Salı, 24 Eylül 2019
Güncel Başkan Esen; “Söz bitti, çalışma zamanı”

Çakırlar Bölgesinde 7 mahalleyi kapsayan halk buluşmasında konuşan Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, “Seçim dönemlerinde sıkça biz konuştuk. Söz bitti, çalışma zamanıdır. Bundan sonra az laf, çok iş” dedi.


Spor Kepez’in çocukları sporla büyüyor

Kepez Belediyesi’nin sporla büyüyen ve sporu yaşam şekli haline getiren nesiller yetiştirebilmek için açtığı ‘Spor Okulu’, bugüne kadar 73 bin 800 öğrenciye kapılarını araladı.


Sağlık/Kadın ŞİDDETİ NORMALLEŞTİRMEYİN, ŞİDDETİN ALTINDAKİ NEDENİ SORGULAYIN

Kadından çocuğa, yaşlıdan engelliye ister fiziksel ister cinsel isterse de psikolojik olsun, uygulanan şiddetin altındaki neden mutlaka sorgulanmalı. Kişinin psikiyatrik durumunun tanımlanması ve sorunların yorgan altına süpürülmemesi gerekir.


Kültür/Sanat Kepez’in folklor festivaline muhteşem gala

Kepez Belediyesi’nin bu yıl 5’ncisini düzenlediği Uluslararası Folklor Festivali’nin galası muhteşem bir görsel şölenle yapıldı.


Ekonomi/Turizm ATAY USLU: "TURİZMDE 2020 HEDEFİMİZ 20 MİLYON"

Türkiye’nin en önemli döviz girdisi kaynaklarından turizm sektöründe, dünyanın en çok turist ağırlayan üçüncü kenti konumundaki Antalya, 2019 yılında üst üste rekorlar kırıyor.


Güncel MURATPAŞA’DA PAYLAŞIM, DAYANIŞMA AĞI BÜYÜYOR

Muratpaşa Belediyesi Sosyal Yardım Merkezi, konfeksiyon mağazası gibi hizmet veriyor. Vatandaşlar; bayram öncesi Meydankavağı Mahallesi Değirmenönü Caddesi’ndeki Sosyal Yardım Merkezi’nden diledikleri kıyafetleri alabilir.


Ekonomi/Turizm ANTALYA'DA TURİST SAYISI 8 MİLYONA ULAŞTI

Türkiye’nin en önemli döviz girdisi kaynaklarından turizm sektöründe, dünyanın en çok turist ağırlayan üçüncü kenti konumundaki Antalya, 2019 yılında üst üste rekorlar kırıyor.


Eğitim Akdeniz Üniversitesi ve Sun Express Arasında Protokol

Akdeniz Üniversitesi Havacılık Uygulama ve Araştırma Merkezi (AKHUMER) ve Sun Express arasında Türk Sivil Havacılık Sektörüne ulusal ve uluslararası mevzuat hükümleri doğrultusunda kalifiye insan kaynağı temin edilmesine katkı sağlamak amacıyla protokol imzalandı.


Kemer ENGELSİZ BİR DÜNYA İÇİN DİNOPARK’TA BULUŞTULAR

10 – 16 Mayıs Engelliler Haftası sebebiyle Özel Umut Su rehabilitasyon Merkezi’nin engelli çocuk ve gençleri ile Hacı Mehmet Saygın İlkokulu Özel Eğitim Sınıfı, Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Özel Eğitim Sınıfı ile öğrencileri ve velilerine Dinopark’ta bir etkinlik düzenlendi.


Güncel Muratpaşa’da 23 Nisan coşkusu

Antalya’nın tek açık hava çocuk oyun dünyası Teneffüs Park, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı sahne şovları, kukla atölyeleri, yüz boyama, balon katlama, interaktif drama gibi birbirinden heyecanlı ve renkli etkinliklerle kutladı. Kutlamalara Muratapaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal da katıldı.


Güncel Erasta Antalya’nın 6. Yıl Kutlamaları Geleneksel “Çocuk Şenliği” ile Büyüyor

Kuruluşunun 6. yılını kutlayan Antalya’nın alışveriş ve yaşam merkezi Erasta Antalya’nın geleneksel hale getirdiği “Çocuk Şenliği” başlıyor.


Sağlık/Kadın ERGENLİK ÖNCESİ ÇOCUĞUN BOYU

Bir çocuğun dünyaya gelmesinin ardından büyümesinin yakından takip edilmesi sağlıklı bireylerin gelişmesinde önemli bir yere sahiptir. Doğumdan önce annenin beslenmesi, doğum sonrası ise iki yaşına kadar bebeğin beslenmesinin gelişimini olumlu yönde etkiler.


Spor Kepez’de geleceğin tekvandocuları yetişiyor

Kepez Belediyesi, yetenekli gençleri gün yüzüne çıkartarak, tekvandoda ülkemize başarılar getirecek sporcular yetiştiriyor.


