Pazartesi, 23 Eylül 2019
Kültür/Sanat AİDA OPERASI TÜM İHTİŞAMIYLA ASPENDOS'TA OLACAK

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen ve “Carmen” operası ile muhteşem bir açılış yapan 26. Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali birbirinden seçkin eserlerin en özel prodüksiyonları ve sanatçıların muhteşem performansları ile 18 Eylül’e kadar devam edecek.


Kültür/Sanat GÖRKEMLİ “TROYA” EPİK OPERASI ANTALYA EXPO’DA SAHNELENECEK

1-18 Eylül 2019 tarihleri arasında gerçekleşen 26. Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali kapsamında 16 Eylül’de sahnelenecek “TROYA” epik operası ilk kez Antalya’da ve ilk kez Antalya EXPO’da sanatseverler ile buluşturuluyor.


Kültür/Sanat 26. ULUSLARARASI ASPENDOS OPERA VE BALE FESTİVALİ BAŞLIYOR

ÜLKEMİZİN İLK OPERA VE BALE FESTİVALİ ULUSLARARASI ASPENDOS OPERA VE BALE FESTİVALİ 2000 YILLIK BÜYÜSÜYLE ASPENDOS ANTİK TİYATROSU’NDA BAŞLIYOR!


Kültür/Sanat ASPENDOS’TA JAPON RÜZGARI ESECEK

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Japonya’da ilan edilen“2019 Türk Kültür Yılı” etkinlikleri kapsamında, dünyaca ünlü Japon Pop Grubu Shiritsu Ebisu Chugaku’yu Aspendos Antik Tiyatro’sunda ağırlayacak.


Kültür/Sanat ANTALYA DOB GOLDEN VOICES İLE YAZA MERHABA DİYECEK

Antalya Devlet Opera ve Balesi 28 Mayıs Salı akşamı saat: 21.00’de “GOLDEN VOICES İLE YAZA MERHABA KONSERİ” ile sanatseverlerin karşısında…


Kültür/Sanat VERDI’NIN MUHTEŞEM OPERASI “AIDA” VEDA EDİYOR

Antalya Devlet Opera ve Balesi, G. Verdi’nin “AIDA” operasını 11 Mayıs Cumartesi saat: 19.00’da Antalyalı sanatseverler ile son kez buluşturacak. Orkestra şefliğini Naci Özgüç’ün yapacağı eseri Kuzman Popov sahneye koydu.


Kültür/Sanat SİHİRLİ DÜNYA SON TEMSİLİ İLE ÇOCUKLARA VEDA EDİYOR

Antalya Devlet Opera ve Balesi, “Sihirli Dünya” çocuk oyununu 10 Mayıs Cuma günü saat: 11.00’de bu sezon son kez sahneleyecek.


Kültür/Sanat ANTALYA DEVLET OPERA VE BALESİ’NDEN “SENFONİK KONSER”

Antalya Devlet Opera ve Balesi 04 Mayıs Cumartesi akşamı saat: 20.00’de “SENFONİK KONSER” ile sanatseverlerin karşısında.


Kültür/Sanat ANTALYA DEVLET OPERA VE BALESİ ŞEHRAZAT BALESİ İLE BİR DÜNYA PRÖMİYERİNE İMZA ATIYOR

Antalya Devlet Opera ve Balesi, Nikolay Rimsky Korsakov’un tek perdelik Şehrazat bale süitini, iki perdelik büyük bir bale eserine dönüştürüyor. Librettosu ve koreografisi Armağan Davran’a ait olan eserin dünya prömiyeri 27 Nisan Cumartesi akşamı saat: 20.00’de Haşim İşcan Kültür Merkezi Opera Sahnesi’nde gerçekleştirilecek.


Güncel Oyuncak Müzesi 1 hafta ücretsiz

Antalya Büyükşehir Belediyesi Oyuncak Müzesi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla kapılarını bir hafta boyunca 7’den 70’e herkese ücretsiz açıyor. Müzede 20 -27 Nisan tarihleri arasında birbirinden renkli etkinlikler gerçekleşecek.


Kültür/Sanat OPERA SAHNESİNDE RUS BESTECİLERİ KONSERİ

Antalya Devlet Opera ve Balesi, Rus bestecilerinin eserlerinden oluşan özel bir konser ile sanatseverlerle buluşacak.


Kültür/Sanat “CARMEN” SEZONUN SON TEMSİLİ İLE ANTALYA DOB SAHNESİNDE

Antalya Devlet Opera ve Balesi, dört sezon boyunca kapalı gişe sahnelediği Bizet’in dünyaca ünlü “Carmen” operasını 16 Nisan Salı saat: 20.00’de Haşim İşcan Kültür Merkezi’nde kaçıran ve yeniden izlemek isteyen sanatseverler için bu sezon son kez sahneleyecek.


