuma’ya Emirgan Çeşmesi

Kepez Belediyesi, ‘İlçenin 6 meydanına Osmanlı Çeşmesi’ projesi kapsamında Dokumapark’a, Emirgan Çeşmesi’nin anıtsal değeri olan bir örneğini inşa etti.


Güncel Klasik Otomobiller Buluşması Kepez’de

Kepez Belediyesi, ‘Klasik Otomobiller Buluşması’ düzenliyor. 11 Şubat Pazar günü düzenlenecek buluşma, klasik otomobil severleri bir araya getirecek.


Sağlık/Kadın “Al, kullan, at” alışkanlığına dikkat

Alışveriş yapmanın mutluluk hormonunu arttırdığı bilimsel bir gerçek olsa da “mutlu oluyorum” diyerek sürekli alışveriş yapmak takıntıya dönüşebiliyor.


Güncel Ayakkabı Dünyası’nın Antalya’daki 5.mağazası Agora Antalya AVM’de açıldı!

Yenilenen koleksiyonu ve avantajlı fiyatlarıyla adından söz ettiren Ayakkabı Dünyası, büyüme hamlesine Antalya’daki yeni mağazasıyla devam ediyor.


Ekonomi/Turizm ATSO Ekim Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Ekim Ayı Olağan Meclis Toplantısı, Meclis Başkanı Süleyman Özer’in başkanlığında, Meclis Üyelerinin yoğun katılımıyla gerçekleşti. ATSO Başkanı Davut Çetin, Meclisin açılışında yaptığı konuşmada, Oda faaliyetlerinin yanı sıra, kent ve ülke gündemine yönelik değerlendirmelerde bulundu.


Güncel PTT A.Ş. 177. Yaşını Kutluyor

PTT A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kenan Bozgeyik: 
“177 Yıllık Mazisiyle PTT, İnsanı Merkeze Alan Millî Bir Kuruluş Olarak Global Bir Oyuncu Haline Geldi”


Güncel Antalyalı ustalar da oyuncak müzesinde

Başkan Hakan Tütüncü, Antalya’nın geleneksel oyuncak sanatçısı Haşim Usta’nın ahşap oyuncaklarını da oyuncak müzesinde çocuklarla buluşturuyor.


Güncel Büyükşehir’den Antalya tarihine büyük katkı... 100 yıl öncesinin gazetesi bulundu

Büyükşehir Belediyesi, yapımı devam eden Antalya Kent Müzesi çalışmaları kapsamında kent tarihine ilişkin öncelikli belgelerin tespiti ve Antalya’ya kazandırılması için çalışmalarını yoğunlaştırdı. 1920’li yıllarda Antalya basın tarihinin en önemli temsilcilerinden biri olan Akdeniz Gazetesi’nin kayıp nüshaları Antalya’ya getirildi.


Güncel Mobilya Sektöründe ‘Nitelikli İnsan Gücü’ Yetişmiyor

Dünyada yaşanan ekonomik belirsizliklerden en çok etkilenen sektörlerin başında mobilyanın geldiğini söyleyen Art Design markasının kurucusu Rıza Terzi, sektörde iş gücü ve girdi maliyetlerinin yüksek olmasının ekonomik durgunluk dönemlerinde firmaları zorladığının altını çiziyor.


Ekonomi/Turizm TEB, TÜRK FİNTECHLERİNİ DÜNYAYA HAZIRLIYOR

TEB Bireysel ve Özel Bankacılık Kıdemli Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Mendi, melek yatırım platformumuz ve sahip olduğumuz network ile finansal teknolojiye yönelik şirketleri, Türk fintechleri dünyaya hazırlıyoruz” dedi.


Ekonomi/Turizm BRANDROOM, ANTALYA THE LAND OF LEGENDS MAĞAZASI AÇILDI

Dünya modasına yön veren tasarımcıların en yeni koleksiyonlarının yer aldığı Brandroom, “Antalya The Land of Legends” mağazası ile alışveriş deneyimini bambaşka boyutlara taşıyor.


Güncel FETÖ toplanma merkezi 15 Temmuz müzesi oluyor

Kepez Belediyesi, hain darbe girişimin yapan FETÖ Terör Örgütü’ne yönelik operasyonlarda gözaltına alınanların toplanma merkezi olan eski Dokuma Fabrikası’ndaki işçi yemekhanesi binasını, ‘15 Temmuz Görsel Sanatlar ve Demokrasi Müzesi’ yapıyor.


