Pazartesi, 23 Eylül 2019
Güncel IRAK TÜRKLERİ ERTUĞRUL GAZİ’Yİ ANMA VE YÖRÜK ŞENLİKLERİNE DAMGA VURDU

Bu yıl 738'incisi gerçekleşen Ertuğrul Gazi'yi Anma ve Yörük Şenlikleri, Bilecik'in Söğüt ilçesinde düzenlenlendi.


Ekonomi/Turizm KONYAALTI İLÇE TARIM VE ORMAN MÜDÜRLÜĞÜ KARDEŞ İLÇE BEYLİKOVADA

Antalya Valisi Münir Karaloğlu himayelerinde Antalya İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce yürütülmekte olan “Gelin Kardeş Olalım Projesi” kapsamında Konyaaltı İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü olarak 27 - 29 Ağustos 2019 tarihleri arasında Eskişehir Beylikova ilçesine teknik gezi programı gerçekleştirildi.


Güncel Kaymakam Arısoy’a veda ziyareti

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Nazilli’ye atanan Muratpaşa Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy’a veda ziyaretinde bulundu. Ziyarette Başkan Uysal ve Kaymakam Arısoy’un eşleri de yer aldı.


Siyaset Ekrem İmamoğlu: "Biz 16 milyon İstanbullu, 23 Haziran'da emaneti geri almaya geliyoruz"

İBB'nin seçilmiş Başkanı Ekrem İmamoğlu, 23 Haziran seçimleri için belirlediği ''yol haritasını'', Şişli'deki bir otelde düzenlenen basın toplantısıyla açıkladı. "İmamoğlu varsa umut var" sloganıyla yol yürüyeceklerini belirten İmamoğlu, ''Siyasete yepyeni bir hava, yepyeni bir ruh getireceğiz. Kapı kapı, sokak sokak, semt semt gezeceğiz. Bize yapılanları anlatacağız'' dedi.


Teknoloji/Bilim/İnternet 2030 YILINDA 86 MİLYON POZİSYONDA 
‘DİJİTAL YETENEK’ ARANACAK

Kadir Has Üniversitesi teknoloji iletişimi kavramını daha geniş topluluklara yaymak adına 26 Mart Salı günü “Teknoloji İletişimi Zirvesi” düzenledi.


Ekonomi/Turizm Tarlaya yatırım yapan kazanıyor

Türkiye’nin ilk ve tek online gayrimenkul açık artırma sitesi Tapu.com verilerine göre tarlaya yatırım yapanlar kazanıyor. Türkiye genelindeki tarlaların ortalama fiyatının 150.000 TL, ortalama metrekare fiyatının ise 40 TL olduğunu açıklayan Tapu.com, tarlaların en çok satıldığı illerin başında Antalya, Afyonkarahisar, Ardahan, Aydın, Çorum ve Bilecik geldiğini açıkladı.


Güncel Türklerin favori çorbası ‘Mercimek’ oldu

Yemeksepeti ‘Dünya Çorba Günü’nde çorba trend raporunu açıkladı: Türklerin favori çorbası ‘Mercimek’ oldu


Ekonomi/Turizm BATI AKDENİZ FAKİRLEŞTİ

Batı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme Vakfı (BAGEV) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır, Türkiye İstatistik Kurumu'nun açıkladığı İl Düzeyinde Gayri Safi Yurtiçi Hasıla (GSYH) rakamlarını, Burdur, Isparta, Antalya’nın yer aldığı Batı Akdeniz bölgesi için değerlendirdi.


Güncel Menderes Türel yılın belediye başkanı seçildi

Kent & Başkan Dergisi’nin yaptığı ankette Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Akdeniz Bölgesi’nin “En İyi Belediye Başkanı”, Antalya da “En İyi Kenti” seçildi.


Ekonomi/Turizm ANSİAD YÖNETİMİNDEN TÜSİAD’A ZİYARET

ANSİAD yönetimi, bölgesel, ulusal ve uluslararası konularda proje ortaklıklarını görüşmek üzere TÜSİAD Başkanı Erol Bilecik ile bir araya geldi


Ekonomi/Turizm İllerin kalkınmasında yeni strateji hazırlığı

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA), Türkiye’deki 26 kalkınma ajansının yatırım destek ofisi uzmanlarının katıldığı eğitim ve tecrübe paylaşımı toplantısına evsahipliği yaptı.