Kültür/Sanat KAPALI GİŞE SAHNELENEN “MADAMA BUTTERFLY” BU SEZON SON KEZ ANTALYA DOB SAHNESİNDE

Antalya Devlet Opera ve Balesi, kapalı gişe sahnelediği Puccini’nin Uzakdoğu ezgileri ile süslediği dünyaca ünlü “Madama Butterfly” operasını bu sezon son kez sahnelemeye hazırlanıyor.


Kültür/Sanat “ÇARDAŞ PRENSESİ” SEZONUN SON TEMSİLİ İLE ANTALYA DOB SAHNESİNDE

Antalya Devlet Opera ve Balesi, dünyaca ünlü ÇARDAŞ PRENSESİ operetini 9 Nisan’da bu sezon son kez sahneleyecek.


Kültür/Sanat ANTALYA DEVLET OPERA VE BALESİ’NDE 20. YIL COŞKUSU

Antalya Devlet Opera ve Balesi 20. kuruluş yıldönümünü özel bir gala gecesi ile kutlayacak.


Kültür/Sanat ‘AFİFE’ BU SEZON SON KEZ SAHNEDE

Antalya Devlet Opera ve Balesi, “Afife” modern balesini 12 Mart Salı akşamı saat: 20.00’de bu sezon son kez sahneleyecek.


Kültür/Sanat ADSO VE ANTALYA DOB ÇANAKKALE ZAFERİ’NİN 104. YILINDA “ŞEHİTLER ORATORYOSU”NU SAHNELİYOR

Antalya Devlet Senfoni Orkestrası ve Antalya Devlet Opera ve Balesi, Çanakkale Zaferi’nin 104. Yılında Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve Çanakkale’de hayatını kaybeden şehitlerimizi ‘Şehitler Oratoryosu’ ile anacak.


Kültür/Sanat HAKAN AYSEV “ÇARDAŞ PRENSESİ” OPERETİ İLE ANTALYA DOB SAHNESİNDE

Hakan Aysev, Antalya Devlet Opera ve Balesi’nin 5 Mart’ta sahneleyeceği dünyaca ünlü “Çardaş Prensesi” operetinde Edwin Ronald rolü ile sanatseverlerle buluşacak.


Kültür/Sanat “SİHİRLİ DÜNYA” ÇOCUK OYUNU YOĞUN İSTEK ÜZERİNE TEKRAR SAHNEDE

Antalya Devlet Opera ve Balesi, “Sihirli Dünya” çocuk oyununu yoğun istek üzerine 05 Mart Salı günü saat: 11.00’de tekrar sahneleyecek. Haldun Özörten’in yazdığı ve çocuklara bilmedikleri, onları mutlu edecek sihirli bir dünyayı anlatan eser Reyhan Süme tarafından sahneye koyuldu. Müzik düzenlemeleri Kenan Kahyaoğlu’nun yaptığı eserin ışık tasarımı Mustafa Eski’ye ait.


Kültür/Sanat “ANADOLU NEFESLİ BEŞLİSİ” ANTALYA’DA

Antalyalı sanatseverleri Paris’ten İstanbul’a müzikal bir yolculuğa çıkarak olan “Anadolu Nefesli Beşlisi” Antalya DOB sahnesinde…


Kültür/Sanat VERDI’NIN MUHTEŞEM OPERASI AIDA ANTALYA DOB SAHNESİNDE

Antalya Devlet Opera ve Balesi, G. Verdi’nin “AIDA” operasını 23 Şubat Cumartesi saat: 19.00’da sanatseverler ile buluşturacak. Orkestra şefliğini Alexandru Samuil’in yapacağı eseri Kuzman Popov sahneye koydu.


Kültür/Sanat ‘AFİFE’ BU SEZON İLK KEZ SAHNEDE

Antalya Devlet Opera ve Balesi, geçtiğimiz sezon prömiyerini gerçekleştirdiği “Afife” modern balesini 16 Şubat Cumartesi akşamı saat: 20.00’de bu sezon ilk kez sahneleyecek.


Kültür/Sanat ANTALYA DEVLET OPERA VE BALESİ’NDEN “SEVGİLİLER GÜNÜ KONSERİ”

Antalya Devlet Opera ve Balesi 14 Şubat Perşembe akşamı saat: 20.00’de “SEVGİLİLER GÜNÜ KONSERİ” ile sanatseverlerin karşısında.


Kültür/Sanat SİHİRLİ DÜNYA SON TEMSİLİ İLE ÇOCUKLARA VEDA EDİYOR

Antalya Devlet Opera ve Balesi, “Sihirli Dünya” çocuk oyununu 12 Şubat Salı günü saat: 11.00’de bu sezon son kez sahneleyecek. Haldun Özörten’in yazdığı ve çocuklara bilmedikleri, onları mutlu edecek sihirli bir dünyayı anlatan eser Reyhan Süme tarafından sahneye koyuldu. Müzik düzenlemeleri Kenan Kahyaoğlu’nun yaptığı eserin ışık tasarımı Mustafa Eski’ye ait.