Gündoğmuş Başkan Aydın silahlı saldıyı kınadı

Gündoğmuş Millet İttifakı Adayı Sultan Çetin ve ailesine kurşun yağdıran Gündoğmuş Belediye Başkanı ve Ak Parti Adayı Mehmet Özeren’e tepkiler çığ gibi büyüyor.


Manavgat KASAPLAR’DA SÖZEN RÜZGARI

Manavgat Belediye Başkanı ve CHP Millet İttifakı Manavgat Belediye başkan Adayı Şükrü Sözen, Kasaplar ve Kavaklı Mahallesi halkla buluşma toplantısını Kasaplar Kapalı Pazar yerinde gerçekleştirdi. Toplantıya İyi Parti Manavgat İlçe Başkanı Hatice Avcı, CHP İlçe Başkanı Aliye Coşar, partililer katıldı. Binlerce kişinin katıldığı mitingde İYİ Parti İlçe Başkanı Avcı’nın “Andımız’ı” yoğun alkış aldı.


Siyaset Tütüncü ‘Sırtımızı Hakk’a ve millete dayadık”

Yeni Emek Mahalle mitinginde hemşehrilerine seslenen Başkan Hakan Tütüncü “Biz, Cumhur ittifakı olarak sırtımızı Cenabı Hakk’a ve Aziz milletimize dayamışız. Bu iki makamın dışında hiçbir güç tanımadık, tanımıyoruz ve tanımayacağız.” dedi.


Kemer Başkan Gül’den personele teşekkür

Kemer Belediyesi’nin 850 personeli ile aileleri, personel yemeğinde bir araya geldiler. Yemekte konuşan Başkan Mustafa Gül, tüm personele teşekkür etti ve başarıların devamını diledi.


Gazipaşa GAZİPAŞA’NIN YILMAZ SEVGİSİ

GAZİPAŞA’DA Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ve İYİ Parti’nin oluşturduğu Millet İttifakı’nın Belediye Başkan Adayı Mehmet Ali Yılmaz’a destek çığ gibi büyüyor. Yılmaz'ın, Pazaryeri karşısında bulunan seçim bürosu ziyaretçi akınına uğruyor.


Spor Eyvah! Ringte babam var

Kepez Belediyesi Spor Okulları akademiye geçiş çalışmaları kapsamında farkındalık oluşturmak için tekvando eğitimi alan çocukları babalarıyla ringe çıkarttı.


Güncel ‘BİZİM HİZMETLERİMİZDE SİYASİ AYRIM YOK’

Meltem Mahallesi’nde yapımı tamamlanan ve yenilenen parkların açılışı için düzenlenen törende konuşan Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal; kamu hizmetlerinin tarzını, standardını kendi dünya görüşlerine göre belirlediklerini ifade ederek, “Ancak hizmetleri bütün insanlarımıza eşit dağıtıyoruz. Bizim hizmetlerimizde siyasi ayrım yok” dedi


Ekonomi/Turizm 2018’de 194 bin kez taşındık

CK ENERJİ AKDENİZ ELEKTRİK, 2018’İN GAYRİMENKULÜN ENERJİSİ RAPORUNU AÇIKLADI


Kültür/Sanat VODAFONE, GELECEĞİN TEKNOLOJİLERİNE LİDERLİK EDECEK GENÇ YETENEKLERİ ARIYOR

Dijital dönüşümün liderlerini yetiştirmeyi hedefleyen ve 2008’den bu yana devam eden Vodafone Discover Genç Yetenek Programı’nda yeni dönem başlıyor. Mart ortasına kadar sürecek başvurular sonucunda, geçen yılın iki katı, yaklaşık 90 genç yetenek, Vodafone Türkiye’de tam zamanlı çalışma imkânına sahip olacak.


Teknoloji/Bilim/İnternet EBEVEYNLER ÇOCUKLARINI MAVİ BALİNA OYUNUNDAN NASIL KORUYABİLİR?

Dünya çapında pek çok genci intihara sürükleyen Mavi Balina oyunu, son olarak Adana’da 13 yaşında bir çocuğun hayatını kaybetmesine yol açtı.


Sağlık/Kadın EKLEMLERİMİZİN 4 ÖNEMLİ DÜŞMANI!

Önce, ağrı ve eklem sertliği ile sinyal veriyor… Günün ilerleyen saatlerinde ve hareket sonrasında oluşan ağrı, hastalık ilerledikçe istirahat halinde bile gelişebiliyor. Ağrıya zamanla eklemlerde takılma, sürtünme, şişlik ile deformite eşlik edebiliyor. Özellikle diz ve kalça ekleminde görülse de, omurga ile elleri de tutabiliyor.


Güncel ATSO’dan Kozmetik ve Kişisel Bakım Bilgilendirme Semineri

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) çatısı altında eğitim faaliyetlerini yürüten ATSO AKADEMİ tarafından ATSO 16 Grup Meslek Komitesi, Estetica Dergisi, Artistik Kuaförler Derneği ve L’oreal Professionnel Ürünleri işbirliğinde “Kozmetik ve Kişisel Bakım Bilgilendirme” semineri düzenlendi.


