Pazartesi, 23 Eylül 2019
Kemer BAŞKAN TOPALOĞLU, KEMER MERKEZDEKİ OTELCİLERLE BİR ARAYA GELDİ

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Kemer merkezde faaliyet gösteren turizm tesislerinin temsilcileriyle bir araya gelerek, sektörün ve ilçe merkezinde yaşanan bazı sorunlar hakkında fikir alışverişinde bulundu.


Güncel IRAK TÜRKLERİ ERTUĞRUL GAZİ’Yİ ANMA VE YÖRÜK ŞENLİKLERİNE DAMGA VURDU

Bu yıl 738'incisi gerçekleşen Ertuğrul Gazi'yi Anma ve Yörük Şenlikleri, Bilecik'in Söğüt ilçesinde düzenlenlendi.


Kültür/Sanat Cahide Sonku anısına Altın Portakal!

26 Ekim’de başlayacak Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin bu yılki yeniliklerinden biri de, sinema sektöründeki kadın emeğinin görünürlüğüne dikkat çekmek amacıyla verilecek Cahide Sonku Ödülü olacak.


Kemer BAŞKAN TOPALOĞLU, KADINA ŞİDDETE HAYIR YÜRÜYÜŞÜNE KATILDI

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, çocuğunun gözü önünde eski eşi tarafından bıçaklanarak öldürülen Emine Bulut için düzenlenen yürüyüşe katıldı.


Güncel Muhittin Böcek, Başkan Ümit Uysal’ı ziyaret etti

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’i makamında ağırladı. Başkan Uysal, Büyükşehir Belediye Başkanı Böcek’in başarılı olacağına inancının tam olduğunu belirterek, “Yolumuz, yolunuz açık olsun” dedi.


Demre Turizmde Yeni Cazibe Merkezi Batı Antalya

Demre’de düzenlenen Batı Antalya’nın Turizm Geleceği Paneli Vali Münir Karaloğlu başkanlığında gerçekleşti.


Eğitim Antalya Kimya Olimpiyatına İlgi Artıyor

Akdeniz Üniversitesi Fen Fakültesi Kimya Bölümü tarafından 4.Antalya Kimya Olimpiyatı gerçekleştirildi.


Otomotiv Araçlarda Kasko hangi durumda bozulur?

Hayatın olağan akışı içerinde gerçekleşebilecek olası araç kazalarına karşı sigorta yaptırmak önemli. Bu noktada araç sahiplerinin aklına gelen ilk soru; sigortamın hasarsızlığı hangi durumlarda bozulur?


Güncel Büyükşehir Belediyesi’nin borcu 4.3 milyar lira olarak açıklandı

Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi yeni dönemin ilk toplantısını yaptı. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek başkanlığında gerçekleşen toplantıda Başkanlık Divanı, encümen ve komisyon üyeleri belirlendi.


Kültür/Sanat AKS’DE UMUTLU BİR HİKAYE

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Avrupa Birliği Merkezi, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu, TOBB Antalya Kadın Girişimciler Kurulu ve Antalya Kültür Sanat işbirliğinde Dünya Kadınlar Günü etkinliği düzenlendi.


Güncel Antalya’da fetih coşkusu yaşandı

Antalya’nın Fethinin 812. Yıldönümü çeşitli etkinliklerle kutlanmaya devam ediyor. 1-5 Mart tarihleri arasındaki fetih kutlamalarının en coşkulu anları hafta sonu yaşandı. Fetih yürüyüşü, mehter, wushu, okçuluk ve Solo Türk gösterisi ve Uğur Işılak konseri Antalyalıları mest etti. Diriliş Ertuğrul dizisinin kahramanı Engin Altan Düzyatan’ın da katıldığı yürüyüşte konuşan Başkan Menderes Türel, fetih coşkusuna ortak olan Antalyalılara teşekkür etti.


Güncel FETİH DESTANI GÖNÜLLERİ FETHETTİ

Vali Münir Karaloğlu ile eşi Sevim Karaloğlu, Antalya’nın fethinin 812. Yıldönümü kutlamaları kapsamında düzenlenen Geleneksel Fetih Yürüyüşüne katıldı. Antalyalılar tek yürek halinde fetih coşkusuna ortak oldular.


Güncel Diriliş Ertuğrul’un yıldızı Engin Altan Düzyatan ve sanatçı Uğur Işılak geliyor

Antalya’nın fethinin 812’nci yıldönümü kutlamaları kapsamında 3 Mart Pazar günü Sahil Antalya Yaşam Parkı’nda Fetih Yürüyüşü gerçekleştirilecek. Fetih yürüyüşüne Diriliş Ertuğrul dizisinin yıldızı ünlü oyuncu Engin Altan Düzyatan ve Sanatçı Uğur Işılak da katılım sağlayacak.


