Cuma, 22 Kasım 2019
Güncel Nikahı Başkan Uysal kıydı

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Mehmet Saraç’la hayatı birleştiren Demircikara Mahalle Muhtarı Ayşe Peçen’in nikahını kıydı. Şahitliklerini Antalya eski Valisi Saim Çotur ve Muratpaşa Kaymakamı Orhan Burhan’ın yaptığı çifte, Başkan Uysal Türk bayrağı ve Atatürk’ün tarihe ve geleceğe ışık tutan eseri Nutuk’u hediye etti.


Sağlık/Kadın Kahvenin Hem 40 Yıllık Hatırı Hem Sayısız Faydası Var

Gıda, beslenme ve sağlık konularında geliştirdiği projelerle toplum sağlığının geleceği için çalışan Sabri Ülker Vakfı, güne zinde başlamak, gün içinde canlanmak için tüketilen keyifli anların eşlikçisi kahveyi masaya yatırıyor. Kahvenin faydaları ve nasıl tüketilmesi gerektiğine dair önemli bilgiler aktaran Vakıf, tüm besinlerin olduğu gibi kahvenin de dengeli tüketilmesi gerektiğine dikkat çekiyor.


Manavgat Başkan Böcek: “Sorunların çözümü için 5 yıl beklemeyeceğiz”

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Manavgat ilçesinde muhtarlar ve STK temsilcileri ile bir araya geldi. Manavgat’ın taleplerinin masaya yatırıldığını ve değerlendirildiğini söyleyen Başkan Böcek, “Bu çalışmaları yapmak için 5 seneyi beklemeyeceğiz” dedi.


Güncel Başkan Esen, “Muhtarlarımızla birlikte çalışacağız”


Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, Konyaaltı Muhtarlar Derneği Başkanı Faruk Kıldıran ve 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri sonrası görevlerine başlayan Konyaaltı İlçesi mahalle muhtarlarını makamında ağırladı.


Manavgat BAŞKAN SÖZEN’DEN “ÇAT KAPI” EV ZİYARETİ

Manavgat Belediye Başkanı ve CHP Manavgat Belediye Başkan adayı Şükrü Sözen, eşi Hatice Sözen ile birlikte ‘çat kapı' ev ziyaretleri gerçekleştirerek seçim çalışması yapıyor


Kültür/Sanat Kaleiçi Festivali Evgeny Grinko konseriyle açılıyor

Muratpaşa Belediyesi’nin 11 – 14 Ekim tarihlerinde Rusya’nın onur konuğu ülke olarak katılacağı Kaleiçi Oldtown Festivali’nin açılışında, Youtube’da yayınladığı video kliplerine binlerce Türkçe yorum yapılan Rus piyanist Evgeny Grinko sahne alacak.


Manavgat MANAVGAT'A YAT LİMANI YAPILACAK, IRMAK KAMERALARLA GÖZETİLECEK

Antalya Deniz Ticaret Odası (DTO) Başkanı İnanç Kendiroğlu, Manavgat'a denizcilerin işleteceği denizde 450, karada 350 yat kapasiteli yat limanı yapılacağını, güvenli seyir yapılmasını sağlamak ve göçmen kaçakçılığını önlemek amacıyla Manavgat Irmağı'nın kameralarla takip edileceğini bildirdi.


Ekonomi/Turizm Antalya DTO'da Nefes Kredileri başlıyor

Antalya Deniz Ticaret Odası (DTO) Başkanı İnanç Kendiroğlu, yeni dönem 'Nefes Kredisi'' başvurularının önümüzdeki hafta başlayacağını belirtti.


Güncel Yaşlıların Tünektepe’de vals ve manzara keyfi

Büyükşehir Belediyesi, Antalya genelinde hizmet veren huzurevlerinde kalan 200 yaşlı bireyi teleferikle Tünektepe’ye çıkardı. Antalya’yı kuş bakışı izleyen yaşlı bireyler çay içip sohbet ederken, kimi de vals ve tango yaparak anın keyfini yaşadı.