Ekonomi/Turizm “ANTALYA DENİZ TURİZMİNİN MERKEZİ VE GÖZ BEBEĞİ”

İMEAK Deniz Ticaret Odası’nın İstanbul’da gerçekleştirilen yeni yılın ilk meclis toplantısına katılan Antalya Şube Başkanı Ahmet Çetin, başta İMEAK Deniz Ticaret Odası Başkanı Tamer Kıran olmak üzere, Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda TURMEPA Başkanı olan Şadan Kaptanoğlu, Meclis Başkanı Salih Zeki Çakır ve geçmiş dönem Yönetim Kurulu ve Meclis Başkanı ve halen Meclis üyesi olan Cengiz Kaptanoğlu ile bir araya geldi.


Otomotiv SUV’UN DEĞİŞMEZ LİDERİ NISSAN

Otomotiv sektöründe 2018 yılını değerlendiren NISSAN Türkiye Genel Müdürü Sinan ÖZKÖK, sektörün 2017 yılına göre %35 daralmayla tamamladığına değinerek şu açıklamalarda bulundu.


Güncel 81 şehirde 40.000 şefe ulaştı

Türkiye’nin ilk ve tek online gıda güvenliği eğitim-sertifika programı ‘Güvenilir Eller’, Edirne’den Kars’a, Trabzon’dan Adana’ya Türkiye’nin dört bir yanındaki 40 bini aşkın şefe ulaştı. Online eğitimleri başarıyla tamamlayan 28 bin şef ise ismine özel sertifika almaya hak kazandı.


Ekonomi/Turizm TÜKETİCİ TASARRUFU SEÇTİ İNDİRİM MARKETLERİ % 36 BÜYÜDÜ

Perakende sektörü, Özel Markalı Ürünler Sanayicileri ve Tedarikçileri Derneği’nin (PLAT) bu yıl 4.’sünü düzenlediği Private Label Zirvesi’nde buluştu.


Siyaset Uslu, “Antalya büyüyor, Türkiye büyüyor”

AK Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu seçim çalışmalarına Muratpaşa’da devam etti. Mayıs ayı sonu itibariyle Türkiye’nin yıllık ihracatının tüm zamanların rekorunu kırarak 160 milyar doları geçtiğine işaret eden Uslu, Antalya’nın 2018’deki ihracat hedefinin 2 milyar dolar olduğunu belirtti. Uslu, “Antalya büyüyor, Türkiye büyüyor” dedi.


Kemer Kemerli 141 bebek için mevlit okutuldu

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül’ün eşi Neşe Gül’ün öncülüğünde hayata geçirilen ve Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından tescillenen “Hoş Geldin Bebek Projesi” kapsamında son 6 ayda doğan 141 Kemerli bebek için mevlit okutuldu. Ailelerle tek tek ilgilenen Neşe Gül, “Tüm bebeklerimize sağlıklı bir ömür diliyorum” dedi.


Güncel Türel: “Esnafımızla Türkiye’ye örnek olan çalışmalar yapıyoruz”

AESOB Genel Kurulu’nda konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalya’da yaptıkları bütün projelerde A’dan Z’ye esnafı kalkındırmak için gayret gösterdiklerini belirterek Otobüsçüler Odası ile yapılan esnafa destek çalışmasının Türkiye’ye örnek olduğunu söyledi.


Sağlık/Kadın Sağlıklı çocukların en önemli göstergelerinden biri normal büyüme hızı

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Endokrinoloji Uzmanı Prof. Dr. Murat Aydın, 15 Nisan Büyüme ve Gelişimin İzlenmesi Günü sebebiyle yaptığı açıklamada, çocukların boy ve kilo artışının düzenli olarak takip edilmesi gerektiğini belirtti ve sağlıklı büyüme için spor, uyku ve beslenmenin önemine dikkat çekti.


Ekonomi/Turizm Ticarette savaş meydanı değişti

KPMG’nin ‘Perakende Trendleri 2018 Araştırması’ ticarette şimdiye kadar bilinen tüm doğruların geride kaldığını ortaya koyuyor. Araştırmaya göre rakipler arasında ciro savaşının temeli olan ‘ürün, fiyat, tedarik zinciri’ yerini artık ‘müşteri deneyimine’ bırakıyor.


Güncel Kepez’de çocuk olmak çok güzel

Çocukların bahar coşkusuna ortak olan Başkan Hakan Tütüncü, kültür, sanat, eğitim ve spor alanında yaptıkları çalışmalarla Kepez’in çocuklarına çocukça bir dünya armağan ettiklerini söyledi.


Teknoloji/Bilim/İnternet VODAFONE FREEZONE, LEAGUE OF LEGENDS TÜRKİYE ŞAMPİYONLUK LİGİ’NE SPONSOR OLDU

Tüm dünyada 696 milyon dolarlık gelire ulaşan espor pazarına yatırımlarını sürdüren Vodafone, gençlik markası Vodafone FreeZone çatısı altında bir yıl önce adım attığı esporda hedef büyüttü.