Kültür/Sanat Ocak Ayında En Çok Konuştuğumuz Diziler Belli Oldu

Yeni yılın ilk ayında en çok konuşulan televizyon dizileri belli olurken, dizilerin televizyon dünyasına verdiği ara, ayın en çok konuşulan başlığı oldu.


Güncel BİLİNMEYEN ANTALYALI KAHRAMANLAR

Kepez ocaklı gençler tarafından tertip edilen saz ve söz dinletisiyle biten konferans, Kepezliler tarafından büyük ilgi gördü


Güncel ANSİAD 29. KURULUŞ YIL DÖNÜMÜ’NDE YILIN İŞ İNSANI, SANAT VE MEDYA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (ANSİAD) 29’uncu Kuruluş Yıl Dönümü muhteşem bir gece ile Akra Hotel’de kutlandı.


Siyaset AK PARTİ’DE MİLLETVEKİLLİĞİ ADAY ADAYLIĞI SÜRECİ TAMAMLANDI

AK Parti Antalya ‘da milletvekilliği aday adayı başvuru süreci tamamlandı. Başvuru süreci boyunca 124 isim milletvekilli adaylığına aday oldu.


Spor Musa Nizam, Öğrencilerin Konuğu Oldu

Kepez İlçesi’nde yer alan Yüzbaşı Mustafa Ertuğrul İlkokulu’na konuk olan futbolcu Musa Nizam, öğrencilerin soru yağmuruna tutuldu.


Eğitim 3. Antalya Kimya Olimpiyatı Düzenleniyor

Akdeniz Üniversitesi Fen Fakültesi Kimya Bölümü tarafından bu yıl 3.’sü düzenlenecek olan Antalya Kimya Olimpiyatı başvuruları başladı.


Sağlık/Kadın AŞIRI KİLO MEME KANSERİ NEDENİ

Gelişmiş ülkelerde son 20-30 yıl dikkate alındığında obezite ciddi bir artış gösteriyor. Meme kanserine yakalanma riski de obeziteye paralel olarak artıyor.


Sağlık/Kadın “Çalışan Anne Olmak Suç mu?”

Canbebe’nin Anneler ile Geleceğe” projesi kapsamında Antalya Muratpaşa Belediyesi Kültür Salonu’nda anne ve anne adaylarıyla buluşan Çocuk Gelişim Uzmanı Özge Selçuk Bozkurt’un değindiği konulardan biri de çalışan annenin çocuğunu büyütürken zaman zaman yaşadığı olumsuz duygulardı.


Kemer Kemer’de parklar yenileniyor

Kemer’de bulunan park, yeşil alan ve piknik yerlerini daha modern bir hale getirmek için çalışma yapılıyor. Başkan Mustafa Gül, “ Parklarımızda hem Kemerli hemşerilerimizin, hem de ilçemize gelen turistleri mutlu edecek düzenlemeler yapıyoruz” dedi.


Ekonomi/Turizm “2018, turizmde rekor yılı olabilir”

Eczacıbaşı Profesyonel’in “Sezona Merhaba” etkinliğinde buluşan turizm sektörü profesyonelleri umutlu...


Güncel Fetih coşkusu başladı

Antalya’nın fethinin 811. yılı kutlamaları başladı. Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, “Fetih programıyla Antalya unutmuş olduğu tarihini öğrenecek ve yeniden kazanmış olacak. Kitaplar yazılacak. Bu büyük tarihin yazımı, sanat eserlerine de ilham verecek, dünya Antalya’yı bu zenginliğiyle de tanıyacak” dedi.


Spor FATURA HEP HOCALARA ÇIKIYOR

Süper Ligde 23 hafta geride kalırken, Interpress’in yapmış olduğu incelemeye göre, takımların yarısının sezona başladıkları teknik direktörler ile yollarını ayırdıkları ortaya çıktı.


Güncel Antalya’yı fetih coşkusu saracak

Antalya’nın fethinin 811’inci yılı, Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde görkemli etkinliklerle kutlanacak. 1-5 Mart tarihlerinde fetih yürüyüşü, fetih koşusu, Solo Türk’ün özel gösterisi, konferanslar ve spor etkinlikleriyle fetih coşkusu Antalya’yı saracak.