Güncel Tütüncü, “Sanayi esnafının hedefi dünya pazarı olmalı”

İmar sorunları çözülünce daha büyük işletmelere dönüşen Akdeniz Sanayi Sitesi esnafını ziyaret eden Kepez Belediye Başkanı Tütüncü, ekonomiye ve istihdama katkı için esnafın dünya pazarına açılma gibi hedefler belirlemesini istedi


Güncel Kepez’de Makam Sokakta

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, cadde cadde gezerek, belediyeyi, makamı vatandaşın ayağına götürüyor. Başkan Tütüncü, cadde ziyaretlerinde hem halkıyla var olan gönüldaşlığını pekiştiriyor hem de sorunları yerinde çözüyor.


Ekonomi/Turizm Doğaltaş sektöründe çifte fuar heyecanı

Türk Doğaltaş Sektörü çifte fuar heyecanı yaşıyor. Dünya mermer rezervlerinin yüzde 40’ına sahip olan Türkiye, Mart ayında dünyanın en büyük iki fuarında Türk doğaltaşlarını görücüye çıkaracak.


Güncel Kepez Tütüncü’den memnun

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, rutin bir mesaisi olan cadde ziyaretlerinde hemşehrilerinin taleplerini yerinde dinliyor ve karşılıyor. Kepezliler de bu ziyaretlerde, Başkanları Hakan Tütüncü’nün hizmetlerinden ve kendileriyle iç içe olmasından duydukları memnuniyeti dile getiriyor.


Güncel Başkan Uysal Sevgililer Günü’nde nikah kıydı

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, yeni bir hayata ‘Evet’ demek için 14 Şubat Sevgililer Günü’nü tercih eden çiftlere “Bir kahvenin 40 yıl hatırı vardır” diyerek kahve fincanı takımı hediye etti.


Güncel Tütüncü‘nün esnaf buluşması

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, ‘Esnaf Buluşması’ kapsamında bu hafta Teomanpaşa Mahallesi esnafını ziyaret etti. Başkan Tütüncü, önce mahalle sakinleri ve esnafla kahvaltı yaptı, ardından istek ve önerilere kulak verdi.


Sağlık/Kadın Mavi Ev konuşmalarında göz hastalıkları anlatıldı

Büyükşehir Belediyesi “Mavi Ev Konuşmaları” ile Antalyalıları bilgilendirmeye devam ediyor. Op. Dr. Hatice Yasemin Yıldız, Yaşlılıkta Göz Hastalıkları konulu seminerde yaşlılığa bağlı olarak yaşanan görme bozuklukları hakkında bilgi verdi.


Kemer Gül'den Türel'e: “Menderes bey gelsin belediyecilik dersi vereyim”

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in Kemer Belediyesi’ne yönelik eleştirilerine cevap veren Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, “Belediyeciliğin okulu yok ama Menderes beye ücretsiz ders verebilirim. Kemer’e gelsin, modern belediyeciliğin nasıl yapıldığını kendisine öğretmeye hazırım. Türel’in eksikliklerini tamamlamaya her zaman talibim” dedi.


Ekonomi/Turizm Yağcı: “2018 birlikte çalışıp başarı kazanacağımız yeni bir sezon olacak”


Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği AKTOB’un Ocak ayı yemekli toplantısı Antalya Lara’da bulunan Aska Lara Otel’de yapıldı.


Kemer Alman tatilcilerden örnek davranış!


Almanya’da yaşayan ve tatillerini 12 yıldan bu yana Kemer Limak Limra Otel olarak seçen Carina Moecker Neuss ve arkadaşları, Almanya’dan getirdikleri kedi evlerini ve mamaları otelin çeşitli noktalarına yerleştirdiler ve yaptıkları bu davranış ile de alkışı hak ettiler. 
Güncel Antalya Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya'dan Engelliler Günü Mesajı

Antalya Emniyet Müdürü Celal UZUNKAYA Engelliler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.