Serik SERİK, HESTOUREX FUARINDA TANITILDI

Serik Belediyesi Dünya Sağlık, Spor ve Alternatif Turizm Fuarı'nda (Hestourex) tanıtılıyor.


CORENDON AIRLINES, RUS PAZARINDA BÜYÜYOR!

Avrupa’dan Türkiye’ye en fazla yolcu taşıyan havayollarından biri olan Corendon Airlines, 23 Nisan 2018’den itibaren Rusya’nın Rostov-na-Donu, Krasnodar ve Mineralnye Vody şehirlerinin her birine haftada 3 gün sefer düzenlemeye başlayacak.


Sağlık/Kadın Dişten kanser teşhisi!

Baş ve boyun kanserleri, erken teşhis ile tedavi edilebilen kanserler olarak biliniyor ve erken belirti veriyor. Bu kanser türlerinin teşhis ve tedavisinde ise diş sağlığının önemli yeri bulunuyor.


Teknoloji/Bilim/İnternet Telefon Kütüphanesi Gönüllülerin Sesiyle Büyüyor

Türk Telekom görme engelliler için yepyeni dünyaların kapılarını açan ve görme engelli kitapseverlerin telefondan dinleyebileceği yaklaşık 2000 sesli kitabın bulunduğu ‘Telefon Kütüphanesi’ uygulamasındaki arşivini gönüllülerin katkılarıyla zenginleştiriyor.


Ekonomi/Turizm Başbakan Yardımcısı Şimşek “10 Yılda 8,7 Milyon Kişi İş Buldu”

TÜGİK (Türkiye Genç İş Adamları Konfederasyonu) tarafından Antalya’da gerçekleştirilen 7’nci TÜGİK İş Zirvesi, Türkiye’nin dört bir yanından üyesi olan 8 federasyon ve 72 derneği temsilen yüzlerce iş insanının katılımıyla gerçekleşti.


Teknoloji/Bilim/İnternet Telefonum olmadan asla!

KPMG 10 bin kişiyle görüştü, değişen alışveriş alışkanlıklarını araştırdı: Telefonum olmadan asla


Ekonomi/Turizm “ALMANYA PAZARINDA YÜKSELİŞE GEÇTİK!”

2018 yılında Almanya pazarında yeniden yükselişe geçtiğini söyleyen InvistaHotels Belek Genel Müdürü Ülkay Atmaca, gerek tur operatörlerinin uçak planlaması gerekse de gelen rezervasyon sayılarının bunun bir göstergesi olduğunu söyledi.


Teknoloji/Bilim/İnternet ESET, performans doğrulama testlerinde Altın kategorisinde ödüllendirildi

Global antivirüs yazılım kuruluşu ESET, düşük ‘yanlış tespit" oranı ve bilgisayar performanslarına yönelik minimum etkisi sayesinde, iki farklı bağımsız testten yine yüksek puanlar aldı.


Ekonomi/Turizm “2018, turizmde rekor yılı olabilir”

Eczacıbaşı Profesyonel’in “Sezona Merhaba” etkinliğinde buluşan turizm sektörü profesyonelleri umutlu...


DÜNYA ÇELİK İHRACATININ KADERİ TRUMP’IN ELİNDE

Dünya Ticaret Örgütü (DTÖ) kuralları çerçevesinde ihracat yapan Türkiye gibi ülkelerin ürünlerinin pazarına girmesini haksız yere engellemek ve kendi sanayisini de cam fanus içinde korumak isteyen ABD, yüksek vergilerle çelik ithalatının önünü kesmeyi hedefliyor.


Kültür/Sanat Terracity ziyaretçilerinden Metin Hara’ya sevgi seli!

Terracity Kültür ve Sanat Buluşmaları kapsamında 17 Şubat 2018 Cumartesi günü Aşkın İstilası serisi Yol ve Dem kitaplarının yazarı Metin Hara’yı ağırladı.


Manavgat BAKAN ÇAVUŞOĞLU İLE VALİ KARALOĞLU MANAVGAT TİCARET FUARI’NI AÇTI

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Vali Münir Karaloğlu Ne Varsa Manavgat’ta Var” ticaret fuarının açılışını gerçekleştirdi.


Ekonomi/Turizm 22. ULUSLARARASI EMITT TURİZM FUARI GENİŞ KATILIMLA GERÇEKLEŞTİ

Dünyanın beş büyük turizm fuarı arasında yer alan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT), TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde 22. kez büyük bir katılımla gerçekleşti.


Ekonomi/Turizm Türk perakende devleri yurtdışı yatırımlarla büyüyor

Perakende 100’de sıralama değişmedi, perakende devleri 2016’da %13 büyüdü.


Siyaset BUDAK: “OHAL EKONOMİYE PRANGA”

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, OHAL'in Türkiye'de olağan bir hale dönüştüğünü, KHK'lar ile başta TBMM olmak üzere tüm kurumların baypas edildiğini söyledi.


