Çarşamba, 11 Aralık 2019
Güncel Atay Uslu'dan 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü mesajı

Antalya Ak Parti Milletvekili ve TBMM Akdeniz Parlamenterler Asamblesi Komisyonu Başkanı Atay Uslu, 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.


Güncel Atay Uslu'dan 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü mesajı

Antalya Ak Parti Milletvekili ve TBMM Akdeniz Parlamenterler Asamblesi Komisyonu Başkanı Atay Uslu, 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.


Ekonomi/Turizm Kırmızı Et Üretim İstatistikleri açıklandı.

Ülkemizde toplam kırmızı et üretimi III. çeyrekte 443 014 ton olarak tahmin edildi.


Siyaset Ekim Ayında Gündemin Adı “Barış Pınarı Harekâtı”

Medya Takip Merkezi (MTM), Ekim ayında yaşanan siyasi gelişmelerin nabzını tuttu. Yapılan incelemeye göre, medyanın gündeminde Barış Pınarı Harekâtı vardı. Rusya ile imzalanan Soçi Mutabakatı ise medyaya yansıyan diğer bir siyasi başlık oldu.
İşte MTM’nin siyaset gündemini mercek altına aldığı araştırmanın detayları…


Sağlık/Kadın Türk Telekom’dan ülkenin ilk Abonelikli Bağış Sistemi

Türk Telekom ve Türk Kızılay iş birliği ile kullanıcılar tek bir SMS göndererek düzenli bağışçı olabilecek


Spor Kepez’den Mehmet Akif Ersoy’a semt spor sahası

Kepez Belediyesi’nin Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’nde 4 bin 325 metre kare alan üzerine inşa ettiği semt spor sahası törenle hizmete açıldı.


Döşemealtı Ekolojik Kreş öğrencilerinden Kızılay Haftası duyarlılığı

Döşemealtı Belediyesi Ekolojik Kreş öğrencileri Kızılay Haftası etkinlikleri kapsamında kent meydanında kurulan Kan bağışı tırını ziyaret etti.


Güncel Kemal Karakuzey'in Nutuk konferansına büyük ilgi

Türkiye Emekli Subaylar Derneği tarafından 29 Ekim 1923 Cumhuriyetimizin kuruluşunun 96’ncı yıl dönümünün kutlanması amacıyla 31 Ekim 2019 Perşembe günü Muratpaşa Belediyesi Kültür Salonu’nda Tarihçi,Yazar ve E.Albay Kemal Karakuzey tarafından bir sunum yapıldı.


Güncel Muhteşemsin Antalya

Antalya’da Cumhuriyet Bayramı coşkusu meydanlara sığmadı... On binler Cumhuriyet’i kutladı


Spor Konyaaltı Belediyesi’nden “Cumhuriyet” turnuvası… 


Konyaaltı Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen 29 Ekim Cumhuriyet Futbol Turnuvası, düzenlenen kupa töreniyle son buldu.


Kemer TOPALOĞLU: CUMHURİYETİMİZİ COŞKUYLA KUTLADIK

Cumhuriyetin 96’ncı yılı dolayısıyla Kemer’de düzenlenen kutlamalar kapsamında fener alayı düzenlendi ve sanatçı Işın Karaca konser verdi.


Kemer Cumhuriyet’in 96. yılına coşkulu kutlama

Cumhuriyetin kuruluşunun 96’ncı yılı dolayısıyla Kemer’de tören ve kutlamalar yapıldı.


Spor Cumhuriyet için yüzdüler

Antalyaspor yüzme takımı, 28-29 Ekim tarihlerinde Muratpaşa Belediyesi Süleyman Erol Yüzme Havuzu’nda düzenlenen Cumhuriyet Kupası müsabakalarının ilk gününde 16 altın madalyanın 12’sini, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda devam eden 9-10 yaş müsabakasında ise 16 altın madalyanın 14’ünü aldı.


Manavgat BİNLERCE MANAVGATLI 29 EKİM’DE TEK YÜREK OLDU

Manavgat halkı, Cumhuriyet’imizin kuruluşunun 96. Yılını, Manavgat Belediyesi’nin düzenlediği etkinliklerle kutladı. Fener alayında ellerinde meşale ve bayraklarla yürüyen vatandaşlar, havai fişek ve Cumhuriyet Orkestrası Konseri ile coştu


Kumluca KUMLUCA'DA 29 EKİM

Kumluca'da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri, bir proğram dahilinde kutlandı.