Kültür/Sanat ANTALYALI ÖĞRENCİLER İZMİR’DE SAHNEYE ÇIKTI

fizy 21. LİSELER ARASI MÜZİK YARIŞMASI’NIN ELEMELERİ TAMAMLANDI


Güncel Ülke Genelinde Özel Güvenlik Görevlilerine Yönelik Eğitimler ve Denetim Faaliyetleri Devam Ediyor

Ülke Genelinde Özel Güvenlik Görevlilerine Yönelik Eğitimler ve Denetim Faaliyetleri Devam Ediyor


Kültür/Sanat ANTALYA’DAN 8 LİSE İZMİR’DE SAHNEYE ÇIKACAK!

Dünyanın en uzun soluklu ve en büyük gençlik organizasyonu, “fizy 21. Liseler Arası Müzik Yarışması” eleme heyecanı, İzmir elemeleriyle devam ediyor. Uzun zamandır büyük merakla bugünü bekleyen Antalyalı lise öğrencilerinden “Biz hazırız!” mesajları geliyor.


Güncel Özel Güvenlik Görevlilerine Yönelik Eğitimler ve Denetim Faaliyetleri Devam Ediyor

Ülke Genelinde Özel Güvenlik Görevlilerine Yönelik Eğitimler ve Denetim Faaliyetleri Devam Ediyor


Spor Otomobil Sporlarında 2018 Takvimi Açıklandı

2018 sezonunda ulusal statüde koşulacak olan ralli, historic rally, pist, offroad, trial, tırmanma, karting, drift, klasik otomobil ve rallikros yarışma takvimi TOSFED resmi web sitesinde açıklanarak yürürlüğe girdi.


Teknoloji/Bilim/İnternet Kadınlara artık ‘İnternetle Hayat Kolay’

Kadınlar Suruç’tan Japonya’ya gelinlik, Sinop’tan Amerika’ya el işi sattı


Eğitim Türk Eğitim Derneği 90 Yaşında

1928 yılında Büyük Önder Atatürk’ün yol göstericiliğinde kurulan Türk Eğitim Derneği, 90’ıncı yılında verdiği resepsiyon ile siyasetten bürokrasiye, sanattan diplomasiye birçok önemli ismi bir araya getirdi. Resepsiyonda ayrıca bir ilk yaşandı ve Cumhuriyet döneminin dokuz milli eğitim bakanı, 90’ıncı yıl resepsiyonu vesilesi ile bir araya geldi.


Kumluca Pehlivanlar İstanbul Kampı için yola çıktı

Kumluca Belediyesi Güreş Akademisi Güreş Takımı bir hafta sürecek olan İstanbul Kampına katılmak için yola çıktı


Ekonomi/Turizm TÜRKONFED 21. GİRİŞİM VE İŞ DÜNYASI ZİRVESİ

EKONOMİ BAKANI NİHAT ZEYBEKCİ’NİN KATILIMIYLA ANKARA’DA DÜZENLENDİ


Güncel Sağlıklı Kentler Birliği çevreci 40 tesisi ödüllendirdi

Sanayi tesislerinin çevre yönetimi konusunda duyarlılığını artırmak amacıyla iki yılda bir düzenlenen ve bu sene toplamda 40 tesisin ödüllendirildiği Sağlıklı Kentler Birliği 3. Çevreci Tesis Ödülleri’nde konuşan Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, “Sağlıklı Kentler Birliği’nin asıl hedefi, sağlıklı kentleşmeyi ve halkın sağlığını korumanın da ötesinde, sosyal ve çevresel açıdan sürdürülebilirliğe ulaşmaktır” dedi.


Güncel Antalyalı öğrenciler Sabancı Üniversitesi Lise Yaz Okulu sertifikalarını aldılar

Sabancı Üniversitesi tarafından bu yıl yedincisi düzenlenen Lise Yaz Okulu’nun ilk dönemi sona erdi. Sabancı Üniversitesi Lise Yaz Okulu’nun ilk dönemine bu sene Türkiye’den ve yurtdışından toplam 578 öğrenci katıldı. Sabancı Üniversitesi Lise Yaz Okulu’nda öğrencilere kendilerini geliştirebilecekleri bir akademik ve kültürel uluslararası bir ortam sunuldu.


