Cuma, 22 Kasım 2019
Güncel Nikahı Başkan Uysal kıydı

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Mehmet Saraç’la hayatı birleştiren Demircikara Mahalle Muhtarı Ayşe Peçen’in nikahını kıydı. Şahitliklerini Antalya eski Valisi Saim Çotur ve Muratpaşa Kaymakamı Orhan Burhan’ın yaptığı çifte, Başkan Uysal Türk bayrağı ve Atatürk’ün tarihe ve geleceğe ışık tutan eseri Nutuk’u hediye etti.


Sağlık/Kadın Kahvenin Hem 40 Yıllık Hatırı Hem Sayısız Faydası Var

Gıda, beslenme ve sağlık konularında geliştirdiği projelerle toplum sağlığının geleceği için çalışan Sabri Ülker Vakfı, güne zinde başlamak, gün içinde canlanmak için tüketilen keyifli anların eşlikçisi kahveyi masaya yatırıyor. Kahvenin faydaları ve nasıl tüketilmesi gerektiğine dair önemli bilgiler aktaran Vakıf, tüm besinlerin olduğu gibi kahvenin de dengeli tüketilmesi gerektiğine dikkat çekiyor.


Sağlık/Kadın Alzheimer’dan Korunmanıza Yardımcı Besinler…

Günümüzde erken yaş döneminde de görülmeye başlayan ve kesin bir tedavisi olmayan Alzheimer’dan korunmak için hayatınıza dahil etmeniz gereken besinleri Hastane Derindere Nöroloji Uzmanı Dr. Pelin Duman’dan öğrendik…


Sağlık/Kadın Bel çevresi yağlardan kurtulmak için yoğurt tüketin

Yaz aylarında daha fit olma isteği artıyor. Özellikle kış döneminde alınan kilolar varsa bu kilolardan kurtulmak istendiğini, bu nedenle de diyete ağırlık verildiğini belirten Sodexo Entegre Hizmet Yönetimi Sağlıklı Yaşam Yöneticisi Diyetisyen Sibel Mumcu, “Kilo vermek için yapılan tüm diyet programları bir uzman kontrolünde kişiye özel hazırlanmalı ve takip edilmeli. Bununla birlikte kilo kontrolü için yapılan diyetlere dost gıdaları tanımak genel olarak kendimizi kontrol etmede de faydalı olur” dedi.


Sağlık/Kadın PET ŞİŞE KANSER YAPMAZ, KAHVE KORUR!

Birçok kişi midede ekşime ve şişkinlikten şikayet eder ancak çok fazla ciddiye almaz. Aslında mide kanseri buna benzer belirtilerle geliyorum der. İstinye Üniversitesi Liv Hospital Bahçeşehir Gastroenteroloji Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Ümit Koç, mide kanseri ile ilgili doğru bilinen yanlışları anlattı.


Sağlık/Kadın KALBİ KORUYAN 5 ÖNEMLİ BESLENME KURALI!

Kalp damar hastalıkları dünyada ölümlerin birinci derecede nedeni olmaya devam ediyor. Öyle ki dünyada her 4 kişiden biri kalp damar hastalıklarına yakalanıyor ve her yıl 18 milyon kişi bu hastalıklardan yaşamını yitiriyor.


Sağlık/Kadın GUT ARTIK ZENGİN HASTALIĞI DEĞİL!

Halk arasında ‘zengin’ hastalığı olarak bilinen gut hastalığı sadece et yemekten kaynaklanmıyor. Glukoz/fruktoz şurubu içeren meyve suları da hastalığa davetiye çıkarıyor. Midye veya sakatat yiyorsanız da risk altındasınız…


Sağlık/Kadın BESLENMENİN MUTLULUKLA BİR İLGİSİ VAR: MUTLU EDEN BESİNLER!

Hayatımıza huzur ve mutluluk getirmenin iyi bir uyku çekmek, meditasyonla ruhumuzu dinginleştirmek, sevdiklerimizle zaman geçirmek, gülmek gibi pek çok yolu var. Ancak öyle bir şey var ki bizi mutlu ettiği ve daha iyi hissettirdiği artık bilimsel olarak da kanıtlandı: Yemek! Herbalife Beslenme Danışma Kurulu Üyesi Doç İsmet Tamer, yediğimizde bizi mutlu eden besinleri anlattı…


Sağlık/Kadın HAMİLEYSENİZ BUNLARI YAPMAYIN

Anne adaylarının hamilelik boyunca kafasında pek çok soru işareti vardır. Nasıl beslenmem gerekir, hangi egzersizleri yapmalıyım gibi sorular kafaları karıştırır. Hamilelikte anne ve bebek sağlığı için yapılması gereken pek çok şey var. Ama bir de yapılmaması gerekenleri unutmamak lazım.


