Cuma, 6 Aralık 2019
Sağlık/Kadın Korkularımız da kilo yapıyor!

Yağlanmaya neden olan faktörlerin başında korkularımızın geldiğini belirten Anesteziyoloji ve Algoloji Uzmanı Dr. Erhan Özer, “Sürekli diyet yapıyor ama kilo veremiyorsanız önce korkularınızdan kurtulmalısınız” diyor.


Sağlık/Kadın Çocuklar İçin Çalışan Anne İyi Bir Rol Model

Kadınların üst düzey yönetici rollerine gelememesi konusunda toplumdaki önyargıların etkili olduğunu söyleyen "Eyvah CEO Doğuruyor" kitabının yazarı Murat Yeşildere, iş hayatında aktif çalışan annelerin çocuklarının gelişiminde de etkili olduğunu söylüyor.


Sağlık/Kadın EYVAH! ÇOCUĞUM YALAN MI SÖYLÜYOR?

Çocuğunuz yalan mı söylüyor? Yalan söylemeyi nereden öğrendi diye üzülüyor musunuz?


Spor Eyvah! Ringte babam var

Kepez Belediyesi Spor Okulları akademiye geçiş çalışmaları kapsamında farkındalık oluşturmak için tekvando eğitimi alan çocukları babalarıyla ringe çıkarttı.


Elmalı Elmalı’ya 140 milyon 500 bin TL’lik yatırım

Elmalı’yı ziyaret eden Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Elmalı’ya 140 milyon 500 bin TL’lik yatırım yaptıklarını söyledi. Türel, ilçe belediyeleri ile işbirliği içinde her ilçeye hayvan barınağı yapılacağını müjdeledi.


Güncel Türel: ‘Kepez Antalya’nın ön bahçesi’

Kepez Müteahhitler Derneği Üyeleri ile bir araya gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalya’nın inşaat sektöründe en büyük yatırımcılarından birinin Büyükşehir Belediyesi olduğunu söyledi. Kepez’in Antalya’nın ön bahçesi olduğunu belirten Başkan Türel, “Antalya çok şanslı bir dönemden geçiyor. TBMM’de kanun çıkartabilecek şansa sahip olduğumuz bir dönemdeyiz. Şans insanlar gibidir. Her zaman ayağımıza gelmiyor bunu iyi değerlendirelim” dedi.


Kültür/Sanat SİNEMADA EN ÇOK KOMEDİ FİLMLERİ TERCİH EDİLDİ

Türk sinemasında seyirciler en çok komedi filmlerini tercih ederken, aksiyon ve macera yapımları komedinin ardından en çok izlenen yapımlar oldu.


Kültür/Sanat SİNEMADA SON 10 YILA RECEP İVEDİK DAMGA VURDU

Medya takibinin öncü kuruluşu Ajans Press son on yılın beyaz perde performanslarını inceledi. Ajans Press’in Box Office’ten derlediği verilere göre, son on yılda beş defa gişe rekoru kırıp yılın en çok izlenen filmi olan Recep İvedik serisinin beyaz perdeye damga vurduğu öğrenildi.


Sağlık/Kadın HERKESİN İÇİNDE BİR PİNOKYO VAR

Yalan, daha konuşmaya başlamadan önce kazanılan davranışlardan biridir. Bir bebeğin ‘yalancıktan ağlayarak’ o an istediğini yerine getiren anne babasına karşı bunu kullanmaya başlaması, yalanın hayatımızın tam da içinde olduğunu bize gösteren göstergelerdendir.


Kumluca Kumluca’da ayın söyleşisi etkinliği

15 Temmuz gazisi Mehmet Tahir İkiler: “Ben yılların tiyatrocusuyum, 15 Temmuz’a tiyatro diyenler, o gece çekilen görüntüleri bir kez daha izlesinler”


Sağlık/Kadın BABALAR DA LOHUSA OLUYOR (MU?)

Bazı araştırmalar doğum öncesinde ve sonrasında erkeklerin de hormonal değişmeler yaşayabildiklerini ortaya koyuyor. Medical Park Göztepe Hastane Kompleksi Uzman Klinik Psikolog Yekta Korkmaz, bu nedenle babaların da anneler kadar bu süreçten etkilenebildiğini ve bu yeni duruma uyum sağlamak konusunda zaman zaman sorunlarla karşılaştıklarını anlattı.


Ekonomi/Turizm İbrahim Aydın turizmdeki tehlikeye dikkat çekti

AK Parti Antalya Milletvekili İbrahim Aydın, Antalya’ya 13 milyon turist gelmediği sürece şu anki otel kapasitesiyle sektörün bu çarkı çevirme şansının olmadığını söyledi.


Kültür/Sanat Antalya Televizyon Ödülleri’nde heyecan dorukta!

3. Antalya Televizyon Ödülleri’yle ilgili ayrıntılı bilgilerin verildiği basın toplantısı, Antalya Kültür Merkezi’nde yapıldı.


