Pazartesi, 16 Eylül 2019
Aksu BAŞKAN ŞAHİN AÇILIŞA KATILDI

Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin, yapılan genişletme ve tadilat çalışmaları sonrasında yeniden hizmet vermeye başlayan Aksu İlçe Nüfus Müdürlüğünün açılış törenine katıldı.


Kültür/Sanat Yoğun tempoya kısa bir müzik arası

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, yoğun temposuna Türkan Şoray Kültür Merkezi’nde son projesi Eastern Standards’la sahne alan Birsen Tezer konseriyle kısa bir mola verdi.


Güncel Kadın ve erkeklerde ücret eşitliği en iyi ihtimalle 200 yıl sonra

Birleşmiş Milletler tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nün bu yılki teması ‘Toplumsal Cinsiyet Eşitsizliği’ olarak belirlendi.


Kültür/Sanat Muratpaşa’da Sanat Var’da Mart biletleri satışta

Muratpaşa Belediyesi’nin Antalya’nın kültür sanat hayatına yeni bir soluk kazandıran kültür merkezi Türkan Şoray’ın Mart ayı programı belli oldu. Bu ay, Birsen Tezer, Melihat Gülses, Günsin Onay ve genç yeteneklerden Iraz Yıldız, Türkan Şoray Kültür Merkezi sahnesinde olacak. Konser biletleri, www.biletantalya.com üzerinden çatışa çıktı.


Güncel ASMEK meslek sahibi yaptı

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları (ASMEK) sağlıktan, modaya, el sanatlarından fotoğrafçılığa kadar birçok alanda kurs düzenleyerek, vatandaşların meslek sahibi olmalarına olanak sağlıyor.


Kemer Başkan Gül’den saygı ziyaretleri

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, “Olgunlar Haftası” diye nitelendirdiği Yaşlılar Haftası etkinlikleri kapsamında ilçede bulunan büyüklerini ziyaret ederek hayır dualarını aldı. Başkan Gül, “Kendisini yaşının en olgun çağında hisseden bütün büyüklerime saygılarımı sunuyorum” dedi.


Spor Basketbolda All-Star şöleni başlıyor

21 Ocak Pazar günü Sinan Erdem Spor Salonu’nda düzenlenecek Tahincioğlu All-Star 2018’e 1 haftadan az bir zaman kaldı.


Güncel "ANTALYA SAHİPSİZ DEĞİLDİR"

Derelerin Kardeşliği Akdeniz Platformu (DEKAP) Sözcüsü Mimar Birsen Tanyeri, geçtiğimiz hafta Antalya Büyükşehir Meclisinde onaylanan ve Antalya’nın geleceğini şekillendiren 100 bin ve 25 bin ölçekli Çevre Düzeni Planları(ÇDP) ilgili bir açıklama yaptı.


Sağlık/Kadın İftar Yemeğini Hızlı Yemek Reflü Riskini Artırıyor

İstanbul Bilgi Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Birsen Demirel, sıcak yaz günlerine denk gelen Ramazan ayında, sağlıklı beslenmenin önemine dikkat çekerek oruç tutanları uyarıyor: “İftarda yemeklerin hızlı yenmesi hazımsızlık ve reflü riskini artırıyor”


İbradı DOĞA, YAŞAM ve MÜCADELE KAZANDI

Antalya ili İbradı İlçe merkezi meydanında yapılan eylemle bir kez daha Akdeniz’de “HES’lere geçit yok” denildi.


Kültür/Sanat AEDAŞ’ın ‘Çalışan Sahnesi’, sektörün sorunlarını ve çözümleri tiyatro oyunuyla anlattı

Tamamı AEDAŞ çalışanlarından oluşan ‘Çalışan Sahnesi’, senaryosunu dağıtım sektörünün sorunları ve çözümlerinden alan tiyatro oyunu ile sahneye çıktı.


Ekonomi/Turizm Belediyeciliğin sınırları bu fuarda gelişecek

Türkiye’deki belediyecilik sınırlarını uluslararası düzeye taşıması amacıyla AKBB’nin düzenlediği Antalya City Expo, Antalya Expo Center’da ziyarete açıldı.


Kültür/Sanat ANTALYA’DA RENGARENK BİR ULUSAL SEÇKİ “RENGAHENK”

53. Uluslararası Antalya Film Festivali sinemanın her dalında dopdolu bir Ulusal Program hazırladı. Program, “Rengahenk“ seçkisi ile Türkiye sinemasının bütün renklerini yansıtıyor.


