Salı, 24 Eylül 2019
Ekonomi/Turizm Elektrik faturasını fastPay ile ödeyene CK Enerji Akdeniz Elektrik’ten % 10 iade fırsatı CK Enerji

CK Enerji Akdeniz Elektrik ve DenizBank arasında yapılan anlaşmaya göre elektrik faturalarını fastPay uygulaması ile ödeyen tüketicilere yüzde 10’luk iade avantajı sağlanacak. 29 Şubat 2020’ye kadar devam edecek kampanyadan CK Enerji Akdeniz Elektrik müşterileri hiçbir taahhüt altına girmeden faydalanabilecek.


Ekonomi/Turizm Elektrik faturalarının yüzde 19’u vergi

Elektrik fatura kalemleri, özellikle de elektrik dağıtım bedeli son günlerde sıkça tartışılan bir konu. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından alınan kararla birlikte artık elektrik faturaları sadeleşerek birim fiyat toplam maliyet olarak tüketicilere gösterilecek.


Ekonomi/Turizm Beyaz eşyalar, evdeki elektriğin yüzde 62’sini harcıyor

Evde hangi cihazların ne kadar elektrik harcadığını öğrenerek bilinçli tüketimle enerjiyi verimli kullanarak önemli oranda tasarruf yapılabilir. EnCazip’in derlediği bilgilere göre beyaz eşyalar ev içinde tüketilen toplam elektriğin yüzde 61,8’ini kullanıyor. Alınabilecek ufak önlemlerle elektrik faturalarını hafifletmek mümkün.


Kemer BAŞKAN TOPALOĞLU, KANAL V’NİN KEMER’DE YAPTIĞI CANLI YAYINA KATILDI

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, usta gazeteci Ali Orhan Lazaloğlu’nun, “Ali Orhan İle Antalya Gündemi” programında canlı yayın konuğu oldu.


Siyaset CHP'Lİ RAFET ZEYBEK: “TEK GÜNDEM: İŞSİZLİK”

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin çalışmalarına ara verdiği dönemden itibaren seçim bölgesi Antalya’da vatandaşlarla birlikte olan CHP Antalya Milletvekili ve Adalet Komisyonu Üyesi Rafet Zeybek Antalya ve Türkiye gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu.


Siyaset Hasan Şahin'den "eğitim" açıklaması

CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Hasan Şahin "Adı ‘’ADALET ve KALKINMA’’ olan siyasi parti, Türkiye’de ne adalet, ne kalkınma ne de eğitim bıraktı" dedi.


Siyaset CHP'Lİ RAFET ZEYBEK: “EYT ÇÖZÜM BEKLİYOR”

Cumhuriyet Halk Partisi Antalya Milletvekili ve Adalet Komisyonu üyesi Rafet Zeybek Emeklilikte Yaşa Takılan vatandaşların mağduriyetini verdiği soru önergesi ile TBMM gündemine taşıdı.


Ekonomi/Turizm CHP’Lİ BUDAK’TAN EKONOMİ YÖNETİMİNE “TÜİK” UYARISI

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, TBMM Genel Kurulunda yaptığı konuşmada, Türkiye İstatistik Kurumunun (TÜİK) kamuoyu nezdinde inandırıcılığını yitirdiğini belirterek, bunun ülke ekonomisini tehlikeli bir dönemece sürüklediğini söyledi. Verilerin kamuoyundan gizlendiği iddialarının altını çizen Budak, “Hatırlayın; Yunanistan ekonomisi, kamuoyundan veri gizlendiği ortaya çıkınca iflas sürecine girmişti” dedi.


Ekonomi/Turizm ‘Dijital dönüşümle’ müşteri neredeyse CK Enerji Akdeniz Elektrik orada

İnsan hayatında zamanın önemi giderek artarken perakende elektrik sektörünün öncü şirketi CK Enerji Akdeniz Elektrik, yatırımlarıyla müşterilerine en hızlı ve kolay hizmet seçenekleri sunuyor. Şirket; Online İşlem Merkezi, mobil uygulama, e-Devlet ile müşterinin saniyelerle ulaşabileceği noktalarda hizmet veriyor.


Siyaset "BİR ARI KOLONİSİ BİR HAVALİMANINDAN FAYDALIDIR"

Arı ölümlerinin araştırılması için önerge veren TBMM Çevre Komisyonu üyesi Özer, İstanbul Havalimanı’nı basan arılara dikkat çekerek, “Avrupa gıdasızlık anlamına gelen arı ölümlerine ön almaya çalışıyor, biz orman yerine havalimanı yapıp yaşam alanlarını yok ediyoruz” dedi.


Siyaset Ekrem İmamoğlu: "Biz 16 milyon İstanbullu, 23 Haziran'da emaneti geri almaya geliyoruz"

İBB'nin seçilmiş Başkanı Ekrem İmamoğlu, 23 Haziran seçimleri için belirlediği ''yol haritasını'', Şişli'deki bir otelde düzenlenen basın toplantısıyla açıkladı. "İmamoğlu varsa umut var" sloganıyla yol yürüyeceklerini belirten İmamoğlu, ''Siyasete yepyeni bir hava, yepyeni bir ruh getireceğiz. Kapı kapı, sokak sokak, semt semt gezeceğiz. Bize yapılanları anlatacağız'' dedi.