Ekonomi/Turizm KADOOĞLU: “DOĞU VE GÜNEYDOĞU’DAN 
İÇ GÖÇÜN FATURASI 70 MİLYAR TL”

TÜRKONFED 39. GİRİŞİM VE İŞ DÜNYASI KONSEYİ GÜMRÜK VE TİCARET BAKANI BÜLENT TÜFENKCİ’NİN KATILIMIYLA DİYARBAKIR’DA DÜZENLENDİ


Güncel PTT Mobil Araçları Yollarda

PTT işyerlerindeki donanıma sahip mobil araçlar, posta, kargo, bankacılık gibi alanlardaki kaliteli hizmeti ülkemizin dört bir yanında vatandaşın ayağına götürüyor


Teknoloji/Bilim/İnternet BİLİŞİME YÖN VERENLER BULUŞUYOR

Türkiye Bilişim Derneği’nin (TBD) 24 yıldır geleneksel olarak düzenlediği ve Türkiye’de bilişimine yön verenlerin buluşturan "Bilgi İşlem Merkezi Yöneticileri Semineri BİMY’24 Bilişimde Bahar Buluşması” 27-30 Nisan tarihleri arasında Antalya’da yapılacak.


Teknoloji/Bilim/İnternet TÜRKİYE’NİN GÜNDEMİ BİLİŞİM OLACAK

Türkiye Bilişim Derneği’nin (TBD) “Bilişimde Bahar Buluşması” kamu ve özel sektörde bilişim ve iletişim teknolojilerine yön veren 500’ü aşkın ismi bir araya getirecek.


Ekonomi/Turizm “Aile içi girişimcilik Türkiye ekonomisine 30 yıl kazandıracak”

Genç Yönetici ve İş Adamları Derneği’nin (GYİAD) düzenlediği Aile Şirketleri Konferansı’nda konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Serkan Sevim, aile içi girişimciliğin önemine dikkat çekti.


Spor Devler grubun son karşılaşmasına çıkıyor

TB2L’de Kepez Belediyespor, grubunun son maçında İzmir Büyükşehir Belediye ile deplasmanda karşılaşacak.


Spor Kepez’in Devleri deplasmanda galip

TB2L bitime iki hafta kala Kepez Belediyespor, deplasmanda Bilecik Belediyesi’ni 65-84 mağlup ederek play-off yolunda büyük avantaj elde etti.


Spor Kepez’in Devleri Bilecik karşılaşmasına hazır

Ligde bitime son 2 hafta kalırken Kepez Belediyespor, Bilecik Belediyesi deplasmanına konuk olacak. 

Play-off’lara avantajlı girmek isteyen Kepez Belediyespor hafta sonu oynayacağı karşılaşmada kayıp istemiyor.


Güncel Kepez’in Muhtarları Bursa’da

Kepez Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Muhtarlar İstişare ve Değerlendirme Toplantısı, bu yıl 20-21-21 Ocak tarihlerinde Bursa’da gerçekleştirildi. Başkan Tütüncü’nün de katıldığı değerlendirme toplantısında muhtarlar hizmetleri yerinde görme ve inceleme fırsatı buldu.


Güncel Kepez’e 9 proje müjdesi

Başkan Hakan Tütüncü, İstanbul, Bursa ve Bilecik’te ilçeye kazandıracağı yeni yatırımlar için örnek projeleri inceledi ve Kepezlilere spor, turizm, kültür, tarih ve eğitim alanında 9 yeni projenin müjdesini verdi.


Kültür/Sanat AŞK ayakta alkışlandı

Bilecik Bozüyük Belediyesi’nin düzenlediği Uluslararası Tiyatro Festivali’ne katılan AŞT, sevilen oyunu “Oyun Oyun İçinde” ile izleyenlere kahkaha dolu anlar yaşattı.


Spor Devler sahasında kayıp istemiyor

Ligde bu sezon kendi sahasında oynadığı karşılaşmalarda mağlubiyet yüzü görmeyen Kepez’in Devleri, hafta sonu sahasında İzmir B.Ş.B Spor Kulübünü’nü konuk edecek. Kepez’in Devlerinde hedef mutlak galibiyet.