Spor TSF’DEN ‘DÜNYANIN EN BÜYÜK SATRANÇ ŞAMPİYONASI

Türkiye Satranç Federasyonu (TSF) tarafından düzenlenen “Türkiye Küçükler, Yıldızlar ve Emektarlar Satranç Şampiyonası”, 20 Ocak’ta Antalya’da başlıyor. 81 şehirden 2 bin 870 sporcunun ve ailelerinin katılımıyla 7 bin kişilik dev bir Türkiye buluşmasına ev sahipliği yapacak şampiyona, dünya çapında düzenlenen ‘en büyük satranç organizasyonu’ olarak bir rekora da imza atacak.


Teknoloji/Bilim/İnternet VODAFONE, GELECEĞİN TEKNOLOJİLERİNE LİDERLİK EDECEK GENÇ YETENEKLERİ ARIYOR

Dijital dönüşümün liderlerini yetiştirmeyi hedefleyen ve 2008’den bu yana devam eden Vodafone Discover Genç Yetenek Programı’nda yeni dönem başlıyor. Mart ortasına kadar sürecek başvurular sonucunda en az 40 genç yetenek Vodafone Türkiye’de tam zamanlı çalışma imkânına sahip olacak.


Ekonomi/Turizm Bankacılık sektörünün aktif büyüklüğü 3 trilyon TL

KPMG Türkiye Bankacılık Sektörel Bakış 2018 Raporu: Bankacılık sektörünün aktif büyüklüğü 3 trilyon TL


Kültür/Sanat Teneffüs Park’ta yeni yıl coşkusu

Antalya’nın çocuk dünyası Teneffüs Park’ta, yeni yılın gelişi atölyeleri, gösterileri ve yarışmalarıyla muhteşem bir festivalle kutlandı.


Güncel Türel, Diyanet-Sen üyeleriyle buluştu

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel Diyanet-Sen tarafından düzenlenen Antalya Din Görevlileri Buluşmasına katıldı. Başkan Türel, Antalya’nın manevi ve kültür dünyasını zenginleştirmek için gayret ettiklerini belirterek, yapımı devam eden ‘Ulu Cami’ projesinin sembol olacağını söyledi.


Ekonomi/Turizm Karataş: "2018 yılından umutluyuz"

Başkan Karataş: “2018 yılında sektörün yeni piyasa koşullarına uygun çözümler üreteceğine inanıyoruz. Ülke ekonomisinin lokomotif sektörüyüz. 2018 yılında düşük değerli Türk Lirası’nın Türkiye deki gayrimenkulleri yabancı yatırımcılar için daha da cazip hale getireceğini düşünüyoruz”


Siyaset BUDAK: “ÇOŞAN EKONOMİ DEĞİL AKARYAKIT ZAMLARI”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak, akaryakıt fiyatlarındaki zamları TBMM gündemine taşıyarak, “Bugün yine benzine 8-10 kuruş zam geleceği açıklanırken, akaryakıt fiyatlarındaki sürekli ve düzenli artış; her şeyin de zamlanmasına ve ekonomi uçarken vatandaşın ekmeğinin küçülmesine neden olmaktadır. Coşan ekonomi değil, akaryakıt zamları” dedi.


Ekonomi/Turizm E-ihracatta ödeme sorunu ortadan kalktı

Türkiye’de e-ihracat her yıl büyüyor. 2015’te Türkiye’nin 77 şehrinden 100 farklı ülkeye yapılan e-ihracat hacmi, 2016’da 400 milyon doları buldu.


Ekonomi/Turizm Deniz Karataş: "Ankara ve bürokrasi, Türkiye’ye ayak uydurmalı"

Tüm İnşaat Müteahhitleri Federasyonu Genel Başkanı Vekili Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)Meclis Üyesi Antalya İnşaat Müteahhitleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Karataş, müteahhitlerin Türkiye nezdinde Antalya’yı imar eden , inşa eden, yol, köprü, baraj , okul, hastane, havaalanı, demiryolu, liman, altyapı, üst yapı üreten, gökyüzüne yükselen haşmetli, devasa yapıları; küçük küçük kum tanelerini bir araya getiren, taş yapının altına elini (hatta gövdesini), emeğini ve öz sermayesini koyan müteşebbisler olduğunu söyledi


Teknoloji/Bilim/İnternet E-TİCARET SOSYAL MEDYA İLE BÜYÜYOR

Sosyal medya artık günlük yaşamın en önemli parçalarından biri haline geldi.


Ekonomi/Turizm E-ihracatta ödeme sorunu ortadan kalktı

Türkiye’de e-ihracat her yıl büyüyor. 2015’te Türkiye’nin 77 şehrinden 100 farklı ülkeye yapılan e-ihracat hacmi, 2016’da 400 milyon doları buldu. E-ihracatın gelişiminde kritik bir nokta olan ödeme sorununu ortadan kaldıran iyzico, alternatif ödeme yöntemleri ile KOBİ’lerin ve kişisel satıcıların e-ihracata katılımını destekliyor. iyzico CEO’su Barbaros Özbugutu, “Ödeme sorunu bizi ilgilendiren bir sorun, biz de bu sorunu çözdük” dedi.


