Pazartesi, 23 Eylül 2019
Ekonomi/Turizm TÜRKİYE’NİN DÜNYAYA SUNACAĞI BİR HİKAYESİ YOK

Prof. Dr. Özlale, “Yabancı yatırımcılar iyi bir hikayesi olan ülkelere, şirketlere yatırım yapabilir. Fakat Türkiye’nin dünyaya sunacağı bir hikayesi yok.”


Teknoloji/Bilim/İnternet HUAWEI yeni MateBook 13, MateBook 14 ve MateBook X Pro dizüstü bilgisayarlarını tanıttı

HUAWEI, MWC 2019’da birçok yeni ürününü dünyaya duyurdu. Bunlar arasında uzun süredir beklenen, yenilenen HUAWEI MateBook X Pro, HUAWEI MateBook 13 ve HUAWEI MateBook 14 dizüstü bilgisayarlar da bulunuyor.


Teknoloji/Bilim/İnternet 5G katlanabilir akıllı telefon:
 HUAWEI Mate X

HUAWEI Mate serisinin DNA'sını yansıtan HUAWEI Mate X, keşfedilmemiş yerlere olan yeni bir yolculuğu temsil ediyor. HUAWEI Mate X, tüketicilere benzeri görülmemiş bir kullanıcı deneyimi sağlamak ve yeni bir tür akıllı telefon ortaya çıkarmak için 5G, katlanabilir Full View teknolojisi ile 6,6 inçten 8 inçe büyüyen ekran, AI ve tamamen yeni bir arayüzü birleştiriyor.


Ekonomi/Turizm HUAWEİ’DEN CW ENERJİ’YE ZİYARET

Huawei Solar Türkiye Avrupa Departmanı Direktörü Jack Tong, Türkiye’deki direkt satış partneri olan CW Enerji’yi ziyaret etti.


Ekonomi/Turizm “ENERJİ KENTİ ELAZIĞ’IN GES’LERİ CW ENERJİ’DEN”

Türkiye’nin lider güneş paneli üreticisi CW Enerji, enerji kenti Elazığ’a 15.830,64 kWp gücünde güneş enerjisi tarlası yaptı.


Ekonomi/Turizm MANİSA’NIN GES’LERİ CW ENERJİ’DEN

Türkiye’nin Lider Güneş Paneli Üreticisi CW Enerji tarafından Manisa ili Kırkağaç ilçesinde yapılan 4963,98 kWp gücünde arazi GES’in geçici kabulü yapıldı.


Ekonomi/Turizm “OSMANİYE’NİN GES’LERİ CW ENERJİ’DEN”

Türkiye’nin Lider Güneş Paneli Üreticisi CW Enerji tarafından Osmaniye ili Kadirli ilçesinde yapılan 5,400 KWp gücünde arazi GES’in geçici kabulü yapıldı.


Teknoloji/Bilim/İnternet 10. Uluslararası Bilgi Güvenliği ve Kriptoloji Konferansı’nda gündem siber güvenlik ve yapay zeka

10. Uluslararası Bilgi Güvenliği ve Kriptoloji Konferansı 20-21 Ekim 2017 tarihlerinde Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Merkez Binası, Ankara'da gerçekleşti. Huawei’nin sponsorluk yaptığı etkinlikte, bu yıl "Siber Güvenlik ve Yapay Zeka" ana temasıyla düzenlenirken, etkinliğin açılış konuşmalarını TC Başbakanı Binali Yıldırım, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ve Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı Fatih Sayan gerçekleştirdi.


Teknoloji/Bilim/İnternet VODAFONE’DAN 5G TEKNOLOJİSİNİN EN ÖNEMLİ BANDINDA HIZ TESTİ

Türkiye'nin dijitalleşmesine liderlik etme vizyonuyla faaliyetlerini sürdüren Vodafone, 5G teknolojisi yolunda önemli bir ilke daha imza attı. Vodafone, Teknoloji Şehri İstanbul projesi kapsamında mevcut 4.5G şebekesi üzerinde gerçekleştirdiği test ile 3.5 GHz spektrum bandının kapsama ve performans etkisini ölçen ilk operatör oldu.


Teknoloji/Bilim/İnternet VODAFONE İLE YAPAY ZEKA 
TEKNOLOJİSİ İSTANBUL TRAFİĞİNDE...

VODAFONE, KENDİ KENDİNİ YÖNETEBİLEN AKILLI 
ŞEBEKE TEKNOLOJİSİNİ İLK KULLANAN OPERATÖR OLDU


Teknoloji/Bilim/İnternet HUAWEI şehirlerarası turu Antalya’da

Huawei’nin, Tüketici Ürün Grubu Pazarlama Direktörü Cem Sezer ev sahipliğinde Huawei P9 Lite 2017 akıllı telefonunu tanıttığı ve Huawei markasının 2017 hedeflerini paylaştığı şehirlerarası turu Antalya’da devam etti.


Teknoloji/Bilim/İnternet VODAFONE, 700 MHZ BANDINDA 4.5G TESTİ YAPAN İLK OPERATÖR OLDU

Vodafone, 5G teknolojisi için en önemli spektrum bantlarından biri olan 700 MHz bandını mevcut 4.5G şebekesini kullanarak Türkiye’de test eden ilk operatör oldu.


Teknoloji/Bilim/İnternet Türk Telekom şebekesi 5G’ye hazır

Türk Telekom, C-RAN Teknolojisi ile bağlantı hızı ve hizmet kalitesini iki kat artıracak


Türkiye için fırsat zamanı

11 trilyon dolarlık Çin ekonomisi yeniden yapılanıyor... Dünya, 11 trilyon dolarlık GSYİH ile dünya ekonomisinin yüzde 15’ini oluşturan Çin Halk Cumhuriyeti’nin yapısal dönüşümüne kilitlendi.


“Türkiye’ye 15 yılda 150 milyon dolardan fazla yatırım yaptık”

Huawei Orta Asya ve Kafkasya’dan Sorumlu Başkan Yardımcısı Marco XU, TÜSİAD ve EAF işbirliğinde gerçekleşen “Çin’i Anlamak& Çin ile iş Yapmak” konferansında Türkiye pazarına çok güvendiklerini ve 15 yılda 150 milyon dolar yatırım gerçekleştirdiklerini söyledi.


Teknoloji/Bilim/İnternet Huawei’nin Yeni Küresel Marka Yüzü Lionel Messi

Dünyanın en iyi futbolcularından biri olarak gösterilen Lionel Messi, Huawei’nin yeni nesil akıllı telefonlarının iletişiminde, şirketin marka yüzü oluyor.


Spor Medical Park Antalyasporlu futbolcuların cep telefonları KVK'dan

Türkiye’nin önde gelen firmalarından KVK, MedicalPark Antalyaspor Yönetim Kurulu üyelerine, Profesyonel Futbol Takımı Teknik Ekibi ve futbolcularına ZTE’nin Live ve Cool modeli cep telefonlarından hediye etti.


Siyaset Ak Parti heyetinin Çin temasları

Dünyanın en kalabalık ülkesi olan Çin’in iktidar partisi Çin Komünist Partisi’nin davetlisi olarak 10 kişilik AK Parti heyeti, ziyaret ve temaslarını sürdürüyor.


E-bülten Gurubu

bize katılın ...