Cuma, 18 Ekim 2019
Gazipaşa SUSUZ KALAN MUZ KÖYÜ MECLİS GÜNDEMİNDE

CHP’li Özer Türkiye’nin muz ihtiyacının 5’te birini karşılayan Gazipaşa’nın Zeytinada ve Güneyköy mahallelerinin sulama sorununu Meclis’e taşıdı. Özer, Bakan Pakdemirli’ye “Bu köylerde üretimin düşmesine neden seyirci kalıyorsunuz?” diye sordu.


Kültür/Sanat SEZONUN İLK BALE ESERİ “ŞEHRAZAT”

Antalya Devlet Opera ve Balesi, Nikolay Rimsky Korsakov’un tek perdelik Şehrazat bale süitini, iki perdelik büyük bir bale eserine dönüştürdü. Nisan ayında dünya prömiyeri gerçekleştirilen ve librettosu ile koreografisi Armağan Davran’a ait olan eser bu sezon ilk kez 12 Ekim Cumartesi akşamı saat: 20.00’de Haşim İşcan Kültür Merkezi Opera Sahnesi’nde gerçekleştirilecek.


Güncel Semih Esen, Konyaaltı Kent Konseyi Başkanı seçildi…


2019 yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı ile çalışma grupları belirlenen Konyaaltı Kent Konseyi, yeni yönetimi seçti. Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, oy birliğiyle Konyaaltı Kent Konseyi Başkanlığı görevine seçildi.


Siyaset CHP'Lİ ÖZER: "NİTRATA HASSAS BÖLGELER NEDEN AÇIKLANMIYOR?"

Aşırı azotlu kimyasal gübrelerin başrolü oynadığı nitrat kirliliğinin önlenmesine ilişkin Tarım ve Orman Bakanlığının çalışmaları Meclise taşındı. CHP’li Özer, Bakan Pakdemirli’ye “İlgili yönetmeliğe rağmen nitrata hassas bölgeler neden iki yılda bir tebliğ edilmiyor?” diye sordu.


Siyaset CHP’Lİ ÖZER’DEN TARIM BAKANINA ELEŞTİRİ SORUSU

CHP’li çiftçi vekil Aydın Özer, tarım politikalarını eleştiren üreticinin 5 yıllığına tüm tarımsal desteklemelerden men edilmesini Meclis gündemine taşıdı. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye bir soru önergesi veren Özer, “Talimatı siz mi verdiniz?” dedi.


Ekonomi/Turizm Ortak dil için işbirliği

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği (ANSİAD) Başkanı Akın Akıncı ve yönetim kurulu üyeleriyle iki kurum arasında işbirliğini geliştirmek için toplantıda bir araya geldi.


Siyaset CHP'Lİ AYDIN ÖZER: DOĞAL ALANLARI KORUMAYA NEDEN GEREK DUYMUYORSUNUZ?

Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü’nün kapatılacağına ilişkin iddia Meclis’e taşındı. CHP’li Aydın Özer, “Bir yanda para harcayarak millet bahçeleri yapılırken doğanın armağanı olan milli parklarımızı koruyan kurum neden kapatılmak istenmektedir?” diye sordu.


Siyaset “AKDENİZ’İN DOĞAL ANITLARI MERMER OCAKLARINA KURBAN EDİLİYOR”

CHP’Lİ BUDAK, MERMER OCAKLARI İÇİN SEDİR AĞAÇLARININ KESİLMESİNE TEPKİ GÖSTERDİ


Ekonomi/Turizm CHP’Lİ ÖZER: ÜRETİCİNİN MALİYET SORUNUNA MUHATAP YOK!

CHP’li Özer’in “Üreticinin belini büken girdi maliyetlerini azaltmaya yönelik planlamanız var mı?” sorusuna Tarım Bakanı yanıt vermezken, yeni hal yasasını hazırlayan Ticaret Bakanı konunun yetki alanında olmadığını belirtti. Özer, “Üreticimizin sorununa muhatap yok” dedi.


Ekonomi/Turizm “ÇOK MANTIKLI GELDİ VE İKNA OLDUK!”

Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Başkanı Ülkay Atmaca Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı ile ilgili konuştu


Döşemealtı Döşemealtı’nda Kitap Günleri

Döşemealtı Belediyesi'nin katkılarıyla ilk kez düzenlenen "Döşemealtı Kitap Günleri" Döşemealtı Kent Meydanı'nda ziyarete açıldı. 30'a yakın yayınevinin katılacağı Döşemealtı Kitap Günleri 8 Ağustos'a kadar ziyarete açık olacak.


Güncel Bilimin Işığında Aslına Uygun Olarak Ayağa Kaldırılacak

Vali Münir Karaloğlu Antalya’nın fetih sembolü Şehzade Korkut Camii’nde incelemede bulundu. Caminin bilim insanları ve uzmanlardan oluşan heyetin gözetimi ve onayıyla restore edildiğini vurgulayan Vali Karaloğlu kimsenin kafasına göre tek bir taş dahi koymadığını belirtti.