Güncel FETÖ toplanma merkezi 15 Temmuz müzesi oluyor

Kepez Belediyesi, hain darbe girişimin yapan FETÖ Terör Örgütü’ne yönelik operasyonlarda gözaltına alınanların toplanma merkezi olan eski Dokuma Fabrikası’ndaki işçi yemekhanesi binasını, ‘15 Temmuz Görsel Sanatlar ve Demokrasi Müzesi’ yapıyor.


Güncel Kepez ilk kütüphanesine kavuşuyor

Başkan Hakan Tütüncü, ilçenin ilk kütüphanesini, Akdeniz Üniversitesi ile birçok liseye yakın bir bölge olan Gülveren Mahallesi’ne yapacaklarını duyurdu.


Güncel Büyükşehir Belediyesi Doğa Tarihi Müzesi kuruyor

Büyükşehir Belediyesi, ‘Müzeler Kenti Antalya’ hedefi doğrultusunda, Antalya’ya Doğa Tarihi Müzesi kazandırmak için kolları sıvadı. Kepez Santral Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında kurulacak Doğa Tarihi Müzesi için arama konferansı düzenlendi.


Güncel Genç Kâşifler Zaman Yolculuğunda

Akdeniz Uygarlıkları Araştırma Enstitüsü tarafından 6-12 yaş grubu çocuklar için “Genç Kâşifler Zaman Yolculuğunda” adlı müze etkinliği düzenlendi.


Güncel Dokuma’nın emektarlarını sevindirecek proje

Kepez Belediyesi, eski Dokuma Fabrikası yerleşkesinin önemli bir hatırasını daha ayağa kaldırıyor. İşçi ve memur yemekhaneleri, fabrika çalışanları için lokal ve çok amaçlı salon haline getiriliyor.


Ekonomi/Turizm VALİ MÜNİR KARALOĞLU ANTALYALI TURİZMCİLERLE BİR ARAYA GELDİ

Vali Münir Karaloğlu, Antalya Kültür Sanat Merkezi’nde Antalyalı turizmcilerle toplantıda bir araya geldi.


Güncel Dokuma’da şenlik var

Kepez Belediyesi tarafından halka kazandırılan ve ilk etabı geçtiğimiz yıl görkemli bir törenle açılan Dokuma Kent Parkı’nda düzenlenen Dokuma Şenliği başladı.
 
Kepez Belediyesi’nin ortak akıl ile halka kazandırdığı Dokuma Kent Parkı’nda düzenlenen Dokuma Şenlikleri başladı. 

Nostaljik araçların sergilendiği ve konserlerin verildiği şenlik ikinci yılında da vatandaştan yoğun ilgi gördü.


Güncel Dokuma şenleniyor

Dokuma Kent Parkı’nda ikincisi bu hafta sonu düzenlenecek olan şenlikte, nostaljik araçlar sergilenecek, konserler verilecek.


Güncel BEYMEN CLUB STİL GÜNLERİ BAŞLIYOR

2017 İlkbahar/ Yaz sezonunda modern kadın ve erkeği yeni vazgeçilmezleriyle buluşturan BEYMEN Club, BEYMEN Club Stil Günleri ile modaseverleri tarzlarını keşfetmeye davet ediyor.


Güncel Sektörün Lideri AKAY Gelinlik Şimdi Antalya’da

40 yılı aşan deneyimiyle Türkiye’nin en köklü gelinlik markalarından biri olan AKAY, rüyaları süsleyen modellerini Antalyalı gelin adaylarıyla buluşturuyor


Ekonomi/Turizm Tütüncü'den yerli üretime destek

Antalya İnşaat Müteahhitleri Derneği, Yerli Param Yerli Malım adlı projelerini tanıtmak amacıyla Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’yü başkanlık makamında ziyaret etti.


Güncel Efsane minibüs Kepez’de

Kepez Belediyesi’nin, eski Dokuma Fabrikası yerleşkesinde oluşturacağı nostaljik araçlar müzesinin yeni üyesi Volkswagen’in efsane minibüsü VW Kombi oldu.


Güncel 
Dokuma müzeler kampüsü oluyor

Kepez Belediyesi, eski Dokuma Fabrikası yerleşkesini, 5 ayrı müze ve bilim merkezi projeleriyle müzeler kampüsü haline getiriyor.


PELİ PARQUET, EN YENİ TASARIMLARI İLE DOMOTEX’TEYDİ

Her yıl Almanya’nın Hannover şehrinde düzenlenen ve sektörün dünyadaki en önemli fuarı olan “Domotex Halı ve Zemin Kaplamaları Fuarı” 14-17 Ocak 2017 tarihleri arasında düzenlendi.