Kültür/Sanat EN ÇOK KONUŞULAN TELEVİZYON KANALLARI VE DİZİLER BELLİ OLDU

Yeni yıla hızlı giren televizyon kanalları, farklı proje ve yapımlarla birbirleriyle adeta yarışırken, Ocak ayının en çok konuşulan televizyon kanalları ve dizileri de belli oldu.


Eğitim Kepez’den okullara yarıyıl hizmeti

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, yarıyıl tatilinde okulların fiziki şartlarını iyileştirmek amacıyla devam eden çalışmaları yerinde inceledi. Başkan Tütüncü, tatil boyunca okullarda hummalı bir şekilde çalışan belediye personeline de emeklerinden dolayı teşekkür etti.


Sağlık/Kadın UZMANA KULAK VERİN, BULANTI VE KUSMAYA GEBE KALMAYIN

Her kadın için mutluluk kaynağı olan gebelik, bazı anne adaylarını fizyolojik olarak zorluyor.


Kültür/Sanat 2017’YE DAMGA VURAN TELEVİZYON KANALLARI VE DİZİLER BELLİ OLDU

Bir yılı daha geride bırakırken, 2017 yılında televizyon ekranlarının en çok konuşulan kanalları ve dizileri belli oldu. Birçok dizi final bölümüyle ekranlara veda ederken yeni yapımlar heyecan uyandırdı.


Sağlık/Kadın Sosyal sorumluluk projesine Kepez Belediyesi’nden destek

Kepez Belediyesi ve Canbebe işbirliği ile “Canbebe Anneler ile Geleceğe” semineri düzenlendi. Anne ve anne adayları sordu, uzmanlar cevapladı.


Sağlık/Kadın Anne Adayları için Kışa Özel Beslenme Önerisi

Canbebe; Anneler ile Geleceğe isimli sosyal sorumluluk projesi kapsamında Eylül ayından bu yana şehir şehir gezmeye devam ediyor.


Kemer Kemer’de 600 metrelik bayrak açıldı

Kemer Belediyesi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı onuruna Bayrak Yürüyüşü ve halk konseri düzenledi. 600 metrelik bayrakla ve “Mustafa Kemal’in askerleriyiz” sloganlarıyla yürüyen Kemerliler, ardından düzenlenen Edip Akbayram konserinde büyük bir coşku yaşadı.


Sağlık/Kadın DÜZENLİ EGZERSİZ MEME KANSERİNDEN KORUYOR

Ülkemizde her 12 kadından biri meme kanserine yakalanıyor ve meme kanserine yakalanma yaşı hızla genç yaşlara doğru kayıyor. Vücuttaki fazla yağlardan kurtulmak ve düzenli fiziksel aktivitede bulunmanın meme kanseri riskini azalttığı bilimsel olarak kanıtlandı.


Spor Süper Ligde 9 haftada 7 teknik adam değişti, İSTİKRAR SÖZDE KALDI

Ligin ilk 9 haftalık bölümünde 7 takım, teknik direktör değişikliğine giderken, Interpress’in yapmış olduğu incelemeye göre Gençlerbirliği, Osmanlıspor, Yeni Malatyaspor, Antalyaspor, Karabükspor, Trabzonspor ve son olarak Konyaspor sezona başladıkları teknik direktörleriyle yollarını ayırdı.


Kültür/Sanat İŞTE GELENEKSEL KORTEJDEKİ YILDIZLAR!

54. Uluslararası Antalya Film Festivali’nde yıldız yağmuru yaşanacak. Türk sinema ve televizyon dünyasının birbirinden ünlü isimleri, festivalin 21 Ekim’de gerçekleşecek olan geleneksel kortejinde ve açılış töreninde Antalyalılarla kucaklaşacak.


Güncel BAŞKAN GENÇ, YÖRSİAD’IN KONUĞU OLDU

Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç Yörük Sanayici ve İş Adamlarının konuğu oldu


Güncel Yüzbaşı Ertuğrul Aker için anma programı

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal ve Akdeniz Gençlik Sanat Araştırma ve Eğitim Derneği (AKSAN) Başkanı Mehmet Rıza Ünlü, deniz uçağı gemisini topçu atışlarıyla batırarak dünya savaş tarihine geçen Yüzbaşı Mustafa Ertuğrul Aker’in 56’ncı ölüm yıldönümü dolayısıyla düzenlenecek anma programı için biraraya geldi.


Güncel VALİ KARALOĞLU; “GAZİ RUHUNA ŞEHİTLİK RUHUNA İHTİYACIMIZ VAR”

19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla gazilerimizle akşam yemeğinde bir araya gelen Vali Karaloğlu, “Bütün bu toprakları vatan tutabilmek için gazi ruhuna, şehitlik ruhuna ihtiyacımız var” dedi.