Güncel Prof. Dr. İlber Ortaylı: “Ehl-i Beyt’i En Doğru Anlayan Millet Türkler’dir”

Akdeniz Üniversitesi Tasavvuf Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi, Elmalı Belediyesi, Akdeniz Kültür Eğitim ve İletişim Kulübü (AKİK) ve Sinân-ı Ümmî Kültür ve Sanat Derneği tarafından bu yıl 12.si düzenlenen “Hz. Muhammed’in Ev Halkı: Ehl-i Beyt” temalı Elmalı’nın Canları İrfan ve Sevgi Sempozyumu’na katılmak üzere Elmalı’ya gelen Prof. Dr. İlber Ortaylı, “Ehl-i Beyt” kavramının ortaya çıkışı ve tarihî gelişim süreciyle ilgili bilgiler verdi.


Eğitim Birikim Okulları Antalya Kampüsü Açıldı

Türkiye genelinde 43 okul 18 kampüsüyle eğitim veren Birikim Hayat Kolejinin Antalya Kampüsü törenle açıldı.


Aksu HAZİRAN MECLİSİ YAPILDI

Aksu Belediyesi Haziran ayı meclis toplantısını gerçekleştirdi. Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin başkanlığında yapılan toplantıda 13 madde görüşülerek, karara bağlandı. Mecliste Şehit Sami Akyüksek’in ismi Fatih Mahallesi Akyüksekler Sokak’a verilerek şehidin adı ölümsüzleştirildi.


Sağlık/Kadın ANNELİĞE “POZİTİF DOĞUM DENEYİMİ” İLE ADIM ATIN

Aktif doğum ülkemizde yeni yeni duyulan bir kavram. İlk kez duyanların biraz şaşkınla ve biraz da merakla karşıladıkları bu kavram, İngiliz ünlü aktivist Janet Balaskas tarafından tüm dünyaya yayılmaya çalışılıyor. Kavramı öğrenen anne adayları yeni ve iyi bir deneyimi yaşayacak olmanın heyecanını yaşıyor.


Ekonomi/Turizm CHP’Lİ BUDAK, ANTALYALI DOMATES ÜRETİCİSİNİN İSYANINI MECLİS’E TAŞIDI

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, Antalya ilçelerindeki hallerde salatalık fiyatının 20 kuruşa, domates fiyatının ise 90 kuruşa kadar indiğini, buna karşılık tüketicinin aynı ürünü 10 kat daha fazla tüketmek zorunda kaldığını söyledi.


Aksu MURTUNA’YA YENİ PARK

Aksu Belediyesi, ilçenin en büyük parklarından birini Murtuna Mahallesine yapıyor. Yapımına başlanan parka ilk olarak meyve ağaçları dikildi. Kendisi de parka ağaç diken Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin, modern bir görünüme sahip olacak olan parkın çok amaçlı olarak kullanılabileceğini açıkladı.


Siyaset CHP'Lİ ÖZER: TARIM BAKANLIĞINA KANUNSUZ ATAMA YAPILDI MI?

CHP’li Özer, yaklaşık 10 ay önce atanan Tarım ve Orman Bakanlığı Destek Hizmetleri Dairesi Başkanı’nın kamuda en az 5 yıllık hizmet şartını taşımadığı iddiasını Meclis’e taşıdı. Bakan Pakdemirli’ye bir önerge veren Özer, “Atamaya göz yumulmasının nedeni nedir?” diye sordu.


Eğitim Akdeniz Üniversitesi'nde “Mimar Sinan” Konulu Konferans

Kerküklü yüksek mimar ve akademisyen Prof. Dr. Suphi Saatçi’nin Konuşmacı Olduğu “Mimar Sinan” Konulu Konferans Genç MÜSİAD Antalya tarafından gerçekleşti.


Eğitim Şiir ve Türkü Dinletisi Yüreklere Dokundu

Akdeniz Üniversitesi Türk Dili Bölüm Başkanlığı tarafından üniversitenin farklı bölümlerinden öğrencilerle gerçekleştirilen Şiir ve Türkü Dinletisi dinleyicilerden büyük beğeni aldı.


Kemer Bekir Kumbul’dan Kemer’e ziyaret

Antalya Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı ve eski Antalya Milletvekili Bekir Kumbul, Kemer Belediye Başkan Vekili İsmail Aka’yı ziyaret ederek Belediye Başkanı Necati Topaloğlu ile meclis üyelerine başarılar diledi


Ekonomi/Turizm GENÇ OSD YENİ BAŞKANINI SEÇTİ

Antalya OSB’deki ikinci kuşak sanayiciler tarafından kurulan Genç Organize Sanayi Derneği, ikinci olağan genel kurulunu gerçekleştirdi. Kurucu Başkan Canan Gürkan, görevi Elçin Ekici Öztürk’e devretti.