Güncel Cumhuriyetimizin 96. Yılı Kutlu Olsun.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı her sene olduğu gibi bugün de coşkuyla tüm yurtta kutlanıyor. Anıtkabirde, stadyumlarda çeşitli törenler düzenleniyor.


Güncel Başkan Uysal, “Cumhuriyete bağlılığımız eksilmesin”

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Teneffüs Park’ta düzenlenen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarında “Çocuklarımız muasır uygarlık düzeyini aşabilir, makus talihimizi yenebiliriz. Yeter ki, cumhuriyete olan bağlılığımız, kardeşliğimiz, çocuklarımızı yetiştireceğimiz barışçı geleceğe olan inancımız eksilmesin. Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun. Allah, birliğimizi, beraberliğimizi bozmasın” diye konuştu.


Güncel YERYÜZÜ DURDUKÇA YAŞASIN CUMHURİYETİMİZ

Antalya’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyetin 96 Yıl Dönümü coşkuyla kutlandı. Vali Münir Karaloğlu’nun katılımıyla gerçekleşen resmi geçit töreni ve gösteriler Antalyalıların beğenisini topladı.


Güncel Antalya Mali Müşavirler Odası’ndan Muhteşem Cumhuriyet Balosu

Antalya Serbest Muhasebeciler Mali Müşavirler Odası 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle görkemli geleneksel Cumhuriyet Balosu düzenledi.


Spor Madalyalar Başkan Uysal’dan

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, belediyenin Süleyman Erol Yüzme Havuzu’nda düzenlenen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı 4’üncü Geleneksel Yüzme Şenliği madalya töreninde “Cumhuriyetimizi ileri demokrasiyle taçlandıracağımıza ve müreffeh bir toplum yaratmak için çalışacağımıza ant içiyoruz” dedi.


Güncel Miniklerin cumhuriyet coşkusu

Muratpaşa Belediyesi’nin kentin 5 ayrı noktasında bulunan kreşlerinde öğrenciler, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı. Kutlamalar için minikler, öğretmenleriyle beraber kırmızı-beyaz giyindi.


Güncel Konyaaltı’nda “Cumhuriyet Yürüyüşü” coşkusu


Konyaaltı Belediyesi, Cumhuriyetin kuruluşunun 96’ncı yıl dönümünde gerçekleştirdiği “Cumhuriyet Yürüyüşü ve Necati ve Saykolar Konseri”yle Antalyalılara muhteşem bir Cumhuriyet Bayramı coşkusu yaşattı.


Spor ANSİAD’TA TENİS ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

ANSİAD ve ATİK iş birliğiyle düzenlenen ve 19 Ekim’de başlayan 1. ANSİAD Cumhuriyet Tenis Turnuvası’nda ödüller sahiplerini buldu.


Güncel KUMBUL; “CUMHURİYET, KARAKTERİ ÖZGÜRLÜK OLANLARIN YÖNETİM ŞEKLİDİR”

Antalya’da, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları, Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başladı. Cumhuriyet Meydanı’ndaki resmi törenlerin sona ermesinin ardından siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşları da çelenklerini anıta bıraktı.


Güncel ANTALYA’DA CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMALARI BAŞLADI

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 96'ıncı yıl dönümü etkinlikleri Antalya’da başladı.


Güncel ÇANDIR: "EN BÜYÜK KAZANIMIMIZ CUMHURİYET"

Antalya Ticaret Borsası (ATB) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle mesaj yayımladı.


Güncel Başkan Tütüncü’den 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı yayınladı.


Güncel Antalya Büyükşehir Belediyesi önüne Atatürk heykeli konuldu

Antalya'da Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in talimatıyla Büyükşehir Belediyesi tabelasına 'Türkiye Cumhuriyeti' ibaresi eklenmesinin ardından bu kez de belediye bahçesine Atatürk heykeli konuldu.


Güncel Başkan Böcek'ten 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.