Spor Kepez Bilecik Belediye’yi rahat geçti..

Sahasında Bilecik Belediyesi ile karşılaşan Kepez Belediyespor, rakibini mağlup ederek yoluna doludizgin devam ediyor.


Spor KEPEZ’İN DEVLERİ DOLU DİZGİN

Sahasında Bilecik Belediyesi ile karşılaşan Kepez Belediyespor, rakibini mağlup ederek yoluna dolu dizgin devam ediyor.


Spor Devler galibiyet peşinde

TBL2, B grubunda hafta sonu Kepez Belediyespor, Bilecik Belediyesi’ni seyircisi önünde konuk edecek. Devler, sahasında oynacağı maçta kayıp istemiyor.


Ekonomi/Turizm İşsizlik oranı %10,3 seviyesinde gerçekleşti

Türkiye genelinde 15 ve daha yukarı yaştakilerde işsiz sayısı 2015 yılında bir önceki yıla göre 204 bin kişi artarak 3 milyon 57 bin kişi oldu. İşsizlik oranı ise 0,4 puanlık artış ile %10,3 seviyesinde gerçekleşti. İşsizlik oranı erkeklerde 0,2 puanlık artışla %9,2 kadınlarda ise 0,7 puanlık artışla %12,6 oldu.


Otomotiv ExxonMobil, Mobil 1 Center yetkililerini 
Antalya’da buluşturdu

ExxonMobil, Türkiye çapında sayıları 40’a ulaşan ‘Mobil 1 Center’ yağlama merkezlerinin temsilcilerini 27-29 Kasım 2015 tarihleri arasında Antalya’da buluşturdu.


30 il için yangın uyarısı

Orman ve Su İşleri Bakanlığı, güney ve batı bölgelerindeki 30 il için yangın uyarısında bulundu. Bakanlık, bugünden (23 Ağustos) itibaren meteorolojik açıdan yüksek risk taşıyan döneme girilmesi dolayısıyla aralarında İstanbul ve İzmir’in de bulunduğu 30 ilde kriz komitesi oluşturularak gerekli tedbirlerin alınmasını istedi.


Kültür/Sanat İşte 49. Altın Portakal’ın afişi

Antalya Büyükşehir Belediyesi&Antalya Kültür Sanat Vakfı (AKSAV) işbirliğiyle 6-12 Ekim 2012 tarihlerinde düzenlenecek 49. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali için yapılan afiş yarışmasında ödül alan afişler belli oldu.


Güncel Ajans Press; Marka Şehir ve Belediyelerin Medya Karnesini açıkladı

01 Ocak - 31 Aralık 2011 tarihleri arası Ajans Press’in takibinde olan yerel, bölgesel ve ulusal 2659 yazılı basın takibinden elde edilen sonuçlara göre Marka Şehir ve Belediye medya karneleri şu şekilde sıralandı;


Siyaset Ajans Press, Milletvekilleri Dosyası

12 Haziran 2011 seçimleri sonrasında Türkiye Cumhuriyeti Milletvekilleri’nin ilk altı aylık performans dönemlerinde medya yansımaları Ajans Press tarafından araştırıldı.


YTONG 48. yılını kutladı

İnşaat sektörünün köklü kuruluşu Türk Ytong Sanayi A.Ş, 48. Kuruluş Yıldönümü’nü 14 Aralık 2011, Çarşamba günü, dört fabrikasında düzenlenen törenler ile kutladı.


Güncel Antalya ne kadar topluyor?

Türkiye genelinde 325 bin 331 kilogram atık pil toplandı. Atık pil toplamada İstanbul 153 bin 796 kg ile açık ara önde iken ikinci sırada yer alan Ankara 45 bin 491 kg atık pil topladı. Antalya’da toplanan atık pil ise sadece 7 bin 507 kg’de kaldı.


Güncel İl İl Dış Ticaret Potansiyeli belirlendi

Dış Ticaret Müsteşarlığı yeni adı ile Ekonomi Bakanlığı bürokratları tarafından bilimsel metotla hazırlanan ve 81 ilin tek tek ele alındığı verilerinin bulunduğu ‘İl İl Dış Ticaret Potansiyeli’ kitabı 524 sayfadan oluşuyor.