Siyaset CHP’Lİ ÖZER’DEN TARIM BAKANINA İSTİFA SORUSU

CHP’li Özer, tarım yönetimini devletten özel sektöre geçirmek için hazırlanan Tarımda Milli Birlik Projesi’nin mimarı Tarım Bakanı Pakdemirli’ye bir önerge vererek “Kamuda beklenti oluştuğu üzere, bakanlığın en üst düzeyinde istifa ne zaman gerçekleşecektir?” diye sordu.


Kültür/Sanat ANTALYA DEVLET OPERA VE BALESİ ŞEHRAZAT BALESİ İLE BİR DÜNYA PRÖMİYERİNE İMZA ATIYOR

Antalya Devlet Opera ve Balesi, Nikolay Rimsky Korsakov’un tek perdelik Şehrazat bale süitini, iki perdelik büyük bir bale eserine dönüştürüyor. Librettosu ve koreografisi Armağan Davran’a ait olan eserin dünya prömiyeri 27 Nisan Cumartesi akşamı saat: 20.00’de Haşim İşcan Kültür Merkezi Opera Sahnesi’nde gerçekleştirilecek.


Siyaset Aksu ve Kaş’a Ülkü Ocakları Açıldı.

Antalya Ülkü Ocakları merkezde olduğu gibi ilçelerde de varlığını devam ettiriyor.


Güncel Yaya geçitlerinde ‘Önce Yaya’ uygulaması

İçişleri Bakanlığı’nın trafikte yaya önceliğine dikkat çekmek için 81 ilde başlattığı "Önce Yaya" projesi kapsamında Büyükşehir Belediyesi de ilk uygulamayı hayata geçirdi. Akdeniz Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu önüne 'Önce Yaya' görselleri çizildi.


Siyaset İTHALAT KARARINA BİR TEPKİ DE ÇİFTÇİ VEKİL ÖZER’DEN GELDİ

Patates ithalatında gümrük vergisinin sıfırlanmasına bir tepki de CHP’li çiftçi vekil Aydın Özer’den geldi. “Bu kararı alırken sektöre mi sordunuz? Sektöre sormadıysanız, ithalat kararının dayanağı nedir” diyen Özer ekledi: Bu kararla üreticileri hiçe saydıklarını bir kez daha gösterdiler. İnanıyorum ki, çiftçiler de 31 Mart’ta bu kararı verenleri hiçe sayacaktır!


Aksu AKSULU GÜREŞÇİLERDEN 3 MADALYA

Aksu Belediye Spor Kulübü güreşçileri minder güreşinden madalyalarla döndü. Başarılı sporcuları ağırlayan Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin, sporcuları yürekten kutladığını açıkladı.


Siyaset ÜNAL: “MUHİTTİN BÖCEK İLE YOLLARIMIZI AYIRDIK”

Anavatan Partisi’nin son İl Başkanı, Demokrat Parti Eski Merkez Karar Kurulu Üyesi Bekir Servet Ünal yaptığı yazılı açıklamada CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Muhittin Böcek ile yollarının kesin olarak ayrıldığını duyurdu.


Siyaset ÇİFTÇİ VEKİLDEN TÜM ÇİFTÇİLERE SEÇİM BİRLİKTELİĞİ ÇAĞRISI

CHP’nin çiftçi milletvekili Aydın Özer, yıllardır tarıma milli gelirden gereken payı ayırmayan, üreticiye tam destek olmayan hükümetin tanzim satışlarla da büyük bir aldatmaca içinde olduğunu belirterek çiftçilere seslendi: Milli olan çiftçidir ama hepimize fırsatçı diyorlar, 31 Mart’ta gereken uyarıyı yapın!


Siyaset KUMBUL: ANTALYA’YI EMEKÇİYE DÜŞMAN ZİHNİYETTEN KURTARACAĞIZ"

CHP Antalya İl Başkanı Bekir Kumbul, "Antalya'yı emekçiye düşman zihniyetten kurtaracağız" dedi.


Finike Dülgeroğlu: “Evimi satar borcu öderim”

Cumhur İttifakı Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) Finike Belediye Başkan Adayı Nail Dülgeroğlu, seçim çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Dülgeroğlu, Kum Mahallesi’nde vatandaşlarla bir araya gelirken, kamuoyunda 300 parsel olarak bilinen sorunun çözümü için gerekirse Antalya Merkez’de bulunan evini satacağını ve Milli Emlak’a borcu ödeyeceğini söyledi.