Güncel 29 Ekim’de belediyeye ait toplu ulaşım araçları ücretsiz olacak

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda Antalya’nın 5 merkez ilçesinde belediyeye ait toplu ulaşım araçları ücretsiz olacak. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, “Hemşehrilerimizin Cumhuriyet Bayramı coşkusunu doya doya yaşaması ve düzenlenecek kutlama programlarına katılabilmesi amacıyla belediyemizin resmi plakalı araçları ile ANTRAY ve Nostalji Tramvayı 29 Ekim günü ücretsiz olarak hizmet verecektir” dedi.


Güncel AKTOB: Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun!

Türkiye Cumhuriyeti'nin 96. kuruluş yıldönümü nedeniyle tüm yurtta coşkulu kutlamalara başlandı.


Güncel Kadınlar Plajı’nda 29 Ekim etkinliği

Antalya Büyükşehir Belediyesi Sarısu Kadınlar Plajı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda kadınlara özel etkinlik düzenliyor. Antalyalı kadınlar Cumhuriyet coşkusunu Kadınlar Plajı’nda da yaşayacak.


Güncel Cumhuriyet Bayramı’nda Zıp Zıp Park ücretsiz olacak

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin kapalı çocuk eğlence merkezi Zıp Zıp Park, Başkan Muhittin Böcek’in Cumhuriyet Bayramı hediyesi olarak 29 Ekim Salı günü çocuklara ücretsiz hizmet verecek.


Güncel Cumhuriyet Bayramı coşkusu Volkan Konak’la katlanacak

Antalya Büyükşehir Belediyesi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı büyük bir coşkuyla kutlayacak. 29 Ekim Salı günü saat 18.00’da Fener Alayı yürüyüşü ardından Cumhuriyet Meydanı’nda Volkan Konak konseri düzenlenecek.


Güncel Büyükşehir’den “Cumhuriyet Bayramı Çocuk Şenliği”

Antalya Büyükşehir Belediyesi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkusunu kentin dört bir yanında düzenlediği etkinliklerle kutlamaya devam ediyor. Yediden yetmişe tüm Antalyalılara Cumhuriyet coşkusunu yaşatan Büyükşehir Belediyesi çocuklar için de “Cumhuriyet Bayramı Çocuk Şenliği” düzenledi.


Döşemealtı Ekolojik Kreş'te 29 Ekim kutlaması

Antalya’nın tek Türkiye’nin ise örnek projesi olan Döşemealtı Belediyesi Ekolojik Kreş’te 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlandı.


Güncel Esen: "Cumhuriyetimiz ilelebet var olacaktır!"

Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.


Eğitim Konyaaltı Belediyesi kreşlerinde ‘Cumhuriyet’ coşkusu


Konyaaltı Belediyesi Uncalı ve Gürsu Çocuk Kreşi ve Gündüz Bakımevi öğrencileri, Cumhuriyetin kuruluşun 96. yıl dönümünde hazırladıkları gösterilerle Cumhuriyet coşkusunu doyasıya yaşadı.


Güncel ‏AGİDER: GURUR VE ONUR GÜNÜMÜZDÜR

‏Akdeniz Girişimci İş kadınları Derneği (AGİDER) Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Figen Sayın Yıldıran, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.


Siyaset Hasan Subaşı'dan Cumhuriyet Bayramı Mesajı

İYİ PARTİ Antalya Milletvekili Hasan Subaşı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle mesaj yayınladı.


Spor Cumhuriyet Bayramı badminton turnuvası

Muratpaşa Belediyesi’nin geleneksel olarak düzenlendiği Cumhuriyet Bayramı Badminton Turnuvası, Çağlayan Mahallesi’nde bulunan Gazi Mustafa Kemal Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleşti.


Güncel Vali Karaloğlu: "Cumhuriyetimizin 96. Yıl Dönümü kutlu olsun"

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama mesajı yayınladı.


Güncel Başkan Esen’den Cumhuriyet Yürüyüşüne davet


29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Konyaaltı’nda bu yıl coşkuyla kutlanacak. “Cumhuriyet Yürüyüşü ve Necati ve Saykolar Konseriyle coşku içinde cumhuriyetimizi kutlayacağız” diyen Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, tüm Antalyalıları bu coşkuya ortak olmaya davet etti.