Siyaset BUDAK: “SANDIK DARBESİNİN EKONOMİYE FATURASI AĞIR OLDU”

CHP ANTALYA MİLLETVEKİLİ ÇETİN OSMAN BUDAK, 6 MAYIS SANDIK DARBESİNİN EKONOMİYE, ULUSLARARASI ARENADAKİ ETKİSİNİ ARAŞTIRDI


Gazipaşa GAZİPAŞA BELEDİYESİNİN ÖDEDİĞİ KONSER FATURASI TBMM GÜNDEMİNDE

CHP Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, 31 Mart seçimleri öncesinde Yüksek Seçim Kurulu’nun seçim yasaklarına rağmen 25 Mart’ta düzenlenen proje ve aday tanıtım toplantısı sonrasında verilen Mustafa Yıldızdoğan konserine ait faturanın Gazipaşa Belediyesi tarafından ödenmesini TBMM gündemine taşıdı.


Güncel "TALEPLERİMİZDEN VAZGEÇMİYORUZ"

AKKİRAZ: "YIPRANMA PAYI HAKKIMIZIN; EK GÖSTERGE HAKKIMIZIN; TEMEL ÜCRETLERİMİZİN YÜKSELTİLMESİ TALEPLERİMİZİN TAKİPÇİSİYİZ"


Siyaset "KORKU VE NEFRET DİLİ KAYBETTİ, KAZANAN MİLLET OLDU"

CHP Antalya Milletvekili Rafet Zeybek 31 Mart Yerel Seçimleri sonrası yaptığı açıklamada, “31 Mart Yerel Seçimlerini ülkemiz büyük bir demokratik olgunlukla gerçekleştirmiştir, mücadele eden ve kazanan tüm adayları kutlarım, her şeyden önce sandıklara ve demokrasiye sahip çıkan halkımız büyük bir teşekkürü hak etmektedir" dedi.


Siyaset ZEYBEK "İKTİDAR VAAT VERMEZ, ÇALIŞIR"

CHP Antalya Milletvekili Rafet Zeybek 31 Mart Yerel Seçimlerine sayılı günler kala Antalya ve Türkiye’de seçim sürecine dair açıklamalarda bulundu.


Manavgat SÖZEN; “MANAVGAT’IN NEREDEYSE YARISINA İŞ VAADİNDE BULUNDULAR”

Manavgat Belediye Başkanı, Millet İttifakı CHP Manavgat Belediye Başkan Adayı Şükrü Sözen, seçim çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.


Finike Dülgeroğlu: “Kaderimde Finike'ye hizmet etmek var”

Cumhur İttifakı Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) Finike Belediye Başkan Adayı Nail Dülgeroğlu, seçim çalışmalarını sürdürüyor. Dülgeroğlu, kaderinde Finike'ye hizmet etmek olduğunu söyledi.


Siyaset DİNÇ: "HİZMET İÇİN GELDİM"

CHP Kepez Belediye Başkan Adayı Dr. Murat Dinç, seçim çalışmalarına tam gaz devam ediyor. Son olarak Gaziler Mahallesi'nin, ardından Mithat Paşa Caddesi’nde bulunan esnafını ziyaret eden Dinç, "Hizmet için geldim" dedi


Siyaset “BİZ KAZANIRSAK KEPEZ KAZANACAK”

Kepez CHP Belediye Başkan Adayı Dr. Murat Dinç, esnaf ziyaretlerine hız kesmeden devam ediyor. Sütçüler ve Habibler Mahallesi’nde esnafla ve vatandaşla sokaklarda bir araya gelen Dinç vatandaşlara, “Sizler var oldukça, bizler kazanacağız, biz kazanırsak, Kepez kazanacak” dedi


Siyaset "TÜREL ÇALKAYA'DA VATANDAŞTAN ALIP HAZİNEYE VERİYOR"

İYİ Parti Antalya İl Başkanı Ahmet Aydın, Çalkaya'da imar sorununu çözdüklerini açıklayan Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in yaptığının vatandaşın tapuları arazilerinden kesintiler yaparak hazineye vermek olduğunu söyledi.


Siyaset DİNÇ, SOKAĞA İNDİ

CHP ve İYİ Parti’nin Kepez Belediyesi Başkan Adayı Murat Dinç, Kepez’de çalışmalarına devam ediyor. Bir yandan oda, dernek ve STK’ları ziyaret eden Dinç, bir yandan da halkla buluşuyor. Sütçüler Mahallesi esnafını ziyareti sırasında büyük ilgi gören Başkan Adayı Doktor Murat Dinç, “Hep birlikte Kepez’de huzura kavuşacağız” dedi


Siyaset CHP’Lİ ÖZER ANTALYALI ÜRETİCİ İÇİN KOŞULSUZ TABİİ AFET YARDIMI İSTEDİ

CHP’li Özer, fırtına ve hortumun vurduğu Antalyalı üreticilere koşulsuz devlet desteği sağlanması için kanun teklifi verdi. Özellikle sigorta yaptıramayan üreticilerin zorda kaldığını belirten Özer, “Antalyalı çiftçimiz bu kötü gününde desteklenmezse, bunun faturası tüm ülkeye çıkar” dedi.


Güncel KESK Antalya Şubeler Platformu'ndan son zam artışlarına protesto eylemi

KESK Antalya Şubeler Platformu Üyesi Kamu Emekçileri hükümetin ekonomi politikaları ve son zam artışlarını protesto için Antalya Defterdarlığı önünde eylem yaptı. Sağanak yağışa rağmen biraraya gelen kamu emekçileri sık sık "Asgari değil insanca yaşam istiyoruz, zam zulüm yoksulluk işte AKP, Sermayeye değil emekçiye bütçe" şeklinde sloganlar attı.


Ekonomi/Turizm “Türkiye’nin ithalat faturası güneş ile düşecek”

Her yıl Ocak ayının ikinci haftasında kutlanan Enerji Tasarrufu Haftası dolayısıyla bir açıklama yapan GENSED Başkanı Halil Demirdağ, artan güneş enerjisi yatırımları sayesinde Türkiye’nin başta doğalgaz olmak üzere fosil yakıt ithalatını azaltmanın mümkün olduğunu vurguladı.


