Perşembe, 19 Eylül 2019
Teknoloji/Bilim/İnternet SİBER SALDIRILAR OY KAYBETTİRİYOR!

AMERİKALI SEÇMENLERİN %64’Ü FİDYE YAZILIMINA ÖDEME YAPMAYI KABUL EDEN ADAYA OY VERMEYECEĞİNİ BELİRTİYOR


Sağlık/Kadın Yaşlılık değil ikinci ergenlik

Araştırmalar, insanların artık geçmiş nesillerden daha uzun yaşayacağına işaret ederken, bu ekstra yıllar pek çok soruyu da beraberinde getiriyor: Nasıl sağlıklı kalabiliriz? Yaşlılığımızı nerede geçirmeliyiz? Bize kim bakacak? “Yaşlanmanın Geleceği” isimli raporda, daha uzun ve daha kaliteli yaşamamız için bilim ve teknolojinin neler sunduğuna dair önemli bilgiler verilirken; “Nasıl sağlıklı kalabiliriz?”, “Yaşlılığımızı nerede geçirmeliyiz?”, “Bize kim bakacak?” gibi temel sorulara da yanıt aranıyor.


Siyaset Temmuz ayının siyaset gündeminde neler vardı?

Medya Takip Merkezi (MTM) tarafından hazırlanan raporda, Temmuz ayının siyaset gündeminin başlıkları belirlendi. Yapılan araştırmaya göre geçtiğimiz ay en çok, 15 Temmuz kutlamaları ve S-400 sevkiyatları konuşuldu.


Güncel CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’I EN ÇOK AMERİKAN MEDYASI HABER YAPTI

Medya takibinin öncü kurumu Ajans Press, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dünya medyasındaki karnesini çıkardı. Ajans Press’in Nisan-Temmuz ayları arasında, dünya medyasında gerçekleştirdiği incelemeye göre, toplam 147 ülkede Erdoğan hakkında 211 bin 813s internet haberinin yer aldığı belirlendi. Erdoğan’ın 25 bin 884 internet haberiyle en çok Amerika Birleşik Devletleri’nde konuşulduğu görüldü.


Kültür/Sanat KAPALI GİŞE SAHNELENEN “MADAMA BUTTERFLY” BU SEZON SON KEZ ANTALYA DOB SAHNESİNDE

Antalya Devlet Opera ve Balesi, kapalı gişe sahnelediği Puccini’nin Uzakdoğu ezgileri ile süslediği dünyaca ünlü “Madama Butterfly” operasını bu sezon son kez sahnelemeye hazırlanıyor.


Sağlık/Kadın KALBİ KORUYAN 5 ÖNEMLİ BESLENME KURALI!

Kalp damar hastalıkları dünyada ölümlerin birinci derecede nedeni olmaya devam ediyor. Öyle ki dünyada her 4 kişiden biri kalp damar hastalıklarına yakalanıyor ve her yıl 18 milyon kişi bu hastalıklardan yaşamını yitiriyor.


Sağlık/Kadın MİGREN CERRAHİSİ SINIFI GEÇEMEDİ

Öyle bir tutuyor ki, o dakikalar hatta saatler tam bir işkenceye dönüşüyor. Kendine has çekilmez ağrısıyla hayatı kabusa çeviriyor. Ağrıya kusma, ışık ve ses hassasiyeti eşlik edebiliyor. Tedavi edilmezse yaşam kalitesini önemli ölçüde bozan migren konusunda tam da bu noktada bir açıklama geldi. İşte, Amerikan Baş Ağrısı Birliği’nin açıklaması ve Acıbadem Maslak Hastanesi Migren Tedavi Merkezi uzmanlarının görüşleri…


Ekonomi/Turizm EN ÇOK YEŞİL BİNA SERTİFİKASI ALAN ALTINCI ÜLKE OLDUK

Çevre dostu yeşil bina sertifikasına sahip ülkeler belli olurken, Türkiye’nin LEED yeşil bina sertifikasına sahip 6’ncı ülke olduğu görüldü.


Sağlık/Kadın CEVİZ VE ÜZÜMLE KANSERE YENİLME

Türkiye’de günde yaklaşık 450 kişiye kanser teşhisi konuluyor. İstanbul Aydın Üniversitesi VM Medical Park Florya Hastanesi’nden Beslenme ve Diyet Uzmanı İrem Gündoğan, doğru beslenerek kanser riskinin azaltılabileceğini söyledi, “Şekerden uzak durun. Sofranızda zerdeçal, ceviz, üzüm, kefir ve sarımsak gibi kansersavar besinlere yer açın” dedi.


Güncel Türklerin favori çorbası ‘Mercimek’ oldu

Yemeksepeti ‘Dünya Çorba Günü’nde çorba trend raporunu açıkladı: Türklerin favori çorbası ‘Mercimek’ oldu


Güncel Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Altun'un makalesi

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Altun, El Cezire haber sitesi için bir makale kaleme aldı.


Sağlık/Kadın Alışveriş Merkezleri Bizi Hasta mı Ediyor?