Güncel Başkan Hamamcıoğlu’ndan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı

MMO Antalya Şube Başkanı Ayşen Hamamcıoğlu, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla mesaj yayınladı.


Siyaset CHP’Lİ ZEYBEK: “CUMHURİYET; BAĞIMSIZLIK, HUKUKUN ÜSTÜNLÜĞÜ, ÇAĞDAŞLAŞMA, DEMOKRASİ VE EŞİTLİKTİR"

CHP Antalya Milletvekili ve Adalet Komisyonu Üyesi Rafet Zeybek 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı sebebiyle bir mesaj yayımladı. Türkiye Cumhuriyeti’nin ilanının 96’ncı yıldönümünde Cumhuriyet kazanımlarına daha çok sahip çıkmamız gerektiğini vurgulayan CHP’li Zeybek, “Cumhuriyet; bağımsızlık, hukukun üstünlüğü, çağdaşlaşma, demokrasi ve eşitliktir.” ifadesini kullandı.


Siyaset ATAY USLU: "BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN"

Ak Parti Antalya Milletvekili, TBMM Akdeniz Parlementerler Asamblesi Başkanı Atay Uslu, bir mesaj yayınlayarak, Milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı kutladı.


Güncel Uysal: “Biz Cumhuriyetiz”

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında, Muratpaşa’da, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nin hedefleri doğrultusunda bir belediyecilik pratiğini hayata geçirdiklerini belirterek, “Bu yolda yürümekten asla ve asla geri durmayacağız, vazgeçmeyeceğiz. Çünkü biz Cumhuriyetiz” dedi.


Kültür/Sanat “ALLEGRA ENSEMBLE” İLE CUMHURİYET BAYRAMI COŞKUSU

Antalya Devlet Opera ve Balesi, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 96. yıl dönümünü “Allegra Ensemble”ın sahne aldığı özel bir konser ile kutladı.


Siyaset HİSARCIKLIOĞLU: “CUMHURİYET, EN ÖNEMLİ ORTAK DEĞERİMİZDİR”

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Cumhuriyet’in sahip olduğumuz en anlamlı ortak değerimiz olduğunu ifade ederek, “Bağımsızlığa ve hürriyete inanan, ülkesine âşık milyonlar, atalarımızdan aldığımız bu yüce emaneti, yeni nesillere, medeniyet yarışında bir adım daha fazla atarak teslim edecektir” dedi.


Siyaset Kartal'dan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı

Demokrat Parti (DP) Antalya İl Başkanı Hasan Ali Kartal, Cumhuriyet Bayramı’nın 96. Yılı nedeniyle yayınladığı mesajda, “Başta bölücüler olmak üzere hiçbir güç, Türkiye Cumhuriyeti ile giriştiği mücadeleyi kazanamayacaktır” dedi.


Güncel Bayraklarla donatıldı

Muratpaşa Belediyesi, Cumhuriyetin ilanının 96’ncı yıl dönümü dolayısıyla Antalya’nın yaya ve taşıt trafiğinin en yoğun olduğu Tekelioğlu Caddesi’ni dev Türk bayrakları ve Atatürk posterleriyle donattı. Cadde boylu boyunca kırmızı-beyaza bürünürken kent sakinleri hatıra fotoğrafları çekmeyi ihmal etmedi.


Güncel Cumhuriyet coşkusu çocuklarla yaşanacak

Muratpaşa’nın çocukları 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 96’ncı yıl coşkusu Teneffüs Park’ta yaşayacak. Bayram kutlamalarının gerçekleştirileceği 29 Ekim Salı günü Adam Olacak Çocuk Orkestrası’nın sahne alacağı kutlamalar Teneffüs Park’ta gün boyu devam edecek.


Güncel Başkan Uysal, “Türkiye, Muratpaşa gibi olsun”

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Bayındır Mahallesi’nde düzenlenen keşkek gününde, Muratpaşa’da birlik, beraberlik, kardeşlik için her milli bayramı, dini bayramı ve özel günü fırsata çevirdiklerini belirterek “Muratpaşa’mızda her şey böyle yürüyor. Ne mutlu bize. Bir gün bütün Türkiye, Muratpaşa olsun” dedi.


