Cumartesi, 23 Kasım 2019
Güncel 3. Etap Raylı Sistem Projesi’nde katlı kavşak çalışması başlıyor

Antalya ulaşımına büyük katlı sağlayacak olan 3. Etap Raylı Sistem Projesinde Dumlupınar Bulvarı ile Meltem Bulvarı kesişim kavşağında katlı kavşak çalışmaları yarın başlıyor. Çalışma kapsamında sürücülerin ulaşımda sıkıntı yaşamaması için alternatif güzergahlar kullanılacak.


Güncel ASANSÖR GÜVENLİĞİ İÇİN İŞBİRLİĞİ

Muratpaşa Belediyesi ve Makine Mühendisleri Odası (MMO); sayıları, çok katlı yapılaşmayla birlikte doğru orantılı olarak artan asansörlerin, can mal ve mal güvenliği açısından denetimi için, 4 yıllık protokol imzaladı


Güncel Anne – baba okuluna doğru

Muratpaşa Belediyesi'nin, 3-11 yaşlarında çocuğu olan babalara yönelik ‘Baba Destek Programı’nın (BADEP) yeni dönemine anneler de dahil edildi. Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV) birlikte yürütülen programın anneler oturumlarında, annelerin ebeveynlik rollerinin desteklenmesi, çocuk gelişimi konusunda bilinçlendirmesi, çocuklarıyla iletişimlerinin güçlendirilmesi, olumsuz disiplin yöntemlerinin azaltması amaçlanıyor.


Ekonomi/Turizm ANTALYA OSB’NİN KALBİ YENİLENDİ

Antalya OSB firmalarının ihtiyaç duyduğu elektrik enerjisini Bölgeye taşıyan elektrik ana dağıtım merkezi, son teknoloji ürünü ekipmanlar ile modernize edildi.


Döşemealtı DÖŞEMEALTI’NA 5 YILDIZLI HUZUREVİ

Döşemealtı Belediyesi yaşlı vatandaşların nitelikli hizmet alabilmesi amacıyla geliştirdiği Huzurevi projesine başladı. Beş yıldızlı otel konseptine uygun olarak tasarlanan, bodrum hariç 4 katlı huzurevi projesi; belediye-vatandaş işbirliği ile yapılacak.


Spor Kepez’in okçuluk kurslarına yoğun ilgi

Kepez Belediyesi’nin sporcu yetiştirmek için ilçe halkıyla buluşturduğu okçuluk kursları, yoğun ilgi görüyor.


Siyaset Prof. Özdağ; ‘Saray Rejimi ile Devlet yönetilemez’

İYİ Parti İstanbul Milletvekili, 21. Yüzyıl Türkiye Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Ümit Özdağ Dostlar Platformu toplantısına konuk oldu


Güncel ‘Motosikleti fark et’

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, trafikte motosiklet sürücülerinin fark edilip kazaların en aza indirilmesi için her türlü işbirliğine hazır olduklarını söyledi.


Spor Konyaaltı Belediyesi Uluslararası Satranç Turnuvası başladı

Konyaaltı Belediyesi ve Türkiye Satranç Federasyonunun ortaklaşa düzenlediği Konyaaltı Belediyesi Uluslararası Satranç Turnuvası, 9 ülkeden A-B kategorisinde 238, yaş kategorisinde ise 220 olmak üzere toplam 458 sporcunun katılımıyla başladı.


Siyaset BUDAK: “AKP EYLEM PLANI HAZIRLAMAKTAN, EYLEME GEÇMEYE VAKİT BULAMIYOR”

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, başta Cumhurbaşkanlığı olmak üzere, tüm bakanlıkların yüzbinlerce lira harcayarak, süslü eylem planları hazırlamaktan, eyleme geçmeye vakit bulamadığını bildirdi.


Kemer ÇİN HEYETİNDEN BAŞKAN TOPALOĞLU’NA ZİYARET

Çin devlet temsilcisi ve Panzhou şehir belediye başkanlığı görevlisi Li Xiaouru Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nu ziyaret etti.


Kemer BAŞKAN BÖCEK KEMER’DE

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nu ziyaret etti.


Ekonomi/Turizm Çevreci Komşu Kart’ta 4 milyona doğru

Muratpaşa Belediyesi’nin nitelikli ambalaj atıklarıyla birlikte bitkisel atık yağ, elektrikli ve elektronik atıkların geri dönüşümünü sağlayan Çevri Komşu Kart projesiyle ilçe sakinleri marketlerde, sinema salonlarında harcayabilecekleri 3 milyon 976 bin 840 lira karşılığı puan kazandı.


Güncel Atay Uslu'dan 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü mesajı

Antalya Ak Parti Milletvekili ve TBMM Akdeniz Parlamenterler Asamblesi Komisyonu Başkanı Atay Uslu, 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.