Güncel Çağdaş ve Dinamik Bir Eğitim Alanı:
Bilge Adam Koleji Antalya

Türkiye’de ve dünyada finanstan eğitime çok çeşitli sektörlere mobilyadan aksesuara tasarımlar sunan Koleksiyon, Türkiye’nin eğitim alanındaki öncülerinden Bilge Adam Bilişim Grubuna ait Bilge Adam Koleji’nde yenilikçi ve fonksiyonel tasarımlarıyla yer aldı.


Kültür/Sanat Konyaaltı Belediyesi’nden Öğretmenler Günü’ne özel sergi

Konyaaltı Belediyesi, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk anısına emekli resim öğretmeni Yamen Karaarslan’ın 1950-1980 yıllarında öğrenci tarafından yapılan resimlerden oluşan sergisini açtı.


ORTA DOĞU'LU KADINLARIN TERCİHİ, TÜRK TEKSTİLİ

KAYRA Tekstil, Türk tekstil dünyasına yön verdiği gibi, Orta Doğu'da da adından söz ettirmeye devam ediyor. Kayra Genel Koordinatörü Furkan Ortakaya, bu durumda kültürler arası benzerliğin büyük önem taşıdığını söyledi.


Otomotiv Ford’da “Bir Başka” dönem başladı

Dünyanın ilk seri otomobil üreticisi ve geniş kitlelerin otomobile erişimini sağlayan ilk marka olma özelliğini taşıyan Ford, Türkiye otomotiv pazarındaki ürün portföyü, satış ve satış sonrası stratejisini ‘’Bir Başka’’ konseptli marka yaklaşımı ile güçlendirdiğini duyurdu.


Güncel Atatürk fotoğrafları sergisi Kepez’de

Kepez Belediyesi’nin her yıl Atatürk fotoğrafları koleksiyonunu sergilediği Atatürk Fotoğrafları Sergisi, İsmet İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin katılımıyla Erdem Bayazıt Kültür Merkezi’de açıldı.


Güncel Türkiye’nin Hafızası SEKA Kâğıt Müzesi açılıyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin endüstriyel mirası korumak ve yaşatmak amacıyla oluşturduğu Türkiye'nin ilk, Dünya’nın en büyük kâğıt müzesi SEKA Kâğıt Müzesi, 06 Kasım Pazar günü, Milli Savunma Bakanı Fikri Işık ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun katılımıyla açılıyor.


Kültür/Sanat 53. Uluslararası Antalya Film Festivali yeniliklerle dolu bir yılı geride bıraktı

Türkiye’nin en köklü sinema etkinliği Uluslararası Antalya Film Festivali; 16-23 Ekim tarihleri arasında 7 salonda, 227 seansta 39 ülkeden 134 film izleyicileriyle buluşturdu, 130’a yakın yan etkinlik düzenledi, Altın Portakal dahil 43 ödül sahibini buldu. Festival Merkezi, Festival Yolu ve Film TMR platformu gibi yepyeni adımlarla sinemaya ve Antalya’ya katkı sağladığı bir yılı daha geride bıraktı.


Güncel TELESET Antalya Mağazası Yenilenen Yüzüyle Açıldı…

Türkiye'nin ilk modüler mobilya üreticisi Teleset, bayi ağını genişletmeye devam ediyor…


Sağlık/Kadın ÇANTALAR BU KIŞA DAMGA VURACAK

Yaza elveda kışa merhaba dediğimiz bu günlerde, kış modasına yön verecek detaylarda ortaya çıkmaya başladı. Her sezon olduğu gibi bu sezonun modasını da çantalar belirleyecek.


Güncel Ottomania Sergisi Expo 2016’da açıldı

Expo 2016 Antalya bir büyük sergiye daha ev sahipliği yapıyor. Tarihi şekillendiren savaşlar, olaylar ve dünyanın kaderini belirleyen dönüm noktalarının farklı bir bakış açısıyla sergilendiği Ottomania Sergisi büyük ilgi görüyor.


Güncel NETWORK’TEN YENİ SEZON MOTTOSU: DOĞAYA DÖNÜŞ!