Siyaset AK Parti Antalya Milletvekili Aydın'dan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı

AK Parti Antalya Milletvekili İbrahim Aydın, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı dolayısıyla bir basın açıklaması yaptı.


Güncel AKINCI: "29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN"

ANSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Akın Akıncı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle bir basın açıklaması yaptı. Akınca mesajında şunları belirtti:


Güncel "Cumhuriyetimizin başarısı her birimiz için onur ve haysiyet meselesidir"

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınlayan ATSO Başkanı Davut Çetin, “Cumhuriyetimizin 96. Yıldönümünü kutluyoruz. 100. yıla sadece 4 yıl kaldı. Ekonomide güncel gündemlerle oyalanmaya hakkımız yoktur. Bundan sonra her 29 Ekim tarihimize ve gelecek nesillere karşı muhasebe günüdür. Cumhuriyetimizin başarısı her birimiz için bir onur ve haysiyet meselesidir” dedi.


Manavgat 29 EKİM’İ BAŞKAN SÖZEN’LE KUTLADILAR

Manavgat Belediyesi Kreş ve Gündüz Bakım Evleri ile Çocuk Kültür Merkezi öğrencileri, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı Side Gençlik Merkezi’nde düzenledikleri törenle coşkulu bir şekilde kutladı.


Ekonomi/Turizm YABANCILARIN ÇALIŞMA İZİNLERİ KONULU EĞİTİM SEMİNERİ YAPILDI

Antalya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası tarafından düzenlenen “Yabancıların Çalışma İzinleri” konulu eğitim semineri 24 Ekim 2019 Perşembe günü oda Mustafa Özyürek Toplantı Salonunda yapıldı.


Güncel Cumhuriyet Bandosu’ndan coşkulu konserler

Antalya Büyükşehir Belediyesi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkusunu kentin dört bir yanında yaşatıyor. Büyükşehir Belediyesi Bando ve Orkestrası ‘Cumhuriyet Bandosu’ adıyla kentin dört bir yanında konserler düzenliyor. İlki Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen konsere Antalyalılar yoğun ilgi gösterdi. Cumhuriyet coşkusu kalplerde hissedildi.


Ekonomi/Turizm 3,5 gün izinle 9 gün tatil

Başta çalışanlar olmak üzere bu yıl kış öncesi son tatil fırsatından faydalanmak isteyenler, 29 Ekim Salı günü yapılacak resmi tatili diğer günlerle birleştirmeyi tercih etti. Tatil planı yapan her dört kişiden biri 28 Ekim’de izin alırken yaklaşık yarısı ise sonraki günleri de tatil planlarına ekledi.


Güncel ORTADOĞU’DA ATATÜRK ETKİSİ

Antalya Sanayici ve İş İnsanları Derneği (ANSİAD) 2019 faaliyet yılı 14’üncü Olağan Toplantısı Akra Hotel’de gerçekleştirildi. Toplantı Başkanlığını ANSİAD üyesi ve Cantek Group Yönetim Kurulu Başkanı Can Hakan Karaca’nın gerçekleştirdiği toplantının konuğu Tarihçi ve Yazar Sinan Meydan oldu.


Manavgat MANAVGAT BELEDİYESİ’NDEN COŞKULU CUMHURİYET KUTLAMASI

Manavgat Belediyesi, vatandaşların 29 Ekim Cumhuriyet’imizin kuruluşunun 96. Yılını daha coşkulu ve milli duyguları içlerinde hissedebilecekleri şekilde kutlamaları amacıyla fener alaylı, konserli etkinlik düzenleyecek


Kültür/Sanat “ALLEGRA ENSEMBLE” İLE CUMHURİYET BAYRAMI COŞKUSU

Antalya Devlet Opera ve Balesi, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 96. yıl dönümünü “Allegra Ensemble”ın sahne alacağı özel bir konser ile kutlayacak.