Siyaset CHP’Lİ ÖZER’DEN TARIM BAKANINA AĞIR TANZİM SORUSU

Antalya’nın çiftçi vekili CHP’li Aydın Özer, TBMM Genel Kurulu’nda tanzim satışlar için Uçak Kardeşler tarafından bedelsiz olarak verilmiş 36 bin 526 kilo ürünün tanzim satış yerlerinde halka neden bedava verilmediğini sordu


Siyaset Zeybek “Fırtınadan Zarar Gören Çiftçilere Yapılan Ödemeleri” TBMM’ye Taşıdı

Cumhuriyet Halk Partisi Antalya Milletvekili Rafet Zeybek 24 Ocak 2019 tarihinde ve takip eden günlerde Antalya’nın Kumluca, Finike, Kemer, Serik, Demre, Kaş, Korkuteli, Döşemealtı, Muratpaşa, Konyaaltı, Aksu, Manavgat, Alanya ve Elmalı ilçelerini etkisi altına alan olumsuz hava koşulları nedeniyle ekili alanları ve mahsulleri zarar gören çiftçilere yapılması gereken ve geciken ödemeleri Türkiye Büyük Millet Meclisi gündemine taşıdı.


Güncel TÜRKİYE’DE İLK UYARI SİSTEMİ ANTALYA HAVALİMANI’NA

Vali Münir Karaloğlu ile Cumhurbaşkanı Yardımcısı Dr. Fuat Oktay Türkiye’de ilk defa Antalya Havalimanı'na yapılan Alçak Seviye Rüzgar Kırılımı Uyarı Sistemi'nin açılışı gerçekleştirdi.


Güncel Kazım Karabekir Caddesi’ne kaymak gibi asfalt

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Muratpaşa ilçesinde bulunan Kazım Karabekir Caddesi’nin deforme olan asfaltını yeniledi. Sıcak asfalt serilen cadde konforlu hale geldi.


Güncel Prof. Dr. Ali Yılmaz: “Hacı Bektaş-ı Velî’yi Yanlış Tanıtıyorlar”

Uşak Üniversitesi İslâmî İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Yılmaz, Antalya Mevlevîhânesi İrfan Meclisi’nde büyük bir ilgi ve dikkatle dinlenen söyleşisinde, Hacı Bektaş-ı Velî’nin görüşlerini içeren Makâlât adlı eserindeki fikirlerin, bütün müslümanların hatta bütün insanlığın, üzerinde birleşebileceği ilkeler içerdiğini söyledi.


Döşemealtı Başkan Turgay Genç her yerde

Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, belediye meclis üyeleri ve partililerle birlikte hafta sonu mesaisini vatandaşların davetlerine katılarak geçirdi.


Finike PORTAKALDA SİGORTA KAPSAM SÜRESİ UZATILDI.

TBMM Akdeniz-PA Türk Grubu Başkanı ve Ak Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu, Finike'de bir Portakal Paketleme tesisini ziyaret ederek, çiftçilere bereket diledi.


Güncel Kazım Karabekir Caddesi asfaltı yenileniyor

Muratpaşa İlçesi’ndeki Kazım Karabekir Caddesi, Büyükşehir Belediyesi’nin asfalt yenileme çalışması nedeniyle 1 Şubat Cuma günü trafiğe kapatılacak.


Kemer Başkan Türel afet bölgesinde incelemelerde bulundu

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile hortum felaketinin yaşandığı Kemer, Finike ve Kumluca ilçelerinde incelemelerde bulundu. Bakan Pakdemirli ve Başkan Türel, afette yaşamını yitiren Bayram Demir’in cenazesine katıldı. Demir’in annesi, eşi ve kızını evlerinde ziyaret eden Başkan Türel ailenin acısını paylaşarak başsağlığı diledi.


Spor Kepez Belediyespor U15 namağlup play-off’ta

Kepez Belediyespor yaş kategorisinde geçmiş yıllarda da göstermiş olduğu başarıyı bu sezonda gösterdi. Kepez Belediyespor’un genç takımları U15 ve U17 Play-off’larda kendi kategorilerinde Antalya’yı temsil etmek için mücadele verecek.


Siyaset Hasan Subaşı: "Atıl Kalan Expo Alanı İş Yapma Modelinizin Örneğidir!"

İYİ Parti Antalya Milletvekili Hasan Subaşı, Antalya’nın sorunlarını birer birer Meclis gündemine taşımaya devam ediyor. TBMM Genel Kurul’unda söz alan Subaşı, yaptığı konuşmada atıl bir şekilde bekleyen “EXPO 2016 Antalya alanını ele aldı.


Güncel Irak Türkmenleri Yörük Türkmen Çalıştayı'na damga vurdu

11-13 Ocak 2019 tarihleri arasında 19 Yörük Türkmen derneğinin bir araya gelerek düzenlediği 1. Uluslararası Yörük-Türkmen Çalıştayı, Türkiye yanında yurt dışından da 189 Yörük-Türkmen Derneği’nin temsilcilerinin katılımıyla İzmir’in Çeşme ilçesinde yer alan Altın Yunus Oteli’nde gerçekleştirildi.