Ajans Press Türkiye’yi buluşturdu

Ajans Press, yaptığı atılımlara bir yenisini daha ekleyerek Türkiye’nin 81 ilini kapsayacak şekilde şube ve temsilcilikler açtı.


Güncel Antalyalı öğretmenler,“Öğretmenin Sınırı Yok” dedi

Garanti Bankası’nın, öğretmenlerin kişisel ve mesleki gelişimine katkıda bulunmak amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) işbirliğiyle yürüttüğü Öğretmenin Sınırı Yok projesi kapsamında, 6-8, 13-15, 27-29 Mayıs 2011 tarihleri arasında Antalya’daki öğretmenlere yönelik eğitimler düzenlendi.


Kültür/Sanat Altın Portakal’ın İlk Ödülleri Belli Oldu

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin desteği ile Antalya Kültür Sanat Vakfı (AKSAV) tarafından 8-14 Ekim 2011 tarihleri arasında düzenlenecek 48. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin ‘Onur Ödülü’ sahipleri belli oldu.


Güncel Liseli tiyatroculardan renkli kortej

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı’na bağlı Tiyatro Şube Müdürlüğü tarafından bu yıl 18’incisi düzenlenen Liselerarası Ulusal Tiyatro Şenliği, okulların tiyatro topluluklarının kostümlü kortej geçişiyle başladı. Şenliğe bu yıl Antalya ve il dışından 37 okul katılıyor.


Kültür/Sanat Tiyatro Şenliği’nde kuralar çekildi

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından 3 Mayıs-18 Haziran 2011 tarihleri arasında 18’incisi gerçekleştirilecek olan Liselerarası Ulusal Tiyatro Şenliği’ne katılmaya hak kazanan liselerin sahne günleri kura çekimi ile belirlendi.


Kültür/Sanat Şenliğe rekor başvuru

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından 3 Mayıs-18 Haziran 2011 tarihleri arasında bu yıl 18’incisi gerçekleştirilecek olan Liselerarası Ulusal Tiyatro Şenliği’ne bu yıl toplam 102 okul müracaat etti. Geçen yıla göre başvurularda yüzde 70 oranında rekor bir artış yaşandı.


Güncel “Öğretmenin Sınırı Yok”

Garanti Bankası’nın, öğretmenlerin kişisel ve mesleki gelişimine katkıda bulunmak amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) işbirliğiyle yürüttüğü Öğretmenin Sınırı Yok projesi kapsamında, 4-6 Mart 2011 tarihleri arasında Antalya’daki öğretmenlere yönelik eğitimler düzenlendi.


Spor Muratpaşa Belediyespor basketbolda ilk 16’da

Muratpaşa Belediyespor Basketbol Takımı, Denizli’de yapılan grup eleme maçlarında Bilecik Belediyesi’ni mağlup ederek ilk 16 takım arasına kaldı ve bir üst tura çıkmayı başardı


Siyaset “Yargı, parlamento, TSK baskı altında”

DSP Örgüt Kurulu Başkanı ve Genel Başkan Yardımcısı Tufan Bural, Türkiye’de bütün kesimlerin baskı altına alındığını ifade ederken, son çıkarılan yasalarla da memurların, köşeye sıkıştırıldığını söyledi.


9.5 milyon konut Allah’a emanet

Coğrafi konumu nedeniyle deprem, toprak kayması, su baskını gibi doğal afetlerin yanı sıra yangın, hırsızlık gibi risklerin yaşandığı Türkiye’de bulunan yaklaşık 13 milyon konut 2009 yılında büyüklüğü 1.1’in üzerinde 8 bin 783 depremle sarsıldı.


Ekonomi/Turizm Kariyer.net istihdam endeksi kasım ayı şampiyonu: “Tekstil”

Kariyer.net kasım ayı istihdam endeksi verilerine göre uzun bayramı tatiline rağmen otomotiv ve finans sektörü yükselişine devam etti. En çok iş ilanı yayınlanan sektör ise yine Tekstil oldu.


Siyaset Bolu İl Özel İdaresi’nden Arı’ya ziyaret

Bolu İl Özel İdaresi Genel Sekreteri ve İl Genel Meclisi Üyeleri araştırma ve incelemeler yapmak üzere geldikleri Antalya’da İl Genel Meclisi Av. Cavit Arı’yı makamında ziyaret ederek,çalışmalar hakkında bilgi aldılar.