Manavgat MANAVGAT BELEDİYESİ’NDEN SATRANÇ TURNUVASI

Türkiye Satranç Federasyonu Manavgat Temsilciliği ve Manavgat Belediyesi’nin “29 Ekim Cumhuriyet Bayramı”na ithafen düzenlediği Satranç Turnuvası, 19-20 Ekim tarihleri arasında Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleşti


Güncel KONYSİAD'da gündem "SAĞLIK"

Konyaaltı Sanayici ve İş İnsanları Derneği’nin Olağan Toplantısında gündem " Sağlık " oldu. Dernek Üyesi doktorların uzmanlık alanları dahilinde yaptıkları sunum son derece faydalı bilgiler verdiler.


Kültür/Sanat 10. Kitap Fuarı 613 bin ziyaretçi ile rekor kırdı

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından 10’ncusu düzenlenen Antalya Kitap Fuarı 613 bin ziyaretçi sayısıyla rekor kırdı. Antalyalıların 10 gündür akın ettiği Kitap Fuarı ile hedeflerini gerçekleştirdiklerini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, gelecek yıl düzenlenecek olan 11’nci Kitap Fuarı’na tüm kitapseverleri bugünden davet etti.


Spor 1. ANSİAD CUMHURİYET TENİS TURNUVASI BAŞLADI

ANSİAD ve ATİK iş birliğiyle düzenlenen 1. ANSİAD Cumhuriyet Tenis Turnuvası, ANSİAD Başkanı Akın Akıncı ve Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’ın açılış vuruşuyla başladı.


Güncel Başkan Böcek Muratpaşa muhtarlarını dinledi

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, yapılan inceleme sonunda Sosyal Kart’ı gerçek anlamda hak eden kişi sayısının 18 bin 48’den, 2 bin 379’a düştüğünü, yardım paralarının da dün itibariyle yatırıldığını söyledi. Böcek, “Tüyü bitmemiş yetimin parası dediğimiz budur” dedi. Başkan Böcek, ulaşım esnafı gelir desteği uygulamasında yaptıkları düzenleme ile aylık 5 milyon 200 bin lira tasarruf ettiklerini söyledi.


Kültür/Sanat Muhsin Ertuğrul’un kayıp filmi Türkiye’de ilk kez Altın Portakal’da!

26 Ekim’de başlayacak 56. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin sürprizlerinden biri de Muhsin Ertuğrul’un kayıp olduğu sanılan 1927 yapımı sessiz filmi “Tamilla”nın özel gösterimi olacak.


Kaş ASYA’DAN GELEN TURİSTLER DE KAŞ’I KEŞFETTİ

TÜRSAB Batı Antalya Bölge Başkanı Rıza Perçin, Kaş Kaymakamı Ulaş Akhan’ı makamında ziyaret etti.


Güncel Büyükşehir Belediye Meclisi 106 gündem maddesi ile toplandı

Antalya Büyükşehir Belediyesi Meclisi Ekim Ayı Olağan Toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda, Genel Sekreter görevini vekaleten yürüten Cansel Tuncer’in 1. Dereceli Genel Sekreterlik kadrosuna resmen atandığı bilgisi verildi.


Güncel “Antalya’ya yeni bir yaşam alanı kazandıracağız”

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in ilk tamamlanacak projeler arasında gösterdiği Kent Müzesi Kompleksi’nde çalışmalar yeniden başladı. Çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Böcek, proje kapsamında eski stadyum yerine yapılan park alanının Cumhuriyet Bayramı öncesinde açılması için hazırlıkların tüm hızıyla sürdüğünü belirtti


Güncel ANSİAD’TAN CUMHURİYETİN 96. YILINA ÖZEL ETKİNLİK

ANSİAD ve ATİK iş birliğiyle Cumhuriyet Bayramı’na özel düzenlenecek olan 1. ANSİAD Cumhuriyet Tenis Turnuvası 19 Ekim’de başlıyor


Güncel Üniversite’de Hasat Bayramı Coşkusu

Akdeniz Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nde her yıl geleneksel olarak düzenlenen “Hasat Bayramı” geniş katılım ve büyük bir coşkuyla kutlandı.


Güncel Başkan Böcek Ahilik Haftasını kutladı

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek esnafın Ahilik Bayramı’nı kutladı. İçlerinden gelen biri olarak esnafın her zaman yanında olmaya devam edeceğini söyleyen Başkan Böcek, “Bizden ne talebiniz olursa birlik, beraberlik içerisinde yerine getirmeye hazırız” dedi.