Güncel ÇEVRECİ KOMŞU KART’TAN KOMŞU KAHVESİ

Muratpaşa Belediyesi; 17 Kasım Dünya Komşular Günü dolayısıyla ‘Bir kahvenin 40 yıl hatrı vardır’ sloganıyla tek pişirimlik Türk Kahvesi dağıttı. 17 Kasım Dünya Komşular Günü dolayısıyla ayrıca Kırcami, Kozaklı Komşuevleri ile Fener, Soğuksu ve Falez Yaşlıevleri’nde de özel programlar düzenleniyor


Güncel Ebru Türel muhtaçların yüzünü güldürüyor

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in eşi Ebru Türel, ihtiyaç sahibi vatandaşların tek tek kapısını çalıp dertlerini dinleyerek çözüm üretmeye devam ediyor. Türel, son olarak Muratpaşa İlçesi’nde ihtiyaç sahibi aileleri ziyaret etti.


Güncel Kepez’den örnek mali başarı 


2017 bütçesinin 30 milyon lira fazla verdiğini açılayan Başkan Tütüncü, yatırımlara ayrılan payın 2009 yılına göre yüzde 68 arttığını söyledi. Tütüncü, "2018'e daha büyük hedeflerle hep birlikte yürüyeceğiz"


Güncel Başkan Türel'den tramvayda 3. etap raylı sistem müjdesi

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, her an her yerde halkla bir araya gelmeye devam ediyor. Türel, sürpriz bir şekilde dün akşam Şarampol’den tramvaya binerek, otogara kadar seyahat etti. Halkla sohbet eden Başkan Türel, raylı sistem 3. etabına yılsonuna kadar başlamayı hedeflediklerini müjdeledi.


Güncel Tütüncü’den vefa ziyareti

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, memleketi Korkuteli ilçesine bağlı Çaykenarı Köyü’nü ziyaret ederek, hem hemşehrileriyle hem de öğretmenleriyle hasret giderdi.


Güncel Tütüncü’den İdil’e belediyecilik çıkartması

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, yardımcıları ve bürokratlarıyla birlikte kayyum danışmanı olarak atandığı Şırnak’ın İdil ilçesi ziyaretinde, bilgi ve birikimlerini paylaştı.


Güncel Türel gönül aldı

Yeni Mahalle’de orucunu Kepezlilerle birlikte açan Başkan Menderes Türel, ardından vatandaşların evlerine konuk oldu.


Güncel Tütüncü’den göz sağlığı teftişi

Kepez Belediyesi Başkanı Tütüncü, hizmete giren sağlık merkezini denetiminde göz muayenesinden geçti.


Ekonomi/Turizm Belediyeciliğin sınırları bu fuarda gelişecek

Türkiye’deki belediyecilik sınırlarını uluslararası düzeye taşıması amacıyla AKBB’nin düzenlediği Antalya City Expo, Antalya Expo Center’da ziyarete açıldı.


Güncel İLK 10’DA TÜRKİYE’DEN ÜÇ KÖPRÜ YER ALACAK

Türkiye 2023 hedeflerine emin adımlarla ilerliyor. Çanakkale Zaferi’nin 102. yılında temelleri atılan “Çanakkale 1915 Köprüsü”, Cumhuriyetin 100. yılı olan 2023’te hizmete girecek; köprü açıldığında Japonya’nın Akashi-Kaikyo köprüsünü tahtından indirerek dünyanın en uzun aralıklı köprüsü ünvanına sahip olacak.


Güncel Lyrboton Kome Perge gibi olacak

Başkan Hakan Tütüncü, yeniden gün yüzüne çıkardıkları ve arkeopark olarak düzenleyecekleri Lyrboton Kome Antik Kenti’nin, Perge gibi Antalya’nın tarihi yerlerinden biri olacağını söyledi.


Güncel Rusya Başkonsolosu Rogoza’dan teşekkür.. 


Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Rusya Federasyonu Antalya Başkonsolosu Oleg Rogoza’yı makamında ağırladı.


Serik BAŞKAN ÇALIK, ALMANYA’DA YENİ PAZAR ARAYIŞINDA

Geçtiğimiz günlerde İlçeler arasında Türkiye’nin en başarılı dördüncü belediye başkanı seçilen Serik Belediye Başkanı Prof. Dr. Ramazan Çalık, Fruit Logistica adlı Berlin Sebze ve Meyve fuarında katılımcılar ve fuar idarecileri ile görüşerek yeni pazar arayışını sürdürdü.