Sağlık/Kadın EN KAPSAMLI DOĞUMA HAZIRLIK GEBELİK VE ANNELİK EĞİTİMİ MEDICAL PARK ANTALYADAN

Medical Park Antalya Hastane Kompleksinin hazırladığı “Doğuma Hazırlık Gebelik ve Annelik Eğitimi” her geçen hafta büyüyerek yeni mezunlar veriyor. Gebelik sürecinde anne-baba adaylarına verilen kapsamlı eğitimlerle, donanımlı ve bilinçli ebeveynler oluşması amaçlanıyor.


Güncel Yüzbaşı Ertuğrul’un destanı Muratpaşa’yla tüm okullarda

Muratpaşa Belediyesi, Topçu Yüzbaşı Mustafa Ertuğrul’un Antalya’da yazdığı destanının anlatıldığı “Ben Bir Türk Zabitiyim” isimli kitabının yeni bilgi ve belgelerle genişletilen 6’ncı basımını yayımladı. Mustafa Aydemir’in kitabı Antalya’da okul kütüphanelerine ve sivil toplum örgütlerine ücretsiz olarak dağıtılacak.


Güncel AKDENİZ ÜNİVERSİTESİNDE 2. ANTALYA KİMYA OLİMPİYATI DÜZENLENDİ

Akdeniz Üniversitesi Fen Fakültesi Kimya Bölümü tarafından 9 ve 10 Mayıs tarihlerinde 2. Antalya Kimya Olimpiyatı başarıyla gerçekleştirildi. Bu yıl ikincisi yapılan Antalya Kimya Olimpiyatı’na Antalya, İzmir, Kocaeli ve İstanbul’dan 10 ve 11.ci sınıfta okuyan 183 öğrenci başvuru yaptı.


Kemer 1.200 Kemerli kadın ile Çanakkale çıkarması

Kemer Belediyesi’nin düzenlediği Çanakkale gezisine 1.200 Kemerli kadın katıldı. Çanakkale’de ağırladığı konuklarına hitaben bir konuşma yapan Başkan Gül, “Müslüman görünümlü dinsizler Atatürk’e hakaret etmeye kalkıyorlar. Bu vatanı Atatürk’e ve şehitlerimize borçluyuz. Onlara kalsa sömürge olurduk” dedi


Kemer Kemerli anneler Çanakkale’ye gidiyor

Kemer Belediyesi, Kemerli kadınları Anneler Günü hediyesi olarak Çanakkale’ye götürüyor. Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül ve eşi Neşe Gül, 1.200 Kemerli kadın ile birlikte şehitlikleri ziyaret edecek.


Güncel 2. ANTALYA KİMYA OLİMPİYATI DÜZENLENİYOR

Akdeniz Üniversitesi Fen Fakültesi Kimya Bölümü tarafından 9-10 Mayıs tarihlerinde 2. Antalya Kimya Olimpiyatı gerçekleştirilecek. Bu yıl ikincisi yapılacak olan Antalya Kimya Olimpiyatı’na 10 ve 11.ci sınıf lise öğrencileri bağımsız olarak veya kimya öğretmenlerinin önerisi ile başvurabilecek.


Kültür/Sanat Antalya sokaklarında festival coşkusu

3’üncü Uluslararası Antalya Yörük Festivali göç duası ve temsili Yörük göçü ile başladı. Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Antalya Yörük Kültür ve Dayanışma Derneği’nin işbirliğiyle düzenlenen festival Antalya sokaklarında renkli görüntülere sahne olurken turistler de bu kültür şölenine eşlik etti.


Kemer Kemer Belediyesi’nden Çanakkale Şehitlik Turu

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde 1.200 kadınla birlikte Ankara’ya giderek Ata’nın huzuruna çıkan Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül ve eşi Neşe Gül, yine 1.200 kadınla birlikte Çanakkale ziyareti yapacak. Başkan Gül, “ Bu toprak için toprağa düşerek kahramanlık destanı yazan Çanakkale şehitlerimizi anacağız” dedi.


Korkuteli Başkan Türel’den sandık çağrısı ‘Milletimize güveniyoruz’

Korkuteli’nde referandumu anlatan Başkan Menderes Türel, tüm Antalyalıları sandık başına giderek vatandaşlık borçlarını yerine getirmeye davet etti. Türel, “Ülkemizin geleceğine yön verecek, devleti omzundaki yüklerden, ayağındaki bağdan kurtaracak, hızlı kalkınmasını sağlayacak son derece önemli bir kararı oylayacağız. Milletimize güveniyoruz” dedi.