Kültür/Sanat KEYİFLİ BİR HAFTA SONU İÇİN ANTALYA DOB’DAN “ÇARDAŞ PRENSESİ”

Antalya Devlet Opera ve Balesi, dünyaca ünlü ÇARDAŞ PRENSESİ operetini 9 Şubat’ta tekrar sahneleyecek.


Güncel Antalya’da Yılın Kadını Ödülü Suna Kıraç’a Verildi

Antalya Kadın Müzesi Prof. Dr. Jale İnan 2018 Antalya Yılın Kadını Ödülü, İş İnsanı ve Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın Kurucusu Suna Kıraç’a verildi.


Kültür/Sanat YILIN EN KISA AYI “ŞUBAT”TA ANTALYA DOB’DAN DOPDOLU PROGRAM

Antalya Devlet Opera ve Balesi, 2019’un en kısa ayı olan Şubat’ta zengin bir program ile perdelerini açacak. Opera, operet, bale, çocuk oyunu ve konser olmak üzere toplam 11 temsil ile izleyici karşısına çıkacak olan Antalya DOB’da provalar devam etmekte.


Kültür/Sanat KOMİK OPERA “EVLİLİK SENEDİ” BU SEZON SON KEZ SAHNEDE

20. yüzyılın başında Avrupa kültürünün önemli bir parçasını oluşturan İngiltere’de tek perdelik bir karakter komedyası olan “Evlilik Senedi” operası Antalya Devlet Opera ve Balesi tarafından sahneye taşınıyor.


Kültür/Sanat “İSTANBULNAME” SEZONUN SON TEMSİLİ İLE SAHNEDE

Antalya Devlet Opera ve Balesi, Ferdi Merter’in yazdığı ve Turgay Erdener’in bestelediği “İstanbulname” adlı operetini bu sezon son kez sahneleyecek.


Kültür/Sanat KAPALI GİŞE SAHNELENEN “CARMEN” KAÇIRANLAR VE YENİDEN İZLEMEK İSTEYENLER İÇİN TEKRAR SAHNEDE

Antalya Devlet Opera ve Balesi, kapalı gişe sahnelediği Bizet’in dünyaca ünlü “Carmen” operasını 26 Ocak Cumartesi saat: 20.00’de Haşim İşcan Kültür Merkezi’nde kaçıran ve yeniden izlemek isteyen sanatseverler için tekrar sahneleyecek.


Kültür/Sanat YÖRSİAD, BALENİN YILDIZLARI GALA GECESİ’NDE

Şef Bujor Hoinic yönetimindeki Antalya Devlet Opera ve Balesi Orkestrası eşliğinde gerçekleştirilen "Balenin Yıldızları Gala Gecesi" sanatseverlerin büyük ilgisini çekti.


Kültür/Sanat DÜNYACA ÜNLÜ “ÇARDAŞ PRENSESİ” ANTALYA DOB SAHNESİNDE

Antalya Devlet Opera ve Balesi, sezon prömiyerini gerçekleştirdiği dünyaca ünlü ÇARDAŞ PRENSESİ operetini 22 Ocak’ta tekrar sahneleyecek.


Kültür/Sanat ANTALYA DOB’DAN SİHİRLİ DÜNYA’NIN SON İKİ GÖSTERİMİ

Antalya Devlet Opera ve Balesi, “Sihirli Dünya” çocuk oyununu 05 Şubat ve 12 Şubat Salı günleri saat: 11.00’de bu sezon son kez sahneleyecek. Haldun Özörten’in yazdığı ve çocuklara bilmedikleri, onları mutlu edecek sihirli bir dünyayı anlatan eser Reyhan Süme tarafından sahneye koyuldu. Müzik düzenlemeleri Kenan Kahyaoğlu’nun yaptığı eserin ışık tasarımı Mustafa Eski’ye ait.


Kültür/Sanat BALENİN YILDIZLARI ANTALYA’DA BULUŞUYOR

Antalya Devlet Opera ve Balesi 19 Ocak Cumartesi saat: 20.00’de Antalyalı sanatseverlere unutulmaz bir gece yaşatacak.


Kültür/Sanat KEYİFLİ BİR HAFTA SONU İÇİN ANTALYA DOB’DAN “İSTANBULNAME”

Antalya Devlet Opera ve Balesi, Ferdi Merter’in yazdığı ve Turgay Erdener’in bestelediği “İstanbulname” adlı operetini hafta sonunda gerçekleştirecek.