Güncel 3. Antalya TV Ödülleri adayları belli oldu…

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Antalya Kültür Sanat Vakfı (AKSAV) tarafından düzenlenen “3. Antalya Televizyon Ödülleri” adayları Türker İnanoğlu Vakfı (TÜRVAK) Sinema-Tiyatro Müzesi’nde yapılan ön jüri toplantısı sonucunda belli oldu.


Sağlık/Kadın Önemsemediğiniz unutkanlıklar Alzheimer habercisi olabilir

“Eyvah! Yemeği ocakta unuttum”, “Marketten başka ne alacaktım?”, “Randevum saat kaçtaydı”… Eğer siz de bu gibi cümleleri sık tekrarlıyorsanız Alzheimer hastalığı riski ile karşı karşıya olabilirsiniz. Alzheimer, basit unutkanlıklar şeklinde başlayıp hastalık ilerledikçe; çok iyi bilinen yolun bulunamaması, akrabalarını tanıyamamak gibi unutkanlıklara yol açıyor.


Sağlık/Kadın Çocuğunuz neden ateşleniyor?

Eyvah Çocuğum Ateşlendi! Şimdi Ne Yapacağım? Bu cümleyi hemen hemen her anne baba kurar. Ya havale geçiriyorsa, acaba hemen hastaneyi mi götüreyim, ateş düşürücü şurup mu versem, yoksa ılık duş yaptırsam geçer mi ya da doktorunu mu arasam… Bu ve bunun gibi binlerce soru aklınızdan saniyeler içerisinde defalarca geçer


Kemer Altın Portakal Kemer'de

48. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali bu yıl Kemer’de başlıyor.1-14 Ekim tarihleri arasında Kemer Cumhuriyet Meydanında açık hava sinema gösterimleriyle başlayacak olan festivale katılımın büyük olması bekleniyor.


Kemer Kemer’de Türel’e büyük ilgi

Ak Parti Antalya Milletvekili Menderes Türel, Kemer ilçesinde halkla buluştu.


Kültür/Sanat Tarkan zirvenin yeni sahibi

Geçtiğimiz ay sanat ve eğlence dünyasında en çok gündeme gelen isimler belli oldu. Medya Takibi Şirketi Interpress, Ocak ayı magazin dünyasının “Top On” listesine göre, yazılı basında en çok konuşulan isim Megastar Tarkan oldu.


Siyaset Kılınç’tan kurbağa metaforu

Milliyetçi Hareket Partisi Kepez İlçe Başkanı Süleyman Kılınç ‘’Milliyetçi Hareket Partisi olarak sağır dilsiz kurbağa rolünü üstlendik. Biz sadece yolumuza bakıyoruz ‘’ diyerek Kepez İlçe Teşkilatı olarak gece gündüz çalıştıklarını ve seçime hazır olduklarını belirtti.


Güncel 17. Liselerarası Ulusal Tiyatro Şenliği’ne 47 okul katılacak

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından 4 Mayıs-18 Haziran 2010 tarihleri arasında bu yıl 17’ncisi gerçekleştirilecek olan Liselerarası Ulusal Tiyatro Şenliği’ne bu yıl 26’sı il dışından 47 okul katılacak. Şenliğe katılacak okullar kura çekerek, oyun günlerini belirledi.


Güncel “Aldanmayın, kanmayın, sonrada yanmayın”

Çevre ve Tüketici Haklarını Koruma Derneği (ÇETKODER) Genel Başkanı Mustafa Göktaş cep operatörleri ve yürürlükteki kampanyalar için geniş uyarılar yaptı.


'Küresel ısınma Türkiye'ye yarayacak' iddiası

Küresel ısınmanın etkisiyle karbondioksit ve su döngüsünün artacağı, bu durumun Türkiye'de yeşil miktarını da artıracağı, muz üretiminin Akdeniz'den iç bölgelere doğru taşınacağı bildirildi.


Sağlık/Kadın Kalp pilleri anne olmaya engel mi?

Memorial Hastanesi Kardiyoloji Bölümü’nden Doç. Dr. Kani Gemici, kalp pillerinin hamilelik sürecine etkileri hakkında bilgi verdi.


Siyaset "Benim milletim edebe, saygıya oy verir"

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Türkiye Cumhuriyeti'nin Başbakanı'na hakaret etmek suretiyle eğer yerel seçimlerde başarı elde edeceğini zannediyorsan benim milletim saygıya, edebe, adaba oy verir; saygısızlığa değil, edep dışılığa değil'' dedi.


Güncel 6. Kaş Kitap Şenliği 13 Kasım’da başlıyor

Bu yıl “Oryantalizmden Küreselleşmeye: Kültürel mirasımız ve edebiyatımız” ana temasıyla gerçekleştirilecek olan Kaş Kitap Şenliği, 13 Kasım’da başlıyor.


Güncel Kaş Kitap Şenliği 13 Kasım´da başlayacak

Kaş Kitap Şenliği´nin altıncısı, 13 Kasımda başlayacak.


E-bülten Gurubu

bize katılın ...