Güncel Esnafın kahramanı Türel

Mesleğinde 30 yılını dolduran şoförler için düzenlenen plaket törenine katılan Başkan Türel’e esnaftan övgü ve teşekkür geldi.


Güncel Türel: “PKK’lılara ağızlarının payını verdim”

Haşim İşcan Mahallesi’ndeki vatandaş buluşmasında, Avrupa Konseyi toplantısında PKK’lıların 16 Nisan’da sizi üzeceğiz sataşmalarına maruz kaldığını anlatan Türel, “Bu büyük millet Kurtuluş Savaşı, Çanakkale, 15 Temmuz Destanı’nı yazdı. 16 Nisan’da da destan yazacak. Sandıklardan evet çıkacak siz teröristler üzüleceksiniz. Türk milleti sevinecek dedim. Ağızlarının payını verdim” dedi.


Alanya Türel: “Sistemi güçlendirmemiz lazım”

Alanyalı turizmcilere referandumu anlatan Başkan Türel, “Bugün vermeye çalıştığımız kavga hâkimiyetin kayıtsız şartsız millette olması kavgasıdır” dedi. Güçlü liderler ve tek başına iktidarlarda kalkınmanın hızlandığını belirten Türel, “Her zaman güçlü liderleri bulamıyoruz. Öyle ise sistemi güçlendirmemiz lazım” konuştu.


Alanya Başkan Türel Alanya’da

Alanya’da 16 Nisan referandumunda neden evet denilmesi gerektiğini anlatan Başkan Türel, hayır kampanyaları yapan Avrupa’ya tepki göstererek, “Türkiye, Avrupa ve Kandil’e bu Pazar cevabı verecek” dedi.


Güncel Başkan Türel Kepez’de

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Kepez’in Erenköy ve Göçerler Mahallelerinde halka seslendi. Türel, 16 Nisan Referandum Paketi’nin içindeki her maddenin, ülkenin hızlı kalkınması ile ilgili olduğunu vurguladı.


Spor RESSAMLAR SAHAYA ÇIKTI

Antalyaspor’a gönül veren 10 ressam tarafından 20 Nisan 2017 tarihinde açılacak resim sergisi için geri sayım başladı.


Kaş ATAY USLU: "HÜKÜMET ARTIK MİLLETİN EVİNDE KURULACAK”

AK Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu, 16 Nisan’da yapılacak halkoylamasına sayılı günler kala Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi çalışmaları için Kaş ilçesindeydi. Önce Kalkan Mahallesinde taksiciler ve esnaflarla buluşan Atay Uslu’nun Kaş programı STK temsilcileri ve üyeleri ile yapılan toplantı ile devam etti.


Manavgat Türel: “Bu reformları yapmazsak dünya ile yarışamayız”

Manavgatlılara referandumu anlatan Başkan Menderes Türel, “Biz bu referandumları halkımız için yapıyoruz. Tek adamlık, Cumhuriyet elden gidiyor safsataları, bu yalan atölyesinin içinde çalışanların ürettiği fakir, kısır yalanlardan başka hiçbir şey değil. Biz bu reformları yapamazsak, dünya ile yarışamayız” dedi.


Güncel “Kepez’de destan yazdık”

Görev sürelerinin her bir dakikasını milletine hizmet aşkıyla geçiren bir kadronun görev başında olduğunu söyleyen Başkan Hakan Tütüncü, “Görev yıllarımız içerisinde destanlar yazan meclis ve belediye olduk.” dedi.


Serik Başkan Türel Serik’te

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Serik’te bir dizi açılış törenleri gerçekleştirdi. 16 Nisan’da Türk milletinin destan yazacağını belirten Başkan Türel, “ Hedefimiz büyük, büyük hedefe yürüyorken tek bayrak, tek vatan, tek devlet, tek millet, kararımızda evet diyoruz” dedi. Başkan Türel, halkın 16 Nisan’da sandığa giderek teröristleri perişan edeceğini vurguladı.


Güncel Türel Antalya Şehir Platformu üyeleri ile biraraya geldi

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalya Şehir Platformu Üyeleri ile bir araya geldi. Başkan Türel, Referandum süreci ile ilgili Avrupa’nın tutumuna sert tepki göstererek, “Halkımız Avrupa’daki hayırcı zihniyete 16 Nisan’da Osmanlı Şamarı ile cevap verecek. Kandili de başlarına geçirecek. Üzülen onlar olacak” dedi


Kaş Uslu: “Bugün karşı çıkanlar, geçmişte bu sistemi istemişti”

AK Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu, 16 Nisan'da gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi halk oylaması çalışmaları kapsamında ilçe ziyaretlerine ara vermeden devam ediyor.