Aksu ÜMMÜ ŞAHİN, MEVLİD-İ NEBİ PROGRAMLARINA KATILDI


Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin’in eşi Ümmü Şahin Aksu’da düzenlenen Mevlid-i Nebi programlarına katıldı.


Spor 15 oyuncu Milli Takımlarda

Muratpaşa Belediyespor, A ve Genç Milli Kadın hentbol takımlarının 18-26 Kasım’da Antalya’da yapacağı hazırlık kampına 15 sporcusunu gönderdi. Milliler, Antalya kampında İtalya, Makedonya ve Kosova’nın katılacağı hazırlık turnuvasında mücadele edecek.


Kemer DTO’DAN KEMER’E ZİYARET

DTO ( Deniz Ticaret Odası ) Antalya Şube Başkanı Ahmet Çetin ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Kemer Kaymakamlığı, Kemer Belediye Başkanlığı, Kemer Liman Başkanlığı ve Kemer Marina’yı ziyaret etti.


Ekonomi/Turizm “Kaşıkla verdiğinizi kepçeyle geri aldınız"

KESK Antalya Şubeler Platformu; “Kaşıkla verdiğinizi kepçeyle geri aldınız. Artık yeter! İnsanca yaşayacak bir ücret, vergide adalet ve ek zam istiyoruz” şiarıyla Antalya Defterdarlığı önünde basın açıklaması gerçekleştrdi.


Spor Uluslar arası Satranç Turnuvası başlıyor 


Konyaaltı Belediyesi, Antalya’da bir ilke daha imza atıyor. Konyaaltı Belediyesi, Antalya’da ilk kez uluslararası üst düzey sporcuların yarışacağı Konyaaltı Belediyesi Uluslararası Satranç Turnuvasının startını veriyor.


Güncel Muratpaşa güneşle aydınlanacak

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, ilçede başta parklar olmak üzere kamusal alanlarının güneş enerjisiyle aydınlatılması üzerine çalıştıklarını belirterek, “Direklerinin tekil aydınlatmasından bataryalı sisteme kadar tüm uygulanabilir çalışmaları inceliyoruz” dedi.


Güncel Diyabete karşı seferberlik çağrısı

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, 14 Kasım Dünya Diyabet Günü dolayısıyla düzenlenen panelde kamu yönetimlerine toplumda diyabet riskinin azaltılması için gerekli tüm önlemleri alma çağrısında bulunurken “Bizim Teneffüs Park denememiz böyle bir çabanın sonucudur. Muratpaşa Belediyesi’ne bağlı eğitim kurumlarımızda, işletmelerimizde değerlendirmemiz ‘daha fazla önleyici tedbir nasıl alabiliriz’ noktasındadır” diye konuştu.


Teknoloji/Bilim/İnternet ANSİAD GİRİŞİMCİLİK GÜNLERİ’NDE DEĞER KATAN AKILLI TEKNOLOJİLER

Antalya Sanayici ve İş İnsanları Derneği (ANSİAD) tarafından bu yıl 17’incisi ‘Değer Katan Akıllı Teknolojiler’ temasıyla gerçekleştirilen ANSİAD Girişimcilik Günleri’nin tanıtım toplantısı Akra Hotel’de gerçekleştirildi.


Güncel Çocuklara hayvan sevgisi kazandırılıyor

Konyaaltı Belediyesi Sokak Hayvanları Sağlık ve Rehabilitasyon Merkezi, Antalya’nın farklı bölgelerinden okulları misafir ederek, çocuklara küçük yaşta hayvan sevgisi kazandırıyor.


Sağlık/Kadın AİLE HEKİMLERİ SAĞLIKTA ŞİDDETE KARŞI SİYAH BALON UÇURDU

Aile hekimlerinin en büyük kongresi olan AHEKON, Türkiye’nin aile hekimlerinin katılımıyla başladı. Bu yıl 10. kez düzenlenen kongre, alanında önde gelen yerli ve yabancı akademisyenlerin de katılımıyla 13- 17 Kasım 2019 tarihleri arasında Antalya Belek’te gerçekleştirildi.


Kültür/Sanat 8’inci Uluslararası Antalya Gitar Festivali başlıyor

Muratpaşa Belediyesi ve ODTÜ Antalya Mezunlar Derneği’nin düzenlendiği 8’nci Uluslararası Antalya Gitar Festivali, 21 Kasım Perşembe başlıyor. Türkan Şoray Kültür Merkezi’nde 3 gün boyunca devam edecek festivalde Genel Sanat Yönetmeni Ahmet Kanneci, Massimo Delle Cese, Salvatore Daniele Pidone, Senio Diaz, İlke Türkdoğan, Doç.Dr. Okan Murat Öztürk ve Özcan Dal sahne alacak.