Kültür/Sanat “FINDIKKIRAN” BALESİ SEZONUN SON İKİ TEMSİLİ İLE SAHNEDE

“Fındıkkıran ve Fareler Kralı” öyküsünden uyarlanan Çaykovski’nin Fındıkkıran balesi sezonun son iki temsili ile Antalyalı sanatseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.


Kültür/Sanat ANTALYA DOB YENİ YILIN İLK AYINDA ZENGİN BİR PROGRAM İLE İZLEYİCİ KARŞISINDA

Antalya Devlet Opera ve Balesi, 2019’un ilk ayında zengin bir program ile perdelerini açacak. Opera, operet, müzikal, bale ve konser olmak üzere toplam 10 temsil ile izleyici karşısına çıkacak olan Antalya DOB’da provalar devam etmekte.


Kültür/Sanat ANTALYA DOB’DAN “FINDIKKIRAN” İLE YENİ YIL HEDİYESİ

Yeni yıl kutlamaları ile özdeşleşmiş ve Antalya Devlet Opera ve Balesi’nde kapalı gişe sahnelenen “Fındıkkıran” balesi 13 Aralık Perşembe saat: 20.00’de Haşim İşcan Kültür Merkezi Opera Sahnesi’nde Antalyalı sanatseverlerle buluşacak.


Ekonomi/Turizm Antalya 2018 yılı turizm sezonunu Perge Antik Kenti’nde muhteşem müzik şöleni ile açtı

Antalya, antik dönem başkenti Perge’de sezon açılışını yaptı. Akdeniz Turistik otelciler ve İşletmeciler Birliği tarafından düzenlenen organizasyonda, Devlet Opera ve Balesi özel bir dinleti sergiledi.. Muhteşem müzik şöleni aryalar eşliğinde ve antik dönem kıyafetleri ile yer alan görevlilerin yer aldığı Perge’de adeta geçmişe yolculuk yapıldı.


Ekonomi/Turizm ANTALYA 2018 PERGE YILI’NI YAZA MERHABA PARTİSİ İLE KARŞILADI

Antalya, 2018 Perge Yılı’na Perge Antik Kenti’nde merhaba dedi. AKTOB’un, Antalya Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi’nin destekleri ile Perge Antik Kentinde organize ettiği 2018 Perge Yılı, Yaza Merhaba Partisi görkemli bir törenle gerçekleştirildi.


Aksu ANTALYA TURİZM SEZONUNA PERGE’DEN “MERHABA’’ DEDİ

Antalya’da turizm sezonu, Perge Antik Kenti’nde düzenlenen organizasyon ile “2018 Perge Yılına” merhaba dedi.


Ekonomi/Turizm Antalya 2018 yılı sezonunu Perge Antik Kenti’nde açacak

Antalya Aksu sınırları içerisinde yer Alan Perge Antik kenti, 2018 Yılının Tarihsel Miras Teması oldu. Her yıl belirlenecek farklı bir antik şehir, önümüzdeki yıllarda tarihsel miras konsepti olacak.


Güncel Bu müzayedede sadece mama geçecek

Muratpaşa Belediyesi’nin hafta sonu gerçekleştireceği sokak hayvanları festivalinde yazar Ahmet Ümit imzalı 10 kitap müzayedede satışa çıkacak. Ama müzayedede arttırma kedi ve köpek maması üzerinden yapılacak.


Eğitim Akdeniz Üniversitesi Marşı Seçildi

Akdeniz Üniversitesi Antalya Devlet Konservatuvarı öncülüğünde düzenlenen Akdeniz Üniversitesi Marşı Beste Yarışması ile Akdeniz Üniversitesi Marşı seçildi.


Kültür/Sanat "CARMEN" BU SEZON SON KEZ SAHNEDE

Antalya Devlet Opera ve Balesi 14 Nisan Cumartesi akşamı saat: 20.00’de “SENFONİK KONSER” ile sanatseverlerin karşısında.


Kültür/Sanat “CARMEN” BU SEZON SON KEZ SAHNEDE

Antalya Devlet Opera ve Balesi, Bizet’in ünlü “Carmen” operasını 17 Nisan Salı saat: 20.00’de bu sezon son kez sahneleyecek.


Kültür/Sanat ANTALYA DEVLET OPERA VE BALESİ’NDEN “SENFONİK KONSER”

Antalya Devlet Opera ve Balesi 14 Nisan Cumartesi akşamı saat: 20.00’de “SENFONİK KONSER” ile sanatseverlerin karşısında.


Kültür/Sanat KOMİK OPERA “EVLİLİK SENEDİ” ANTALYA DOB SAHNESİNDE

20. yüzyılın başında Avrupa kültürünün önemli bir parçasını oluşturan İngiltere’de tek perdelik bir karakter komedyası olan “Evlilik Senedi” operası Antalya Devlet Opera ve Balesi tarafından sahneye taşınıyor.