Siyaset ATAY USLU’DAN KILIÇDAROĞLU’NA YENİ SİSTEMDE BAŞBAKAN YOK HATIRLATMASI

Yeni anayasa halkoylaması çalışmalarına Kemer ilçesinden devam eden Ak Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu Kemer’de farklı esnaf gruplarıyla buluştu, taksicilerle, otel çalışanlarıyla bir araya geldi, kahvelerde yeni sistemi anlattı.


Finike ATAY USLU: EVET HUZURDUR, EVET BEREKETTİR

16 Nisan 2017 tarihinde yapılacak Halkoylaması için başta Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu olmak üzere Ak Parti milletvekilleri tam kadro sahada çalışmaya devam ediyor.


Güncel Türel'den 18 Mart Çanakkale Zaferi Mesajı

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 102. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.


Siyaset ATAY USLU: "CUMHURBAŞKANLIĞI SİSTEMİNİN DİĞER ADI MİLLET SİSTEMİDİR"

Ak Parti Milletvekilleri Antalya'nın bir batısında bir doğusunda, Anayasa değişikliğini cümle cümle, madde madde anlatıyorlar.


Kültür/Sanat Antalya Kipa AVM’de ünlüler geçidi!

Antalya Kipa AVM dünyaca ünlü isimlere ev sahipliği yapacak. Leonardo Di Caprio’dan Kate Winslet’e, Tom Cruise’dan Arnold Schwarzenegger’e Michael Jackson’dan Jessica Alba’ya dünyaca ünlü isimlerin balmumu heykelleri Antalya Kipa AVM’de sergilenecek.


Siyaset ATAY USLU İLÇE İLÇE CUMHURBAŞKANLIĞI SİSTEMİNİ ANLATIYOR

AK Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu Elmalı ilçesinde çeşitli ziyaretlerde bulunup ardından AK Parti Elmalı İlçe Bakanlığı'nın ilçe danışma meclisi toplantısına katıldı.


Güncel Kepez’in Muhtarları Bursa’da

Kepez Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Muhtarlar İstişare ve Değerlendirme Toplantısı, bu yıl 20-21-21 Ocak tarihlerinde Bursa’da gerçekleştirildi. Başkan Tütüncü’nün de katıldığı değerlendirme toplantısında muhtarlar hizmetleri yerinde görme ve inceleme fırsatı buldu.


Güncel ASMEK kurslarına yoğun ilgi

Türkiye’nin en büyük eğitim kurumları arasında yer alan Büyükşehir Belediyesi Antalya Sanat ve Meslek Eğitim Kursları’nda (ASMEK ) ikinci dönem kayıtları başladı.


Kültür/Sanat 2016’nın en popüler dizileri belli oldu

Geçtiğimiz yıl ekranlarda kıyas kıyasa yaşanan bir rekabet vardı: Reytingler. Kanallar, yapımcılar ve oyuncular bu yarıştan galip çıkmak için varını yoğunu ortaya koyarken, diğer yandan medya yoluyla da izleyiciye ulaşmanın hesapları yapıldı.


Döşemealtı Döşemealtı Belediyesi’nden çalışanlarına yeni yıl promosyonu

Döşemealtı Belediyesi, çalışanlarına ekonomik destek sağlamak amacıyla bankalarla gerçekleştirdiği maaş promosyon ihalesini en yüksek teklifi veren Vakıf Bankası Döşemealtı Şubesi kazandı.


Kültür/Sanat Dağ 2 seyirciden tam not aldı

Alper Çağlar’ın yazıp yönettiği ve Ahu Türkpençe, Murat Serezli, Ufuk Bayraktar ve Çağlar Ertuğrul’un başrollerini üstlendiği Dağ 2, IMDb’de seyircilerden 10 tam puan alarak dikkatleri üzerine çekti.


Güncel BAŞKAN UYSAL, YÜZBAŞI ERTUĞRUL’UN ANMASINA KATILDI

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Dünya savaş tarihinde bir ilki başararak, dağ bataryasıyla deniz uçağı gemisini batıran Yüzbaşı Mustafa Ertuğrul Aker’in Andızlı Mezarlığı’nda düzenlenen anma etkinliğine katıldı.


Güncel MURATPAŞA BİSİKLETÇİLERİ ATA’NIN HUZURUNDA

Muratpaşa Belediyesi’nin 6 kişilik bisiklet takımı Antalya’dan Anıtkabir’e 600 kilometrelik parkuru tamamladı.