Ekonomi/Turizm BUDAK: “AKP’NİN ÇOŞAN EKONOMİSİ BOŞTA GEZEN GENÇ SAYISINI REKORA TAŞIYOR”

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, Ağustos dönemi işgücü istatistikleri ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, ekonomiyi canlandırmak için uygulanan teşviklerin, istidam artışı konusunda sonuç vermediğini, işsizlik oranının çift haneden aşağı inmediğini vurguladı.


Sağlık/Kadın LIV HOSPITAL GELECEĞİN SAĞLIK YÖNETİCİLERİNE FIRSAT SAĞLIYOR

Sağlık sektörü hem Türkiye hem de dünyada hızla büyüyor. Sağlık alanında yapılan yatırımlar artıyor, teknoloji gelişiyor, yeni branşlar ortaya çıkıyor, yaşam süresi uzuyor. Buna paralel olarak da nitelikli sağlık personeli ve yöneticisi ihtiyacı her geçen gün artış gösteriyor.


Sağlık/Kadın Her 3 kadında aynı sorun var! MİYOM DEYİP GEÇMEYİN!

Rahimdeki iyi huylu büyümeler olarak tanımlanan miyom, kadınlarda en sık doktora başvurma nedenlerinden birini oluşturuyor. Üstelik son derece yaygın. Öyle ki her 3 kadından birinde görülüyor.


Spor Kış Okullarında Muay Thai’ye İlgi Çığ Gibi Büyüyor

Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından 35 branşta açılan Kış Spor Okulları Muay Thai kursunun çalışmaları devam ediyor.


Kemer “Hoş Geldin Bebek Projesi” büyük takdir topluyor

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül’ün eşi Neşe Gül’ün öncülüğünde hayata geçirilen “Hoş Geldin Bebek Projesi” kapsamında, bu yıl doğan 124 çocuk için mevlit okutuldu. Ailelerle tek tek ilgilenen Neşe Gül, “Tüm bebeklerimize sağlıklı bir ömür diliyorum” dedi.


Ekonomi/Turizm BUDAK: “BÜYÜME SÖZDE İŞSİZLİK GERÇEK”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak, Hükümet üyelerinin sürekli olarak övündüğü büyüme rakamlarının, istihdama yansımadığını belirterek, “İşsizlik, özellikle gençlerde işsizlik tırmanışta. Ne eğitimde, ne istihdamda olanların sayısı rekor düzeye çıkmış durumda. AKP’lilerin sürekli övündüğü büyüme rakamları, ne gençlere ne de halkın sofrasına yansımıyor. Büyüme sözde, işsizlik gerçek” dedi.


Ekonomi/Turizm Perakende Türkiye’de Dönüşürken Büyüyor

PageGroup uzmanları, mercek altına aldığı perakende sektöründe, Türkiye’nin beş yıllık gelir performansı gelişimi ve tüketim harcamalarıyla Avrupa’nın en iyi 10’u arasında yer alacağını öngörüyor.


Döşemealtı Başkan Genç, İşadamlarına projelerini anlattı

Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, Yörük Sanayici ve İşadamları Derneği’nin düzenlemiş olduğu geleneksel sabah kahvaltısına katıldı. Başkan Genç, Antalya’nın en büyük merkez İlçesi Döşemealtı’nın Antalya için önemini ve son 3 yılda yapılan yatırımları anlattı.


Güncel BAŞKAN GENÇ, YÖRSİAD’IN KONUĞU OLDU

Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç Yörük Sanayici ve İş Adamlarının konuğu oldu


Ekonomi/Turizm TÜRKİYE HAVADA BÜYÜYOR

İç hatlarda 60 milyon, dış hatlarda ise 45 milyon yolcu uçtu …


Teknoloji/Bilim/İnternet SİBER GÜVENLİK MÜŞTERİ SADAKATİNİ VE GÜVENİNİ ETKİLİYOR

Güçlü bir siber güvenliğe sahip olmak işletmelerin müşteri sadakati kazanmasına, itibarlarını korumasına ve yeni müşteriler çekmesine yardımcı oluyor. Yakın zamanda yapılan bir araştırmaya göre, her 10 işletmeden 9’u siber güvenliklerini iyileştirmenin müşteri sadakatini ve güvenini artırarak piyasadaki itibarlarını yükselteceğini ve yeni müşteriler kazanmalarına yardımcı olacağını belirtiyor.


Ekonomi/Turizm 9-5 mesai algısı tarihe karışıyor

ManpowerGroup tarafından yapılan Yeni Nesil Meslekler araştırması, çalışanların 9-5 çalışılan işler yerine yeni alternatifler aradıklarını ortaya koyuyor. Araştırma sonuçlarına göre katılımcıların yüzde 87’si yeni nesil mesleklere açık olduğunu belirtiyor ve yüzde 81’i için bu meslekler kişisel tercih iken, sadece yüzde 19 yeni nesil meslekleri son çare olarak seçeceğini söylüyor.