Güncel Hastane İlköğretim Okulu’ndan Tıp Bayramı kutlaması

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nde uzun süreli tedavi alan hasta çocuklar için eğitim veren Hastane İlkokulu’nun Müdürü Birsen Vecel ve öğrencileri temsilen Baki Kıras, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Oktay Dinç, Başhekim Vekili Doç. Dr. Ercan Mıhçı ile Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Halil Ertuğ’un 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutlayıp, çiçek verdiler.


Kültür/Sanat ATB korosundan burslu öğrenciler yararına konser

Antalya Ticaret Borsası (ATB) Türk Sanat Müziği Korosu, Akdeniz Sosyal Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği (ASEK) yararına konser verdi.


Güncel Akaydın, öğrencilerle birlikte Minicity’i gezdi

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, öğrencilerle birlikte Minicity’i gezdi.


Kültür/Sanat 'Andante Gecesi'nde Say rüzgarı esti

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği 12’nci Uluslararası Antalya Piyano Festivali’nde “Andante Gecesi” yaşandı. Birsen Ulucan ve Elif Şahin’in piyanodaki güçlü yorumlarıyla beğeni topladığı gecenin solisti ise bas Szymon Chojnacki oldu.


Kültür/Sanat Piyano Festivali 'Andante Gecesi' ile devam ediyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği 12’nci Uluslararası Antalya Piyano Festivali özel bir konsere ev sahipliği yapacak. Türkiye’nin ilk klasik müzik dergisi “Andante”nin adıyla düzenlenecek gecede, Fazıl Say’ın yeni eseri ‘Dört Şarkı Op 37'nin Türkiye prömiyeri yapılacak.


Kültür/Sanat Piyano Festivali’nde “Olli Mustonen” gecesi yaşandı

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği 12’nci Uluslararası Antalya Piyano Festival’inde sahne alan Olli Mustonen başarılı performansıyla izleyicilere özel bir gece yaşattı.


Güncel ASEK yöneticileri Başkan Tütüncü’yü ziyaret etti

Akdeniz Sosyal Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği (ASEK) Yönetim Kurulu Başkanı Tülay Sert bir grup dernek üyesi ile birlikte Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’yü ziyaret ederek, Kepez bölgesinde bir sığınma evi ile yaşlılar için barınma evi istedi.


Siyaset Sevimçok’tan Eğitim Birsen’e Ziyaret

Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Abdullah Sevimçok Eğitim-Bir-Sen Antalya Şube Başkanı Süleyman Gökçen’i makamında ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundu.


Kültür/Sanat Piyano Festivali’nde ”prömiyer” sürprizi

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği ve sanat yönetmenliğini Fazıl Say’ın yaptığı 12. Uluslararası Antalya Piyano Festivali, sanatseverlere unutulmaz bir klasik müzik şöleni yaşatacak.


Kültür/Sanat 12. Uluslararası Antalya Piyano Festivali Başlıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği ve sanat yönetmenliğini Fazıl Say’ın yaptığı 12. Uluslararası Antalya Piyano Festivali 25 Kasım - 17 Aralık tarihleri arasında gerçekleşecek.


Güncel BEMBİRSEN’den Tütüncü’ye plaket

BEMBİRSEN Antalya Şubesi Yönetim Kurulu, Başkan Hakan Tütüncü’ye, memur çalışanlarının sosyal haklarının iyileştirilmesine yönelik çalışmalarından dolayı plaket takdim etti.


Kültür/Sanat Altın Portakal’da Uzun Koşu Başladı

Antalya Büyükşehir Belediyesi – Antalya Kültür Sanat Vakfı (AKSAV) işbirliğiyle gerçekleştirilen 48.Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması dalında yarışacak filmler açıklandı.


Kültür/Sanat 2011 HİKMET OKUYAR ŞİİR ÖDÜLLERİ DAĞITIMI BAŞLADI..

ŞİİR ŞENLİKLERİNİN ŞÖHRETLER ŞEHRİ ŞEBİNKARAHİSAR’da, 7 Gün 7 Gece Şebinkale Şiir Şenlikleri kapsamında 14 - 21 Mayıs 2011 tarihleri arasında bir dizi etkinlik gerçekleştirildi..