Kültür/Sanat OĞLAN BİZİM KIZ BİZİM 14 EKİM'DE VİZYONA GİRİYOR

Başrollerini Aras Aydın ve Melis Babadağ’ın oynadığı, Semra Dündar’ın yönetmen ve senaristliğini yaptığı, rengarenk bir aşk hikayesini anlatan romantik komedi filmi “Oğlan bizim kız bizim” 14 Ekim’de vizyona giriyor.


Güncel YORELER RENKLER'DE KARADENİZ COŞKUSU

Muratpaşa Belediyesi’nin Anadolu Hemşeri Dernekleri Federasyonu’yla bu yıl 2’incisini gerçekleştirdiği Yöreler ve Renkler Festivali, Karadeniz Gecesi’yle devam etti. Festivalin 5’inci gününde artık birer Antalyalı olmuş Karadenizliler yöresel kültürlerini tanıttı.


Güncel KARDEŞ KENT KOMRAT’A 2 ÖRNEK SERA KURULUYOR

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, işadamlarıyla birlikte ‘kardeş kent’ Gagavuzya Özerk Cumhuriyeti başkenti Komrat ziyaretinde, bölgede Antalyalı işadamlarının 2 örnek sera uygulaması yapmasını organize etti.


Güncel Tütüncü’den eğitime destek

Gösterdiği ilgi ve alakayla ilçesindeki öğrencilerin sempatisini kazanan Kepez Belediye Başkanı Tütüncü, okul ziyaretlerinde verdiği sözleri tutarak okulları güzelleştiriyor.Güncel COĞRAFİ İŞARETLER ENSTİTÜSÜ KURULSUN

Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır, yöresel ürünlerin hakkını hukukunu koruyacak Coğrafi İşaretler Enstitüsü kurulmasını önerdi.


Kemer Başkan Üras, Dünya gazetesi'ne röportaj verdi

Abonelerinin büyük çoğunluğunu şirketlerin oluşturduğu; daha çok bilgi, iyi ve objektif haber ilkelerini benimseyen Dünya Gazetesi Rus Devlet Başkanı Putin’in Eylül Ayı’nda gerçekleştireceği Türkiye ziyareti nedeniyle ‘Rusya ülke eki’ çıkaracak.


Siyaset Acar üç ilçe turizm projelerini sordu

CHP Antalya Milletvekili Av. Gürkut Acar, Gazipaşa, Akseki ve İbradı için yeni turizm projelerini gündeme taşırken, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, golf turizmi için Alanya’da 5 bölgenin turizm merkezi olarak ilan edildiğini söyledi.


Kültür/Sanat Altın Portakal’ın Onur Ödülleri açıklandı

Türkiye’nin en uzun soluklu kültür sanat etkinliği Altın Portakal Film Festivali kapsamında bu yıl verilecek Yaşam Boyu Onur Ödülleri belli oldu.


Kumluca Kumluca Sosyalleşiyor

Kumluca’da, Belediye tarafından yapımı tamamlanan Gün-Ay Sahil Tesisleri, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’ın katılımıyla gerçekleştirilen, görkemli bir açılış töreniyle bölge halkının hizmetine açıldı.


Ekonomi/Turizm “SMS ile 5 milyon TL SGK’nın cebinde kalıyor”

Batı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme Vakfı tarafından hazırlanan, VTV’de canlı yayınlanan ve Reşat Güney tarafından sunulan Batı Akdeniz’de İş Hayatı programının bu haftaki konuğu Sosyal Güvenlik Kurumu Antalya İl Müdürü Selim Erol oldu.


Siyaset CHP’li Acar üç ilçenin turizm projelerini sordu

CHP Antalya Milletvekili Av. Gürkut Acar, Gazipaşa, Akseki ve İbradı’nın turizm potansiyelinin geliştirilmesine yönelik çalışmaları TBMM gündemine taşıdı.


Güncel Şeker hastası ayağını kaybetmeden iyileşti

Antalya Beldibi’ndeki Grand Ring Hotel’in ortaklarından olan 56 yaşındaki Muharrem Ertuğrul, 20 yıllık şeker hastasıydı. İnsüline rağmen şekeri bir türlü kontrol altına alınamadı. Bunun yarattığı dolaşım problemleri sonucu ayağında iyileşmeyen diyabetik ülser oluştu.


Kemer Yılların birikimiyle Kemer’in tarihini yazdı

Kemer Belediyesi Meclis Üyesi Araştırmacı Ramazan Kar “ Anlar, Anılar ve Alıntılarla Dünden Bugüne Kemer “ adlı kitabını çıkardı.