Ekonomi/Turizm CK Enerji Akdeniz Elektrik’ten
faturayı düşüren tasarruf önerileri

Türkiye ekonomisi ve aile bütçesine destek olmayı hedefleyen CK Enerji Akdeniz Elektrik, Enerji Tasarrufu Haftası nedeniyle müşterilerine elektrik faturasını düşüren öneriler sundu. İnternet sitesinde ‘tüketim hesaplama uygulaması’ bulunan şirket, elektrikli ev aletlerini doğru kullanarak faturaların yüzde 30 düşebileceğini uygulamaları ile müşterilerine aktarıyor


Ekonomi/Turizm "2019 YILINDA DA MÜCADELEYE DEVAM EDECEĞİZ"

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası Antalya Şubesi Eş Başkanı Kenan Akkiraz tüm kamu emekçilerine ayrımsız olarak 3600 ek gösterge verilmesi talebiyle ilgili olarak basın toplantısı düzenledi. Şube binasında yapılan toplantıya yönetim kurulu üyeleri de katıldı.


Güncel “Sesli Adımlar Projesi” uygulamaya geçti

Antalya Büyükşehir Belediyesi “Engelsiz kent Antalya” sloganı doğrultusunda engelli vatandaşların yaşamlarını kolaylaştıracak adımlar atmaya devam ediyor. Türk Telekom ile ortak yürütülen “Sesli Adımlar Projesi” işitme ve görme engelli vatandaşların belediye hizmet binasına geldiklerinde yardıma ihtiyaç duymadan kendi işlemlerini rahatlıkla yapmalarına olanak tanıyacak. Başkan Menderes Türel, projenin Türkiye’ye rol model olacağını söyledi.


Ekonomi/Turizm CK Akdeniz Elektrik’ten köylülere
‘gül’ gibi enerji danışmanlığı

Enerjinin verimli kullanılması amacıyla enerji okuryazarlığı alanında önemli adımlar atan CK Akdeniz Elektrik, gül hasadında Ispartalı üreticinin yanındaydı. CK Akdeniz Elektrik Genel Müdürü Erol Değerli ve ‘enerji danışmanları’, görsel bir şölene dönüşen gül hasadında Isparta Eğridir Sorkuncak Köyü’nde, elektrikte tasarrufu konusunda evden, sanayi üretimine kadar her aşamada neler yapılabileceği konusunda üreticileri bilgilendirdi


Güncel AGORA ALIŞVERİŞ MERKEZİ’NİN RANGE ROVER EVOQUE TALİHLİSİ BELLİ OLDU

AGORA ALIŞVERİŞ MERKEZİ’NİN AÇILIŞINA ÖZEL GERÇEKLEŞTİRDİĞİ KAMPANYADA RANGE ROVER EVOQUE TALİHLİSİ BELLİ OLDU!


Güncel Türel: “Keşke muhalefet iftira atmak yerine projelerini yarıştırabilse”

ATSO Meclis Toplantısı’nın konuğu olan Başkan Menderes Türel, iftira ve haksız ithamların bazılarının vazgeçilmezi olduğunu belirterek, “Keşke onlar da Antalya’nın yararına projelere akıl, fikir üretmeye çalışsalar, projelerle konuşsalar. Keşke muhalefet benimle proje yarıştırmakta gayret gösterse… Yaptıkları, sadece ve sadece bizim yaptıklarımızı itibarsızlaştırmaya yönelik yalan dolan bilgilerle ortalığı karıştırmak” dedi.


Siyaset BUDAK ÇÖKEN KUMLUCA-KEMER YOLUNU TBMM’YE TAŞIDI

CHP Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak, Kumluca Kemer yolundaki çökmeyi TBMM gündemine taşıyarak, Başbakan Binali Yıldırım’a “Kumluca-Kemer yolundaki çökmede bir mühendislik hatası mı yoksa yandaş müteahhit ihmali mi söz konusudur? Yolda meydana gelen zararı sorumluları ödemelidir” dedi.


Teknoloji/Bilim/İnternet YENİ YÖNETMELİK NİSAN’DA YÜRÜRLÜĞE GİRECEK, HERMETİK KOMBİLER ARTIK ÜRETİLMEYECEK

Nisan ayında yürürlüğe girecek ErP yönetmeliği ile eski tip hermetik kombi ve kazanlara getirilecek ithalat ve üretim yasağını değerlendiren Daikin Türkiye CEO’su Hasan Önder; “Dinozor kombilerinizle vedalaşın demiştik, şimdi bunun zamanı geldi” dedi.


Güncel Sosyal Kart 13 bin kişiyi aştı

Büyükşehir Belediyesi sosyo-ekonomik yönden dezavantajlı vatandaşlara 'Sosyal Kart' desteğini sürdürüyor. Antalya’nın dört bir yanında ihtiyaç sahiplerine dağıtılan Sosyal Kart bugüne kadar toplam 13 binin üstünde kişiye ulaştı. Vatandaşlar, sosyal kartla sadece market alışverişi yapmıyor elektrik ve su faturasına da ödüyor.


Ekonomi/Turizm “YÜZYILIN KİREMİTLERİ SERİ ÜRETİME GEÇİYOR”

Türkiye’nin lider güneş paneli üreticisi CW Enerji, Türkiye’de bir ilki geliştirerek yüzyılın kiremitlerini üretti. Test aşamalarını tamamlayan firma, ürünün seri üretimine hazırlanıyor.