Güncel Tütüncü çiftinden kan bağışına destek

Kepez Belediyesi Başkanı Tütüncü, eşi Dr. Ayşe Tütüncü ile birlikte AK Parti Kepez Teşkilatı’nın düzenlediği kan bağışı buluşmasına destek verdi.


Ekonomi/Turizm İş dünyası TL için bir arada

Antalya iş dünyası sivil toplum kuruluşları Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) çatısı altında çalışmalarını yürüten Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Antalya Genç Girişimciler Kurulu (GGK) ev sahipliğinde bir araya geldi.


Ekonomi/Turizm NÜKLEER ENDÜSTRİNİN KALBİ BU ZİRVEDE ATACAK

Nükleer sanayinin devlerini buluşturacak 4. Uluslararası Nükleer Santraller Zirvesi, 8-9 Mart 2017 tarihlerinde İstanbul’da düzenleniyor.


Ekonomi/Turizm İnşaat sektörü teknolojide uyarı sinyali veriyor

KPMG’nin hazırladığı “Teknoloji Üstünlüğünü İnşa Etmek” başlıklı 2016 Küresel İnşaat Araştırması, sektörün teknolojiyle sınavını gözler önüne serdi. Araştırmaya göre firmaların sadece yüzde 8’i ileri teknoloji vizyonuna sahip. İnşaatta yüzyılın hızına yetişmek için teknolojinin sağladığı inovatif fırsatlara yatırım yapmak şart.


Güncel Antalya’da ulaşılmayan engelli kalmıyor

Büyükşehir Belediyesi, Antalya’yı mahalle mahalle dolaşarak, engelli bireyleri tespit ediyor, sorunlarını dinliyor. Çalınan her kapı engelli vatandaşları hayata bağlıyor. Engelli yakını Mustafa Tekin, daha önce böyle bir hizmetle karşılaşmadıklarını belirterek, “Hatırlandık. Daha da ne isteyeyim" dedi.


Güncel EXPO 2016 Antalya Ajansı 14. Konsey Toplantısı yapıldı

EXPO 2016 Antalya Ajansı’nın 14. Olağan Konsey Toplantısı Antalya Valisi ve EXPO 2016 Antalya Yönetim Kurulu Başkan Vekili Muammer Türker başkanlığında yapıldı.


Güncel Tütüncü yaşlıların elini öptü

Kepez Belediyesi Başkanı Tütüncü, Yaşlılar Haftası nedeniyle düzenlenen etkinlikte huzurevi sakinlerinin elini öptü.


Güncel Hayme Hatun’un evlatlarıyız

Her ay düzenlenen kadınlar matinesini, bu kez 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne denk getiren Kepez Belediyesi Başkanı Tütüncü, bilinenin aksine ataerkil değil, anaerkil devlet anlayışı içinde olduğumuzu vurguladı.


Güncel 
Tütüncü’den örnek davranış

Başkan Hakan Tütüncü, Kepez Devlet Hastanesi’ni, yapımında katkısı olan geçen dönemki meclis üyeleriyle ziyaret ederek, vefasını bir kez daha gösterdi. Meclis üyeleri ise Antalya’nın ilk akıllı hastanesi olan Kepez Devlet Hastanesi ile iftihar ettiler.


Ekonomi/Turizm YILLIK ENFLASYON HEDEFİ AŞTI

BAGEV ve ATB Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır, 2015 enflasyonunun hedefin üzerinde olduğunu belirtirken, yüksek enflasyonda tarımın etkisine dikkat çekti.


Döşemealtı Başkan Turgay Genç 365’nci nikahı kıydı

Döşemealtı Belediyesi Evlendirme Servisi 2015 yılında toplam 366 gencin nikahına ev sahipliği yaptı. Yılın son nikahını ise Belediye Başkanı Turgay Genç kıydı.


Siyaset İESOB’dan AESOB’a Ziyaret

İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Zekeriya Mutlu, Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Abdullah Sevimçok’u makamında ziyaret ederek bir süre görüştü


Siyaset ÇAĞSİAD üyeleri devlet destekleri hakkında bilgilendi

Eren Ege Stratejik Ar-Ge Ltd. Şti Yönetim Kurulu Başkanı Serpil Arslantaş ve KOSGEB Antalya İl Müdürü Akgün, ÇAĞSİAD üyelerini destekler hakkında bilgilendirdi.