Siyaset Acar, yat turizmini gündeme getirdi

CHP Antalya Milletvekili Av. Gürkut Acar, yabancıların Türkiye’de kalış sürelerinde yapılan düzenlemenin ardından yut turizminde yaşanacak sıkıntıları gündeme taşırken, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, sektörden gelen taleplerin ilgili kurumlara aktarıldığını açıkladı.


Kemer Paris II Dalış Etkinlikleri ile tarihe yolculuk

Paris II Batığı Dalış etkinlikleri ile üniversite öğrencileri her yıl olduğu gibi, bu yıl da Kemer’de tarihe yolculuk yapacak.


Medyanın tiyatroya ilgisi

İnsanı, insana, insanla, insanca anlatma sanatı olarak adlandırılan tiyatro, ülkemizde sanatın en çok rağbet gördüğü kollarından birisi.


Güncel AKVAM’ın düzenlediği Türk-Alman Toplantısı başarıyla tamamlandı

Foruma Yabancı Düşmanlığı ve Kültürlerarası Açılım Damgasını Vurdu


Kültür/Sanat ANTDOB’un daimi Müdürü Nilay Genç Çebi oldu

Antalya Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü asli müdürlük görevine Nilay Genç Çebi getirildi.Temmuz 2010 tarihinde Antalya Devlet Opera ve Balesi’nin müdürü olan ve o tarihten bu yana vekaleten müdürlük görevini yürüten Genç Çebi, asaletini almasıyla birlikte artık kurumun daimi müdürü oldu.


Manavgat “İnsana yatırım yapıyoruz”

29.000 yerli ve yabancı katılımcının oylarıyla seçilen ve ITB Berlin Fuarında sahiplerini bulan “Geleneksel Tourexpi Destination Management Ödülleri” içinde yer alan ve “En İyi Otelci “ kategorisinde ödül alan Club Nena Otel sahibi Nevin Akçelik ödülün gelmesinde insana olan yatırımın önemine dikkat çekti.


Kemer Bakan Günay’dan ITB Berlin standına övgü

07-11 Mart tarihleri arasında Berlin’de düzenlenen fuarda GATAB, Kemer’i Almanya’ya taşıdı. Tekirova Belediye Başkanı ve GATAB Başkanı Yusuf Üras da dünyanın en büyük turizm fuarı olarak bilinen ITB Berlin fuarına katıldı.


Kemer Kemer şimdi de ITB Berlin Fuarı’nda

Dünyanın en büyük turizm fuarları arasında yer alan ITB Berlin Turizm Fuarı kapılarını ziyaretçilerine açtı. Münih ve Nürnberg fuarlarından sonra Berlin'de de fuara katılan Kemer Belediyesi Kemer Bölgesi tanıtımına devam ediyor.


Siyaset Ajans Press, Milletvekilleri Dosyası

12 Haziran 2011 seçimleri sonrasında Türkiye Cumhuriyeti Milletvekilleri’nin ilk altı aylık performans dönemlerinde medya yansımaları Ajans Press tarafından araştırıldı.


Güncel Yabancı işadamları Halk Ekmek’i gezdi

Türkiye’nin en modern ekmek üretim tesisine tam not verdiler


Ekonomi/Turizm Batı Akdeniz, EMITT 2012’de dünya vitrininde

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı’nın (BAKA), Burdur, Antalya ile Isparta’daki kamu kurumları ve özel sektör temsilcileri ile işbirliğinde bölgede turizm potansiyelini daha da güçlendirmek amacıyla katıldığı dünyanın 5. büyük turizm fuarı kimliği taşıyan Uluslararası Doğu Akdeniz Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT), 16. kez açıldı.


Ekonomi/Turizm Kara kışta doğalgaz faturaları el yakıyor

Enerji kaynakları hızla tükeniyor, doğalgaz tüketimi ve klima kullanımı artıyor, enerji maliyetleri sürekli yükseliyor.


Siyaset BAKA, BM turizm konferansında

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA), Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) tarafından ‘Binyıl Kalkınma Hedefleri’ kapsamındaki “Sürdürülebilir Toplum Temelli Turizm Konferansı”na katıldı.


Ekonomi/Turizm TEB, turizm sektörünün potansiyelini ortaya koyan raporu açıkladı

Türk Ekonomi Bankası (TEB), Nisan ayında sektör temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirdiği Turizm Sektörü Gelecek Stratejileri Konferansı’nın sonuçlarını bir rapor haline getirerek Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’a sundu.


E-bülten Gurubu

bize katılın ...