Türkiye’nin üçte biri maden için tahsis edildi!

CHP Kayseri Milletvekili Şevki Kulkuloğlu, Maden Yasasının görüşüldüğü önceki gün Mecliste yaptığı basın toplantısında AKP’nin maden politikasıyla Türkiye’nin üçte birinin yandaş ve yabancı madencilere tahsis edildiğini öne sürdü.


Siyaset Baş: "Aş ve iş bulacağız"

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, “Vatandaşlarımıza aş ve iş bulacağız. Türkiye’yi muasır medeniyet seviyesinin üstüne taşıyacağız” diye konuştu.


Kültür/Sanat 2010 Şebinkale Şiir Şenlikleri ve ödül töreni yapıldı..

13. Hikmet Okuyar Ödüllü Şiir Yarışması‘nda 2010 Hikmet Okuyar Türkiye Birincilik Ödülü kazanan 18 aşık ozan şairden ödül almak için Şebinkarahisar’a gelen şair ve yazarlara ödülleri Şüsiyad Başkanı Hikmet Okuyar tarafından verildi.


Kültür/Sanat İllerimiz ve ilçeleri şiirlerle tanıtılacak

13. Hikmet Okuyar Ödüllü Şiir Yarışması sonuçlandı..


Kültür/Sanat Konservatuvar’dan Türkü şöleni

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı İsmail Baha Sürelsan Konservatuvarı Türk Halk Müziği Topluluğu, AKM Perge Salonu’nda Antalyalılara unutulmaz bir konser verdi.


Güncel CP Türkiye’den “İYİ” haberler

CP Türkiye, 10-13 Şubat 2010 tarihleri arasında Antalya’da düzenlenen 17. Uluslararası Yiyecek ve İçecek Fuarı’nda yerini aldı. Fuarda ileri işlenmiş piliç ürünlerinin yanı sıra Türkiye’de on binlerce mutfağa girmeyi başaran dondurulmuş karides ürünlerini de sergileyen CP Türkiye, yeni yatırımları ile sektöründe standartları belirleyen kuruluş olma özelliğini sürdürüyor.


Türkiye ve Mısır Turizm Bakanları EMITT Fuarı’nı açıyor

Küresel çaptaki turizm sektörü için büyük önem taşıyan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat (EMITT) Fuarı, dünyanın ve Türkiye’nin dört bir yanından gelen turizmcileri ağırlamak üzere 14’üncü kez kapılarını açıyor.


Memleket hasreti çekenlere EMITT’ten müjde!

14. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT), memleket hasretini sona erdiriyor. Türkiye’nin dört bir yanındaki tarihi ve doğal güzellikler, yöresel tatlar ve el sanatları hemşerileriyle buluşmak için EMITT’e geliyor.


Ekonomi/Turizm İstanbul kepçeyle verip kaşıkla aldı

Türkiye çapında toplanan her 100 liranın yaklaşık 37 lirasını tek başına karşılayan İstanbul, kişi başına kamu harcamaları bakımından ise tam bir ''bütçe fukarası'' görünümünde bulunuyor.


Trafiğe kayıtlı taşıt sayısı 14 milyonu aştı

Türkiye'de trafiğe kayıtlı taşıt sayısı mayıs ayı itibarıyla 14 milyonu aştı.


Türkiye’nin kuzeyi güneyine bağlanacak

Karayolları Genel Müdürü Cahit Turhan, Türkiye'nin ulaşım koridoru olarak görev yapabilmesi için Akdeniz ve Karadeniz limanlarını sınır kapılarına ve birbirlerine yüksek standartlı yollarla bağlayacaklarını belirterek, böylece Türkiye'nin kuzey-güney koridorunu oluşturacakları söyledi.


Güncel Organları iki kişiyi hayata döndürdü

Mersin'in Anamur'da ilçesinde iş kazasında ağır yaralan ve beyin ölümü gerçekleşen Kadir Aşur'un bağışlanan organları, Antalya'da iki kişiyi yaşama döndürdü.


Demre Yeni nüfus müdürü görevine başladı

Demre'de Nüfus Müdürü Ali Keskin'in tayini ile boşalan müdürlüğe atanan Bilecik Pazaryeri Nüfus Müdürü Meral Kepçe görevine başladı.