Ekonomi/Turizm Sınırları e-ihracat ile aşan çözümler Positive’den

Positive Kurucu Ortakları Caner Istı ve Eren Dedeoğlu, e-ticarette sınırları aşıp yurtdışına satış yaparken, e-ihracatta ülkeye göre fiyatlandırmadan lojistik entegrasyonuna kadar, dikkat edilmesi gereken 10 kural hakkında bilgi verdi.


Siyaset BUDAK: “OHAL EKONOMİYE PRANGA”

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, OHAL'in Türkiye'de olağan bir hale dönüştüğünü, KHK'lar ile başta TBMM olmak üzere tüm kurumların baypas edildiğini söyledi.


Ekonomi/Turizm Enerjinizi doğru kullanarak faturanızı yüzde 30 düşürün

CK Akdeniz Elektrik, enerji okuryazarlığı altyapısı oluşturmak ve bilinçli tüketime destek olmak hedefiyle internet sitesine ‘tüketim hesaplama’ uygulaması koydu. Söz konusu uygulama ile elektrikli ev aletlerinin günlük kullanımına göre aylık tüketim bedeli bir tuşla hesaplanabiliyor.


Sağlık/Kadın DİŞ SAĞLIĞIYLA İLGİLİ DOĞRU SANILAN 8 YANLIŞ

Çocuğum şeker, çikolata yemiyor, dişleri çürümez…Süt dişleri nasıl olsa dökülecek, tedavi edilmelerine gerek yok… Dişimdeki çürükler çocuğuma geçmez, dolayısıyla onu istediğim kadar öpebilirim…


Ekonomi/Turizm 30 saniyede fatura tahsilatı, 5 dakikada abonelik işlemi

Müşteri İşlem Merkezleri ile abonelerinin ayağına giden CK Boğaziçi Elektrik, 246 noktada her ay sayıları 1,5 milyonu bulan elektrik tüketicisini ağırlıyor. Teknoloji ve insan kaynağına yapılan yatırımlarla bu merkezlerde fatura tahsilat işlemi 30 saniye, serbest tüketici aboneliği ise sadece ve sadece 5 dakikada tamamlanabiliyor.


Siyaset BUDAK: “İKİ MARKETTEN UCUZE ET SATIŞI REKABETE AYKIRI”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak, AKP hükümetinin plansızlığının faturasının her geçen gün büyüdüğünü ve günü kurtarmaya dönük “iki zincir marketten ucuz et satışı” formülünün de çözüm değil kaos yaratacağını vurguladı.


Ekonomi/Turizm CK Akdeniz Elektrik’ten ‘şeffaf fatura’ dönemi

Tasarruf bilinci yüksek, enerjiyi doğru kullanan tüketiciler için ‘enerji okuryazarlığı’ alanında adımlar atan CK Akdeniz Elektrik, faturaya da ‘şeffaflık’ getirdi.


Ekonomi/Turizm BUDAK: “TURİZM BAKANI RAKAMLARDAN HABERSİZ”

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak’ın turizmde yaşanan gerileme ile ilgili sözlü soru önergesini, Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, TBMM Genel Kurulu’nda yanıtladı.


Siyaset "ABD’nin Vize Kararı AKP’yi Değil, Vatandaşlarımızı Cezalandırıyor"

ABD’nin Türkiye vatandaşlarına karşı vize işlemlerini durdurma kararına CHP’den tepki geldi. Kararı değerlendiren CHP Antalya Milletvekili Dr. Niyazi Nefi Kara, “ABD’nin vize kararı AKP’yi değil, vatandaşlarımızı cezalandırıyor” dedi.


Ekonomi/Turizm BUDAK: “ORTA VADELİ PLAN TURİZMDEKİ AKP AFETİNİN BELGESİ”

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, 2018-2020 Orta Vadeli Plan’daki turizm hedeflerini değerlendirdi.


Ekonomi/Turizm Tarifeni Seç, Elektrikte indirime Geç!

AKSA Elektrik, tarifeleriyle serbest elektrik tüketicilerinin yüzünü güldürmeye devam ediyor. Sürekli AKSA, Zamsız AKSA, Merhaba AKSA, Esnek AKSA gibi özel tarifeleriyle dikkat çeken AKSA Elektrik, tüketicilere elektrikte indirim ve avantajlarla dolu bir dünyanın kapılarını açıyor.


Ekonomi/Turizm BUDAK: “TURİZMDE AVRUPA KRİZİ BÜYÜYOR İKTİDAR SEYREDİYOR”

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, 8 aylık turizm hareketliliğini değerlendirdi.


Kemer Başkan Gül: “CHP Kemer’de ikinci avukat faciası yaşanıyor!”

Kemer’de 2009 yerel seçimlerinde CHP’nin kaybetmesi adına verilen mücadelenin yeniden başlatıldığını söyleyen Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, “Kemer CHP’de ikinci Avukat faciası yaşanıyor. Bu oyunun bir ayağı Antalya’da bir ayağı da Kemer’de. İki kişinin oyunu ile Kemer’de Cumhuriyet Halk Partisi’ni rencide etmek için, kavgacı bir duruma sokmak için ellerinden geleni yapıyorlar” dedi


Ekonomi/Turizm CK Akdeniz Elektrik’ten eğitime özel ilk ve tek elektrik tarifesi

Abonelerinin ihtiyaç ve beklentilerine göre tarifeler hazırlayan CK Akdeniz Elektrik, yenilikçi ürünleriyle müşteri memnuniyetini artırmaya devam ediyor. Türkiye’nin eğitimli nesillere ihtiyacı olduğu gerçeğinden hareketle CK Akdeniz Elektrik, “Enerjim Eğitiyor” tarifesini abonelerine sundu.