Kültür/Sanat “AŞKIN HER HALİ” ANTALYA DEVLET OPERA VE BALESİ SAHNESİNDE

Antalya Devlet Opera ve Balesi 06 Nisan Cuma akşamı saat: 20.00’de “AŞKIN HER HALİ”konseri ile sanatseverlerin karşısında.


Kültür/Sanat “DÖRT MEVSİM İKİ BALE” SEZONUN SON İKİ TEMSİLİ İLE ANYALYA DOB SAHNESİNDE

Antalya Devlet Opera ve Balesi, “Med-Cezir” ve “Dört Mevsim” olmak üzere iki bale eserinden oluşan “Dört Mevsim İki Bale” eserini 5 Nisan Perşembe Saat: 20.00 ve 7 Nisan Cumartesi Saat: 15.00’te bu sezon son kez sahneleyecek.


Kültür/Sanat “AIDA” ANTALYA DEVLET OPERA VE BALESİ SAHNESİNDE

Antalya Devlet Opera ve Balesi, G. Verdi’nin “AIDA” operasını 3 Nisan Salı saat: 19.00’da sanatseverlerle buluşturacak. Orkestra yönetmenliğini Alexandru Samuil’in yapacağı eseri Kuzman Popov sahneye koyuyor.


Kültür/Sanat ANTALYA DOB’DA ÇOCUKLARI SİHİRLİ BİR DÜNYA BEKLİYOR

Antalya Devlet Opera ve Balesi Şubat’ta prömiyerini gerçekleştirdiği “Sihirli Dünya”çocuk oyununu Nisan ayında bu sezon son kez sahneleyecek.


Kültür/Sanat “YOLANTA” GÜNDÜZ GÖSTERİMİ İLE BU SEZON SON KEZ SAHNEDE

Antalya Devlet Opera ve Balesi, 31 Mart Cumartesi günü saat: 15.00’te Çaykovski’nin “Yolanta” operasını bu sezon son kez sahneleyecek. Orkestra yönetmenliğini Alexandru Samuil’in yapacağı eseri Figen Ayhan Karakelle sahneye koydu.


Kültür/Sanat “EVLİLİK SENEDİ” PRÖMİYERİN ARDINDAN TEKRAR SAHNEDE

Antalya Devlet Opera ve Balesi, 24 Mart’ta prömiyerini gerçekleştirdiği tek perdelik EVLİLİK SENEDİ operasını tekrar sahneliyor.


Kültür/Sanat “EVLİLİK SENEDİ” İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI

Antalya Devlet Opera ve Balesi, 24 Mart’ta EVLİLİK SENEDİ operasının prömiyerini gerçekleştirecek.


Kültür/Sanat ANTALYA DEVLET OPERA VE BALESİ’NDEN “BAHARA MERHABA KONSERİ”

Antalya Devlet Opera ve Balesi uzun süre hafızalardan silinmeyecek çok özel bir konserle sanatseverlerin karşısına çıkacak.


Kültür/Sanat ANTALYA DOB’DA “EVLİLİK SENEDİ” HAZIRLIKLARI BAŞLADI

Antalya Devlet Opera ve Balesi, 24 Mart’ta EVLİLİK SENEDİ operasının prömiyerini gerçekleştirmeye hazırlanıyor.


Kültür/Sanat CARMEN’İN 20. TEMSİLİ YİNE GÖZ DOLDURDU

Antalya Devlet Opera ve Balesi tarafından 2015-2016 Sanat Sezonunda prömiyeri gerçekleştirilen ve üç sezondur sahnelenen G. Bizet’in dünyaca ünlü “Carmen” operasının 15 Mart’ta sahnelenen 20. temsili sanatseverlerden yoğun ilgi gördü.


Kültür/Sanat ANTALYA DOB SAHNESİNDE “ÇANAKKALE ŞEHİTLERİNİ ANMA KONSERİ”

Çanakkale Zaferi’nin 103. yılında Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve Çanakkale’de yitirdiğimiz şehitlerimiz Antalya Devlet Opera ve Balesi sahnesinde 17 Mart Cumartesi saat: 20.00’de “Çanakkale Şehitlerini Anma Konseri” ile anılacak.


Kültür/Sanat ANTALYA DOB YENİ ÇOCUK OYUNU İLE SİHİRLİ BİR DÜNYANIN PERDELERİNİ ARALIYOR

Antalya Devlet Opera ve Balesi Şubat’ta prömiyerini gerçekleştirdiği “Sihirli Dünya”çocuk oyununu 14 Mart Çarşamba günü saat: 11.00’de tekrar sahneleyecek.


Kültür/Sanat ANTALYA DOB SAHNESİNDE DÖRT MEVSİM YAŞANACAK

Antalya Devlet Opera ve Balesi, kapalı gişe sahnelenen Kuğu Gölü balesinin ardından, “Med-Cezir” ve “Dört Mevsim” olmak üzere iki bale eserinden oluşan “Dört Mevsim İki Bale” eserini 13 Mart Salıi akşamı saat: 20.00’de sahneleyecek.