Güncel Tütüncü’den mecliste birlik beraberlik mesajı

Kepez Belediyesi’nin Eylül ayı meclis toplantısında konuşan Başkan Tütüncü, "Kepez Belediye Meclisimizin 11 yıldır en önemli karizması bana göre nezaketini, zarafetini, birlik ve beraberlik ruhunu muhafaza etmiş bir meclis olmasıdır.” dedi.


Güncel Antalya’nın en büyük meydanı Kepez’de açıldı

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün 2014 yerel seçimlerinde 70 proje arasında yer alan ve “Hayalim” dediği “Kepez Kent Meydanı” 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 97. Yıldönümünde törenle açıldı.


Ekonomi/Turizm 5 günlük bayram tatilinde Türkiye’deki elektrik tüketiminin yüzde 5’i Akdeniz’den

Kurban Bayramı bu yıl da ağustos ayına denk gelince Antalya yerli turistin akınına uğradı. 5 günlük bayram tatili boyunca Türkiye genelindeki elektriğin yüzde 5’i AEDAŞ’ın hizmet bölgesinden geldi. Normal zamanlarda İstanbul Avrupa Yakası’nın en çok yüzde 40’ı kadar elektrik tüketilen bölgede, bayram dönemindeki tüketim oranı yüzde 75’e kadar yükseldi.


Güncel Yaz kursu öğrencileri Zafer Bayramı’nı kutladı

Antalya Büyükşehir Belediyesi Haşim İşcan Aile Eğitim ve Sosyal Hizmetler Merkezi yaz kurslarına katılan öğrenciler, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutladı. Öğrenciler okudukları şiirler ve seslendirdikleri şarkılarla zafer coşkusu yaşattı.


Güncel Zafer Bayramı Edip Akbayram konseriyle coşkuyla kutlandı

Antalya Büyükşehir Belediyesi, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 97. Yıldönümünü on binlerin akın ettiği Cumhuriyet Meydanı'nda Edip Akbayram konseri ile kutladı. Başkan Muhittin Böcek, “97 yıl önce bugün bağımsızlığımızı ve devlet olmamızı sağlayan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi kahraman gazilerimizi rahmetle minnetle anıyorum” diye konuştu.


Kemer CLUB HOTEL PHASELİS ROSE’DE GÖRKEMLİ 30 AĞUSTOS KUTLAMASI

Antalya’nın Kemer İlçesi Tekirova Mahallesinde yer alan Club Hotel Phaselis Rose, düzenlediği 30 Ağustos etkinliği ile tam not aldı.


Güncel Başkan Semih Esen, TCG Gelibolu Gemisinde


Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü etkinlikleri kapsamında düzenlenen çelenk sunma törenine katıldı. Ardından TCG Gelibolu Komutanlığı Gemisini gezdi.


Siyaset HASAN ALİ KARTAL: "DİYANET SİYASETTEN UZAK DURMALI"

DP Antalya İl Başkanı Hasan Ali Kartal, "Kıvançla andığımız, rahmet duaları ve minnet temennileri ile 97. yılını geride bıraktığımız 30 Ağustos Zafer Bayramı'nda ne acı ki Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yaptığı densizlik "zafer ruhu"ndan daha çok konuşuldu" dedi.


Manavgat MANAVGAT’TA ZAFER COŞKUSU YAŞANDI

30 Ağustos Zafer Bayramının 97. Yıldönümü, Manavgat’ta Fener alayı ve Kurtalan Ekspresi konseriyle coşkulu bir şekilde kutlandı.


Kemer Kemer Belediye Başkan Yardımcısı Gül, resim sergisine katıldı

Kemer Belediye Başkan Yardımcısı Emin Gül, Ressam Nilsu Çekmen’in resim sergisi açılışına katıldı.


Kemer TÜRK MİLLETİNİN DÖNÜM NOKTASI 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLANDI

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, dünyanın adından övgüyle bahsettiği, şanlı tarihin en önemli dönüm noktalarından 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 97. yıl dönümü dolayısıyla Kemer’de düzenlenen törene katıldı.