Yeni bir mevsim, ruhunda bir yerlerde saklanan yepyeni seni keşfetme vakti …


Güncel Antalyalı Gazeteciler Kültürel ve Doğal Mirası Projesi ile Burdur'da buluştu

Antalya Gazeteciler Cemiyeti başkanlığında oluşturulan “Antalyalı Gazeteciler Kültürel ve Doğal Mirası ile Buluşuyor” projesinin ikinci faaliyeti Burdur yöresine yapıldı.


Güncel Nostaljik araçlar çok sevildi

Antalyalılar, otomobillerle ilgili hatıralarına Dokuma Kent Parkı’ndaki nostaljik araç koleksiyonunda dokunuyor.


Güncel Minicity Dokuma Kent Parkı’nda

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Kepez Belediyesi işbirliği ile Dokuma Kent Parkı’na önemli bir turistik mekân kazandırıldı. Minicity’deki eserler, Dokuma Kent Parkı’nda sergilenecek.


Güncel Devrim’e Konya’dan davet geldi

Kepez Belediyesi, ilk milli otomobilin üretim hikâyesini anlatmak ve Dokuma Kent Parkı’ndaki sergilemek için prototipini yaptırdığı Devrim, Konya’da otomobil konferansının konuğu olacak.


Güncel Tütüncü’nün tramvayı Expo 2016’da

Kepez Belediyesi tarafından TARİHİ Dokuma Fabrikası’nda sergilenmek üzere özel olarak yaptırılan İstanbul Taksim’deki nostaljik tramvayın kopyası EXPO 2016 fuarının sosyal medya hesabında tanıtıldı.


Teknoloji/Bilim/İnternet AVENGERS EKİBİ KARRE KIDS’TE, VİKO İLE ÇOCUKLAR GÜVENDE…

Marvel’in dünyaca ünlü süper kahramanları, Avengers ekibinde yeniden bir araya geliyor. Üstelik bu kez televizyon ekranlarına ya da sinema perdesine değil, miniklerin odalarına konuk oluyor.


Sağlık/Kadın Yörük Kadın Kıyafetleri, Antalya’nın 2016 Takvimi Oldu

Antalya Tanıtım Vakfının gelenekselleşen Yeni Yıl takvimlerinde 2016 yılı için farklı bir tema yer aldı. 2015 yılı 25 Kasım tarihinde açılışı gerçekleştirilen Vakıf bünyesinde kurulan sanal Antalya Kadın Müzesi sergilerinden olan YÖRÜK KADIN KIYAFETLERİ 2016 yılı takviminde yer aldı.


Güncel Yörük Kadın Kıyafetleri, Antalya’nın 2016 Takvimi Oldu

Antalya Tanıtım Vakfının gelenekselleşen Yeni Yıl takvimlerinde 2016 yılı için farklı bir tema yer aldı. 2015 yılı 25 Kasım tarihinde açılışı gerçekleştirilen Vakıf bünyesinde kurulan sanal Antalya Kadın Müzesi sergilerinden olan YÖRÜK KADIN KIYAFETLERİ 2016 yılı takviminde yer aldı.


Teknoloji/Bilim/İnternet Türk Telekom Grubu’ndan Tivibu ve fiber internet bir arada


Türk Telekom Grubu, yeni yıl öncesinde hazırladığı kampanyayla; Tivibu ve fiber interneti bir arada sunuyor. Grup, "Fiber’le Çifte Şenlik" kampanyasıyla; 35 GB limitsiz fiber hızlı internet ile Sinema Paketi'nin dahil olduğu Tivibu IPTV’yi ayda sadece 60.90 TL'ye kullanıcılarıyla buluşturuyor.


Otomotiv 740 HP’lik Ferrari F12berlinetta ABD Pazarı’nda tanıtıldı

Otomotiv sektörünün tutku yaratmayı başaran en önde gelen otomobil markalarından biri olan Ferrari, ABD’de düzenlenen ve uluslararası nitelikte en önemli otomotiv etkinlikleri arasında yer alan Peeble Beach Concours D’Elegance’da yine gövde gösterisi yaptı.


Ekonomi/Turizm Mayıs ayında ihracattan iyi enflasyondan kötü haber geldi

Ekonomi haberleri, vergi ve yeni Türk Ticaret Kanunu konuları ile gündemdeki önemini sürdürdü. Medya Takip Merkezi (MTM)’nin Mayıs ayını kapsayan araştırmasına göre, Ekonomi basınında öne çıkan konular, vergi, ihracat, enflasyon ve yeni TTK oldu. İşte, ayın ekonomi gündeminin detayları…


Güncel ‘Accessorize’ ve ‘bebe’ Mağaza Müdürlerinin ‘Motivasyon’ Buluşması ...