Güncel Avrupa, bilimi perdeleyen bilgi kirliliğini tartışıyor

Sağlık ve Beslenme Konularında Bilgi Kirliliği Toplum Sağlığının Geleceğini Olumsuz Etkiliyor


Ekonomi/Turizm BUDAK: “TURİZMDE AVRUPA KRİZİ BÜYÜYOR İKTİDAR SEYREDİYOR”

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, 8 aylık turizm hareketliliğini değerlendirdi.


Kumluca ATAY USLU: ÇİFTÇİMİZİN YANINDAYIZ

Bu yıl 5.si düzenlenecek Kumluca Domatexpo Domates Yetiştiriciliği ve Teknolojileri Fuarı için istişare toplantısı yapıldı.


KOPPERT 50.YILINI KUTLUYOR

Biyolojik bitki koruma ve sürdürülebilir tarımın itici gücü olan Koppert, kuruluşunun 50.yıldönümünü Türkiye’nin de aralarında bulunduğu 25 ülkeden gelen katılımcılarla Hollanda’da kutladı. Şirket 50.yıl kutlamalarını yeni yapılan Deneyim Merkezinin açılışıyla taçlandırdı. Deneyim Merkezi, Ekim ayı itibarıyla tüm dünyadan rezervasyon kabul edecek.


Ekonomi/Turizm Başaran Ulusoy adaylığını açıkladı

TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Başaran Ulusoy, Aralık ayında yapılacak TÜRSAB Seçimleri öncesinde turizm gazetecileri ile buluştu. Başaran Ulusoy, önümüzdeki seçimler için başkan adaylığını açıkladı.


Teknoloji/Bilim/İnternet TARİHİN EN BÜYÜK 2. VERİ İHLALİ MİLYON DOLARLARA MAL OLDU

EQUIFAX KRİZİ BÜYÜYOR! 44 MİLYON İNGİLİZ’İN DE KİŞİSEL BİLGİLERİ RİSK ALTINDA!


Ekonomi/Turizm BUDAK: “BÜYÜME İŞSİZLİĞE YANSIMADI”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak, AKP Hükümetinin teşvik, prim erteleme ve kredi pompalamalarına rağmen işsizliğin çift hanelerde kalmaya devam ettiğine dikkat çekerek, “İşsizlik rakamları, AKP Hükümetinin sözde rekor büyümesinin nitelikli bir büyüme olmadığının kanıtı. O kadar teşvik ve desteğe rağmen işsizlik hala çift hanelerde, genç işsizliği büyüyor” dedi.


Ekonomi/Turizm Antalya İş Dünyası’nın Gurur Gecesi

Buradasınız : Manşet Haberleri Antalya İş Dünyası’nın Gurur Gecesi 14 Eylül 2017 Perşembe Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’nın başarılı gerçek ve tüzel kişi üyelerini teşvik etmek için düzenlediği “Geleneksel Ödül Töreni” ATSO Atatürk Konferans Salonu’nda görkemli bir törenle yapıldı. Antalya iş dünyasının 30 yıldır aralıksız devam eden “Gurur Gecesi”ne iş, siyaset ve medya dünyasından çok sayıda davetli katıldı.


Teknoloji/Bilim/İnternet Siber hasar katlanarak büyüyor

Siber güvenlik iş dünyasında gündemin ilk sırasında. Kuruluşlara yıllık maliyeti 400 milyar doları bulan siber saldırılara karşı sigorta hizmetlerine ilgi artıyor.


Siyaset BUDAK: “AKP’NİN ‘KREDİ-YAPILANDIRMA’ EKONOMİSİ ÇARKLARI DÖNDÜRMÜYOR”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak, AKP hükümetlerinin 15 yıllık hükümetleri döneminde ekonominin temel sorunlarına çözüm getirilemediğini, ekonomik göstergelerdeki bozulmanın devam ettiğini belirterek, “AKP’nin ‘yapılandırma-kredi/teşvik-yapılandırma’ modeli, ekonominin çarklarını döndürmüyor. Kapanan şirket sayısı, esnafın yapılandırma talepleri, işlerin iyi gitmediğini gösteriyor” dedi.


Ekonomi/Turizm Anadolu’dan güç alan yerel kalkınma ile Türkiye daha hızlı büyüyecek

Mimarlar Mühendisler Grubu’nun düzenlediği 2. MMG Ar-Ge İnovasyon Zirvesi ve Sergisi, 6-7 Eylül tarihlerinde İstanbul’da Türkiye’nin ihtiyaç duyduğu yerli yeniliğe ev sahipliği yapacak.


Ekonomi/Turizm Çalışanına değer veren şirketler daha hızlı büyüyor

Great Place to Work Enstitüsü tarafından yapılan “For All Workplaces: Better for Business” araştırmasına göre, Fortune 100 listesinde yer alan en iyi işveren şirketler diğer şirketlere oranla daha yüksek ekonomik performans sergiliyor. Analizlerde “For All Score” metodolojisi kullanılarak sıralama yapılan şirketlerin yıllık gelirlerinde yüzde 13,7 artış kaydettikleri görülüyor.


