Cuma, 15 Kasım 2019
Korkuteli KORKUTELİ'DE, "CUMHURELİ" HİZMETE GİRDİ

Korkuteli Belediye Başkanı Ömer İşlek'in seçim vaatleri arasında yer alan "Cumhureli Projesi" bugün itibari ile açılışı yapılarak hizmete girdi.


Ekonomi/Turizm YAPEX Fuarı 
“Kentsel Korumada Kültür Mirası” Temasıyla Kapılarını Açtı

ÇEKÜL Vakfı işbirliği ve Tarihi Kentler Birliği desteğiyle düzenlenen YAPEX, 9’uncu kez düzenleniyor


Korkuteli KORKUTELİ CUMHURELİ HİZMET BİNASI AÇILIYOR

Korkuteli Belediye Başkanı Ömer İşlek, "Allah nasip ederse, Seçim döneminde anlattığımız ve seçim proje kitapçığımızda taahhüt ettiğimiz CUMHURELİ projemiz için Cumhureli Hizmet Binamız Cuma günü Saat 11:00'da açılacaktır" dedi.


Kültür/Sanat Antalya Edebiyat Günleri başlıyor

Muratpaşa Belediyesi’nin bu yıl 4’üncüsünü gerçekleştireceği Antalya Edebiyat Günleri, yarın başlıyor. Oyuncu Caner Cindoruk’a ‘en iyi ilk öykü kitabı’ ödülünün de verileceği kentin edebiyatla buluşmasında panel ve imza günleri, sayısız hikayeyle milattan önce 4’üncü yüzyıldan bugüne yaşayan antik kent Kaleiçi’nde düzenlenecek.


Güncel Özel çocuklar turşu kurdu

Muratpaşa Belediyesi’nin engelli bireyler ve ailelerine yönelik sosyal destek programları gerçekleştiren Engelsiz Kafe’sinde geleneksel turşu kurma etkinliği gerçekleştirildi. Özel bireylerin günlük yaşam becerilerini geliştirmeyi hedefleyen etkinlikte, engelli çocuklar sebzeleri kavanozlara yerleştirdi.


Eğitim ASMEK ve AKBEM’in ismi değişiyor

Konyaaltı İlçesi’nde muhtarlarla bir araya gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, ASMEK ve AKBEM’in isimlerinin değişeceğini açıklayarak, “ASMEK, Atatürk Sanat Eğitim Merkezi (ATASEM), AKBEM ise Atatürk Bilgi Eğitim Merkezi (ATABEM) olarak hizmetlerine devam edecek” dedi.


Eğitim Kurslarda yeni dönem

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, belediyenin binlerce kişiye ulaşan mesleki eğitim, hobi ve sanat kurslarında Milli Eğitim Bakanlığı’nın gerekli öğretmen görevlendirmelerini yapmadığı için gecikme yaşandığını belirterek, “Yeni bir yapılanmaya giderek 30 öğretmenimizle 40 branşta 14 merkezimizde kurslarımızı açıyoruz” dedi.


Kültür/Sanat Tütüncü, kültürler buluşmasında

Rus-Türk Gençlik Forumu’nda konuşan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Türkiye ile Rusya arasındaki yakın ve iyi ilişkilerin, ülke gençlerini merkeze alan forumla daha da güçleneceğini söyledi.


Güncel Büyükşehir’den şoför ve hosteslere eğitim

Antalya Büyükşehir Belediyesi, personel eğitimlerine devam ediyor. Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından özel bireylere hizmet veren şoför ve hosteslere yönelik öfke kontrolü ve doğru iletişim eğitimi verildi.


Güncel Kadınlar için Örgü Bebek Atölyesi açılıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kent Tarihi ve Tanıtımı Dairesi Başkanlığı Oyuncak Müzesi’nde kadınlar için örgü bebek atölyesi açıyor. Atölye çalışmaları ile kadınlar hem hobi sahibi olacak hem de el emeği ürünlerini satarak bütçelerine gelir kaynağı sağlayabilecek.


Elmalı Elmalı MYO’da Deprem Tatbikatı Yapıldı

Akdeniz Üniversitesi Elmalı Meslek Yüksekokulu’nda Antalya İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) tarafından öğrenciler ile idari ve akademik personele yönelik deprem eğitimi verilerek deprem ve deprem sonrası yangın tatbikatı yapıldı.


Teknoloji/Bilim/İnternet SİBER GÜVENLİKTE AÇIĞA NEDEN OLAN 7 HATA

Siber saldırganların şirketlere yönelik saldırıları kimi zaman göz ardı edilen ve normal bir davranış olduğu düşünülen güvenlik hatalarından kaynaklanıyor. Otomatik e-postalardan çalışanların sosyal medya paylaşımlarına kadar birçok ihmalin, saldırganların işlerini kolaylaştırdığını aktaran Komtera Teknoloji Kanal Satış Direktörü Gürsel Tursun, en sık karşılaşılan 7 siber güvenlik hatasını sıralıyor.