Manavgat MANAVGAT'A YAT LİMANI YAPILACAK, IRMAK KAMERALARLA GÖZETİLECEK

Antalya Deniz Ticaret Odası (DTO) Başkanı İnanç Kendiroğlu, Manavgat'a denizcilerin işleteceği denizde 450, karada 350 yat kapasiteli yat limanı yapılacağını, güvenli seyir yapılmasını sağlamak ve göçmen kaçakçılığını önlemek amacıyla Manavgat Irmağı'nın kameralarla takip edileceğini bildirdi.


Ekonomi/Turizm Antalya DTO'da Nefes Kredileri başlıyor

Antalya Deniz Ticaret Odası (DTO) Başkanı İnanç Kendiroğlu, yeni dönem 'Nefes Kredisi'' başvurularının önümüzdeki hafta başlayacağını belirtti.


Güncel Başkan Uysal Sevgililer Günü’nde nikah kıydı

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, yeni bir hayata ‘Evet’ demek için 14 Şubat Sevgililer Günü’nü tercih eden çiftlere “Bir kahvenin 40 yıl hatırı vardır” diyerek kahve fincanı takımı hediye etti.


Güncel ÇEVRECİ KOMŞU KART’TAN KOMŞU KAHVESİ

Muratpaşa Belediyesi; 17 Kasım Dünya Komşular Günü dolayısıyla ‘Bir kahvenin 40 yıl hatrı vardır’ sloganıyla tek pişirimlik Türk Kahvesi dağıttı. 17 Kasım Dünya Komşular Günü dolayısıyla ayrıca Kırcami, Kozaklı Komşuevleri ile Fener, Soğuksu ve Falez Yaşlıevleri’nde de özel programlar düzenleniyor


Kültür/Sanat TÜM D&R’ LARDA KİTAPLAR KONUŞACAK, KİTAP KONUŞULACAK

12-31 Ekim tarihleri arasında Türkiye genelindeki D&R mağazaları ve dr.com.tr adreslerinde düzenlenecek D&R Kitap Fuarı'nda müthiş indirimlerin yanı sıra binlerce imzalı kitaba ulaşma ve birbirinden ünlü yüzlerce yazarla bir araya gelme fırsatı yakalanacak.


Ekonomi/Turizm Başaran Ulusoy adaylığını açıkladı

TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Başaran Ulusoy, Aralık ayında yapılacak TÜRSAB Seçimleri öncesinde turizm gazetecileri ile buluştu. Başaran Ulusoy, önümüzdeki seçimler için başkan adaylığını açıkladı.


Sağlık/Kadın Alzheimer’dan Korunmanıza Yardımcı Besinler…

Günümüzde erken yaş döneminde de görülmeye başlayan ve kesin bir tedavisi olmayan Alzheimer’dan korunmak için hayatınıza dahil etmeniz gereken besinleri Hastane Derindere Nöroloji Uzmanı Dr. Keriman Oğuz anlattı.


Sağlık/Kadın AŞIRI SICAĞA KARŞI 10 KRİTİK ÖNLEM

Aşırı sıcakların ve yoğun nemin nefes aldırmadığı bugünlerde sağlığımızdan olmamak için tükettiğimiz besinler ve içeceklerden vücudumuzu serin tutmaya dek almamız gereken birçok önlem var.


Sağlık/Kadın 8 adımda olumsuz düşüncelerinizden kurtulun

En iyimser bireylerin dahi doğal olarak olumsuz duygulara kapıldığı zaman ve durumlar vardır. Endişe, üzüntü, öfke ve diğer olumsuz duygular normal hayatın birer parçalardır. Ancak kronik olarak bardağın boş tarafını görmek hem fiziksel hem de zihinsel açıdan zararlıdır ve hayatın kaçınılmaz zorlukları karşısında bireyin kendini toparlamasına engel olur.


Sağlık/Kadın KENDİNİZİ MUTLU HİSSETMENİZİ SAĞLAYACAK 8 BESİN

Şehir hayatının yoğunluğu, iş stresi, kişisel sorumluluklar gibi pek çok etken gün içinde kendimizi mutsuz hissetmemize yol açabiliyor. Böyle anlarda birçok kişi kendini yeniden iyi hissetmek için bir şeyler atıştırıyor. Çünkü bazı besinler içerdikleri serotonin gibi maddeler nedeniyle mutluluğun kapılarını aralayabiliyor.


Güncel Rusya Başkonsolosu Rogoza’dan teşekkür.. 


Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Rusya Federasyonu Antalya Başkonsolosu Oleg Rogoza’yı makamında ağırladı.