Spor Vali Karaloğlu Türkiye Spor Turizmi Çalıştayı’na katıldı

Vali Münir Karaloğlu, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile birlikte Gençlik ve Spor Bakanlığı Uluslararası Organizasyonlar ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğünce düzenlenen "Türkiye Spor Turizmi Çalıştayı’na katıldı.


Güncel Dün kazındı bugün asfalt dökülüyor

Muratpaşa Belediyesi, Kızıltoprak Mahallesi’nde cadde ve sokak yenileme çalışmalarına başladı. Önceki gün, deforme olmuş asfalt kazınırken, bugün asfalt kaplama çalışmaları başladı


Güncel ANTALYA TABİP ODASINDAN ''CENNET TAPINAKLARINA YOLCULUK''

Antalya Tabip Odası Kültür Sanat Komisyonu tarafından “Cennet Tapınaklarına Yolculuk” Temalı GAP gezisi düzenlendi. Geziye Antalya’dan Hekimler ve aileleri katıldı.


Spor Kepez’den ‘Sporcu Gençlik Buluşmaları’

Kepez Belediyesi’nin gençleri rol model alabilecekleri sporcularla buluşturan Projesi, ‘Sporcu Gençlik Buluşmaları’nın dördüncü sezon ikinci programı Kepez Ortaokulu’nda gerçekleşti.


Ekonomi/Turizm ANSİAD’IN KONUĞU LEYLA ALATON OLDU

2020 yılı için ekonomi beklentilerinin olumlu olduğunu kaydeden Leyla Alaton, “2020 yılında ekonomi çok hızlı bir ivme kazanacak” dedi.


Ekonomi/Turizm Antalya’da Bu Yılbaşı Hareketli Geçecek

Tüm dünyada pazar payı en yüksek turizm dönemlerinden olan noel, bu yıl Antalya’da son derece hareketli geçecek. 21-31 Aralık tarihleri arasında Noel Baba’nın evi olan Antalya’da düzenlenecek Yeni Yıl Market (Christmas Market) etkinliği ile turist sayısında artış hedefleniyor.


Kemer KAZANAN TÜRK-ALMAN DOSTLUĞU OLDU

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Kemer Belediyesi’nin destekleriyle bu yıl ilk defa düzenlenen Alman Konsoloslukları futbol turnuvasına katıldı.


Spor Antalyaspor Stjepan Tomas ile sözleşme imzaladı

Antalyaspor, Stjepan Tomas ile sözleşme imzaladı. Atilla Vehbi Konuk Tesisleri’nde gerçekleştirilen imza törenine, Başkan Ali Şafak Öztürk katıldı.


Kemer KEMER DAHA YEŞİL OLACAK

Kemer Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, ilçe genelindeki faaliyetlerine devam ediyor.


Siyaset TOROSLARIN KADINLARI GAZİ MECLİSTE

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener 12 Kasım Salı günü TBMM’de partisinin grup toplantısında Antalyalı kadınlar ile buluştu.


Kemer MOĞOLİSTAN’DAN GELEN HEYET BAŞKAN TOPLAOĞLU İLE BİR ARAYA GELDİ

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Moğolistan’dan gelen devlet yetkilileri ile bir ara geldi.


Güncel ANTALYA OSB’YE İKİNCİ İTFAİYE BİNASI

Antalya OSB 2’nci Kısım Alanına yapılan ek itfaiye binası ile Bölgede çıkacak olası yangınlara daha kısa sürede ve daha etkili müdahalede bulunulacak.


Kemer BAŞKAN TOPALOĞLU, YOL YAPIM ÇALIŞMALARINI İNCELEDİ

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Ayışığı Koyu yolundaki yol yapım çalışmalarını yerinde inceledi.


Manavgat MANAVGAT BELEDİYESİ DEMİRCİLER PARKI’NI YENİLEDİ

Manavgat Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, Demirciler Mahallesi’nde bulunan parkta yenileme çalışması başlattı.


Güncel Konyaaltı’nda ‘Yangın Güvenliği’ konuşuldu…

Konyaaltı Belediyesi Nazım Hikmet ve Fuar Merkezinde bir birinden farklı fuar ve panele ev sahipliği yapan Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, son olarak Antalya İçmimarlar Odası tarafından düzenlenen “Otel Yapılarında Yangın Güvenliği Paneli”ne katıldı.


Kumluca Başkan Günay, “Kaş OSB’de sona gelindi”

Kumluca Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı(KUTSO) Murat Hüdavendigar Günay ve KUTSO Yönetimi, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ile istişare toplantısı yaptı.


Döşemealtı Başkan Genç, LÖSEV gönüllülerini ağırladı

Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV) Genel Koordinatör Yardımcısı Füsun Emecan Özcan ve İl Koordinatör Yardımcısı Özlem Uğurel’i ağırladı. Başkan Genç’in 2-8 Kasım Lösemi Haftası kapsamında farkındalık paylaşımları nedeniyle teşekkür eden LÖSEV gönüllüleri günün anısına LÖSEV kupası ve kitapçığı hediye etti.