Siyaset CHP’Lİ ÖZER, TARIM BAKANINI ANTALYA’YA DAVET ETTİ

CHP’li Aydın Özer, bütçe görüşmelerinde Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli’yi Antalya’ya davet etti ve çiftçinin durumuna ilişkin bir saha gezisi yapmayı teklif etti. Özer; “Kendi gözlerinizle görün, kulaklarınızla duyun, çiftçinin fıtratında çok çok çalışıp az az kazanmak olmadığını, buna sizin yönetiminizin sebep olduğunu anlayacaksınız” dedi.


Siyaset İYİ PARTİ ANTALYA İL YÖNETİM KURULU LİSTESİ BELLİ OLDU

Nizamettin Sağır’ın istifasıyla boşalan Antalya il başkanlığa atanan Ahmet Aydın’ın oluşturduğu yeni il yönetim kurulu genel merkez tarafından onaylandı.


Aksu AKSU’NUN GURURLARI

Yağlı pehlivan güreşlerinde marka olma yolunda yıllardır önemli başarılara imza atan Aksu Belediye Spor Kulübü Güreş Takımı oldukça başarılı bir sezon geçirdi. Madalyalara doymayan sporcular 7 Ekim’de yapılacak olan Aksu güreşlerinde ise madalya sayılarını arttırmayı hedefliyor.


Güncel Başkan Türel, 10 yılın hesabını verdi: “Antalya 21. Yüzyılın dünya şehri olacak”

Antalya’ya hizmette 10 yılının hesabını veren Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, “Antalya gibi Türkiye’nin lider şehirlerinden birisine durmak yakışmaz. Antalya 21. Yüzyılın dünya şehri olacaktır” dedi.


Elmalı Avrupa Şampiyonu Öğrencilerle Buluştu

Akdeniz Üniversitesi Elmalı Meslek Yüksekokulu ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen söyleşiye konuşmacı olarak Elmalı’da yetişerek Avrupa Şampiyonu olan Milli Güreşçi Yunus Emre Dede katıldı.


Döşemealtı Başkan Genç'in yoğun hafta sonu mesaisi

Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, hafta sonu bürokratlarıyla birlikte yoğun bir mesaideydi. Vatandaşların mevlit, düğün ve asker eğlencesi gibi etkinliklerine katıldı. Döşemealtı Belediyesi'nin desteğiyle Kovanlık Mahallesi Muhtarlığınca düzenlenen "Kovanlık gelecek nesiller için el ele" Futbol Turnuvası'na da katılan Başkan Genç, katılımcılara başarılar diledi.


Serik SERİK’TE ORDU MİLLET EL ELE

Serik’e bağlı Gebiz Mahallesinde Türk Silahlı Kuvvetleri Dayanışma Vakfı yararına ‘Ordu Millet El Ele’ sloganıyla atış yarışması düzenlendi.


Serik SERİKLİLER TAPULARINA KAVUŞMAYA DEVAM EDİYOR

Serik Belediyesi tarafından başlatılan imar uygulaması ile 25 yıldır çözülemeyen tapu sorununu çözülmesi ile Gedik Mahallesinde yaşayan vatandaşlara dağıtılan tapuların ardından bu kez de Karadayı Mahallesi halkı tapularına kavuştu.


Güncel Salı’da 18 Mart konuşuldu

Salı Sanayici ve İşadamları Grubu'na (Salı Grubu) konuk olan askeri tarih araştırmacısı ve yazarı Bülent Özsoy, Çanakkale Savaşı’nın dünya tarihinde büyük önem taşıdığını söyledi.


Siyaset TAŞ “ KAYBEDECEK ZAMANIMIZ YOK”

AK Parti Genel Başkanı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımlarıyla gerçekleşen 6. olağan kongre ile AK Parti Antalya İl Başkanlığı görevini Rıza Sümer’den devralan Av. İbrahim Ethem Taş ilk il yönetim kurulu toplantısını gerçekleştirdi. İlk toplantıda yürütme kurulunu da açıklayan Taş “ önümüzde çok önemli seçimler var kaybedecek zamanımız yok “ dedi.


Döşemealtı Ödüllü kadın fotoğrafçı Bieber Döşemealtı halısı dokudu

Dünya Basın Fotoğrafı ödülü sahibi Jodi Bieber, özel bir program için geldiği Antalya’da bölgenin kültürel değeri ve simgesi olan Döşemealtı Halısı dokudu.


Ekonomi/Turizm Türel: ‘Antalya’nın denizle barışık tesislere ihtiyaç var"

“Türk Denizciliğine Bakış” Paneline katılan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalya’yı denizle barışık bir şehir haline getirmeye çalıştıklarını söyledi.


Siyaset Ak Parti Antalya İl Başkan Adayı Av. İbrahim Ethem Taş oldu

Ak Parti Antalya İl Başkan Adayı Av. İbrahim Ethem Taş oldu. Ak Parti Antalya İl Başkanı Av. Rıza Sümer yaptığı yazılı açıklama ile Ak Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın adaylar ile yaptığı görüşme neticesinde Av. İbrahim Ethem Taş’a il başkan adaylığı görevini tevdi ettiğini duyurdu.