Güncel ATB BAŞKANI ALİ ÇANDIR'IN 30 AĞUSTOS MESAJI

Antalya Ticaret Borsası (ATB), Batı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme Vakfı (BAGEV) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır’ın 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı:


Güncel Tütüncü'den 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.


Güncel Başkan Böcek’ten 30 Ağustos’ta ücretsiz ulaşım müjdesi 


Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda kent merkezinde belediyeye ait toplu ulaşım araçlarının ücretsiz olacağını söyledi. Belediyenin resmi plakalı araçları ile ANTRAY ve Nostalji Tramvayı, 30 Ağustos Cuma günü sabah saat 06.00'dan gece 02.00’ye kadar vatandaşları ücretsiz taşıyacak.


Güncel "30 Ağustos Zafer Bayramımızın 97. Yıldönümünü coşkuyla kutluyoruz"

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.


Güncel Konyaaltı’nda muhteşem ‘zafer’ coşkusu 


30 Ağustos Zafer Bayramı, Konyaaltı’ndan bir birinden değerli sanatçıların sahne aldığı konserlerle kutlandı. Konyaaltı Belediyesi tarafından düzenlenen Mavi Akustik ve Kubat konseri binlerce Antalyalıyı Konyaaltı’nda buluşturdu.


Siyaset 30 AĞUSTOS: BİR ULUSUN ŞAHLANIŞI

CHP Antalya İl Başkanı Ahmet Kumbul "30 Ağustos 1922, Türk milletini esir almak isteyen yedi düvele karşı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde başlatılan Ulusal Kurtuluş Savaşımızın zafere ulaştığı gündür" dedi.


Güncel Başkan Semih Esen, “Büyük Zafer, büyük gün...”


30 Ağustos Zafer Bayramı ile ilgili mesaj yayımlayan Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, “Büyük Zafer, Türk milletinin gücüne iradesine ve azmine inanması durumunda önünde hiçbir engelin duramayacağının simgesi olmuştur.” dedi.


Güncel Başkan Uysal’dan 30 Ağustos mesajı

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında “Birlikte başarılan her şey çok değerli. Hele hele bir ulus tarih sahnesinden yok edilme riskini omuz omuza verip birlikte aşmışsa bunun anlamı bir başka” dedi.


Kemer TÜRK MİLLETİNİN DÖNÜM NOKTASI 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KEMER'DE KUTLANDI

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, dünyanın adından övgüyle bahsettiği, şanlı tarihin en önemli dönüm noktalarından 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 97. yıl dönümü dolayısıyla Kemer’de düzenlenen törene katıldı.


Manavgat MANAVGAT BELEDİYE BAŞKANI ŞÜKRÜ SÖZEN’İN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.


Güncel ATSO Başkanı Davut Çetin’den 30 Ağustos Mesajı

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Davut Çetin, "Aziz milletimizin Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde 97 yıl önce ortaya koyduğu vatanına sahip çıkma kararlılığından aldığımız ilhamla, bizler iş dünyası olarak bugün sanayiden turizme, tarımdan ticarete her alanda 30 Ağustos ruhu ile bayrağımızı dünyanın her köşesinde gururla dalgalandırmak üzere var gücümüzle çalışıyoruz." dedi.


Siyaset ATAY USLU: ZAFERLERİMİZ DAİMİ OLSUN, BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

Ak Parti Antalya Milletvekili ve TBMM Akdeniz Parlementer Asamblesi Başkanı Atay Uslu 30 Ağustos Zafer Bayramını kutlayarak bir mesaj yayınladı:


Güncel Vali Karaloğlu: "30 Ağustos Zafer Bayramımız Kutlu Olsun"

Antalya Valisi Münir Karaloğlu 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.


Güncel Hamamcıoğlu’ndan 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

MMO Antalya Şube Başkanı Ayşen Hamamcıoğlu, ‘30 Ağustos 1922'de Dumlupınar'da Mustafa Kemal Atatürk’ün başkumandanlığında zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz'un 97’nci yıldönümünü büyük bir gururla bir kez daha kutlamanın sevincini yaşıyoruz.’ Dedi.


E-bülten Gurubu

bize katılın ...