Teknoloji/Bilim/İnternet VERİ İHLALİNE DAVETİYE ÇIKARAN 7 RİSK

KVKK ve GDPR ile birlikte şirketlerin veri güvenliğine yönelik hassasiyeti daha da artış gösteriyor. Bu bağlamda veri ihlalleri, şirketler için öncelikli konular arasında yer almaya başladı. Siber Asist Hukuk Danışmanı Beliz Özkırım, bir şirketin verilerinin ihlal edilebileceği 7 öncelikli duruma dikkat çekiyor.


Kemer KEMER KASIM AYI MECLİSİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Kemer Belediyesi Kasım ayı meclis toplantısı, Belediye Başkanı Necati Topaloğlu başkanlığında gerçekleştirildi.


Otomotiv ALD AUTOMOTİVE TÜRKİYE ÇEVRE DOSTU OTOMOBİL KULLANIMINA TEŞVİK EDİYOR

Türkiye'de operasyonel kiralama sektörünün en önemli oyunculardan biri olan ALD Automotive Türkiye, müşterileri için Elektrikli ve Hibrit Araç Etkinliği düzenledi. Etkinlik, ALD Automotive müşterilerine hibrit ve elektrikli araçların en yeni teknolojilerini keşfetmeleri ve test etme imkanı sunarken ayrıca güvenli sürüş hakkında farkındalık yaratmak için emniyet kemeri simülatörlerini de deneyimlemelerini sağladı.


Güncel Yüzbaşı Mustafa Ertuğrul anıldı

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Topçu Yüzbaşı Mustafa Ertuğrul Aker’in ölüm yıldönümü dolayısıyla düzenlenen anma etkinliklerinde “Geçmişteki kahramanları anmazsak gelecekte kahramanlar üretemeyiz. Onları cesaretlendiremeyiz” dedi.


Teknoloji/Bilim/İnternet Kaspersky, popüler bir web tarayıcısında sıfır-gün açığı buldu

Kaspersky'nin otomatik teknolojileri, Google Chrome web tarayıcısında yeni bir açık tespit etti. Kaspersky, CVE-2019-13720 olarak numaralandırdığı açığı Google'a bildirdi. Açığa karşı bir yama yayınlandı. Kanıtlanan kavramların incelenmesi sonucu, Google bunun bir sıfır-gün açığı olduğunu doğruladı.


Sağlık/Kadın Çocuklarda Kaka ve İdrar Kaçırma Ciddi Rahatsızlıkların Belirtisi Olabiliyor

Okul öncesi çocuklarda masum karşılanan kaka ve idrar kaçırma, bazen ciddi rahatsızlıkların, psikolojik sorunların belirtisi olabiliyor. Çocuk Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Şafak Karaçay, bu tür durumlarla karşılaşıldığında bir uzmana başvurmak gerektiğini söylüyor.


Güncel Babalar kreşte

Kepez Belediyesi’nin Özgürlük Nasreddin Hoca Kreş ve Gündüz Bakımevi’nde haftanın bir günü babalarda kreşe gidiyor. Düzenlenen seminerler ve sportif etkinliklerle çocukların babalarıyla kaliteli ve verimli vakit geçirmeleri sağlanıyor.


Eğitim Tütüncü, Kepez’in gençleri ile buluşuyor

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, 2019-2020 Eğitim ve Öğretim sezonunun ‘Kepez Gençlik Buluşmaları’ startını Prof. Dr. Raşit Küçük Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden verdi.


Sağlık/Kadın Disleksi Tedavisinde Erken Tanı İle Normali Yakalamak Kolaylaşıyor

Toplumda öğrenme güçlüğü olarak tanımlanan disleksi, doğuştan gelen bir sağlık sorunu olarak ortaya çıkıyor. Erkek çocuklarda kız çocuklarına göre daha fazla görülen disleksi tanısının çoğunlukta ilköğretim döneminde konulduğuna dikkat çeken DoktorTakvimi.com uzmanlarından Uzm. Dr. Emine Demirbaş Çakır, “Ne kadar erken dönemde müdahale edilirse çocuk açısından normali yakalama oranı o kadar artar” diyor.


Ekonomi/Turizm TÜRKİYE ENERJİ MALİYETİNDE RAKİP ÜLKELERİN GERİSİNDE KALDI

Yatırım, üretim ve istihdamla doğrudan bağlantılı olan elektrik fiyatları sanayiciyi kara kara düşündürüyor. Verimli ve sürdürülebilir bir üretim için öngörülebilen ve rekabet edilebilir maliyet yapısına ihtiyaç duyan üreticiler artan elektrik fiyatlarından dertli. Uluslararası rekabette ellerini zayıflatan bu maliyetlerin hem üretim ve yatırımlarına hem de istihdama ve dolayısıyla ülke ekonomisine negatif yansıyacağından endişeliler.