Kültür/Sanat “CARMEN” ANTALYA DOB SAHNESİNDE

Antalya Devlet Opera ve Balesi, Bizet’in ünlü “Carmen” operasını 15 Mart Perşembe saat: 20.00’de sahneleyecek.


Kültür/Sanat HAFTA SONUNDA “AIDA” KEYFİ

Antalya Devlet Opera ve Balesi, “AIDA” operasını 10 Mart Cumartesi saat: 19.00’da sanatseverlerle buluşturacak. Orkestra yönetmenliğini Alexandru Samuil’in yapacağı eseri Kuzman Popov sahneye koyuyor.


Kültür/Sanat “DÖRT MEVSİM İKİ BALE” BU SEZON İLK KEZ SAHNEDE

Antalya Devlet Opera ve Balesi, kapalı gişe sahnelenen Kuğu Gölü balesinin ardından, “Med-Cezir” ve “Dört Mevsim” olmak üzere iki bale eserinden oluşan “Dört Mevsim İki Bale” eserini 03 Mart Cumartesi akşamı saat: 20.00’de bu sezon ilk kez sahneleyecek.


Kültür/Sanat “DON PASQUALE” AYAKTA ALKIŞLANDI

Antalya Devlet Opera ve Balesi tarafından Ocak ayında prömiyeri gerçekleştirilen Donizetti’nin komik opera örneklerinden biri olan “Don Pasquale” operasının Cumartesi günü sahnelenen gündüz gösterimine Antalyalı sanatseverler yoğun ilgi gösterdi.


Kültür/Sanat “BACH AİLESİ” ANTALYA DOB SAHNESİNDE

Antalya Devlet Opera ve Balesi, 27 Şubat Salı akşamı saat: 20.00'de Bach ailesinin bestelerinden oluşan çok özel bir konserle sanatseverlerin karşısına çıkacak.


Kültür/Sanat ANTALYA DOB YENİ ÇOCUK OYUNU İLE SİHİRLİ BİR DÜNYANIN PERDELERİNİ ARALIYOR

Antalya Devlet Opera ve Balesi 28 Şubat Çarşamba günü saat: 11.00’de “Sihirli Dünya” çocuk oyununun prömiyerini gerçekleştirecek.


Kültür/Sanat “DON PASQUALE” MUHTEŞEM PRÖMİYERİN ARDINDAN TEKRAR SAHNEDE

Antalya Devlet Opera ve Balesi, İtalyan besteci Gaetano Donizetti’nin komik opera örneklerinden biri olan “Don Pasquale” eserini rejisör Recep Ayyılmaz yönetiminde, 24 Şubat 2018 Cumartesi günü saat: 15.00’te Haşim İşcan Kültür Merkezi’nde sahneleyecek.


Kültür/Sanat Kepez’de kültür sanatın adresi ‘EBKM’

Kepez’in ilk kültür ve sanat alanı olarak 2011 yılında hizmete giren Erdem Bayazıt Kültür Merkezi’nde, 2017 yılında düzenlenen yüzlerce etkinlik yüz binleri buluşturdu


Kültür/Sanat SOĞUK KIŞ AYLARINDA “CARMEN” İÇİNİZİ ISITACAK

Antalya Devlet Opera ve Balesi, Bizet’in ünlü “Carmen” operasını 20 Şubat Salı saat: 20.00’de sahneleyecek.


Kültür/Sanat OPERADA “YOLANTA” GECESİ

Antalya Devlet Opera ve Balesi, 17 Şubat Cumartesi akşamı saat: 20.00’de Çaykovski’nin “Yolanta” operasını sahneleyecek. Orkestra yönetmenliğini Alexandru Samuil’in yapacağı eseri Figen Ayhan Karakelle sahneye koydu.


Kültür/Sanat ANTALYA DEVLET OPERA VE BALESİ’NDEN “SEVGİLİLER GÜNÜ KONSERİ”

Antalya Devlet Opera ve Balesi 13 Şubat Salı akşamı saat: 20.00’de “SEVGİLİLER GÜNÜ KONSERİ” ile sanatseverlerin karşısında.


Döşemealtı DHT’den yeni çocuk oyunu: Pati Kardeşliği

Döşemealtı Belediyesi Halk Tiyatrosu’nun (DHT) yeni çocuk oyunu “Pati Kardeşliği” 17 Şubat’ta izleyici ile buluşacak.


Kültür/Sanat “DON PASQUALE” MUHTEŞEM PRÖMİYERİN ARDINDAN TEKRAR SAHNEDE

Antalya Devlet Opera ve Balesi, 27 Ocak’ta prömiyerini gerçekleştirdiği dünyaca ünlü DON PASQUALE operasının ikinci temsilini sahnelemeye hazırlanıyor.