Güncel Yılın fark yaratanı ‘Engelsiz Plaj’la Türel oldu

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Konyaaltı Sahili’nde hizmete açtığı ‘Engelsiz Plaj’, Yılın Fark Yaratan Projesi olarak ödüle layık görüldü. Konyaaltı Gençlik Derneği tarafından verilen anlamlı ödülü Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel aldı. Antalya’yı engelsiz kent yapmak için çalıştıklarını söyleyen Türel, “Bu ödülü tüm engelli kardeşlerimiz adına alıyorum” dedi.


Güncel Elektrik faturanızı doğru adrese yatırın, ‘korsan’a paranızı kaptırmayın

CK AKDENİZ’DEN ÖNEMLİ UYARI: 
“BORCUNU ÖDEDİĞİNİZ ELEKTRİK KESİLMESİN”


Siyaset BUDAK'TAN AKP GENEL BAŞKANI ERDOĞAN'A TEPKİ!

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, yaptığı yazılı açıklamada, AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Antalya'da yaptığı konuşmaya tepki gösterdi.


Siyaset BAKAN TÜFENKCİ: ALMANYA’NIN DOLMUŞUNA BİNMEK TÜRKİYE’YE YABANCILIKTIR

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Alman turistlere uyarısını “millete fatura ödetme” tavrı olarak değerlendirerek, “Ülkemizi karalamak turizmciye fatura ödetmektir. Almanya'nın dolmuşuna binerek Türk milletine ne kadar yabancı olduğunu göstermektedir. Ülkemiz en az Almanya, Fransa kadar güvenlidir” dedi.


Sağlık/Kadın BUNALTICI SICAKLARDA DELİKSİZ BİR UYKU İÇİN 12 ÖNERİ

Erken doğup geç kararan hava, bunaltacak derecede artan sıcaklar ve nem… Pek çoğumuz için yaz aylarında uykuya dalmak ve sabaha kadar deliksiz uyumak neredeyse imkansız hale geliyor.


Siyaset ÖDP, 15 Temmuz darbe girişimi ve OHAL’in ilan edilmesinin üzerinden geçen bir yılı değerlendirdi

Özgürlük ve Dayanışma Partisi, 15 Temmuz darbe girişiminden Adalet yürüyüşüne gelen süreci raporlaştırdı. Raporla birlikte bir yıllık sürecin analizini de içeren basın toplantısı ÖDP Başkanlar Kurulu Üyeleri Alper Taş, Pelin Bektaş ve Önder İşleyen’in katılımı ile parti genel merkezinde gerçekleştirildi.


Ekonomi/Turizm CK Akdeniz Elektrik’ten, abonelerine avantajlarla dolu 6 tarife seçeneği

Elektrik perakende sektöründe birçok ilke imza atan CK Akdeniz Elektrik, “Enerjim Zamsız, Enerjim Organik, Enerjim Eğitiyor, Enerjim Kamu, Enerjim Akıllı ve Enerjim İndirimli” tarifeleriyle abonelerinin ihtiyaçlarına yönelik özel seçenekler sunuyor. CK Akdeniz Elektrik, yeni tarifelerinde eğitime destek veren, doğaya dost yaklaşımı ile de dikkat çekiyor.


Güncel MÜSİAD'dan Katar açıklaması

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD), Körfez ülkelerinin Katar ile diplomatik ilişkilerinin kesilmesi ve yaşanan gelişmeler ile ilgili Ankara’da yapılan Başkanlar Kurulu toplantısından sonra bir açıklama yaptı.


Teknoloji/Bilim/İnternet "TÜRKİYE’NİN DİJİTALLEŞMESİNE 
LİDERLİK EDECEĞİZ"

Vodafone, Türkiye’nin dijital geleceğine liderlik etmeyi sürdürüyor. Dijitalleşmenin tüm Türkiye’yi kapsaması için çalışan Vodafone, bireylerden kurumlara herkesin dijital dünyayla buluşmasını sağlıyor.


Aksu KARAÖZ MAHALLESİNDE PTT HİZMET ŞUBESİ AÇILDI

Karaöz Mahallesi bulunan Aksu Belediyesi Ek Hizmet Binası içinde faaliyet gösterecek, PTT Şubesi hizmete açıldı.


Güncel ‘Engelli Mola Evleri’ için protokol imzalandı

Antalya Büyükşehir Belediyesi yine Türkiye’de ilk olacak bir projeyi hayata geçiriyor. Engelli ailelerinin günübirlik işlerini rahatlıkla yapabilmesine imkan tanıyacak ‘Engelli Mola Evleri’ projesi için protokol imzalandı.


Kültür/Sanat ASMEK yılsonu sergisi büyüledi

Türkiye’nin en büyük yaygın eğitim kurumlarından biri olan Antalya Sanat ve Meslek Eğitim Kursları (ASMEK) yılsonu sergisi ile büyüledi. Merkez ve ilçelerdeki kurs merkezlerinde eğitim alan kursiyerlerin el emeği ürünlerinin yer aldığı serginin açılışında konuşan Başkan Menderes Türel 2005 yılında kurdukları ASMEK’in bugüne kadar 189 bin 542 kişiye hizmet verdiğini söyledi.