Sağlık/Kadın İDRAR KAÇIRMA SORUNUNDA DOKTORA BAŞVURMAKTAN KORKMAYIN

Kontinans Derneği tarafından Antalya’da 6. Ulusal İşlevsel Üroloji ve Kadın Kongresi gerçekleştirildi. Hastaları idrar kaçırma konusunda aydınlatmayı kendilerine misyon edindiklerine vurgu yapan Kontinans Derneği Başkanı Prof. Dr. Tufan Tarcan, iyileşememe korkusu, utanma, dinsel ve kültürel fobilerin insanları tedaviden uzaklaştırdığını söyledi.


Teknoloji/Bilim/İnternet AMERİKALILARIN SİBER GÜVENLİK BİLGİLERİ YETERSİZ

Pew araştırma merkezi tarafından yapılan son araştırmaya göre, Amerikalıların %72’si iki faktörlü kimlik doğrulamayı tanımlayamıyorken %70’i de HTTPS’nin işlevini bilmiyor. Siber güvenlik konusunda bilgilerin Türkiye’de de yetersiz olduğunu aktaran Bitdefender Türkiye Operasyon Direktörü Alev Akkoyunlu, ülkemizde de siber güvenlik bilincinin yeterli düzeyde olması için çalışmalar yapılması gerektiğini belirtiyor.


Eğitim Akdeniz Üniversitesi Takımı Lego Sumo, Robotex Turkey Festivali’nde Birinci Oldu

Akdeniz Üniversitesi Enformatik Bölüm Başkanlığı tarafından verilen Robotik kurslarındaki kursiyer öğrencilerden oluşan Akdeniz Üniversitesi Enformatik Bölüm Başkanlığı Takımı Lego Sumo, Robotex Turkey Festivali’nde şampiyonluk elde etti.


Sağlık/Kadın İyi Bir Hafıza İçin Beyninizi Abur Cuburla Doldurmayın

Yüzyılın Bilim İnsanları listesine adını yazdıran ve beyin cerrahisi alanının tüm dünyadaki idolleri arasında yer alan Prof. Dr. Gazi Yaşargil, ilerlemiş yaşına rağmen 20-30 yıl önceki hastası hakkında dahi tüm tıbbi detayları hatırlamasıyla da genç meslektaşları arasında bir efsane olarak görülüyor.


Güncel Muratpaşa’dan kampanyaya destek

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Zeytinköy Destek Eğitim Kurs Merkezi öğrencileri ve Engelsiz Kafe, Lösemili Çocuklar Vakfı’nın (LÖSEV) 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası için maskelerini takıp Türkiye çapında gerçekleştirilen farkındalık kampanyasına katıldı.


Korkuteli KORKUTELİ GENÇLİK MECLİSİ TOPLANDI

Korkuteli Belediye Başkanlığı önderliğinde İlçe Milli Eğitim işbirliği ile oluşturulan “Korkuteli Belediyesi Gençlik Meclisi” ilk toplantısını yaptı.


Ekonomi/Turizm ÇANDIR: “MERKEZ BANKASI’NIN YIL SONU HEDEFİ TUTAR”

Batı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme Vakfı (BAGEV) ve Antalya Ticaret Borsası (ATB) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır, Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) açıkladığı Ekim ayı enflasyon rakamlarını değerlendirdi.


Eğitim Aşevi şoförlerine etkili iletişim ve öfke kontrolü eğitimi

Antalya Büyükşehir Belediyesi Aşevi bünyesinde görev yapan şoförlere Etkili İletişim, Öfke Kontrolü ve Stres Yönetimi konularında seminer verildi.


Eğitim ASMEK kursları 4 Kasım’da başlıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ASMEK’te 2019-2020 dönemi kursları 4 Kasım Pazartesi günü başlıyor.


Spor "Komiserlik kaldırılsaydı TFF’den istifa edecektim"

Saha komiserlerinin Kundu’daki toplantısına katılan TFF İcra Kurulu Başkanı Ali Düşmez, bir ara saha komiserlerinin kaldırılmasının gündeme geldiğini belirterek, “Bu karara karşı çıktım. Saha komiserliği kaldırılsaydı, tüm görevlerimden istifa edecektim” dedi


Güncel Başkan Uysal, “Antalya’ya hayırlı olsun”

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Antalya 2. İdare Mahkemesi’nin “Kamu yararı yok” diyerek 100. Yıl spor tesis alanının TOKİ tarafından ‘ticaret ve turizm alanı’ olarak planlanmasını iptal etmesine karşı yapılan istinaf başvurusunda mahkemenin, belediyeyi haklı bulduğunu belirterek “Kamu yararına verilen bu kararı sevinçle karşılıyoruz. Antalya’da yaşayan her komşumuza hayırlı olsun” dedi.


Kültür/Sanat Atölyeden edebiyatçı portreleri

Muratpaşa Belediyesi’nin 7-9 Kasım tarihlerinde düzenleyeceği 4. Antalya Edebiyat Günleri’nde, ressam Artin Demirci’nin 36 yıllık serüveni sonucunda Turgay Fişekçi’den Yaşar Kemal’e 21 edebiyatçı portresinden oluşan resim sergisi ilk kez sanatseverlerle buluşacak.