Güncel BU KAHVEHANEYE KADINLAR GİREBİLİR

Muratpaşa Belediyesi, Kırcamii Kahvesi düzenlemesini tamamladı. Denetlemelerde bulunan Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, “Kırcami Kahvehanemize, kadın komşularımızı da bekliyoruz” dedi


Sağlık/Kadın Kafein madde bağımlılığıyla karıştırılmamalı

Uzmanlar gün içinde sıklıkla tükettiğimiz içeceklerdeki kafein oranının bağımlılık oluşturmadığını, önerilen tüketim miktarını geçmediğinde fayda sağladığını söylüyor.


Sağlık/Kadın 21 adımda kilolara veda!

Kilo almamızın nedeni olan kalorileri kesmek, almak kadar kolay olmuyor maalesef. Bazen yediğimiz küçücük bir şey bize yağ, kilo ve tabii kalori olarak dönerken, saatlerce yürümek, koşmak ya da aç kalmak o küçücük şeyin günahını çıkaramıyor. Bu durumda tek çare ise kalorileri kesmeye kalıyor. Diyetisyen Emre Uzun, kalorilerden kurtulmanın yollarını anlatıyor.


Sağlık/Kadın Türkiye’de 600.000 aile Alzheimer hastalığı ile mücadele ediyor!

Türkiye nüfusu içinde şu an toplam nüfusun %8,7’sini oluşturan 65 yaş üstü nüfus hızla artıyor. Buna karşın diğer yaş grupları bu hızda bir artış göstermiyor.


Döşemealtı Başkan Turgay Genç 365’nci nikahı kıydı

Döşemealtı Belediyesi Evlendirme Servisi 2015 yılında toplam 366 gencin nikahına ev sahipliği yaptı. Yılın son nikahını ise Belediye Başkanı Turgay Genç kıydı.


Sağlık/Kadın “Su içmeyi” ihtiyaçtan alışkanlığa terfi ettirin

Vücudumuza aldığımız su dışında herhangi bir sıvı, su yerine geçmez. Gün içerisinde, kendi sağlığımız için alışkanlık haline getirmek zorunda olduğumuz yegane eylem; su içmek olmalı. Waternet Sağlıklı Beslenme Uzmanı Diyetisyen Canan Aksoy da bilinçli su tüketimi için önemli tavsiyelerde bulunuyor.


Siyaset İESOB’dan AESOB’a Ziyaret

İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Zekeriya Mutlu, Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Abdullah Sevimçok’u makamında ziyaret ederek bir süre görüştü


Güncel “Halkı ‘efendimiz’ biliriz”

Çoğu siyasetçinin seçim sonrası ihmal ettiği seçmen, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün akşam saatlerinde yaptığı sürpriz ev ziyaretleri ile moral buluyor.


Teknoloji/Bilim/İnternet "DSÖ'nün açıklaması paranoyaya dönüşmemeli"

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Biyofizik Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tunaya Kalkan IARC Raporu’nun ardından konuyu değerlendirdi.


Sağlık/Kadın İş yaşamının ritmine kapılıp fazla kiloların esiri olmayın

Teknolojinin günlük yaşantımıza sunduğu kolaylıklar, bilgisayar başında çalışanların hareketsiz bir yaşam sürmelerine neden olurken; pek çok sağlık sorununu da beraberinde getirebiliyor.


Sağlık/Kadın Genç kalmak isteyenler dikkat!

Hepimizin aklındaki temel soru: “Genç kalmak veya Yaşlanmayı tersine çevirmek mümkün mü?” Aslına bakarsanız yanıt; “Evet, mümkün!”


Marshall Osmanlı renkleri koleksiyonu

Yarım asırdır, rengin dekorasyonda kullanımları konusunda öncülük eden ve sunduğu koleksiyonlar ile insanların hayatına renk katan Marshall Boya, asırlardır canlılığını koruyan renklere, çağdaş mekanlarda yeniden hayat vermek üzere Osmanlı Sanatı Uzmanı Serdar Gülgün ile işbirliği yaptı.


Özsüt kahvelerine Fransız yorumu

Özsüt’ün misafirlerine sunduğu seçeneklerin arasına yepyeni kahve lezzetleri eklendi. Fransa’nın en büyük kahve üreticisi Cafés Richard ile işbirliği gerçekleştiren Özsüt, Türk damak tadına uygun yepyeni kahve harmanları geliştirerek tüm şubelerinde sunmaya başladı.


Türk kahvesinin ünlü markası İstanbul Üniversitesi’ndeydi

İstanbul Üniversitesi (İÜ) İstanbul Araştırmaları Ana Bilim Dalı, 2010 Avrupa Kültür Başkenti kutlamaları kapsamında düzenlediği “Lezzet-i İstanbul Söyleşileri”nde, İstanbul’un 138 yıllık kahvecisi Kurukahveci Mehmet Efendi’yi konuk etti.


Nestle Coffee-Mate®’den Türkiye’de bir ilk…

Dünya’nın ve Türkiye’nin bir numaralı kahve kreması NESTLE COFFEE-MATE®, Mayıs ayında piyasaya sunduğu iki yeni çeşidiyle Türkiye’yi aromalı kahve kreması ile tanıştırdı.