Unitim Marka Mağazacılık çatısı altında Türkiye çapında hizmet veren ve büyük bir dağıtım ağına sahip olan takı ve aksesuar markası ‘Accessorize’ ile bayan giyimin yenilikçi firması ‘bebe’ mağazalarının müdürleri Antalya’da bir araya geldi.


2013 ilkbahar/yaz moda trendlerini uzmanlar anlatacak

Ege Bölgesi’nde ihracatın ve istihdamın lokomotifi Hazırgiyim ve Konfeksiyon Sektörü, Ege Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği organizasyonunda 2013 İlkbahar-Yaz Moda Trendleri Semineri’nde buluşuyor.


Porselende 2012 trendi: Kombine Takımlar

Zarif ürünleriyle moda yaratan NG Grubu’na bağlı Kütahya Porselen, 2012 porselen tercihlerini sıraladı.


Kültür/Sanat Fetih 1453 rekor kırdı...

Türkiye gündemi, ekonomi, siyaset ve spor kadar kültür-sanat faaliyetleri ile de dolup taşıyor.


Anadolu’nun hakiki çayı Obaçay

Migros’un Anadolu Şöleni kampanyasının özel ürünlerinden Obaçay, ebru sanatıyla işlenmiş özel saklama kaplarıyla raflarda yerini aldı.


Güncel Antalya’da gümüş rüzgârı esiyor

Gümüş aksesuar modasının öncü ismi Fix Silver, kurulduğu günden bu yana sürdürdüğü istikrarlı büyümesine devam ediyor.


Teknoloji/Bilim/İnternet B&O’dan Sevgililer Günü’ne Özel Hediye Seçenekleri

Lüks ses ve görüntü sistemleri pazarının lider üreticisi, dünyanın en iyi high-end ses ve görüntü sistemleri markası Bang & Olufsen, koleksiyonundaki Sevgililer Günü’ne özel renk seçeneklerine sahipürünlerini ile satışa sunuyor.


Spor Türk basınının yeni gözdesi yabancı futbolcular

Ocak ayında, spor dünyasında yine bomba gelişmeler yaşandı. Şike olayları gündemden bir türlü düşmezken, T.Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar ve ekibi baskılara dayanamayarak istifa etti.


TIMEX’in yeni koleksiyonu göz kamaştırdı

150 yılı aşkın süredir, en gelişmiş teknolojiyi, kalıcı görselliğe aktaran TIMEX, saat yapımcılığında devrim niteliğindeki patentli Intelligent Quartz™ teknolojisini sundu…


Manavgat Turizm aşkı modayla buluşuyor!

Türkiye’de turizm sektörünün ilk yatırımlarından biri olan Barut Otel Grubu’nun çalışanları, Hatice Gökçe’nin kendine özgü tasarımlarıyla müşterilerine kaliteli hizmet vermeyi sürdürecek.


Güncel Yeni YATAŞ Bedding ve ENZA Home'lar açıldı

YATAŞ, tüm Antalya mağazalarını yeni mağaza konseptleri YATAŞ Bedding ve ENZA Home’lara dönüştürdü. Yeniden yapılandırılan mağazalar, Lara’da gerçekleşen törenle Antalyalılara takdim edildi.


Güncel YATAŞ Antalya mağazaları konsept değiştirdi

YATAŞ, tüm Antalya mağazalarını yeni mağaza konseptleri YATAŞ Bedding ve ENZA Home’lara dönüştürdü. Yenilenen mağazalar, 2 Aralık, Cuma günü Lara’da gerçekleşecek törende Antalyalılarla buluşturulacak. YATAŞ, açılış şerefine tüm ürünlerde %25 indirim fırsatı sunacak!


Ekonomi/Turizm Yeni yılı Selpak’la kutlayın!

Türkiye’nin yenilikçi ve lider markası Selpak, özel tasarlanmış “Selpak Yılbaşı Özel Mendil Koleksiyonu” ve “Selpak Collection Peçete” yılbaşı desenleriyle, hayatı renklendirmeye devam ediyor.


"Dönemin basınında Atatürk" sergisi

Filli Boya Yönetim Kurulu Başkanı Gözde Akpınar’ın özel Atatürk koleksiyonuna ait bir seçkiden oluşan “Dönemin Basınında Atatürk” sergisi 10 Kasım 2011’de kapılarını ziyaretçilere açıyor.