Eğitim III. Senex Lisansüstü Yaşlılık Çalışmaları Kongresi Gerçekleştirildi

Bu yıl 3.sü düzenlenen Senex: Lisansüstü Yaşlılık Çalışmaları Kongresi'nde "Gelecek Kuşaklar İçin: Refah, Adalet Sağlık, Bakım, İş, İstihdam, Teknoloji, Sanal Eğitim ve Kariyer" konuları tartışıldı.


Güncel "KAMUSAL ALANLAR KENTLERİN GELECEĞİ İÇİN ÖNEMLİDİR. RANTA KURBAN EDİLMEMELİDİR"

MİMARLAR ODASI ANTALYA ŞUBESİ, ANTALYA ŞEHİRLERARASI OTOGARI BAĞLAMINDA BASIN AÇIKLAMASI YAPTI.


Ekonomi/Turizm Hanehalkı tüketim harcaması bölgesel verileri açıklandı

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2018 yılı hanehalkı tüketim harcaması (bölgesel) verilerini açıkladı.


Eğitim Başkan Uysal, gençlerle buluştu

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, gençlere eğitimde fırsat eşitliği sunmak için hizmete açılan ve 5’inci eğitim yılına başlayan Muratpaşa Gençlik Merkezi’ni (MURGEM) ziyaret etti. Bu yıl 810 öğrencinin kayıt yaptığı merkezde Başkan Uysal, gençlerle edebiyattan spora sohbet etti.


Güncel Salda Gölüme Dokunma Platformu: "Salda Gölüme dokunma"

SALDA GÖLÜME DOKUNMA PLATFORMU, SALDA GÖLÜ ÇALIŞTAYI SONUÇ METNİ YAYINLADI.


Kemer DSP GENEL BAŞKANI AKSAKAL, KEMER’DE

Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanı Önder Aksakal, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nu ziyaret etti.


Güncel SET Ekim ayı zirvesini gerçekleştirdi

SET Gurubu, Ekim ayı oturumunda KONYSİAD Başkanı İlhami Kaplan ve YÖRSİAD Başkanı Aykut Ege’yi ağırladı. Antalya ekonomisi ve kent potansiyeline dair bilgi paylaşımının yanı sıra, sivil toplum kuruluşlarının çalışmaları üzerine güçbirliği alanlarının değerlendirildiği toplantıda SET Gurubu yöneticileri de hazır bulundu.


Güncel MEVLÂNÂ RUHU ANTALYA'DA YAŞIYOR

29 Mayıs 2018 tarihinde imzalanan işbirliği protokolü çerçevesinde Antalya Valiliği, Akdeniz Üniversitesi Tasavvuf Araştırmaları Merkezi, Antalya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, İl Millî Eğitim Müdürlüğü ve Konya Büyükşehir Belediyesi’nce ortaklaşa yürütülen etkinlikler kapsamında Antalya Mevlevîhânesi’nde Semâ âyin-i şerîfi düzenlendi.


Eğitim AÜ’de Sağlık Turizmi Yöneticiliği Eğitimi Verilecek

Akdeniz Üniversitesi, Sağlık Turizmi ve Talassoterapi Eğitim, Araştırma ve Uygulama Merkezi (SATTMER) tarafından Sağlık Turizmi Yöneticiliği Sertifika Programı düzenleniyor.


Kemer GECE GÜNDÜZ DEMEDEN ÇALIŞMAYA DEVAM

Kemer Belediye Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Kemer genelindeki çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.


Güncel Kemal Karakuzey'in Nutuk konferansına büyük ilgi

Türkiye Emekli Subaylar Derneği tarafından 29 Ekim 1923 Cumhuriyetimizin kuruluşunun 96’ncı yıl dönümünün kutlanması amacıyla 31 Ekim 2019 Perşembe günü Muratpaşa Belediyesi Kültür Salonu’nda Tarihçi,Yazar ve E.Albay Kemal Karakuzey tarafından bir sunum yapıldı.


Kültür/Sanat Altın Portakal Sinema Okulu’na 150 Öğrenci!

56. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin bu yıl başlattığı Altın Portakal Sinema Okulu, ilk öğrencilerini dün aldı! Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in ev sahipliğinde 150 öğrenci, dört gün boyunca filmleri ücretsiz izleyecek, etkinliklere katılacak ve hayranı oldukları yönetmen ve oyuncularla yüz yüze tanışma fırsatı yakalayacaklar. Gençleri AKM’de karşılayan Muhittin Böcek, biletlerin bitmesi üzerine yaptığı yorumda “Bu, Festivalimizin özüne, sinemamıza ve Antalyalılara geri döndüğünün kanıtıdır” dedi.