Ekonomi/Turizm KADOOĞLU: “DOĞU VE GÜNEYDOĞU’DAN 
İÇ GÖÇÜN FATURASI 70 MİLYAR TL”

TÜRKONFED 39. GİRİŞİM VE İŞ DÜNYASI KONSEYİ GÜMRÜK VE TİCARET BAKANI BÜLENT TÜFENKCİ’NİN KATILIMIYLA DİYARBAKIR’DA DÜZENLENDİ


Ekonomi/Turizm CK Akdeniz Elektrik’ten eğitime ve doğaya duyarlı yeni tarifeler

Elektrik perakende sektöründe tarife yapısına geçen ilk şirket CK Akdeniz Elektrik, sosyal sorumluluk yönü ön planda olan yeni tarifelerle serbest tüketicilerin karşısında. Eğitime ve doğaya duyarlılığı tarife ile buluşturan şirket yine sektörde ‘ilk’lere imza atıyor.


Güncel Türkiye’nin En Özel Festivali başladı

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Türkiye’nin en özel festivali Özel Çocuklar Bilim, Sanat ve Spor Festivali (ENFEST) başladı. Renkli görüntülerin yaşandığı festivalde engelli bireylerle bir araya gelen Başkan Türel, Engelli Mola Evleri’ni hizmete sunacaklarını müjdeledi. Türel, “Engelsiz Antalya, Engelsiz Türkiye hepimizin görevi ve hedefi olmalıdır. Asıl amacımız kafalardaki, kalplerdeki engelleri ortadan kaldırmaktır” dedi.


Siyaset ERDEM: "ULAŞIM ZAMMI ANTALYA’YA İYİ GELMEDİ"

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Mustafa Erdem, toplu taşıma tarifelerine yapılan zammı eleştirerek, "Ne esnaf ne de vatandaşı mutlu eden bir toplu taşıma ağı bir türlü kurulamamış, tarifeleri de herkesi mutlu edecek şekilde ayarlanamamıştır" dedi.


Teknoloji/Bilim/İnternet VODAFONE FREEZONE’DAN DÜNYADA BİR İLK: “KAFANA GÖRE SAATİ”

VODAFONE FREEZONE’DAN HER GÜN GEÇERLİ, İNTERNETİNDEN YEMEYEN 1 SAAT


Siyaset BUDAK ANTALYA’DAKİ YASAĞI TURİZM BAKANI’NA SORDU

CHP Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak, Antalya Valiliği’nin Antalya’da açık alanlarda alkollü içecek yasağı ile ilgili kararını TBMM’ye taşıyarak, “Türk turizminin başkenti konumundaki Antalya’nın ‘yasak’larla gündeme gelmesi, zor günler geçiren turizm sektörüne bir darbe daha vuracaktır.


Ekonomi/Turizm Çekirdeksiz kuru üzümde erken hasadın faturası 100 milyon lira

Türkiye'nin ihracatta dünya lideri olduğu ve yıllık ortalama 450-500 milyon dolar döviz geliri elde ettiği çekirdeksiz kuru üzümde erken hasadın verim ve kaliteyi düşürdüğü bu nedenle hasadın zamanında yapılması gerektiği dile getirildi.


Spor Avrupa için kritik hafta

Paşa’nın Melekleri, Hentbol Bayanlar Türkiye Kupası yarı finalinde Zağnosspor’la karşılaşacak. Maç 3 Mayıs Çarşamba günü Ankara’da, Türkiye Hentbol Federasyonu Salonu’nda oynanacak. Paşa’nın Melekleri, galip gelmesi durumunda 4 Mayıs’ta kupa için final maçına çıkacak.


Siyaset BUDAK AFLAR VE ERTELEMELERİN FATURASINI SORDU

CHP Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak, iç ve dış politikadaki hatalar nedeniyle ekonomide çarkların dönmediğini ve affın affının gündeme getirildiğini belirterek, “Tek adam düzeninin yarattığı belirsizlikler, güven ortamının oluşmamasını engelliyor. Ekonomide çarklar dönmediği için prim ertelemeleri ve krediler de çözüm getirmiyor, yeni aflar zorunlu oluyor” dedi.


Güncel Türel, Hal ve Akdeniz Sanayi Esnafının konuğu oldu: ‘Hali taşımıyoruz’

Antalya Hal Esnafı ve Akdeniz Sanayi Esnafı ziyaretleri ile güne başlayan Başkan Türel, toptancı halin taşınmayacağını açıklayarak, “Hal esnafımız böyle istedi. Biz de onların kararını uygulayacağız” dedi. Türel, Akdeniz Bulvarı üzerinden sanayi sitesine dönüş imkanı sağlayan kavşağı köprülü katlı kavşak haline getireceklerini de müjdeledi.


Ekonomi/Turizm Antalya tarımında yeni bir dönem başlıyor

Çiftçilere Büyükşehir Belediyesi’nin Antalya tarımında yeni bir dönemi başlatacak destekleri açıklayan Başkan Türel, çiftçiye bedava elektrik sözünü yerine getirmek üzere inşa ettikleri 2 MW’lık 4 güneş santralinin enerji üretimine başladığını açıkladı. 3 MW gücünde yeni bir santral daha kuracaklarını söyleyen Türel, “İş bilenin, kılıç kuşananın, söz verdik sözümüzü tuttuk’ diye konuştu.


Ekonomi/Turizm “Perakende bizim için stratejik bir sektör”

Yerel Zincirler Buluşuyor 2017, Maliye Bakanı Naci Ağbal'ın katılımıyla açıldı


Alanya Türel: “Sistemi güçlendirmemiz lazım”

Alanyalı turizmcilere referandumu anlatan Başkan Türel, “Bugün vermeye çalıştığımız kavga hâkimiyetin kayıtsız şartsız millette olması kavgasıdır” dedi. Güçlü liderler ve tek başına iktidarlarda kalkınmanın hızlandığını belirten Türel, “Her zaman güçlü liderleri bulamıyoruz. Öyle ise sistemi güçlendirmemiz lazım” konuştu.