Güncel Organlarıyla 3 kişiye hayat verdi

Antalya'da geçirdiği trafik kazasında ağır yaralanan ve beyin ölümü gerçekleşen 26 yaşındaki Satılmış Akcan'ın bağışlanan organları, 3 kişiye hayat verdi.


Okul öncesinde zorunlu eğitim takvimi

Milli Eğitim Bakanlığının (MEB), gelecek eğitim öğretim yılında 32 ilde başlatılmasını planladığı okul öncesinde zorunlu eğitim uygulamasının, 2013-2014 eğitim öğretim yılında tüm Türkiye'de yaygınlaştırılması planlanıyor.


Anaokulu 2014’te bütün illerde zorunlu

Gelecek eğitim öğretim yılında 32 ilde başlatılması planlanlanan okul öncesinde zorunlu eğitim uygulaması, 2013-2014 eğitim öğretim yılında tüm Türkiye’de yaygınlaştırılması planlanıyor.


Ekonomi/Turizm Kriz, 50 ili vurdu

Küresel kriz, Türkiye'de 50 ili vergisel açıdan oldukça kötü etkiledi. Kocaeli, İstanbul, İzmir ve Bursa'nın da aralarında bulunduğu 50 ilde vergi gelirleri, geçen yılın da altına indi.


Ekonomi/Turizm "Teşvik paketi turizm sektörü düşünülmeden hazırlanmış"

Türkiye Otelciler Federasyonu(TÜROFED) Başkanı Ahmet Barut, hükümetin açıkladığı teşvik paketinin turizm sektörü açısından bekleneni vermediğini söyledi.


Zorunlu eğitim süresi bazı illerde artacak

Okul öncesi eğitim, gelecek eğitim-öğretim yılında bazı illerde artacak. Okul öncesi eğitimin zorunlu olmasının planlandığı 32 il belirleyen Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), bu illerin valileri ve milli eğitim müdürleriyle yarın bir araya gelerek, görüşlerini alacak.


Ekonomi/Turizm Otomobil sayısı hızla artıyor

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verileri, otomobil varlığı 7 milyona yaklaşan Türkiye'de hala ''ah bir otomobilim olsa'' hayali kuranların sayısının hiç de az olmadığını ortaya koyuyor.


Spor Parlamentolararası futbol turnuvası

Parlamentolararası Futbol Turnuvası, TBMM Futbol Takımı'nın yanı sıra, 5 ülkenin parlamento futbol takımlarının katılımıyla Antalya'da başlayacak.


Güncel “Astım Engel Değil”

“Astım Engel Değil” Türkiye Maratonu’nda, astım hastası olan İbrahim Şahin, astımın düzenli hekim kontrolü ve tedaviyle, normal yaşama engel olmadığını göstermek amacıyla Türkiye’yi bir ucundan bir ucuna koşacak.


Türkiye’nin göç haritası çıkartıldı

1095 ile son dönemde yapılan 4,5 milyonu aşkın arama, Türkiye’nin göç haritasını çıkarttı


Yerel seçimlerde akılda kalanlar

29 Mart yerel seçimlerinde yurdun çeşitli yerlerinde ilginç gelişmeler yaşandı.


Ekonomi/Turizm Ytong ihracatta Güney Afrika'ya yöneldi

Türk Ytong AŞ Antalya Fabrika Müdürü Enis Arın, küresel kriz nedeniyle yeni pazarlar bulmak amacıyla Tunus ve Libya başta olmak üzere Güney Afrika pazarlarına yöneldiklerini bildirdi.


Seçmene yaz saati uyarısı

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), oy verme gününde saatlerin bir saat ileri alınmış olacağı konusunda seçmenleri uyardı.


Ekonomi/Turizm Türkiye’yi 4 il sırtlıyor

Vergide Türkiye'yi 4 il sırtladı. Her 100 liralık verginin 80 lirası İstanbul, Kocaeli, Ankara ve İzmir'de toplanıyor.


Türkiye'nin nüfusu 71.5 milyon

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 31 Aralık 2008 tarihi itibarıyla Türkiye nüfusunun 71 milyon 517 bin 100 kişi olduğunu açıkladı.