Eğitim Turizm Fakültesi Mezunlarını Ağırladı

Akdeniz Üniversitesi Turizm Fakültesi’nden geçmiş dönemlerde mezun olarak sektörde çalışan öğrenciler yıllar sonra Fakültelerine gelerek bilgi ve birikimlerini şuan öğrenim gören öğrencilere aktardı. “Turizmde İstihdam Olanakları ve Zorluklar” adlı açık oturumda öğrencilerin soruları yanıtlayan mezunlar, sektörde edindikleri tecrübeleri öğrencilerle paylaştı.


Güncel Antalya Mali Müşavirler Odası’ndan Muhteşem Cumhuriyet Balosu

Antalya Serbest Muhasebeciler Mali Müşavirler Odası 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle görkemli geleneksel Cumhuriyet Balosu düzenledi.


Güncel Miniklerin cumhuriyet coşkusu

Muratpaşa Belediyesi’nin kentin 5 ayrı noktasında bulunan kreşlerinde öğrenciler, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı. Kutlamalar için minikler, öğretmenleriyle beraber kırmızı-beyaz giyindi.


Güncel KUMBUL; “CUMHURİYET, KARAKTERİ ÖZGÜRLÜK OLANLARIN YÖNETİM ŞEKLİDİR”

Antalya’da, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları, Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başladı. Cumhuriyet Meydanı’ndaki resmi törenlerin sona ermesinin ardından siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşları da çelenklerini anıta bıraktı.


Güncel Belediyecilik fuarı ve ödülleri tek çatı altında

Kepez Belediyesi ve AKBB Başkanı Hakan Tütüncü, coşkunun daha da büyümesi için Akdeniz Belediyecilik Proje Yarışması ödüllerinin bu yıldan itibaren Antalya City Expo- Antalya Şehircilik ve Teknolojileri Fuarı kapsamında düzenleneceğini açıkladı


Alanya ALANYA’DAN EĞİTİME KOMPLEKSLİ DESTEK

Vali Münir Karaloğlu Alanya’da Emine- Ahmet Uysal Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin temel atma törenine katıldı. Törende Karaloğlu “En büyük gücümüz genç nüfusumuz biz bu genç nüfusu istediğimiz şekilde eğitebilir ve yarınlara hazırlayabilirsek o zaman ülkemizin geleceğinden de endişe duymamıza gerek yok.” İfadelerine yer verdi.


Güncel Başkan Hamamcıoğlu’ndan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı

MMO Antalya Şube Başkanı Ayşen Hamamcıoğlu, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla mesaj yayınladı.


Sağlık/Kadın Her 40 saniyede bir inme vakası görülüyor

Türkiye İstatistik Kurumu'nun verilerine göre yılda yaklaşık 250 bin kişi inme geçiriyor ve ortalama 40 bin hasta inme nedeniyle hayatını kaybediyor. Şikayetlerin aniden ortaya çıktığı inme her yaşta görülebilmekle birlikte 55 yaş üzerinde ek risk faktörlerinin de eklenmesiyle katlanarak artış gösteriyor.


Siyaset CHP’Lİ ZEYBEK: “CUMHURİYET; BAĞIMSIZLIK, HUKUKUN ÜSTÜNLÜĞÜ, ÇAĞDAŞLAŞMA, DEMOKRASİ VE EŞİTLİKTİR"

CHP Antalya Milletvekili ve Adalet Komisyonu Üyesi Rafet Zeybek 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı sebebiyle bir mesaj yayımladı. Türkiye Cumhuriyeti’nin ilanının 96’ncı yıldönümünde Cumhuriyet kazanımlarına daha çok sahip çıkmamız gerektiğini vurgulayan CHP’li Zeybek, “Cumhuriyet; bağımsızlık, hukukun üstünlüğü, çağdaşlaşma, demokrasi ve eşitliktir.” ifadesini kullandı.


Sağlık/Kadın AÜ Hastanesi’ndeki Hastalara Meme Kanseri Farkındalığıyla İlgili Bilgi Verildi

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nde yatan hastalara, hasta yakınlarına ve hastane personeline Ekim ayı Meme Kanseri Farkındalık Etkinliği çerçevesinde bilgi verildi.


Güncel Uysal: “Biz Cumhuriyetiz”

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında, Muratpaşa’da, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nin hedefleri doğrultusunda bir belediyecilik pratiğini hayata geçirdiklerini belirterek, “Bu yolda yürümekten asla ve asla geri durmayacağız, vazgeçmeyeceğiz. Çünkü biz Cumhuriyetiz” dedi.


Siyaset Kartal'dan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı

Demokrat Parti (DP) Antalya İl Başkanı Hasan Ali Kartal, Cumhuriyet Bayramı’nın 96. Yılı nedeniyle yayınladığı mesajda, “Başta bölücüler olmak üzere hiçbir güç, Türkiye Cumhuriyeti ile giriştiği mücadeleyi kazanamayacaktır” dedi.


Güncel 2 KASIM’DA MASKENİ TAK, FARKINDALIK YARAT

LÖSEV, 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası‘nda herkesi lösemili çocuklara destek olmaya davet ediyor! Lösemili çocukların kendilerini korumak için taktıkları maske sembol oldu! Amaç löseminin önlenebilir ve tedavi edilebilir bir hastalık olduğunu milyonlara duyurmak, lösemi hastası çocukların yanında olmak.