Siyaset DEVECİ: ÇOCUK İSTİSMARINI KADINLAR DURDURACAK

CHP İl Kadın Kolları Başkanı Nilüfer Deveci, İl Başkanı Ahmet Kumbul, Muratpaşa İlçe Başkanı Hasan Şahin, İl, İlçe yöneticileri, İl, İlçe Kadın Kolları yöneticileri ve partililerin katılımıyla çocukların cinsel istismarlarının son günlerde artması nedeniyle İl Binası önünde basın açıklaması düzenledi.


Güncel Kepez’de “Biz Bir Aileyiz” konferansı

Kepez Belediyesi’nin şubat ayı kültür-sanat etkinliği kapsamında ‘Biz Bir Aileyiz Konferansı’ düzenlendi. Erdem Bayazıt Kültür Merkezi’nde düzenlenen konferansa, Antalya’daki bayan din görevlileri katıldı.


Güncel Kepez’de dev dönüşüm

Kepez Belediyesi, 206 bin metrekarelik ‘Yeni Emek Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi’nin temellerini düzenlenen törenle attı, mahallenin yeni muhtarlık binasını da hizmete açtı.


Güncel Ankara’dan Kepez’e dönüşüm desteği

Kepez Belediyesi, Masadağı çevresindeki 9 mahalleye ilişkin hazırladığı ve vatandaşa kendi eliyle kentsel dönüşüm ve konforlu yaşam imkânı getirdiği imar planı revizyonunun, parselasyon uygulamasında yaşanan sorunları Ankara’nın desteği ile çözüyor.


Kumluca Başkan Çetinkaya’dan el sanatlarına destek

Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, kadınların el sanatları atölyesi talebine duyarsız kalmadı


Aksu SPOR KULÜBÜNDEN BAŞKAN’A ZİYARET

Aksu Belediye Spor Kulübü sporcuları, Belediye Başkanı Halil Şahin’i makamında ziyaret etti. Sporculara, Aksu Belediye Spor Kulübü yöneticileri de eşlik etti.


Aksu Aksu Üretici Birliği Şahin’le devam…

Aksu Üretici Birliği 2018 Yılı Yönetim Denetim Görev Dağılımı ve Faliyet Toplantısı Aksu Kent Konseyi Odası’nda Yapıldı. Birlik Başkanlığı’nı önümüzdeki dönemde de Kurucu Başkan Turan Şahin yürütecek.


Siyaset Tütüncü’den ‘Birlik’ mesajı

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, AK Parti Kepez İlçe Başkanı Ethem Taş ile birlikte, partisinin kongre sürecini tamamlamış ilçe başkanlıklarını ziyaret ederek, güç birliği mesajı verdi


Döşemealtı BAŞKAN KIVRIM’DAN GEÇMİŞ OLSUN MESAJI

AK Parti Döşemealtı İlçe Başkanı Bekir Kıvrım yazılı bir açıklama yaparak hortum felaketinden zarar gören vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerinde bulundu.


Eğitim Antalya’nın güçlü isimleriyle güçlü iş birliği

Antalya Bilim Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek, Antalya’nın önde gelen iş adamlarını üniversitede kabul etti.


Döşemealtı BAŞKAN KIVRIM; “DÖŞEMEALTI HER ŞEYİN EN İYİSİNE LAYIK”

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Döşemealtı İlçe Başkanı Bekir Kıvrım yaptığı açıklamada; “Gece gündüz demeden var gücümüzle ilçemiz için çalışıyoruz, çünkü Döşemealtı her şeyin en iyisine layık” dedi.


Güncel Dokuma’yı Antalya’ya iade eden Meclis

Başkan Hakan Tütüncü, 15 yıl önce Dokuma arazisinin üst kullanım hakkının verildiği şirkete, ödediği parayı iade etme kararı alan bu dönemki Kepez Belediye Meclisinin, Dokuma’yı tekrar Antalya’ya iade eden meclis olarak anılacağını söyledi.


Döşemealtı Genç vekiller, "Ata'ya Saygı" yürüyüşü gerçekleştirdi

Döşemealtı Gençlik Meclisi (DÖGEM) Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu, büyük önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ölümünün 79. yıldönümü anma etkinlikleri kapsamında, Ariassos ve Tarihi Döşemeyol'da yürüyüş gerçekleştirdi.


Döşemealtı ATAY USLU: NAR KIRMIZISIYLA DÖŞEMEALTI TOPRAĞINI ÇOK SEVDİ

Ak Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu Döşemealtı Ak Parti İlçe Teşkilatı ile bir araya gelerek ilçenin potansiyelini ve yatırımlarını değerlendirdi.