Ekonomi/Turizm ANSİAD ve MURATPAŞA’DAN GİRİŞİMCİLİK PROTOKOLÜ

ANSİAD tarafından hayata geçirilen ‘Girişimciliğin Ortak Dili’ AB Projesi kapsamında açılacak olan İnovatif Düşünme ve Girişimcilik Atölyesi’nin temelleri Muratpaşa Belediyesi’nin desteğiyle ASSİM’de atılıyor


Ekonomi/Turizm ATSO Tarım Kümesi Özbekistan’da Temaslarda Bulundu

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO)’nın T.C. Ticaret Bakanlığı'nın “Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi Hakkında Tebliğ” (UR-GE) desteği kapsamında, yürütmekte olduğu 'ATSO Tarım Kümesi Projesi' üçüncü yurtdışı faaliyetini Özbekistan’da düzenledi.


Güncel Kızıltoprak’ta buluştular

Muratpaşa’nın en kalabalık mahallelerinden Kızıltoprak’ın muhtarı Mustafa Yılmaz, düzenlendiği etkinlikte Belediye Başkanı Ümit Uysal ve Muratpaşa, Konyaaltı ve Aksu kaymaklamarı bir araya geldi. Kahvaltıda hem mahalle hem de Antalya konuşuldu.


Teknoloji/Bilim/İnternet Muratpaşa Belediyesi ve ANSİAD’dan Teknoloji eğitimi için dev işbirliği

Muratpaşa Belediyesi, Antalya Sanayici ve İş İnsanları Derneği’nin (ANSİAD) ’Girişimciliğin Ortak Dili’nin paydaşı oldu. Belediye Başkanı Ümit Uysal ve ANSİAD Başkanı Akın Akıncı tarafından imzalanan protokolle, projenin inovatif düşünce ve girişimcilik atölyesi kısmını belediye iş birliğinde hayata geçirilecek.


Ekonomi/Turizm ANTALYA TARIMINDA TROPİK MEYVELER YENİ ALTERNATİF

Vali Münir Karaloğlu, Pitaya (ejder meyvesi) ve muz seralarını gezip Antalyalı çiftçilerin tropik meyve üretiminde büyük bir artış olduğunu açıkladı.


Güncel Başkan Esen, “Mahalle Buluşmaları”na devam ediyor


Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, geçtiğimiz günlerde Çakırlar Mahallesiyle ilkini başlattığı “mahalle buluşmaları”nın ikincisine Pınarbaşı Mahallesiyle devam ediyor. Pınarbaşı Mahallesi sakinleri, site yöneticileri ve esnaf ile bir araya geldi.


Güncel Başkan Uysal, küçük öğrencilerle

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, belediyenin Bayındır - Soğuksu Mahallelerinde bulunan Münir Özkul Kreşi’ni ziyaret etti. 100 öğrencisi bulunan kreşte sınıfları tek tek ziyaret eden Başkan Uysal, çocuklarla oyunlar oynamayı da ihmal etmedi.


Döşemealtı DÖŞEMEALTI BELEDİYESİ'NDEN GENÇLER İÇİN YENİ AVRUPA FIRSATLARI

Döşemealtı Gençlik Meclisi (DÖGEM) hazırladığı projelerle ilçenin ve ülkemizin gençlerini Avrupa'ya göndermeye devam ediyor. AB Erasmus+ programı kapsamında kabul edilen 3 projesi olan Döşemealtı Belediyesi'nin Avrupa Dayanışma Programı kapsamında ilk projesi "Gönüllü Olma Zamanı" kabul edilerek hibe almaya hak kazandı.


Döşemealtı Döşemealtı'nda 1961 fidan toprakla buluştu

Tarım ve Orman Bakanlığının başlattığı Geleceğe Nefes kampanyasında 11 Kasım'da saat 11:11'de, 81 ildeki 2023 noktada 3 saat içinde 11 milyon fidan toprakla buluştu. Kampanya kapsamında Döşemealtı'nda tüm kamu kurumlarında 1961 fidanın dikimi gerçekleştirildi. Döşemealtı Belediyesi’n de 3 noktada 623 fidan dikimi gerçekleştirildi.


Kemer "EN İYİ HİZMET, EĞİTİME YAPILAN HİZMETTİR"

Eğitim anlamında yapılan hizmetlerden dolayı adından sıkça söz ettiren Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Kemer’de eğitim ve öğretime destek veren hayırsever Güner Yanık’a plaket verdi.