Elmalı Başkan Türel: “Halktan niye korkuyorsunuz”

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Elmalı’da terminal ve cadde düzenleme projelerini tanıttı.


Elmalı Başkan Türel Elmalı’da

Elmalılara referandumu anlatan Başkan Türel, “Ülkeyi 1980 model bir arabayla götürebildiğimiz kadar götürüyoruz ama modelini 2020 yapmamız lazım. Bunun için sandık başına gideceğiz. Mesele çocuklarımıza ve torunlarımıza daha iyi bir Türkiye bırakma meselesidir” dedi. Türel, yeni sistemle krizlerin mazide kalacağını söyledi.


Serik BAŞKAN KOZAN: "GEÇMİŞİ BİLELİM GELECEĞE EVET DİYELİM"

Adalet ve Kalkınma Partisi Serik İlçe Başkanı Mali Müşavir Hasan Kozan 16 Nisan Referandum oylamasında niçin EVET denilmesi gerektiğine dair basın açıklaması yaptı.


Elmalı ATAY USLU: MİLLETİMİZ ANAYASAYI BİLİYOR. CHP'NİN MİLLET ANLAMAZ MANTIĞI MİLLETE HAKARETTİR

AK Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu, Elmalı'da STK ve mahalle ziyaretleri yaptı.


Siyaset Başkan Türel, ‘Bu millete güvenin’

Muratpaşa İlçesi Güzelbağ Mahallesi’nde halka seslenen Başkan Menderes Türel, milletine güvenmeyip kontrolü elinde tutan vesayet sisteminin, Cumhurbaşkanlığı sistemiyle artık tarihe gömüleceğini belirterek, ‘Bu millete güvenin, millet ne eylerse güzel eyler, ne söylerse güzel söyler” dedi.


Akseki Türel: “Öyle güçlü evet diyelim ki teröristler tir tir titresin”

Akseki ve İbradı’da halka seslenen Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, “16 Nisan’da öyle güçlü bir evet diyelim ki dağdaki teröristler tir tir titresin” dedi. Türel, hayırcı Avrupa ülkelerinin yaptıkları kampanyalarla zıvanadan çıktığını söyledi.


Alanya Memleket için ‘’Evet’’ dediler

AK Parti Antalya Milletvekili Sena Nur Çelik, memleketi Alanya’da referandum mesaisine hız kesmeden devam etti. Güzelbağ, Bayır, Gümüşgöze ve Bayırkozağacı Mahallelerinde hemşerileriyle Anayasa değişikliği paketini konuştu. 4 Mahalle güzel bir Türkiye için destek sözü verdi.


Siyaset BUDAK: “15 YILDA YOLSUZLUKLAR, YASAKLAR VE YOKSULLUK BÜYÜDÜ”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak, AKP hükümetleri döneminde başta hukuk ve demokrasi olmak üzere her alanda ciddi bir tahribat oluştuğunu belirterek, “AKP ‘3 Y’yi bitireceğiz’ diye geldi ama tam tersine 15 yılda yolsuzluklar, yasaklar ve yoksulluk büyüdü. Faiz lobisi 700 milyar TL’yi yuttu. Halka çıkan fatura, tek adam rejimiyle daha da büyüyecek” dedi.


Siyaset Türel: “Devletin zirvesinde kavga bitecek”

Aksu ilçesi Fettahlı, Topallı, Kurşunlu mahallelerinde vatandaşlarla biraraya gelen Başkan Türel, yetki kargaşasının devletin zirvesinde hep kavgaya neden olduğunu ve faturasını milletin ödediğini belirterek, “Cumhurbaşkanlığı sistemi ile devletin zirvesindeki kavga bitecek” dedi.


Siyaset ANTÜMDER CUMHURBAŞKANLIĞI HÜKÜMET SİSTEMİNİ KONUŞTU

Kepez Belediyesi Erdem Beyazıt Kültür Merkezinde gerçekleştirilen toplantıya Antümder üyelerinin yanı sıra belediye meclis üyeleri,muhtarlar,sivil toplum kurumu yöneticileri ve çok sayıda davetli katıldı.Konuşmacılar 24. dönem Akparti milletvekili Cuma İçten ve Elmalı Belediye Başkanı Av. Ümit Öztekin oldu.


Gazipaşa Gazipaşa Karasu’nun 50 yıllık içme suyu hayali gerçek oluyor

Gazipaşa’nın Ilıca, Yeniköy, Kızılgüney ve Karalar mahallelerinin 50 yıllık içme suyu sorununu çözecek Karasu İçme Suyu Projesi’nin temeli Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel tarafından atıldı.


Güncel CK Akdeniz Elektrik’in avantajlı tarifeleri Antalya Özdilek AVM’de

Müşteri memnuniyetini en üst düzeye çıkarmayı ilke edinen CK Akdeniz Elektrik, Enerjim Zamsız, Enerjim Sigortalıyor, Enerjim Akıllı ve Enerjim İndirimli tarifelerini daha çok kişiye ulaştırmak için 12-19 Mart tarihleri arasında Özdilek Alışveriş Merkezi’nde stant açtı.


Siyaset BUDAK’TAN OHAL’İ UZATMA KARARINA TEPKİ

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, CHP Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Ankara iş dünyası meslek örgütleri, esnaf örgütleri ve sivil toplum kuruluşlarıyla gerçekleştirdiği toplantının moderatörlüğünü yaptı.