Güncel Çağlayan Lisesi’ne Tütüncü müjdesi

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, yıl sonu balosu için yer sıkıntısı yaşayan Çağlayan Lisesi’nin son sınıf öğrencilerine bir müjde verdi.


Güncel Çağlayan Lisesi’ne Tütüncü müjdesi

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, yıl sonu balosu için yer sıkıntısı yaşayan Çağlayan Lisesi’nin son sınıf öğrencilerine bir müjde verdi.


TESK, künefeyi Avrupa'da tanıttı

Münih Uluslar arası Zanaatkârlar Fuarında stand açıp, forum düzenleyen Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK), fuarda damak tadımız künefeyi ziyaretçilerin beğenisine sundu.


Ekonomi/Turizm Su ürünleri ihracat artış şampiyonu oldu

Türkiye’nin ihracatta son yıllardaki yıldız sektörlerinden su ürünleri ve hayvansal mamuller sektörü 2011 yılını yüzde 48’lik ihracat artış hızı ile zirvede tamamladı. 2010 yılında 962 milyon 168 bin dolarlık ihracat yapan su ürünleri ve hayvansal mamuller sektörü, 2011 yılını 1 milyar 421 milyon dolarlık ihracatla tamamladı.


Güncel “Halkı ‘efendimiz’ biliriz”

Çoğu siyasetçinin seçim sonrası ihmal ettiği seçmen, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün akşam saatlerinde yaptığı sürpriz ev ziyaretleri ile moral buluyor.


Güncel Tütüncü şehit ailelerini yalnız bırakmıyor

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, acılarını paylaşmak, unutulmadıklarının mesajını vermek amacı iler terörle mücadele sırasında şehit olan Mehmetçiklerin, ilçede yaşayan ailelerini evlerinde ziyaret ediyor.


Siyaset CHP adaylarına vatandaşlar dert yandı

Cumhuriyet Halk Partisi Antalya Milletvekili adayları; Yıldıray Sapan, Sevgi Doğan ve Alican Deveci Varsak’ta bulunan kapalı pazarı gezdi. Pazar esnafı ve vatandaşlara kendilerini tanıtarak destek isteyen CHP’liler, vatandaşların sorunlarını dinledi.


Siyaset Küçük: "Türk milletini köle olarak görüyorlar"

Büyük Birlik Partisi MKYK Üyesi Antalya Millet Vekili Adayı Rasim Küçük, "Yıllardır tüm siyasi partiler Türk milletini köle olarak kullanmaktadırlar. AKP, MHP ve CHP listelerinde belirlenen milletvekili adayları milletin adayları değildir. Olamayacaklardır." dedi.


Çikolatayı en çok İstanbullular, en az Karslılar seviyor

Şirketler, oteller, cafeler, pastaneler ve nihai tüketiciler için isteğe uygun ürün şekillendiren CKLT Çikolata Fabrikası’nın yaptığı araştırmaya göre en çok çikolata İstanbul, Ankara ve İzmir’de tüketiliyor.


Manavgat Side Belediyesi’nden eğitime büyük katkı

Side’deki okullarda ‘Kara tahta’ tarihe karışıyor. Side Belediyesi, okullara ‘Akıllı Tahta’ hediye etti. Her okula ikişer adet verilen interaktif tahtalar, dersliklerde kullanılmaya başlandı.


Siyaset Ülken: “AKP il başkanı hayal görüyor”

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Özer Ülken, Antalya milletvekili aday adaylarıyla birlikte eski Sanayi Sitesi ve Çarşamba Pazarı esnafını ziyaret ederek broşür dağıttı.


Siyaset Enhoş'tan 20 bin Türk Bayrağı

MHP Antalya Milletvekili Aday Adayı Raşit Doğan Enhoş, 12 Haziran genel seçimleri öncesinde çalışmalarına aralıksız devam ediyor.


Siyaset Kahveci'den insan hakları mesajı

Demokrat Parti Kadın Kolları Genel Başkanı Av.Ayşegül Dalkır Kahveci; 10 Aralık insan hakları günü münasebeti ile bir mesaj yayınladı...