Eğitim E-UYGULAMALAR KONULU EĞİTİM SEMİNERİ YAPILDI

E-UYGULAMALAR KONULU EĞİTİM SEMİNERİ ANTALYA SMMM ODASI'NDA YAPILDI


Siyaset KEPEZ’Lİ KADINLAR GENCER’E EMANET...

İYİ Parti’nin tüzük değişikliği sonrasında il ve ilçelerde Kadın Kolları Başkanlığı kurulması kararının ardından Antalya’da ilk adım atıldı ve 2014 yılında AKP’den istifa eden Havva Gencer; İYİ Parti Kepez İlçe Kadın Kolları Başkanlığına atandı.


Siyaset Ekim Ayında Gündemin Adı “Barış Pınarı Harekâtı”

Medya Takip Merkezi (MTM), Ekim ayında yaşanan siyasi gelişmelerin nabzını tuttu. Yapılan incelemeye göre, medyanın gündeminde Barış Pınarı Harekâtı vardı. Rusya ile imzalanan Soçi Mutabakatı ise medyaya yansıyan diğer bir siyasi başlık oldu.
İşte MTM’nin siyaset gündemini mercek altına aldığı araştırmanın detayları…


Ekonomi/Turizm Ekim Ayının Ekonomi Gündemini Barış Pınarı Harekâtı Belirledi!


Medya Takip Merkezi (MTM), Ekonomi Gazetecileri Derneği için yaptığı araştırmada geçtiğimiz ayın ekonomi başlıklarını belirledi. Rapora göre Ekim ayı ekonomi haberlerinde en çok dolar konusuna yer verildi. İşte MTM’nin hazırladığı ekonomi raporunun ayrıntıları…Güncel ANTALYA OSB’YE 7 BİN FİDAN DİKİLDİ

Antalya OSB sanayicileri, 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında Bölgeye 7 bin fidan dikti.


Güncel SİNAN MEYDAN'DAN “CUMHURİYET VE ATATÜRK” KONFERANSI

TARİHÇİ - YAZAR SİNAN MEYDAN’IN KATILDIĞI “CUMHURİYET VE ATATÜRK” KONULU KONFERANS ANTALYA SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI'NDA YAPILDI


Güncel Yaşlı Meclisi, aralıkta toplanıyor

Muratpaşa’da demokratik katılımcılığı esas alan kent yaşamının kurulmasında önemli çalışmalardan biri olacak Yaşlı Meclisi’nin üyeleri belirlendi. Yaşlı Meclisi, ilk toplantısını Aralık ayı içinde gerçekleştirecek.


Kültür/Sanat Konyaaltı Belediyesi Oda Orkestrası yine şaşırttı

Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen’in talimatıyla kurulan ve müziği sokağa taşıyan Konyaaltı Belediyesi Oda Orkestrası, “Atatürk’ü Anma Konseri”yle bu kez bir alışveriş merkezindeydi…


Ekonomi/Turizm ‘Antalya için işbirliğine hazırız’

Muratpaşa Belediye başkanı Ümit Uysal, Antalya’nın kitle turizminde dünyanın sayılı destinasyonları arasında yer aldığını belirterek, “Ancak, bu kent 12 ay turizm gerçekleştirilecek her türlü potansiyele sahip. Bu potansiyeli ortaya çıkarmak, harekete geçirmek için her türlü işbirliğine hazırız” dedi.


Siyaset KUMBUL: "TEK İSTEKLERİ İNSANCA, HAKÇA BİR YAŞAMDI"

CHP Antalya İl Başkanı Ahmet Kumbul geçtiğimiz hafta Türkiye’yi sarsan siyanürlü intihar olayları hakkında yazılı bir açıklama yaptı.


Kültür/Sanat Konyaaltı TSM’den Atatürk’ü Anma Konseri…


Konyaaltı Belediyesi, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü ve Atatürk Haftası etkinlikleri kapsamında, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün sevdiği şarkıların seslendirildiği anma konseri düzenledi.


Ekonomi/Turizm ANTALYA OSB’DEN SANAYİCİLERE YENİ NESİL İHRACAT HİZMETİ

Antalya OSB Dış Ticaret İstihbarat Merkezi düzenlenen törenle hizmete açıldı. Törende konuşan Başkan Ali Bahar, “Sanayicimize sağlayacağımız inovasyon ve istihbarat altyapısı ile ülkemize ve milletimize daha fazla fayda yaratacağız” dedi.


Güncel Binler “Ata’ya Saygı Yürüyüşünde” buluştu

Antalya’da Muratpaşa Belediyesi’nin düzenlendiği 10 Kasım Ata’ya Saygı Yürüşü’nde binler buluştu. Ellerinde meşaleler ve metrelerce uzanan Atatürk posterleri, Türk bayraklarıyla Antalyalılar, Atatürk Kent Meydanı’ndan Erdal İnönü Kent Parkı’nda 4.5 kilometrelik yolu aydınlattı. Belediye Başkanı Ümit Uysal da eşi Ümran Uysal’la birlikte kortejin en önünde yer aldı.