Sağlık/Kadın GÜNEŞLENMEYLE İLGİLİ DOĞRU BİLİNEN 7 YANLIŞ

“Belirli saatlerde güneşe çıkılırsa zararlı etkileri daha azdır”, “Çok açık tenli olmayan kişilerin kanser riski daha düşüktür?’, “Güneş ışınları sadece yaz aylarında tehlikelidir?”. Benzer birçok yaygın inanış, güneşten doğru şekilde korunmaya engel olarak cilt kanserlerine karşı riskin artmasına neden olabiliyor...


Döşemealtı Başkan Yardımcısı Alın Market açılışına katıldı

Türkiye’nin en büyük marketler zinciri Şok Marketin Antalya’da ki 185’nci, Döşemealtı’nda ki 6’ncı Mağazası, Yeniköy mahallesinde törenle açıldı.


Döşemealtı Döşemealtı'nda insan odaklı belediyecilik

Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç tarafından hazırlanan, sosyal belediyeciliğin "önce insan" anlayışıyla en ince ayrıntısına kadar planladığı Nar Masa Projesi başladı.


Güncel Büyükşehir Belediyesi Doğa Tarihi Müzesi kuruyor

Büyükşehir Belediyesi, ‘Müzeler Kenti Antalya’ hedefi doğrultusunda, Antalya’ya Doğa Tarihi Müzesi kazandırmak için kolları sıvadı. Kepez Santral Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında kurulacak Doğa Tarihi Müzesi için arama konferansı düzenlendi.


Alanya Alibodalar’ın su çilesi bitiyor

Su ihtiyaçlarını depodan ve kuyudan karşılayan Alanya’nın Bektaş Mahallesi Alibodalar mevkiinin su sorununu Büyükşehir Belediyesi çözüyor.


Döşemealtı Döşemealtı Belediyesi’den Yaz Konseri

Döşemealtı Belediyesi tarafından yaptırılan ve kısa sürede hizmete açılan İlçe’nin ilk Kent Meydanı halk konserine hazırlanıyor. Ünlü sanatçı Koray Avcı’nın sahne alacağı halk konseri programı 07.07.2017’de tarihinde akşam 7’de başlayacak.


Siyaset "Bu Yürüyüş Sözde Değil Özde Adalet İçin"

CHP Antalya Milletvekili Dr. Niyazi Nefi Kara, başlatılan Adalet Yürüyüşü’nün 19. Gününde hem yürüyüşü hem de yürüyüşe verilen tepkileri değerlendirdi.


Ekonomi/Turizm EKONOMİK BÜYÜMENİN NOTU: BEŞ ÜZERİNDEN BEŞ

Ak Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu açıklanan Türkiye'nin ilk çeyrek büyüme oranı üzerine bir açıklama yaptı.


Ekonomi/Turizm BUDAK’TAN İLK ÇEYREK BÜYÜME YORUMU: “TÜRKİYE TÜKETEREK BÜYÜYOR”

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, yaptığı yazılı açıklamada, 2017 ilk çeyrek Gayrisafi Yurtiçi Hasıla rakamlarını değerlendirdi.


Güncel Kadınlar ve kız çocukları bisiklet sürmede daha istekli

Terracity Bisiklet Etkinlikleri’nde 12 kadın bisiklet sürüş, çoğu kız 134 çocuk bisiklet sürüş ve montaj eğitimi gördü


Güncel Bu ortaklık lise gençliği için

Muratpaşa Belediyesi, ODTÜ Antalya Mezunları Derneği ve Adalya Vakfı gelecek umutlarını rafa kaldıran lise gençliği için el ele verdi ve gençlerin eğlenerek, öğrenerek ve paylaşarak hayata tutunmalarını hedefleyen Gençlik Parkı projesine başladı. Etaplar halinde hayata geçirilecek projesinin ilk aşaması merkez binasının inşaatı ise son sürat devam ediyor.


Güncel Kepez’e 8 yılda 80 okul

Kepez ilçesi yeni bir okul binasına daha kavuştu. Başkan Hakan Tütüncü, ilçede 8 yılda 80’den fazla yeni okul binasını hizmete açtıklarını belirterek, “Bu rakam Kepez tarihinde bir rekordur.” dedi.


Otomotiv Araç Bakım Sektörünün Mucizesi RestorFX Yeni Franchise’lar Arıyor

On yıl önce Kanada’da boya restorasyonu endüstrisinde devrim yaratan bir teknoloji olarak doğan RestorFX, Türkiye’ye henüz bir yıl önce girmesine rağmen franchise talepleri ile hızla büyüyor. Araç bakım sektöründe pasta-cila dönemi sonlandıran RestorFX, 75 bin TL’ lik franchise bedeli ile dünyanın en yenilikçi teknolojisini tüm Türkiye’ye yaymaya hazırlanıyor.


Alanya ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ailesi Büyüyor

Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne Çocuk Gastroenteroloji, Hepatoloji ve Beslenme Bilim Dalı Uzmanı Atandı


E-bülten Gurubu

bize katılın ...