Kültür/Sanat ANSAN’da 75. Yıl Cumhuriyet Lisesi sergisi

75. Yıl Lisesi “Sinema ve Fotoğrafçılık Kulübü ile Resim Kulübü’nün her yıl geleneksel hale getirdiği etkinlik kapsamındaki sanatsal eserler, 35’i yağlıboya, 15 karakalem, 15 fotoğraf şeklinde, 23 Mayıs Pazartesi günü saat: 14.00’te Antalya Sanatçılar Derneği Bahçesi’nde Muratpaşa İlçe Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mukaddes Birşen, 75.Yıl Cumhuriyet Lisesi Müdürü: Bekir Motor, Resim Öğretmenleri; Mestan Uyur ile Nurcan Özkan, Canan Bayır ve Okul Aile Birliği Başkanı: Güzel Taş’ın da katıldığı müzikli açılışta bir araya geldiler.


Kültür/Sanat 14. Hikmet Okuyar Şiir Ödülleri sahiplerini buldu

14. Hikmet Okuyar Ödüllü Şiir Yarışması sonuçları açıklandı


Kültür/Sanat BESTEKAR GÜNGÖR ve ŞİİRE ÜSTÜN HİZMET ÖDÜLÜ..

İstanbul, Şişli, Mecidiyeköy'deki Gaziantepliler Derneği merkezinde 02 Nisan 2011 günü saat 15.00 de tertiplenen Törenle Gaziantepli Bestekar, Şair, Şiir Proğramları Sunucusu Erol GÜNGÖR'e; 2010 Hikmet Okuyar Şiire Üstün Hizmet Ödülü verildi.


Kültür/Sanat ATB korosundan Zeytinköy yararına konser

Antalya Ticaret Borsası (ATB) Türk Sanat Müziği Korosu yeni yıl konseri verdi. Hayati Göver yönetimindeki koro, Yeni Mahalle Kültür Merkezi’nde dinleyicilere unutulmaz bir gece yaşattı.


Güncel ATB’den Yörükoğlu çalışanlarına hijyen eğitimi

Antalya Ticaret Borsası (ATB) sektöre yönelik eğitimlerini sürdürüyor. ATB tarafından Tarımsal Uygulamalı Eğitim Merkezi’nde (TUMEM) düzenlenen hijyen eğitimine Yörükoğlu Süt ve Ürünleri A.Ş.’de çalışan 20 personel katıldı.


Siyaset ÖDP Antalya, HES’lerin peşini bırakmıyor

Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP) Antalya İl Örgütü “HES’lere Karşı Mücadele Deneyimleri” konulu bir toplantı düzenledi.


Güncel Hastane Okulu’nun öğretmenleri unutulmadı

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi, uzun süreli tedavi gören çocuklara eğitim veren Hastane İlköğretim Okulu öğretmenlerini unutmadı.


Güncel ASMEK kursiyerlerinden yaşlılara saç ve cilt bakımı

Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Sanat ve Meslek Edindirme Kursları’nda (ASMEK) öğrenim gören kuaförlük kursu öğrencileri, Büyükşehir Huzurevi’nde kalan yaşlılara saç ve cilt bakımı yaptı.


Kültür/Sanat 2010 Şebinkale Şiir Şenlikleri ve ödül töreni yapıldı..

13. Hikmet Okuyar Ödüllü Şiir Yarışması‘nda 2010 Hikmet Okuyar Türkiye Birincilik Ödülü kazanan 18 aşık ozan şairden ödül almak için Şebinkarahisar’a gelen şair ve yazarlara ödülleri Şüsiyad Başkanı Hikmet Okuyar tarafından verildi.


Kültür/Sanat İllerimiz ve ilçeleri şiirlerle tanıtılacak

13. Hikmet Okuyar Ödüllü Şiir Yarışması sonuçlandı..


Güncel Çalışkan öğrenciye sinema ödülü

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, ziyaret ettiği Ahmet Coşkun Bulut İlköğretim Okulu’nun çalışkan öğrencilerini sinema ile ödüllendirdi.


17. Ulusal İnsan Yönetimi Kongresi

Avrupa’nın ikinci en büyük Ulusal İnsan Yönetimi Kongresi için geri sayım başladı. Bu yıl 17.si gerçekleştirilecek olan PERYÖN “Ulusal İnsan Yönetimi Kongresi” 9–11 Kasım 2009 tarihleri arasında Harbiye Askeri Müze Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek.