Kültür/Sanat Oyuncu Cindoruk’a edebiyat ödülü

Muratpaşa Belediyesi’nin düzenlendiği 4’üncü Antalya Edebiyat Günleri’nde ‘Sessiz Şarkıcı’yla ‘En İyi İlk Öykü Kitabı’ ödülünü alan oyuncu Caner Cindoruk, okuyucularıyla buluştuğu söyleşi öncesi Belediye Başkanı Ümit Uysal’dan ödülünü aldı. Cindoruk, “Şu ana kadar aldığım en anlamlı ödül” dedi.


Ekonomi/Turizm Başkan Böcek ATSO Meslek Komitelerini Dinledi

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Meslek Komiteleri Müşterek Toplantısı, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ve belediye bürokratlarının katılımıyla yapıldı. ATSO meslek komite üyelerinin yoğun katılımıyla gerçekleşen toplantıda, Başkan Böcek ve büyükşehir bürokratları, iş dünyasının sorunlarını ve önerilerini dinledi.


Güncel Konyaaltı Belediyesi’nden Anıtkabir’e 9 otobüs…


Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 81. yıldönümünde gerçekleştirilen anma etkinlikleri kapsamında Konyaaltı Belediyesi, ilçenin dört bir yanından toplam 416 kişiyi 9 otobüsle Anıtkabir’e ziyaret için uğurladı.


Güncel Bu mozaik, Türkiye’de bir ilk…


Türkiye’nin en büyük Atatürk Küp Mozaiği Konyaaltı’nda. Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, 37 bin piksel kare ve 4094 rubik küpten oluşan ‘Atatürk Küp Mozaiği’nin, Belediye önünde sergilendiğini duyurdu.


Kemer KEMER BELEDİYESİ, HASTA, YAŞLI VE İHTİYAÇ SAHİPLERİNE YARDIM EDİYOR

Kemer Belediye Sağlık İşleri Müdürlüğü, Kemer’deki yaşlı, hasta ve ihtiyaç sahiplerine karşılıksız yardım etmeye devam ediyor.


Kemer FİDANLAR, “GELECEĞE NEFES” İÇİN DİKİLDİ

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Milli ağaçlandırma günü kapsamında fidan dikim etkinliğine katıldı.


Eğitim Atamızın sevgisi minik kalplerde

Konyaaltı Belediyesi Uncalı ile Gürsü Kreş ve Gündüz Bakım Evleri minik öğrencileri, 10 Kasım Atatürk’ü anma programı kapsamında Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü şiir ve kısa gösteriler eşliğinde andı


Eğitim Muratpaşa’da engelliler için KPSS kursu

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, engelli vatandaşların Kamu Personeli Seçme Sınavı’na (KPSS) hazırlanmaları için ücretsiz EKPSS kursu açtıklarını söyledi. Başkan Uysal, 25 Kasım’da başlayacak kurs öncesi derslerin verileceği Memurevleri Mahallesi Destek Eğitim Kurs Merkezi’ni ziyaret etti.


Kemer KEMER’DE TÜRKİYE ENDURO VE AVT ŞAMPİYONASI 3. AYAK YARIŞLARI SONA ERDİ

Türkiye Enduro ve ATV Şampiyonası 3. Ayak yarışları, Kemer’de tamamlandı.


Güncel Özel çocuklar Aksaray’a sessiz kalmadı

Antalya’da, Muratpaşa Belediyesi’nin engelli bireylere yönelik sosyal destek programları uygulayan Adalya Vakfı Engelsiz Kafe’sinde, müzik ve dans derslerine birlikte katılan down sendromlu, otizmli çocuklar, Aksaray’da özel eğitim öğrencilerine yaşatılanlara karşı “Aksaray’a sessiz kalma” diye haykırdı.


Kültür/Sanat Edebiyatın onur gecesi

Muratpaşa Belediyesi’nin gerçekleştirdiği 4’üncü Antalya Edebiyat Günleri’nde bu yılın onur ödülleri, düzenlenen gecede, Lale Müldür ve Osman Şahin’e takdim edildi. Köy Enstitüsü mezunu yazarların en iyi temsilcilerinden Osman Şahin’e ödülünü sunan Belediye Başkanı Ümit Uysal, “Lale Müldür ve Osman Şahin’e onur ödülü verebildiğimiz için mutluyum” dedi.


Ekonomi/Turizm Konyaaltı Belediyesi fasulye hasat etti


Konyaaltı Belediyesi, Çandır fasulyesinin üretimini teşvik etmek ve tanıtımına katkı sağlamak amacıyla Yarbaşçandır Mahallesi’nde 5 bin metrekare alanda ekimini yaptığı Çandır fasulyesinin hasadını gerçekleştiriyor.