Güncel Konyaaltı Kent Konseyi Kadın Meclisi ilk toplantısını gerçekleştirdi


Konyaaltı Kent Konseyi’nin Kadın Meclisi yeni dönem ilk toplantısını Özlem Saday başkanlığında gerçekleştirdi.


Siyaset Bahşi'den Bakan Selçuk'a soru önergesi

İyi Parti Antalya Milletvekili Feridun Bahşi, Milli Eğitim Bakanı Ziya SELÇUK’a Özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde çalışan, özel eğitim bölümü mezunu olmayan öğretmenlerin çalıştıkları kurumlarda yaşadıkları sorunlar hakkında soru önergesi verdi.


Ekonomi/Turizm BAKA YÖNETİM KURULU VALİ KARALOĞLU BAŞKANLIĞINDA ISPARTA’DA TOPLANDI

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) Yönetim Kurulu, Ekim ayı olağan toplantısı Vali Münir Karaloğlu başkanlığında gerçekleşti.


Güncel Konyaaltı Belediyesi’nden okul ve caddelere çizgi


Öğrencilerin daha iyi koşullarda eğitim almaları için yeni eğitim ve öğretim yılı öncesi bazı okullarda bakım, onarım ve temizlik işlerini gerçekleştiren Konyaaltı Belediyesi, şimdi de okul önlerinde ki yaya geçitleri ile cadde ve sokaklara yol çizgi çalışması yapıyor.


Kemer BELEDİYE PERSONELİ SENARYO GEREĞİ YANGIN SÖNDÜRDÜ

Kemer Belediye personeline, Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı tarafından, “Afet ve Acil Durum Bilincinin Geliştirilmesi, Yangın Bilgisi ve Güvenliği” eğitimi verildi.


Güncel "Cumhuriyetimizin başarısı her birimiz için onur ve haysiyet meselesidir"

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınlayan ATSO Başkanı Davut Çetin, “Cumhuriyetimizin 96. Yıldönümünü kutluyoruz. 100. yıla sadece 4 yıl kaldı. Ekonomide güncel gündemlerle oyalanmaya hakkımız yoktur. Bundan sonra her 29 Ekim tarihimize ve gelecek nesillere karşı muhasebe günüdür. Cumhuriyetimizin başarısı her birimiz için bir onur ve haysiyet meselesidir” dedi.


Güncel Yangın anında ve sonrasında yapılması gerekenleri biliyor musunuz?

Geçtiğimiz günlerde Uşak’ta bir evde çıkan yangın sebebiyle ne yazık ki 3’ü çocuk 4 kişi hayatını kaybetti. Yangınla ilgili alınacak en iyi önlem elbette önceden tedbir almaktır.


Eğitim ENVAR ORTAOKULU YÖREX FUARINDA

Bu yıl 10.su düzenlenen YÖREX Yöresel Ürünler Fuarına Envar Ortaokulu öğrencileri ve öğretmenleri gezi düzenledi.


Ekonomi/Turizm BAKA Yönetim Kurulu Isparta’da toplandı

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) Yönetim Kurulu, Ekim ayı olağan toplantısı Isparta Ekonomi Kampusü’nde gerçekleştirildi.


Elmalı BAŞSAVCI ABİKOĞLU ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

Akdeniz Üniversitesi Elmalı Meslek Yüksekokulu’nda 2019-2020 eğitim-öğretim yılı “Kariyer Söyleşileri”nin ilk konuğu Elmalı Cumhuriyet Başsavcısı Suphi Abikoğlu oldu.


Ekonomi/Turizm YABANCILARIN ÇALIŞMA İZİNLERİ KONULU EĞİTİM SEMİNERİ YAPILDI

Antalya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası tarafından düzenlenen “Yabancıların Çalışma İzinleri” konulu eğitim semineri 24 Ekim 2019 Perşembe günü oda Mustafa Özyürek Toplantı Salonunda yapıldı.


Spor Ünsal Mahallesi’ne 5 yıldızlı spor tesisi

Kepez Belediyesi’nin Ünsal Mahallesi’nde 11 bin 27 metre kare alan üzerine inşa ettiği semt spor sahası törenle hizmete açıldı.


Güncel KONYAALTINDA UYGULAMALI TIBBİ VE AROMATİK BİTKİLER KURSU YAPILDI

Konyaaltı İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve Halk Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile “Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği” konusunda 12 gün süreli çiftçi eğitim kursu yapıldı.


Eğitim MESLEKİ ve TEKNİK EĞİTİME DESTEK PROTOKOLÜ İMZALANDI

Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü İle Antalya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin Mezunları Derneği ANTEMDER arasında "MESLEKİ ve TEKNİK EĞİTİME DESTEK VE İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ" imzalandı.