Ekonomi/Turizm TÜKETİCİ ÜRÜNLERİNDE İLK TERCİH PLASTİK AMBALAJLAR…

Günümüzün rekabetçi piyasa koşullarında ambalajın önemi her geçen gün artıyor. Ambalaj ürünü dış etkenlerden koruyarak hijyenik koşullarda taşınması ve saklanmasını sağlarken raf ömrünü uzatıyor. Tüketicilerin satın alma kararında da ambalaj başrolde yer alıyor.


Güncel Amir Ateş Semt Konağı hizmete hazır

Kepez Belediyesinin bölge yaşayanlarını sosyal, kültürel ve sanatsal çalışmalarıyla buluşturacağı Esentepe Amir Ateş Semt Konağı’nın çevre düzenlemesinin ardından açılışı yapılacak


Güncel Başkan Uysal, ‘Kaleiçi Festivali barış ağına dönüşebilir’

Muratpaşa Belediyesi Başkanı Ümit Uysal, 3’üncü Kaleiçi Old Town Festivali için Antalya görev yapan büyükelçi, başkonsolos, konsolos ve fahri konsoloslara verdiği davette “Festivali; hem insani hem sosyo kültürel hem de uluslararası bir ilişkiye, bir barış ve paylaşım ağına dönüştürebiliriz” dedi.


Ekonomi/Turizm GENÇ OSD İLK GENEL KURULUNU GERÇEKLEŞTİRDİ

Antalya OSB’deki ikinci kuşak sanayiciler tarafından kurulan Genç Organize Sanayi Derneği, ilk olağan genel kurulunu gerçekleştirdi. Mevcut Başkan Canan Gürkan ve ekibi oy birliği ile yeniden yönetime seçildi.


Eğitim Akdeniz Üniversitesi’ne 2017 YÖK Üstün Başarı Ödülü

Akdeniz Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyeleri Yrd. Doç. Dr. Bekir Akgöz ve Prof. Dr. Ömer Civalek, Yükseköğretim Kurulu tarafından bu yıl ilk kez hayata geçirilen Üstün Başarı Ödülü’ne layık görüldü.


Siyaset AK PARTİ’DE İLÇE KONGRELERİ DEVAM EDİYOR

AK Parti Antalya ilçe kongreleri gerçekleşen 4. Döşemealtı ve Konyaaltı ilçe kongreleri ile devam ediyor.


Ekonomi/Turizm YÖRSİAD’da konu “Ölümsüz Şirketler”

YÖRSİAD, TİM (TÜRKİYE İHRACATÇILAR MECLİSİ) ONURSAL BAŞKANI OĞUZ SATICI’YI AĞIRLADI


Güncel KAMAN CEVİZİ YÖREX’TE

Antalya Ticaret Borsası’nın öncülüğünde TOBB’un desteğiyle bu yıl 13-17 Eylül’de ANFAŞ EXPO Center’da düzenlenecek Yöresel Ürünler Fuarı YÖREX orta Anadolu’nun yöresel ürünlerine de ev sahipliği yapacak.


Güncel Çocuklar Kurban Bayramı’nda Zıp Zıp Park’a koştu

Büyükşehir Belediyesi’nin hizmete açtığı Türkiye’nin en büyük kapalı çocuk eğlence merkezi Zıp Zıp Park, Kurban Bayramı boyunca binlerce çocuğu ağırladı. Bayram tatilini fırsat bilen çocuklar, birbirinden keyifli oyun parkurlarında doyasıya eğlendi.


Güncel Eğitimde ortak hedef başarı

Antalya Bilim Üniversitesi Ukrayna Büyükelçisi Andrii Sybiha’yı ağırladı. Eğitimde ortak bir dil ve hedef geliştirilmesi gerektiğini vurgulayan Andrii Sybiha, Antalya Bilim Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek’i ziyaret etti


Güncel Tütüncü’den kırılması zor hizmet rekoru

Başkan Hakan Tütüncü, 8 yılda 600 km yeni yol, 1400 km asfalt çalışması yaptıklarını belirterek, “Daha önce Kepez’de, belediyecilikte böyle bir rekor ortaya konmamıştı. Bundan sonra kırılması güç bir rekora imza attık.” dedi.


Aksu AKSULU GÜREŞÇİLERDEN 8 MADALYA

Aksu Belediye Spor Kulübü “Güreş Takımı” hafta sonunda gerçekleştirilen yağlı pehlivan güreşlerinde, 8 madalyanın sahibi oldu.


Güncel Akdeniz Üniversitesi Öğretim Üyesine TÜBİTAK’tan Bilim Ödülü

Akdeniz Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü, Mekanik Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ömer Civalek, Mühendislik Bilimleri alanında 2017 yılı TÜBİTAK Bilim Ödülü’ne layık görüldü.


Aksu ALANYA GÜREŞLERİNDE AKSU 4 MADALYA ALDI

Alanya Belediyesi tarafından Gökbel yaylasında düzenlenen 13. Geleneksel Gökbel Yağlı Pehlivan Güreşlerine katılan Aksu Belediye Spor Kulübü Güreş Takımı 4 madalya ile döndü.