Kültür/Sanat ANTALYA DEVLET OPERA VE BALESİ’NDEN ZEYNEP IŞIK ANISINA MOZART-REQUIEM

Antalya Devlet Opera ve Balesi, geçen şubat ayında kaybettiği değerli başkemancısı Zeynep Işık’ı 10 Şubat Cumartesi saat: 20.00’de Haşim İşcan Kültür Merkezi’nde gerçekleştireceği Mozart’ın Requiem’i ile anıyor.


Kültür/Sanat “DON PASQUALE” MUHTEŞEM PRÖMİYERİN ARDINDAN TEKRAR SAHNEDE

Antalya Devlet Opera ve Balesi, 27 Ocak’ta prömiyerini gerçekleştirdiği dünyaca ünlü DON PASQUALE operasının ikinci temsilini sahnelemeye hazırlanıyor.


Kültür/Sanat ANTALYA DOB’DAN EĞLENCELİ BİR ÇOCUK OYUNU “KELOĞLAN İLE UZAYLILAR”

Antalya Devlet Opera ve Balesi, metin yazarlığı ve sahne yönetmenliğini Fatih Şanal’ın yaptığı “Keloğlan ile Uzaylılar” çocuk oyununu 7 Şubat Çarşamba saat: 14.00, 19 Şubat Pazartesi ve 22 Şubat Perşembe günleri saat: 11.00’de bu sezon son kez sahneleyecek.


Kültür/Sanat ANTALYALILARA HAFTA SONUNDA BALE KEYFİ

Kuğu Gölü balesi Antalya Devlet Opera ve Balesi tarafından 03 Şubat Cumartesi saat: 20.00’de kaçıranlar ve yeniden izlemek isteyenler için tekrar sahneleniyor.


Eğitim Türk Eğitim Derneği 90 Yaşında

1928 yılında Büyük Önder Atatürk’ün yol göstericiliğinde kurulan Türk Eğitim Derneği, 90’ıncı yılında verdiği resepsiyon ile siyasetten bürokrasiye, sanattan diplomasiye birçok önemli ismi bir araya getirdi. Resepsiyonda ayrıca bir ilk yaşandı ve Cumhuriyet döneminin dokuz milli eğitim bakanı, 90’ıncı yıl resepsiyonu vesilesi ile bir araya geldi.


Kültür/Sanat “KUĞU GÖLÜ” TEKRAR SAHNEDE

“KUĞU GÖLÜ” KAÇIRANLAR VE YENİDEN İZLEMEK İSTEYENLER İÇİN TEKRAR SAHNEDE


Kültür/Sanat ANTALYA DOB SAHNESİNDE “ÇELLO KONSERİ”

Antalya Devlet Opera ve Balesi uzun süre hafızalardan silinmeyecek çok özel bir konserle sanatseverlerin karşısına çıkacak.


Kültür/Sanat ANTALYA DOB’DA “DON PASQUALE” HAZIRLIKLARI BAŞLADI

Antalya Devlet Opera ve Balesi, 27 Ocak’ta dünyaca ünlü DON PASQUALE operasının prömiyerini gerçekleştirmeye hazırlanıyor.


Kültür/Sanat ANTALYA DEVLET OPERA VE BALESİ’NDEN “ODA MÜZİĞİ KONSERİ”

Antalya Devlet Opera ve Balesi 16 Ocak Salı akşamı saat: 20.00’de “ODA MÜZİĞİ KONSERİ” ile sanatseverlerin karşısında.


Kültür/Sanat “KUĞU GÖLÜ” BALESİ BU SEZON İLK KEZ ANTALYA DOB SAHNESİNDE

P.İ. Çaykovski’nin 1875 yılında Bolşoy Balesi için bestelediği ve Marius Petipa ve Lev İvanov’un klasik koreografileri üzerine Armağan DAVRAN ve Volkan ERSOY’un güncel koreografisi ile Haşim İşcan Kültür Merkezi’nde seyirciyle buluşacak olan Kuğu Gölü balesi Antalya Devlet Opera ve Balesi tarafından bu sezon ilk kez sahnelenecek.


Kültür/Sanat YENİ YILIN İLK TEMSİLİ “AIDA” GÜNDÜZ GÖSTERİMİ İLE SAHNEDE

AIDA operası 06 Ocak’ta gündüz gösterimi ile seyirci karşısında...


Kültür/Sanat ANTALYA DOB “YENİ YIL KONSERİ” İLE 2018’E MERHABA DİYECEK

Antalya Devlet Opera ve Balesi 2018 yılına “Yeni Yıl Konseri” ile merhaba diyecek.