Kemer BAŞKAN TOPALOĞLU: “YÖNETİME, HESAPLAŞMAK İÇİN DEĞİL, KEMER İÇİN GELDİK”

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, basın mensuplarıyla bir araya gelerek, göreve geldikleri günden bugüne kadar yapılanlar ve yapılacak olan projeler hakkında bilgiler verdi.


Manavgat MANAVGAT BELEDİYESİ’NDEN OKUL YOLUNA KALDIRIM

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, 2019-2020 eğitim ve öğretim yılında ilk kez öğrencilerle buluşan okullara hizmet götürmeye devam ediyor.


Manavgat MANAVGAT BELEDİYESİ’NDEN BABA DESTEK PROGRAMI

Manavgat Belediyesi ve Anne Çocuk Eğitim Vakfı’nın (AÇEV) işbirliğiyle yürütülen “İlk İş Babalık” adlı 13 haftadan oluşan grup çalışması, Manavgat Belediyesi Aile ve Sosyal Hizmet Binası’nda devam ediyor.


Kemer KEMER BELEDİYESİ KARINCA MİSALİ ÇALIŞMAYA DEVAM EDİYOR

Kemer Belediye Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, ilçe genelinde yaptığı çalışmalarına hızla devam ediyor.


Güncel Uganda heyeti Zeytinköy’de

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, çeşitli temaslar için Antalya’da bulunan Uganda heyetine belediyenin Hacı Bektaş Veli Kültür Merkezi’ndeki mutfak atölyesi sayesinde iş hayatına atılan kadınların üretim noktalarını gezdirdi.


Eğitim PANASONIC’TEN MESLEK LİSELERİNE DESTEK PROJESİ…

Panasonic Life Solutions Türkiye, meslek lisesi öğrencilerinin teorik eğitimini pratik beceriye dönüştürmelerine ve eğitim gördükleri alanda uygulamalı eğitim imkanı bulmalarına katkı yapmak amacı ile endüstri meslek liselerine destek sağlıyor.


Güncel TBB Akıllı Şehirler Kongresi

Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) tarafından düzenlenen Akıllı Şehirler Kongresi, İçişleri Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, TÜRKSAT ve belediyelerden üst düzey yöneticilerin katılımıyla 23 Ekim 2019 tarihinde TBB hizmet binasında gerçekleştirildi.


Kumluca MEME KANSERİNE DİKKAT!

Her yıl 1-31 Ekim tarihlerinde yapılan farkındalık ayı çerçevesinde, Kumluca'da da bir etkinliğe imza atıldı.


Sağlık/Kadın Bu Belirtiler Romatizmal Hastalık Habercisi Olabilir!

“Artrit yani bilinen adıyla iltihaplı eklem romatizması; ortalama olarak her 4 kişiden 1'inde var olan, en yaygın sakatlık nedenidir. Klinik saha çalışmalarına göre artrit; bireyler arasında hem işyerinde sakatlığın, hem de kronik ağrının önde gelen bir sebeplerindendir” diyen İstanbul Okan Üniversitesi Hastanesi Romatoloji Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Barış Gündoğdu, açıkladı.


Kültür/Sanat 56. Antalya Altın Portakal Film Festivali başlıyor!

Türkiye’nin en uzun soluklu sinema etkinliği Antalya Altın Portakal Film Festivali, 26 Ekim Cumartesi günü başlıyor. Bu yıl “Öze Dönüş” temasıyla yola çıkan ve Altın Portakal adının yanı sıra Ulusal Yarışmalarına yeniden kavuşan festivalde 29 ülkeden, 69 yönetmenin, toplam 66 filmi gösterilecek.


Kültür/Sanat Konservatuvarda yeni eğitim dönemi başladı

Antalya Büyükşehir Belediyesi, sanatla gelişen ve güzelleşen bir gelecek için genç yeteneklere ışık tutmaya devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İsmail Baha Sürelsan Konservatuvarı’nda 2019-2020 eğitim öğretim dönemi başladı.


Spor Kepez’de güçlü ortaklarla, güçlü işbirliği

Kepez Belediyesi, Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü arasında “Spor Merkezlerine ve Spor Alanlarına İlişkin İşbirliği Protokolü” imzalandı. Protokol kapsamında çocuk, genç ve kadınlar ile üniversite öğrencilerine yönelik önemli çalışmalara imza atıldı.


Siyaset TBB Meclis Toplantısı Ankara'da Gerçekleştirildi

Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) Ekim Ayı Olağan Meclis Toplantısı 22 Ekim 2019 tarihinde, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun katılımlarıyla TBB hizmet binasında gerçekleştirildi.


Döşemealtı Döşemealtı Belediyesi’nden Yangın Güvenliği ve Afet Bilinci Eğitimi

Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı'ndan gelen uzmanlar, Döşemealtı Belediyesi’nde görevli personele yangın güvenliği ve afet bilinci konusunda bilgiler verdi.


Manavgat TEKLİ EĞİTİME MANAVGAT’TAN BÜYÜK ADIM

Vali Münir Karaloğlu Manavgat Hacı Sultan - Mehmet Kara Ortaokulu’nun açılışını gerçekleştirdi.