Sözleşmeli personeli yeni haklar

Devlet Personel Başkanlığı tarafından hazırlanan çalışmayla sözleşmeli personelin ekonomik ve özlük haklarıyla ilgili bir dizi düzenleme yapılması planlanıyor.


“Yılbaşında sevdiklerinize 7 ağaç armağan edin”

Çevre ve Kültür Değerlerini Koruma ve Tanıtma Vakfı (ÇEKÜL), her yıl doğaya 7 ağaç borçlanan bireyleri yılbaşında sevdiklerine 30 YTL değerinde 7 ağaç hediye etmeye davet ediyor.


Bayramlar acıya dönüşmesin

Türkiye'de günde ortalama 20, yılda da 10 bin kişi trafik kazasında hayatını kaybediyor. Trafik kazaları, araç yoğunluğuna bağlı olarak bayramlarda daha da artıp, bayramı acıya dönüştürebiliyor.


Hava sıcaklığı 6 ila 10 derece düşecek

Hava sıcaklığı yarın tüm yurtta 6 ila 10 derece düşecek. İç ve doğu bölgelerdeki yağışların kara dönüşmesi bekleniyor.


‘Gönül Köprüsü Projesi’nde fotoğraf ve anı yarışması

Gönül Köprüsü projesi kapsamında “En Güzel Anı” ve “En Güzel Fotoğraf” yarışması düzenleniyor. Gezi süresince yaşadığı en güzel anısını yazan veya projeyi anlatan en güzel fotoğrafı çekenler arasında dereceye girenlere, çeşitli ödüller verilecek.


11 il ve 4 ilçe MOBESE ile izleniyor

İlk uygulaması İstanbul'da başlayan, suç ve suçluların tespitinde getirdiği kolaylıkla sık sık gündeme gelen MOBESE (Kent Güvenlik Yönetim Sistemi) projesi 11 il ve 4 ilçede hayata geçti.


Bayramda trafik kazalarına dikkat!

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Başkanı Fevzi Apaydın, vatandaşları bayramlardaki trafik kazalarına karşı uyararak, ''Son 5 yılda, 28 günlük Kurban Bayramı tatillerindeki trafik kazalarında, 352 kişi öldü, 10 bin 483 kişi yaralandı'' dedi.


Bayram namazı saatleri açıklandı

Kurban Bayramı namazı Ankara’da 07.43’de, İstanbul’da 08.02’de, İzmir’de 08.00’da, Edirne’de 08.14’de ve Hakkari’de 06.51’de kılınacak.


“Gönül Köprüsü” öğrencileri web sitesinde buluşuyor

Milli Eğitim Bakanlığı ve Turkcell’in işbirliğiyle 81 ilden 100 bin öğrencinin farklı illeri ziyaret etmesini sağlayan Gönül Köprüsü Projesi’nin web sitesi açıldı.


5 bin kaçak içki Antalya yolunda ele geçirildi

Bilecik’in Osmaneli ilçesinde düzenlenen operasyonda, 4 bin 850 şişe kaçak viski ele geçirildi.


Zorunlu eğitimde 9 yıl hazırlığı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 2009-2010 yılından itibaren, okul öncesinde pilot olarak ''zorunlu eğitime'' geçmeyi planlıyor. MEB, okul öncesi alanda okullaşma oranları en yüksek 30 il belirleyerek, bu çerçevede hazırlık çalışması yapmaları talimatı verdi.


Güncel Antalyaspor erdemde “ENGEL” tanımıyor

Antalyasporlu futbolcular 18 bedensel engelli tiyatrocunun yer aldığı “engelSİZSİNİZ” adlı 2 perdelik komedi oyununun biletlerinin yarısından fazlasını satın aldı.


Güncel ASMO’dan yangınzedelere yardım

Antalya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası, (ASMO) Serik ve Manavgat ilçelerinde, 31 Temmuz günü çıkan ve beş gün süren yangınla zarara uğrayan, yöre halkı için topladığı gıda ve giyim yardımını bölgeye ulaştırdı.


Güncel ASMO’dan yangınzedelere yardım

Antalya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası, (ASMO) Serik ve Manavgat ilçelerinde, 31 Temmuz günü çıkan ve beş gün süren yangınla zarara uğrayan, yöre halkı için topladığı gıda ve giyim yardımını bölgeye ulaştırdı.


E-bülten Gurubu

bize katılın ...