Kültür/Sanat TRT Çocuk 2. Dijital Karakter Yarışması Başladı!

Türkiye’nin en çok izlenen çocuk kanalı TRT Çocuk’un, İBB Kültür A.Ş. ve Gösterge Bilim Sanat Akademisi iş birliği ile bu yıl ikinci kez düzenleyeceği Dijital Karakter Tasarım Yarışması için başvuru süresi 20 Temmuz’da başladı. Üniversite öğrencilerine ve yeni mezunlara yönelik yarışmada başvurular 20 Ekim 2017 tarihinde sona erecek.


Güncel Büyükşehir Belediyesi Doğa Tarihi Müzesi kuruyor

Büyükşehir Belediyesi, ‘Müzeler Kenti Antalya’ hedefi doğrultusunda, Antalya’ya Doğa Tarihi Müzesi kazandırmak için kolları sıvadı. Kepez Santral Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında kurulacak Doğa Tarihi Müzesi için arama konferansı düzenlendi.


Güncel Yörük Türkmen Camiası Yörkam’ın İftarında Buluştu

Antalya’da bulunan yörükler Akdeniz Üniversitesi Yörük Kültürü Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin verdiği iftarda biraraya geldi.


Güncel Esentepe semt konağına kavuşuyor

Kepez Belediyesinin, bölge yaşayanlarını sosyal, kültürel ve sanatsal çalışmalarıyla buluşturacağı Esentepe Amir Ateş Semt Konağı’nın ince işliğinde sona gelindi. Semt konağının bu yılın sonunda hizmete açılması planlanıyor.


Güncel Haftanın en iyi 4 Kur’an bülbülü Büyük Final’de

Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması’nda üçüncü Haftanın Finali’nde dört katılımcı birden Büyük Final bileti aldı


Güncel Kızılay, bağışçılarını platin ve altın madalya ile ödüllendirdi

Yurtiçi ve yurtdışı insani yardım operasyonuna destek veren ve milyonlarca insanın yarasını saran Kızılay, bağışçılarını platin ve altın madalya ile ödüllendirdi. Bağışta bulunan 83 bağışçıya madalyaları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından verildi.


Ekonomi/Turizm ANTALYALI YAŞ MEYVE SEBZE İHRACATÇILARI KÖRFEZ’DEN UMUTLU DÖNDÜ

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA), Başbakanlık Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı (TYDTA) ve Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği (BAİB) işbirliğinde Suudi Arabistan ve Kuveyt’e yaş meyve ve sebze sektörü tanıtım programına çıkan Antalyalı ihracatçılar umutlu döndü.


Güncel RAMAZAN AYININ EN POPÜLERİ NİHAT HATİPOĞLU

Ramazan ayının gelmesiyle beraber TV kanallarındaki ramazan programları her ramazanda olduğu gibi bu yıl da hız kesmedi.


Sağlık/Kadın SAATİNİZE BAKIP ZAMANI SÖYLEYEMİYORSANIZ DİKKAT!

Görmede bulanıklık, etrafa bakarken karanlık alanlar olması veya merkezi görüşte bozulma gibi belirtilerle ortaya çıkan “makula dejenerasyonu” hastaların belirtileri fark etmesinin ardından hızlıca ilerleyebiliyor. Halk arasında “sarı nokta hastalığı” olarak bilinen bu rahatsızlık, erken tanı sayesinde tedavi edilebiliyor.


Kumluca Fen Lisesinde ilk mezuniyet coşkusu

Bu yıl ilk kez mezun veren Kumluca Havva-Sedat Atilla Avcıoğlu Fen Lisesinde coşkulu bir mezuniyet töreni düzenlendi.


Siyaset ALİ ULVİ BÜYÜKNOHUTÇU CİNAYETİ TBMM’DE

BUDAK: “ALİ ULVİ BÜYÜKNOHUTÇU’NUN ÇEVRE MÜCADELESİYLE CİNAYET ARASINDA BAĞLANTI OLUP OLMADIĞI ARAŞTIRILACAK MIDIR?”


Güncel Akdeniz Üniversitesi ile MÜSİAD Arasında Protokol İmzalandı

Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğü ile Müstakil ve Sanayici İş Adamları Derneği Antalya Şubesi Arasında ‘24 Çok Geç Projesi’ne ilişkin protokol imzalandı.


Güncel Uluslararası Antalya Üniversitesi’nde hatıra ormanı

Uluslararası Antalya Üniversitesi’nde Dış İşleri Bakanlığı Antalya Temsilcisi Avni Aksoy ve birbirinden önemli 13 konsolosun katıldığı bir etkinlik ile ağaç dikti ve hatıra ormanı oluşturdu


E-bülten Gurubu

bize katılın ...