Güncel Fabrikalar’da tepki büyüyor

Fabrika Mahallesi sakinleri inşaatı süren baz istasyonlarına tepkilerini artırarak sürdürüyorlar. Fabrika Mahalle sakinleri bir araya gelerek inşaatı süren baz istasyonunun bulunduğu alanda akşam saatlerinde bir basın açıklaması yaptılar.


Güncel Toplu tüketim yerlerinde hijyen uygulamaları

Antalya Büyükşehir Belediyesi ile Antalya Gıda Mühendisleri Odası işbirliğinde toplu tüketim yerlerinde hijyen uygulamaları konulu seminer düzenlendi.


Kemer Okul Aile Birliğinden Başkana Ziyaret

Aslanbucak’ta bulunan Mustafa Rüştü Tuncer İlköğretim Okulu müdürü ve okul aile Birliği Tekirova Belediye Başkanı ve GATAB Başkanı Yusuf Üras’ı makamında ziyaret etti.


Kültür/Sanat Antalya’da Kültür-Sanat

9. Antalya Piyano Festivali devam ediyor. Sanat yönetmenliğini dünyaca ünlü piyanist Fazıl Say'ın yaptığı 9. Antalya Piyano Festivali devam ediyor.


Kültür/Sanat Barış ve Sevgi Festivali başlıyor

Boğazkent Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıl ilki düzenlenen ve büyük ilgi gören “Barış ve Sevgi Festivali”nin, ikincisi için çalışmalar tamamlanma noktasına getirildi.


Kemer Yöresel yemekler yarıştı

Kemer Karnavalı kapsamında düzenlenen "Geleneksel Türk Mutfağı - En güzel Damak Tadı Yarışması" renkli görüntülere sahne oldu.


Güncel Avrupa standartında kort

Muratpaşa Belediyespor tarafından düzenlenen Yaz Spor Okulları’nın ardından Muratpaşa Belediyesi tarafından 1’nci Geleneksel Sonbahar Tenis Turnuvası sona erdi.


Güncel Antalya SSK Sağlık İşleri Müdürlüğü´ndeki yolsuzluk iddiaları...

CHP Antalya Milletvekili Nail Kamacı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan´a, Antalya´da SSK Sağlık İşleri Müdürlüğünde yaşandığı öne sürülen yolsuzluk iddialarını sordu.


Güncel ´Her aileye bir fidan´ kampanyası...

Çevre ve Orman Bakanlığı´nca Türkiye genelinde başlatılan ´´Her aileye bir fidan´´ kampanyası çerçevesinde Gazipaşa İlçesi´nde 10 bin aileye çam fidanı dağıtılacak.


Güncel Eve giren yılan korkulu anlar yaşattı

Varsak kasabasında bir eve giren kara yılan, ev sakinlerine korkulu anlar yaşattı.


Güncel CHP´lilerin davası sonuçlandı

Antalya´da CHP merkez ilçe başkanlığı yönetiminin değişmesi için imza toplamalarına rağmen olağanüstü genel kurul yapılmadığı gerekçesi ile bazı CHP´liler tarafından açılan dava sonuçlandı.


Güncel Antalya´da kültür sanat...

Antalya Büyükşehir Belediye Tiyatrosu (ABT), yeni sezona 6 Kasım´da sahneleyeceği ´´Benim Güzel Pabuçlarım´´ adlı çocuk oyunuyla ´´merhaba´´ diyecek.


Güncel Antalya´da bu hafta...

Antalya´daki bu haftaki etkinlikler için tıklayınız...


Güncel 6. Ekonomi Zirvesi..

İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) Başkanı Osman Birsen, yabancı yatırımcıların İMKB´ye ilgisinin sürdüğünü, bireysel yatırımcının da borsadan vazgeçtiğini söylemenin doğru olmadığını bildirdi.


Güncel Gölhisar çelenkleri ihraç ediliyor.

Burdur´un Gölhisar İlçesi´nde, kurumuş ağaç dalları ile kurumuş çiçeklerden yapılan çelenkler Hollanda ve İngiltere´ye ihraç ediliyor.