Sağlık/Kadın Buzlu kahveler kalori bombası

Dünya Kanser Araştırma Fonu (WCRF) adlı kanserle mücadele kuruluşu, sayıları giderek artan zincir kahve salonlarında satılan bazı buzlu kahvelerin, mükellef bir yemekten daha fazla kalori içerdiği uyarısında bulundu.


Finike Pop sanatçısı Deha, gençleri coşturdu

Finike Fuar Alanı'nda konser veren pop müziğinin yeni seslerinden Deha, binlerce hayranına unutulmaz bir gece yaşattı.


Güncel Tütüncü’den çat kapı ziyaret

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Atatürk Mahallesi’ndeki Birlik Sitesi’nde oturanlara çat kapı ziyarette bulundu. Sürpriz ziyaret karşısında ev sakinleri hem şaşırdı hem de sevindi.


Siyaset Başkan Tütüncü’den kahve paketiyle ziyaret

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Kepezlileri bir paket kahveyle ziyaret ediyor.


Finike Samani’den Finike Belediye Başkanı’na ziyaret

AK Parti Antalya İl Başkanı Hüseyin Samani, Finike Belediye Başkanı Nail Dülgeroğlu'na nezaket ziyaretinde bulunarak, başkan seçilmesini kutladı.


Güncel İlk kahveyi Türel pişirdi

Kesim Kuru Kahvenin 60.yılını geride bıraktığı tanıtım töreninde ilk kahve eski Büyüksehir Belediye Baskanı Menderes Türel Tarafından pişirildi.


Gazipaşa "Bir fincan kahve kampanyası"

Gazipaşa'da CHP'li kadınlar, ''Bir fincan kahve kampanyası'' ile propaganda yapıyorlar.


Keçi boynuzu unundan kahve

Afrodizyak özelliği yanında kolesterolü düzenlemeye yardımcı olmaktan çocuklarda zeka ve kemik gelişimine kadar birçok faydası bulunduğu belirtilen harnuptan, (keçiboynuzu) elde edilen unun da gıda sektörü ve tükeciler tarafından ilgi gördüğü bildirildi.


Manavgat Manavgat’ta askıda kitap ve gazete evi hizmete girdi

Manavgat İlçe Halk Kütüphanesi Müdürlüğü askıda gazete ve kitap projesini Manavgat Belediyesi’nin desteği ile hayata geçirdi.


Derimod’dan fırsat günleri

Tasarımlarıyla sektörün modasını belirleyen Derimod’da çok özel bir kış indirimi başlıyor. Kampanya çerçevesinde, bir çift Derimod ayakkabı alanlar ikinci çift ayakkabıya yarı fiyatına sahip olabilecek.


Sağlık/Kadın Çok kahve göğüs ölçüsünü küçültüyor

İsveç’te yapılan bir araştırmaya göre, fazla kahve içmek kadınlarda göğüs ölçüsünün küçülmesine neden oluyor.


Güncel Kafecan’a iki ödül

Merkezi Hollanda'da bulunan 6 milyar dolarlık ciroya sahip Douwe Egberts kahvenin Türkiye distribütörü Kafecan, 65 ülke arasında dağıtılan 5 ödülün 2'sini aldı.


Sağlık/Kadın Kahve, rahim ağzı kanserinden koruyor

Kahvenin, rahim ağzı kanserine yakalanma riskini azaltabileceği belirlendi. Yeşil çayın da benzer etkileri olup olmadığını araştıran bilim adamları, çay içmekle rahim ağzı kanserine yakalanma riski arasında bağlantı bulmadı.


Güncel Jumbo’dan kahvelerinize özel tepsi

Jumbo iftar sonrası kahve keyfinize yeni servis tepsileriyle eşlik ediyor


Güncel 81 ilin yemek ve elişleri dünyaya tanıtılacak

Antalya´da kurulacak ´´Şehr-i Aşiyan´´ adlı alışveriş merkezinde, Türkiye´nin 81 ilinin yöresel yemekleriyle el işleri tanıtılıp, satılacak.


Güncel Kardeşlerden eğlenceli veda

Kemer Belediyesinin kardeş şehri Schwabach ile Yunan Kardeş Kalampaka Belediyesi Başkanları ile misafirlerinin oluşturduğu 40 kişilik heyete önceki akşam Gül Beach Resort Hotel’de bir eğlence düzenlendi.


Güncel Türk kahvesine ALTAV desteği..

Yurt dışında açılacak ALTAV bürolarında Türk kahvesi tanıtılacak. Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV) ile Kurukahveci Mehmet Efendi şirketi tanıtım için işbirliği yaptı.


E-bülten Gurubu

bize katılın ...