Manavgat TARİHİ KENTLER BİRLİĞİ SİDE ÇALIŞTAYI TAMAMLANDI

Tarihi Kentler Birliği’nin “Kültürel Mirasın Korunmasında Bölgesel İşbirlikleri” başlıklı 2019 yılının 2. Toplantısı, Manavgat Belediyesi’nin ev sahipliğinde Side’de gerçekleşti.


Kemer KETAV OLAĞAN GENEL KURULU YAPILDI

Kemer Yöresi Tanıtım Vakfı (KETAV) Olağan Genel Kurulu, KETAV Başkanı Necati Topaloğlu başkanlığında yapıldı.


Eğitim Yeşil Altyapı Akdeniz Üniversitesi’nde Konuşuldu

Akdeniz Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü'nün ev sahipliğinde 3. Türkiye Peyzajları Ulusal Konferansı düzenlendi.


Kültür/Sanat Antalya Edebiyat Günleri başladı

Muratpaşa Belediyesi’nin 4’üncüsünü gerçekleştirdiği Antalya Edebiyat Günleri’nde ressam Artin Demirci’nin 21 edebiyatçı portresinden oluşan “Ressamın Atölyesinde Edebiyatçılar” yağlı boya resim sergisi Türkan Şoray Kültür Merkezi’nde açıldı. Açılışa Belediye Başkanı Ümit Uysal, eşi Ümran Uysal’la birlikte katıldı.


Kültür/Sanat Antalyalı Sanatçı, Japonya’da Türkiye’yi Temsil Edecek

Antalya Devlet Senfoni Orkestrası (ADSO) flüt sanatçısı Lelya Bayramoğulları, Antalya Tanıtım Vakfı’nın desteği ile 23 Kasım’da Japonya Türk Kültür yılı çerçevesinde Tokyo Yunus Emre Enstitüsü’nde Türkiye’yi temsil edecek.


Korkuteli KORKUTELİ'DE, "CUMHURELİ" HİZMETE GİRDİ

Korkuteli Belediye Başkanı Ömer İşlek'in seçim vaatleri arasında yer alan "Cumhureli Projesi" bugün itibari ile açılışı yapılarak hizmete girdi.


Güncel "Organ Bağışını Arttırmalıyız"

Vali Münir Karaloğlu, Organ Bağışı Haftası münasebetiyle Akdeniz Üniversitesi Organ Nakli Derneği üyelerini makamında kabul etti.


Güncel Antalyalılara tanzim satış müjdesi

Antalya Büyükşehir Belediye’sine bağlı ANET A.Ş.’nin Başkanı Mesut Kocagöz ile yönetim kurulu üyeleri şirket bünyesindeki tesisleri denetlediler. Kocagöz, bütün tesislerin azami verimli bir şekilde hizmet vermesi için gerekli düzenleme ve çalışmaların yapıldığını vurguladı. Kocagöz ziyaretler de Antalyalılara bir müjde de verdi.


Ekonomi/Turizm "KONAKLAMA VERGİSİ VERİMLİ KULLANILMAZSA DA SADECE BİR YÜKE DÖNÜŞÜR!"

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal turizmdeki gelişmeleri Halil Öncü’ye değerlendirdi. Bu yıl 10-13 Ekim tarihleri arasında 4’üncüsü düzenlenen Kaleiçi Antik Kentler Festivali ile kültür ve sanat tutkunlarının Antalya’ya geldiklerini ve başarılı bir tanıtım gerçekleştirdiklerini söyleyen Başkan Ümit Uysal, Muratpaşa’da turizmi anlattı ve konaklama vergisi konusunda da görüşlerini açıkladı.


Alanya Alanya HEP Üniversitesi’nden kan ve kök hücre bağışı

Alanya HEP Üniversitesi, Kızılay işbirliği ile kampüs içerisinde Kan ve Kök Hücre Bağışı Kampanyası düzenledi. Kan ve ilik nakli bekleyen hastalara umut olmak amacıyla; bu yıl 2’ncisi gerçekleştirilen etkinlikte, öğrenciler kan vermek için birbiriyle yarıştı.


Güncel TTB Nusret Fişek Halk Sağlığı Hizmet Ödülü Dr. Bülent ŞIK’ a verildi

Ülkemizde sağlık hizmetlerinin sosyalleştirilmesinin mimarı, TTB eski başkanlarından Prof. Dr. Nusret Fişek anısına verilen TTB Nusret Fişek Halk Sağlığı Hizmet ödülü sahiplerini buldu. Ödül, halk sağlığını korumaya yönelik çalışmalarla toplumsal sorumluluklarını yerine getiren iki bilim insanı, Antalya Tabip Odası’nın aday olarak gösterdiği Dr. Bülent Şık ve Prof. Dr. Kayıhan Pala’ya verildi.