Güncel ´Bir 5 yıl daha kaybetmeyin´

Demokratik Güçbirliği´nin Muratpaşa Belediye Başkan Adayı Birsen Tanyeri, mevcut belediye başkanlarından şikayet eden TRT Caddesi esnafına ´Hizmet üretmeyenleri göndermek için 28 Mart´ta bir şansınız daha var. Yoksa bir 5 yıl daha kaybedeceğiz´ dedi


Güncel Muratpaşa Belediyesi´ne ziyaret

SHP’li belediye başkan adayları, Muratpaşa Belediyesi’ne giderek çalışanları ziyaret etti. Belediye çalışanları ile rakip partinin adayları arasında sıcak diyaloglar yaşandı


Güncel “Antalya’nın damarlarını açacağız”

Şarampol caddesinde vatandaşlarla sohbet eden SHP’nin Büyükşehir Adayı, Kalp ve Damar Cerrahı Dr.Kubilay Döşeyen, “Antalya’nın kalbi hasta, damarları tıkalı. Bize de açmak düşüyor” dedi


Güncel “Başkanlar Kaleiçi’ne uğramıyor”

Kaleiçi sakinleri, kendilerini ziyarete gelen SHP Muratpaşa Belediye Başkan Adayı Birsen Tanyeri’ne dert yandı. Kaleiçi’nin keşmekeş içinde bırakıldığını söyleyen Kaleiçi sakinleri, “Maalesef belediye başkanları buralara uğramıyor” dediler


Güncel ´Antalya’yı satmak istiyorlar´

Demokratik Güçbirliği’nin Muratpaşa Adayı Birsen Tanyeri, Antalya’yı haraç mezat satmak isteyen bazı odakların 28 Mart’ı iple çektiğini belirterek, “Belediyeyi şirket, vatandaşı müşteri yapmak istiyorlar” dedi


Güncel Tanyeri; “Vaat yok, katıl; değiştirelim”

Seçim çalışmalarını mahalle toplantılarıyla sürdüren SHP Muratpaşa Adayı Birsen Tanyeri, siyasilerin boş vaatlerinden yakınan vatandaşlara, “Bizde vaat yok. Katılın; birlikte değiştirelim, birlikte yönetelim” dedi


Güncel “Solda Dokuzoğlu değil biz varız”

DYP Muratpaşa Belediye Başkan Adayı Abdurrahman Fırtına Sabahın erken saatlerinde Meltemde´ki kapalı halk pazarını gezerek halkın ve esnafın sorunlarını yerinde inceledi.


Güncel ´Rant yüzünden denize giremeyen var´

Yerel Gündem 21 Kent Konseyi’nin konuğu olan SHP Muratpaşa Adayı Birsen Tanyeri, “Kentin rantını belirli kesimler paylaşıyor. Bu yüzden Antalya’da yaşayıp daha denize ayağını sokmamış insanlar var” dedi


Güncel Tanyeri: “Birlikte yöneteceğiz”

Sol ittifaka destek veren partilerden kadınlarla birlikte sokak sokak gezen Tanyeri, insan odaklı belediyecilik anlayışını halkla birlikte gerçekleştireceklerini söyledi


Güncel Kadınlar gününü felçli çocuğuna bakarak geçirdi

Antalya´nın Kızıltoprak Mahallesinde oturan Cemile Kurt (53) 8 Mart Dünya Kadınlar gününü 1 yaşında yanlış iğne nedeniyle felç olan ve kasları gerildiği için gece gündüz uyuyamayan kızı Birsen Kurt´un (23) başında geçirdi.


Güncel “Sol ittifak bir şanstır”

SHP’li Belediye Başkan Adayları, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için düzenlenen mitinge katıldı. Alandaki tek kadın olarak bir konuşma yapan Birsen Tanyeri, ‘Sol İttifak’ın yaşanılır bir ülke için şans olduğunu söyledi


Güncel Dünya Kadınlar Günü´nde miting...

Antalya´da 8 Mart Kadınlar Günü dolayısıyla yaklaşık 600 kişinin katılımıyla miting düzenlendi. Mitingde izinsiz bildiri dağıtan bir şahıs gözaltına alındı.


Güncel Sol ittifakın adayları seçim turlarını sürdürüyor

SHP çatısı altında seçime birlikte giren ‘Sol İttifak’ın belediye başkan adayları, OLEYİS’i ziyaret ederek kent yönetimi anlayışlarını anlattı.


E-bülten Gurubu

bize katılın ...