Sağlık/Kadın "DOĞUMSAL OMURİLİK HASTALIKLARINI ÖNLEMEK İÇİN GEBELİKTE FOLİK ASİT KULLANILMALI"

Oyun çağındaki çocuk ve bebekler sıklıkla darbeye bağlı kafa travmalarına sıklıkla maruz kalıyor. Çoğu zaman önemsenmeyecek bu darbeler, telafisi oldukça güç komplikasyonlara dönüşebilir. Gerek darbeye bağlı gerek doğumsal, nöroşirürji kapsamına giren tüm hastalıklar doğru yol haritası izlenirse, risk en aza iniyor.


Siyaset BUDAK: “TURİZM 2017’YE YÜZDE 10 KAYIPLA BAŞLADI”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak, 2016 yılında yaklaşık 11 milyon turist ve 10 milyar dolar düzeyinde gelir kaybı yaşayan turizmin, 2017’ye yaklaşık yüzde 10’luk kayıpla başladığını belirterek, “Bakanlar ‘2017 telafi yılı olacak’ diyor ama lafla turizm gemisi yürümüyor. Turizm barış sektörüdür. Türkiye bir an önce barışı, huzura, demokrasiye dönmelidir” dedi.


Siyaset BUDAK: “MİLLETİMİZ TEK ADAMLI PARTİ DEVLETİNE KARŞI ÇIKIYOR ”

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, Antalya Yeşildere ve Varlık Mahallesi’nde CHP “Hayır” evinin açılışını yaptı.


Siyaset Songül Başkaya: “Su zammı ‘Hayır’lı olsun”

Antalya Büyükşehir ve Muratpaşa Belediyesi CHP Meclis Üyesi Songül Başkaya, su zammını eleştirerek, "Bugünkü rakamlarla Antalyalı Eskişehir, Kocaeli ve Ordu’dan daha pahalı su tüketmektedir" dedi.


Siyaset BUDAK: “ZEKERİYA ÖZ İLE DİĞER HAKİM VE SAVCILARA RÜCU DAVASI AÇILDI MI?”

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın yanıtlaması istemiyle verdiği önergede, özel yetkilendirilmiş mahkemelerde yürütülen yargılamalarda büyük hukuksuzluklar ortaya çıktığını ve çok sayıda insan mağdur olduğunu kaydetti.


Siyaset BUDAK: “TURİZMDE BÜYÜK KAYBIN SORUMLUSU AKP HÜKÜMETİ”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak, 2016 yılında 10 milyon 892 bin turist ve 9 milyar 357 milyon dolar gelir kaybı ortaya çıktığını belirterek, “Bu büyük kaybın sorumlusu rehavetten çıkamayan, ortak aklı devreye sokamayan AKP Hükümeti’dir. Ders çıkarılmazsa, 2017 ve sonrası için de çıkış mümkün değil” dedi.


BUDAK: “TRT REFERANDUM SÜRECİNDE DETARAFSIZLIĞI ÇİĞNEYECEK Mİ?”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak, referandum sürecinde halkın doğru bilgilendirilmesinin büyük önem taşıdığını ancak iktidar gücüyle halkın tarafsız ve doğru habere ulaşmasının engellendiğini söyledi.


Ekonomi/Turizm Av. İbrahim Güllü: "Tüketici değil elektrik idaresi sadık olmalı”

Elektrikte sadık tüketici uygulamasını değerlendiren Tüketici Başvuru Merkezi Derneği Genel Başkanı Av. İbrahim Güllü “Bu uygulama elektrikte tüketicinin elektrik idaresine teslim olmasının ilanıdır” dedi.


Ekonomi/Turizm CLK Akdeniz Elektrik’ten, 258 bin aboneye daha ‘indirimli elektrik’ müjdesi

EPDK’nın 2017 yılı için serbest tüketici limitini 2 bin 400 kWh’a düşürmesi ile aylık ortalama 82 TL ve üzeri elektrik faturası ödeyen abonelere ‘indirimli elektrik’ kullanmanın yolu açıldı.


Ekonomi/Turizm Elektrik aboneliğini üzerine almayan 800 bin abone serbest tüketici olamayacak

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nun (EPDK) 2017 yılında serbest yıllık tüketim limitini 3 bin 600 kilovat saatten 2 bin 400 kilovat saate düşürmesi ile aylık 82 liranın üzerinde elektrik faturası ödeyen yaklaşık 8.4 milyon abone serbest tüketici kapsamına girdi.


Güncel Başkan Türel; “Antalya’yı hep birlikte daha güzel daha yeşil bir şehir yapacağız”

6. Peyzaj Mimarlığı Kongresi’nde konuşan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, tüm proje ve yatırımlarla ilgili STK ve meslek odaları ile birlikte hareket ettiklerini söyledi.


Ekonomi/Turizm İhracatçı oynak kur istemiyor

Döviz de son dönemde yaşanan baş döndürücü değişim ihracatçıları tedirgin ediyor. Ekim ayının başından bu yana Türk Lirasında yüzde 15’i bulan devalüasyonun ihracatçıları mutlu etmediğini ifade eden Ege İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı Sabri Ünlütürk, ihracatçının beklentisinin enflasyon oranında artan kur olduğunu belirtti.


Siyaset KILIÇDAROĞLU: “KOLTUĞUNA SAHİP ÇIKAMIYORSAN İSTİFA ET”

AP’nin verdiği karar doğrultusunda değerlendirmeler yapan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Bir Cumhurbaşkanı AP Başkanı’na ‘terbiyesiz’ derse sonuç bu olur. Televizyonlarda 24 saat Cumhurbaşkanı konuşuyor. Bir sorumluluğu var mı Cumhurbaşkanı’nın, yok. Binali Yıldırım ne yapıyor peki, koltuğuna sahip çık, çıkamıyorsan istifa et" dedi.


E-bülten Gurubu

bize katılın ...