“THY olarak TUİ’nin yaz kataloğuna girdik”

Türkiye'ye yılda 2.5 milyon turist getiren Alman turizm devi TUI, 2011 katalog tanıtımını İstanbul'da yaparken, THY Basın Sözcüsü ve Köln Şube Müdürü İsa Al’da toplantıya katılan isimler arasındaydı.


Siyaset “Akaydın Antalya’ya bir proje yapmış olur”

AK Parti Kepez İlçe Başkanı Bahattin Bayraktar, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın’ın Raylı sistemin devamın olan üst geçitleri yapmak için adım atması gerektiğini belirterek, “En azından bir projeleri olur. Antalya kamuoyuna da bir proje yapmış olurlar” dedi.


Çin usülü anneler günü kutlama etkinliği

Pekinliler meydanları doldurup ilginç bir yöntemle annelerinin anneler gününü kutladı.


Kültür/Sanat ABT sanatçıları ayakta alkışlandı

Antalya Büyükşehir Belediye Tiyatrosu (ABT) sanatçılarının İstanbul turnesi çerçevesinde sahnelediği ‘Barış İçin Aşk Grevi’ ve ‘Vatan Kurtaran Şaban’ yoğun ilgi gördü. ABT oyuncuları ayakta alkışlandı.


Kültür/Sanat ABT İstanbul yolcusu

Antalya Büyükşehir Belediye Tiyatrosu (ABT) sanatçılarının sahnelediği, ‘Barış için Aşk Grevi’ ve ‘Vatan Kurtaran Şaban’ İstanbul’da sanatseverlerle buluşacak.


Güncel Ispartalı kooperatif ve birlik başkanları toplandı

Isparta bölgesinde faaliyet gösteren tarımsal kalkınma kooperatifleri ve üretici birliklerinin başkanları, Antalya’da bir araya geldi. Üç günlük toplantı boyunca, birlik ve kooperatif başkanlarının çeşitli hibe ve destek programları ile kredi imkanları hakkında detaylı biçimde bilgilendirilmesi amaçlandı.


Marshall Osmanlı renkleri koleksiyonu

Yarım asırdır, rengin dekorasyonda kullanımları konusunda öncülük eden ve sunduğu koleksiyonlar ile insanların hayatına renk katan Marshall Boya, asırlardır canlılığını koruyan renklere, çağdaş mekanlarda yeniden hayat vermek üzere Osmanlı Sanatı Uzmanı Serdar Gülgün ile işbirliği yaptı.


Siyaset Camilerin fiziki sıkıntılarının çözümüne destek

İlçedeki din görevlileri ile yemekte bir araya gelen Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, 60 caminin çevre düzenlemesine katkı sağladıklarını, camilerin dile getirilen sıkıntılarının çözümüne de gereken desteği vereceklerini söyledi.


Ekonomi/Turizm Deloitte, Ekonomik Görünüm 2009 – Haziran raporunu yayınladı

Deloitte, üç aylık dönemi kapsayan Ekonomik Görünüm raporlarından Haziran 2009 sayısını “Yapısal Reformlara Odaklanmak” başlığı ile yayınladı. Raporda Türkiye ekonomisinin bu yıl %6 küçülmesinin sürpriz olmayacağı belirtiliyor ve giderek artan finansman ihtiyacına dikkat çekiliyor.


Finike Pop sanatçısı Deha, gençleri coşturdu

Finike Fuar Alanı'nda konser veren pop müziğinin yeni seslerinden Deha, binlerce hayranına unutulmaz bir gece yaşattı.


Güncel Tütüncü’den çat kapı ziyaret

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Atatürk Mahallesi’ndeki Birlik Sitesi’nde oturanlara çat kapı ziyarette bulundu. Sürpriz ziyaret karşısında ev sakinleri hem şaşırdı hem de sevindi.


Siyaset Başkan Tütüncü’den kahve paketiyle ziyaret

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Kepezlileri bir paket kahveyle ziyaret ediyor.


Finike Samani’den Finike Belediye Başkanı’na ziyaret

AK Parti Antalya İl Başkanı Hüseyin Samani, Finike Belediye Başkanı Nail Dülgeroğlu'na nezaket ziyaretinde bulunarak, başkan seçilmesini kutladı.