Güncel Makedonya’dan Antalya’ya ödül yağmuru

Antalya Konyaaltı'nda bulunan ve Uluslararası Vaganova Methodu pedagojik yetkili eğitim ve sınav merkezi olan 1947 Ballet Studio , 11-12 Kasım tarihlerinde, Makedonya Üsküp 'te düzenlenen Uluslararası Bale ve Dans Yarışması olan IDC SKOPJE OPEN 2017'ye Türkiye’yi temsilen katıldı.


Kültür/Sanat ANTALYA DOB’DAN EĞLENCELİ BİR ÇOCUK OYUNU “KELOĞLAN İLE UZAYLILAR”

Antalya Devlet Opera ve Balesi, metin yazarlığı ve sahne yönetmenliğini Fatih Şanal’ın yaptığı “Keloğlan ile Uzaylılar” çocuk oyununu 05 Aralık Salı ve 14 Aralık Perşembe saat: 14.00’te bu sezon ilk kez sahneleyecek.


Kültür/Sanat “AIDA” GÜNDÜZ GÖSTERİMİ İLE SAHNEDE

AIDA operası 25 Kasım’da gündüz gösterimi ile seyirci karşısında...


Kültür/Sanat ANTALYA DEVLET OPERA VE BALESİ’NDEN “SONBAHAR RÜZGARI”

Antalya Devlet Opera ve Balesi 21 Kasım Salı akşamı saat: 20.00’de “SONBAHAR RÜZGARI” ile sanatseverlerin karşısında.


Kültür/Sanat KASIM’DA “CARMEN” BAŞKADIR

Antalya Devlet Opera ve Balesi, Bizet’in ünlü “Carmen” operasını 18 Kasım Cumartesi saat: 20.00’de sahneleyecek.


Kültür/Sanat ‘AFİFE’ BU SEZON SON KEZ SAHNEDE

Antalya Devlet Opera ve Balesi, Ekim ayında prömiyerini gerçekleştirdiği “Afife” modern balesini 14 Kasım Salı akşamı (BU AKŞAM) saat: 20.00’de bu sezon son kez sahneleyecek.


Kültür/Sanat “AIDA” BU SEZON İLK KEZ SEYİRCİ İLE BULUŞUYOR

AIDA operası 04 Kasım’da bu sezon ilk kez seyirci karşısında...


Kültür/Sanat ANTALYA DEVLET OPERA VE BALESİ’NDEN “SENFONİK KONSER”

Antalya Devlet Opera ve Balesi 1 Kasım Çarşamba akşamı saat: 20.00’de “SENFONİK KONSER” ile sanatseverlerin karşısında.


Kültür/Sanat ANTALYA DEVLET OPERA VE BALESİ’NDEN “SENFONİK KONSER”

Antalya Devlet Opera ve Balesi 1 Kasım Çarşamba akşamı saat: 20.00’de “SENFONİK KONSER” ile sanatseverlerin karşısında.


Kültür/Sanat ANTALYA DOB’DAN MUHTEŞEM PRÖMİYER

Antalya Devlet Opera ve Balesi, heyecanla beklenen “AFİFE” balesinin prömiyerini gerçekleştirdi. Afife Jale’nin hayatı üzerine kurulu bir modern bale prodüksiyonu olan eserin libretto ve koreografisi Beyhan Murphy’nin, müzikleri ise Turgay Erdener’in.


Kültür/Sanat SEZONUN İLK BALESİ “AFİFE”

Antalya Devlet Opera ve Balesi, 21 Ekim Cumartesi günü “AFİFE” balesi ile 2017-2018 Sanat Sezonunun ilk prömiyerini gerçekleştirecek olmanın heyecanını yaşıyor.


Kültür/Sanat KOMİK OPERA “YAŞA SEN ANNE” ANTALYA’YA VEDA EDİYOR

Gaetano Donizetti’nin “Viva la Mamma” olarak bilinen “komik opera-opera buffa” türündeki yapıtı Antalya Devlet Opera ve Balesi tarafından 05 Ekim Perşembe Saat: 20.00’de ve 07 Ekim Cumartesi saat: 15.00’te “Yaşa Sen Anne” ismiyle son kez sahnelenecek.


Kültür/Sanat ANTALYA DOB’DAN ÇOCUKLAR İÇİN EĞLENCELİ BİR MÜZİKAL “BREMEN MIZIKACILARI”

Antalya Devlet Opera ve Balesi Ekim ayında Bremen Mızıkacıları çocuk müzikalini gerçekleştirecek.


Kültür/Sanat ANTALYA DOB’DA “CARMEN” HAFTASI

Antalya Devlet Opera ve Balesi, 23 Eylül’de Sezon Açılış Konseri ile merhaba dediği 2017- 2018 sanat sezonunda Bizet’in ünlü “Carmen” operasını bu sezon ilk kez 28 Eylül Perşembe saat: 20.00’de sahneleyecek.


E-bülten Gurubu

bize katılın ...