Spor Paşa’nın galibiyet haftası

Muratpaşa Belediyespor’un amatör liglerde mücadele eden futbol takımları haftayı 4 galibiyet ve bir mağlubiyetle kapadı. Süper Amatör Lig’de zirve yarışının sürdüren A Takım, kendi evinde Payallar’ı 5-2’lik skorla geçerken geleceğin yıldız adayları U14 takımı, Aksu Cihadiye Spor’u 13-1’lik skorla geçmeyi başardı.


Eğitim "Antalya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi" 75. yılını coşkuyla kutladı

1944 yılında Antalya'nın İlk Sanat Okulu olarak açılan ve son İsmi "Antalya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi" Konyaaltı Caddesinin Eğitim Çınarı 75. yılını coşkuyla kutladı.


Ekonomi/Turizm Böcek: "Planlarımızın Merkezinde Turizm Var"

Ekim Ayı Geleneksel AKTOB Buluşması Sherwood Exclusive Kemer'de gerçekleşti. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin BÖCEK'in konuk konuşmacı olarak katıldığı yemekte, AKTOB Bşk. Dr. Erkan YAĞCI, dünyadan ve Türkiye'den turizm gündemini içeren sunum gerçekleştirdi.


Güncel Muratpaşa’yla hayatlar değişiyor

Muratpaşa Belediye başkanı Ümit Uysal, Zeytinköy bölgesinde kız çocuklarının okullaşma oranını yükseltecek ve bu konuda rol model olacak aileleri oluşturacak ‘Ailemle Güçlüyüm’ projesinin tanıtım toplantısında; sahada, birebir çalışarak uygulanan bu tip projelerin dokunduğu insanın hayatını değiştiren sonuçlar ortaya çıkardığını söyledi.


Elmalı Üniversite Öğrencileri İçin Elmalı Kültür Turu Düzenlendi

Akdeniz Üniversitesi Elmalı Meslek Yüksekokulu’na 2019-2020 eğitim-öğretim yılında başlayan öğrencilere kültür turları ile Elmalı ilçesi tanıtıldı.


Sağlık/Kadın 
BİLİM İNSANLARI, ‘VERTİGOYA PRATİK YAKLAŞIM’ TOPLANTISINDA BİR ARAYA GELDİ

‘VERTİGOYA PRATİK YAKLAŞIM’ TOPLANTISI’NIN 11’İNCİSİ KUŞADASI’NDA GERÇEKLEŞTİRİLDİ


Güncel Doğa İçin Hep Birlikte

Kepez Belediyesi işbirliğiyle Perihan Esat Aral Ortaokulu öğrencileri, ‘Doğa İçin Hep Birlikte’ projesi kapsamında Tek Sarnıç Kent Parkı’nda çevre temizliği yaptı.


Kültür/Sanat Başkan Uysal, “Yörük kültürü nostaljide kalmamalı”

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Antalya Yörük Türkmen Gençliği Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin istişare toplantısında Yörük kültürüne ait çalışkanlık, istişare, çevrecilik, diplomasi gibi değer ve kavramların bugüne ve geleceğe uyarlanması gerektiğini dile getirdi, “Kaba bir nostalji düzeyinde kalırsak bir işe yaramaz, memlekete faydası da olmaz” dedi.


Güncel Antalya’da fark yaratacak klinik açıldı

Dr. Figen Sayın Yıldıran, yeni kliniği ‘Güzellik ve Estetik Tesadüf Değildir’ diyerek hizmete açtı. Kliniğin açılış kurdelesini Antalya milletvekilleri ve belediye başkanlarının katılımıyla kesildi.


Kültür/Sanat Kepez’in Sahaf Festivali açıldı

Sahaf Festivali düzenlenen törenle kapılarını kitapseverlere araladı. Dokumapark’taki Festival, 28 Ekim tarihine kadar geçmişten iz arayanları ağırlayacak.


Eğitim Verimli ders çalışmanın 
10 altın kuralı

Çalışırken verimlilik özellikle öğrenciler için hayati önem taşıyor. Bunu başarmak için uygun koşulları oluşturmak çok önemli. Eğitim teknolojileri sektöründe hizmet veren Kunduz’un deneyimli eğitmenleri, öğrenciler için verimliliğin en önemli 10 kuralını açıkladı.


Sağlık/Kadın 15. Ulusal Meme Hastalıkları Kongresi
 Antalya’da başladı

Türkiye Meme Hastalıkları Dernekleri Federasyonu tarafından düzenlenen 15. Ulusal Meme Hastalıkları Kongresi, 17 Ekim’de Perşembe akşamı düzenlenen açılış oturumuyla Antalya’da başladı. 4 gün sürecek kongrede 200’den fazla yerli ve yabancı uzman, dünyanın en sık rastlanılan ikinci kanser türü olan meme kanseri ve diğer meme hastalıklarına dair yeni tedavi yöntemlerine dair bilgi paylaşacak.


E-bülten Gurubu

bize katılın ...