Siyaset Tam gün yasası haftalık çalışma süresini kısaltıcak

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, kamuoyunda ''Tam Gün Yasası'' olarak bilinen kamudaki hekimlerin muayenehane açmasına yasak getiren tasarının, haftalık çalışma süresinin 45 saatten 40 saate düşürülmesini, ek ödemelerle nöbet ücretlerinin artırılmasını öngördüğünü açıkladı.


Siyaset "Azeri kardeşlerimizi küstüremeyiz"

Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, gerekli şartlar yerine getirilmeden Ermenistan sınırının açılmasına karşı olduklarını söyledi


Siyaset “Antalyalı’nın buluşma noktası pazaryerleri olacak”

Erten’den pazaryeri açılımı: “Yapacağımız pazaryerleri tüm bölge halkına hizmet verecek. Pazarlar yine Antalyalının buluşma noktası olacak. 30 Mart sabahı bizim göreve gelmemiz halinde ilçemizde yepyeni bir hizmet anlayışı başlayacak.”


Gazipaşa "Bir fincan kahve kampanyası"

Gazipaşa'da CHP'li kadınlar, ''Bir fincan kahve kampanyası'' ile propaganda yapıyorlar.


Aksu Kılıç pazarda meyve sattı

AK Parti Aksu Belediye Başkan Adayı Burhan Kılıç, pazar ziyareti sırasında rastladığı öğrencisinin tezgahına geçerek, meyve sattı.


Siyaset Çelik: “İşsizliğe duyarsız kalınamaz”

MHP Büyükşehir Belediye Başkan Adanı Kemal Çelik, belediye başkanlarının, işsizlik sorununa duyarsız kalamayacağını belirterek, “Biz duyarsız kalmayacağız. 5 yılda işsiz insan bırakmayacağız” dedi.


Sağlık/Kadın Kilolu hamilelik cenin için riskli

Bilim adamaları, 39 araştırmanın verilerine dayanarak, araştırmaya katılan kadınların vücut kitle endeksi ile ceninde anormallik riskini hesapladı.


Spor Terim: İspanya'dan çekinmiyoruz

Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, Fildişi Sahili ile oynanacak hazırlık maçı öncesi bir basın toplantısı düzenledi. Terim, Dünya Kupası Eleme Grubu'ndaki rakipleri İspanya'dan da çekinmediklerini söyledi.


Siyaset Aksu esnafı Akaydın’ı sevdi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aksu ilçe binasının açılması öncesi Aksu esnafını gezen ve onların hal ve hatırını soran CHP Antalya Büyükşehir adayı Mustafa Akaydın, Aksu esnafı tarafından sevgiyle karşılandı.


Güncel AÜ Organ Nakli Merkezi iddialı

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Rektörü Prof. Dr. İsrafil Kurtcephe, organ nakli merkezinin çıtasını yükselterek, sadece ameliyatlarla değil yaptığı bilimsel buluşlarla da anılan dünyanın en önemli organ nakli merkezlerinden yapacaklarını söyledi.


Güncel Akseki´de kısa dönem erler yemin etti

Akseki Jandarma Tabur Komutanlığında dört haftalık acemi eğitimlerini tamamlayan kısa dönem 326 er yemin etti.


Güncel CHP´li milletvekilleri Kumluca´da...

CHP Antalya milletvekilleri Nail Kamacı, Osman Kaptan, Osman Özcan, Tuncay Ercenk ve Atilla Emek, Kumluca ve beldelerini ziyaret ederek, selden zarar gören vatandaşlarla görüştüler.


Güncel Onlar yoksul öğrencilerin ´Umut ablaları´

Alanya´da, 11 yıl önce 7 kadının, yoksul öğrencilere yardım etmek amacıyla kurduğu dernek, muhtaç öğrencilerin umudu haline geldi.


Güncel Kardeşlerden eğlenceli veda

Kemer Belediyesinin kardeş şehri Schwabach ile Yunan Kardeş Kalampaka Belediyesi Başkanları ile misafirlerinin oluşturduğu 40 kişilik heyete önceki akşam Gül Beach Resort Hotel’de bir eğlence düzenlendi.


E-bülten Gurubu

bize katılın ...