Kumluca Kumluca'da Mevlit Kandili ve Mevlid-i Nebi Haftası

Kumluca'da, Peygamber Efendimiz'in doğumunun 1448. yılı münasebetiyle, İlçenin en prestijli camilerinde proğramlar tertip edildi.


Güncel Bir destek de kadınlardan

Muratpaşa’da Belediye Başkanı Ümit Uysal’ın ardından Gazi Mustafa Kemal Atatürk Spor Salonu’nda sabah sporu yapan kadınlar da maskelerini taktı ve Lösemili Çocuklar Haftası için Türkiye çapında düzenlenen farkındalık kampanyasına katıldı.


Siyaset İYİ Parti, Pakize Akbaba'yı yalnız bırakmadı

Şehit Anaları Derneği Pakize Akbaba'nın "Cumhurbaşkanı'na hakaret" suçlamasıyla hakkında 4 yıl hapis istemiyle açılan dava Ankara Adliyesi'nde görüldü. Davayı İYİ Parti adına parti kurucusu ve Pakize Akbaba ‘nın avukatı olarak Avukat Başak Karataş takip etti.


Siyaset Bahşi, Bakü-Tiflis-Kars demiryolunu sordu

İyi Parti Antalya Milletvekili Feridun Bahşi, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan'a, Bakü-Tiflis-Kars demiryolunun yolcu taşımacılığına ne zaman başlanacağını ve Kars'ta Lojistik merkezin ne zaman açılacağını sordu.


Ekonomi/Turizm YAPEX Fuarı 
“Kentsel Korumada Kültür Mirası” Temasıyla Kapılarını Açtı

ÇEKÜL Vakfı işbirliği ve Tarihi Kentler Birliği desteğiyle düzenlenen YAPEX, 9’uncu kez düzenleniyor


Ekonomi/Turizm ANTALYA OSB’NİN ALTYAPISI GÜÇLENDİRİLDİ

Antalya Organize Sanayi Bölgesinin ihtiyacı olan içme ve kullanma suyunu Kırkgöz Gölü’nden Bölgeye taşıyan ana hatta, güçlendirme çalışması yapıldı. Yapılan güçlendirme ile Bölgenin içme ve kullanma suyu ana hattı, önümüzdeki 50 yıla hazır hale getirildi.


Ekonomi/Turizm Akaryakıt ve gaz ürünleri sektörüne EPDK uygulamaları anlatıldı

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO)Başkanı Davut Çetin akaryakıt ve gaz ürünleri sektör temsilcileri bilgilendirme toplantısında konuştu.


Ekonomi/Turizm ATSO’da otelciler tasarıyı tartıştı: ‘Konaklama Vergisi’ kayıt dışını arttırır

TBMM’nin gündemine gelmesi beklenen Konaklama Vergisi, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) 36.Grup (Oteller ve benzer konaklama yerleri) Meslek Komitesi’nin genişletilmiş toplantısında tartışıldı.


Güncel Büyükşehir Mahalle Buluşması Konyaaltı’nda.. 


Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in 19 ilçeyi kapsayan ilçe buluşmalarının sonuncusuna ev sahipliği yaptı.


Korkuteli KORKUTELİ CUMHURELİ HİZMET BİNASI AÇILIYOR

Korkuteli Belediye Başkanı Ömer İşlek, "Allah nasip ederse, Seçim döneminde anlattığımız ve seçim proje kitapçığımızda taahhüt ettiğimiz CUMHURELİ projemiz için Cumhureli Hizmet Binamız Cuma günü Saat 11:00'da açılacaktır" dedi.


Güncel Başkan Uysal’tan tarihi konuşma: ‘Kamu arazisinin bekçisi biziz’

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, belediyenin 12 bin 887 metrekarelik arazisinin ticaret kullanımına uygun olarak planlamasına ilişkin Belediye Meclisi’ndeki görüşmelerin ardından “Kamu arazisinin bekçisi biziz. Sizin hayaliniz yetmiyor bu kamucu yaklaşıma. Çünkü siz başka işler peşindesiniz. Bu kamu arazisini kendi hakkına kavuşması, ticari alan vasfına kavuşması sizi niye bu kadar geriyor. Mahkeme kararına rağmen ret vermeye devam ediyorsunuz. Ama millet görüyor” diye konuştu.


Ekonomi/Turizm Konyaaltı Belediyesi ev sahipliğinde “YAPEX”


Kültür Mirasını Koruma teması ile bu yıl 10.su düzenlenen YAPEX Restorasyon Fuarı, Konyaaltı Belediyesi ev sahipliğinde Nazım Hikmet Fuar ve Kongre Merkezinde açıldı.


E-bülten Gurubu

bize katılın ...