Güncel İstek'li öğrenciler Antalya müzesi'nde

İSTEK Antalya Yeditepe Koleji İlköğretim Okulu 5. sınıf öğrencileri, Antalya Müzesi’ni gezdi.


Güncel Dünyanın en büyük mimarlık zirvesi Antalya'da

Mimarlar Odası Antalya Şubesi, dünyaca ünlü turizm kentlerinde düzenlenen Mimarlık Bienalleri’nin bir örneğini 2023 yılında düzenlenecek olan Dünya Mimarlık Kongresi’ne hazırlık olarak iki yılda bir Antalya’da gerçekleştirmeyi planlıyor.


Kütahya Porselen'den Cumhuriyet Bayramına özel fincan

Türklerin dünyaya hediyesi olan kahve, zaman içinde çeşitlense de vazgeçilmeyen bir tutku olmaya devam ediyor. Farklı zevklerin buluşma noktası Kütahya Porselen’in kahve takımları da bu tutkuya eşlik edecek çeşitliliğe sahip...


Ekonomi/Turizm Tohumculukta birlikte stratejik yol haritası arayışı

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA), Birleşmiş Milletler (BM) ve Batı Akdeniz Tarım Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü (BATEM) ile birlikte yürütülen ‘tohumculuk sektöründe kümelenme’de saha çalışması tamamlanmasının ardından stratejik yol haritası belirlenmek amacıyla kurum ve kuruluşların yanısıra sektör temsilcilerinin katıldığı çalıştay yapıldı.


Güncel ANTDECO tüketiciyle buluşuyor

2008 yılında kurulan Fekan İnş. Taah. Dek. İth. İhr. Tic. Ltd. Şti bünyesinde bulunan ve duvar kağıdı ve Dekorasyon sektörüne hızlı bir başlangıç yapan ANTDECO seçkin ürünlerini ve İthal Duvar Kağıtlarını Perge Bulvarındaki Showroom’unda tüketicisiyle buluşuyor.


Favori’den Müzikseverlere Özel Bir Armağan

14 ayar altın takı segmentinin lider markası Favori, zengin ürün yelpazesini genişletmeye devam ediyor. Favori müzikseverlere armağan olarak keyifli kolye uçlarını beğeniye sunuyor. Sanatın güzel formu olan müzik, Favori’nin özgün takılarının ilham kaynağı oluyor.


Dünya modası Troia'da buluşacak

Çalışmalarına aralıksız devam edilen ve 18-19-20-21-22 Ekim 2011 tarihleri arasında Çanakkale Ören yerindeki 3.000 yıllık kültürel değer Troia’nın içinde gerçekleşecek TROİA FASHION WEEK (Troia Moda Haftası) için çalışmalara başlandı.


Güncel Türkiye’nin en büyük porselen ve seramik showroomu Antalya’da

Kütahya Porselen ve Kütahya Seramik’in beraber sergilendiği 5500 m2 büyüklüğündeki 3 katlı showroom, Antalya Burdur karayolu üzerinde tatilcilerin ve Akdenizlilerin uğrak noktası olmaya aday.


Güncel Akdenizli “Beymen Resort Store” Antalya’da açıldı

Türk perakende sektörünün öncü markası Beymen, yeni bir konseptle oluşturduğu “Beymen Resort Store” mağazasını Antalya’da hizmete soktu.


Güncel İl İl Dış Ticaret Potansiyeli belirlendi

Dış Ticaret Müsteşarlığı yeni adı ile Ekonomi Bakanlığı bürokratları tarafından bilimsel metotla hazırlanan ve 81 ilin tek tek ele alındığı verilerinin bulunduğu ‘İl İl Dış Ticaret Potansiyeli’ kitabı 524 sayfadan oluşuyor.


“En iyilerin en iyisi”

Dünyanın en seçkin tasarım yarışması olan “Red Dot Design Award Best Of The Best’’, ilk kez bir Türk tasarımcısına ve markasına verildi.


Kültür/Sanat Hanedan ve Kamera Sergisi Aygaz’da

Aygaz, Osmanlı Hanedanı’nın fotoğraflarını tarih ve sanat meraklılarıyla buluşturuyor. İstanbul’daki Aygaz Genel Müdürlük binasına açılacak "Hanedan ve Kamera" başlıklı sergi, 7 Temmuz-2 Eylül 2011 tarihleri arasında, sanat, tarih ve fotoğraf tutkunları tarafından ziyaret edilebilecek.


E-bülten Gurubu

bize katılın ...