DoktorTakvimi.com uzmanlarından Doç. Dr. Ahmet Bülent Kargı, nezle, grip gibi solunum yolu hastalıklarının sıkça görüldüğü kış aylarında alışveriş merkezlerinde vakit geçirmenin bu hastalıklara yakalanma riskini artırıp artırmadığı konusunu irdeliyor.


Sağlık/Kadın ÖNEMSEMEDİĞİNİZ BİR ŞİŞLİK ÖMÜR BOYU SÜRECEK SIKINTIYA NEDEN OLABİLİR

ABD Pittsburgh Üniversitesi Tıp Merkezi Cerrahi Onkoloji Departmanı Meme Hastalıkları Ünitesi Meme Hastalıkları Klinik Araştırmalar Direktörü ve Amerikan Ulusal Meme Merkezi Konsorsiyum Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Atilla Soran Liv Hospital’daki “Lenfödme Karşı Harekete Geçin” etkinliğinde lenfödem tedavisindeki son gelişmeleri anlattı.


Sağlık/Kadın “ETKİN DNA TAMİRİ İLE SAĞLIKLI YAŞLANMAK MÜMKÜN!”

Türk ve Amerikan bilim insanları bilimsel ve teknolojik işbirliğini artırmak amacıyla İstanbul’da bir araya geldi.


Ekonomi/Turizm KONYSİAD’ın gündemi ekonomi

Konyaaltı Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (KONYSİAD) konuğu Finans Danışmanı Fatih Keresteci oldu. Keresteci, işadamlarına ekonomik gelişmeler hakkında bilgi verdi


Teknoloji/Bilim/İnternet Kripto para soyguncularının başına ödül konuldu

Dünyanın en büyük kripto para borsalarında biri olan Binance, Mart ayında başarısız bir siber soyguna uğradı. Ancak saldırı başarısız olsa da Binance, bu kripto para soygununa girişenlerin peşine düştü ve faillerin izini sürmek üzere yardımı olabilecek herkesi 250 bin dolar değerinde kripto para ile ödüllendireceğini duyurdu.


Sağlık/Kadın Talya Tıp Merkezi Dr. Ayşegül Çoruhlu’yu Ağırladı!

İleri anti-aging yaklaşımlarını ülkemizde ilk uygulayan hekimlerden Dr. Ayşegül Çoruhlu, ’’Sağlıklı Yaşam Sohbetleri’’ kapsamında, Akdeniz Bölgesi’nde son teknoloji ile hastalarına güvenli tedavi sunan Talya Tıp Merkezi’nin konuğu oldu.


Manavgat Manavgat’ta Sahte Para ve Kaçak Sigara Ele Geçirildi

Manavgat’ta Sahte Para ve Kaçak Sigara Ele Geçirildi


Güncel Sakıp Sabancı Aramızdan Ayrılışının 14. Yılında Uluslararası Araştırma Ödülleri ile Anıldı

Sakıp Sabancı Uluslararası Araştırma Ödülleri’nde Jüri Özel Ödülü’ne New York Üniversitesi’nden Adam Przeworski layık görüldü.


Sağlık/Kadın TANSİYONUMUZ ÇOK YÜKSEK ÇIKTI

Türkiye'de yetişkin nüfusun yüzde 20,3'ünde yüksek tansiyon var .…


Spor Paşanın prensleri parkeye çıkıyor

Antalya U18 Genç Erkekler Basketbol Ligi’nde şampiyon olan Muratpaşa Belediyespor, ‘Erkekler Bölgesel Basketbol Ligi’nde cumartesi parkeye çıkacak. Paşanın Prensleri, Cumartesi saat 17.30’da Gazi Mustafa Kemal Atatürk Spor Salonu’nda SöğütSen Seramik’le karşılaşacak.


Spor TÜRKİYE BOWLİNG LİGİ 2. ETAP 3.HAFTA MAÇI YAPILDI

TÜRKİYE BOWLİNG LİGİ 2. ETAP 3.HAFTA MAÇI ANTALYA AGORA ALIŞVERİŞ MERKEZİ BOWLİNG SALONUNDA GERÇEKLEŞTİRİLDİ.


Sağlık/Kadın Otizm’de Psikolojik Destek Çok Önemli!

Amerikan Sağlık Bakanlığı’nın verilerine göre, bugün dünya genelinde okul çağındaki her 88 çocuktan birine otizm teşhisi konuyor. Ülkemizde ise Otizm Platformu’nun öngördüğü verilere göre, tahmini 550 bin otizmli birey bulunuyor.


“TRUMP MAHKEME KRİZİNDEN GÜÇLENEREK ÇIKABİLİR”

ABD Başkanı Donald Trump için verilen yargılama iznini değerlendiren İstanbul Aydın Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Sedat Aybar, “Trump önüne çıkartılan ve hukuki boyutuyla zayıf olan bu güçlüğü aşacak gibi duruyor. Trump’ın bu krizden güçlenerek çıkma hesapları yaptığını da göz ardı etmemek gerekiyor” dedi.


Sağlık/Kadın Endometriozis, kadınlarda kronik ağrı ve kısırlığın en önemli nedenlerinden biri...

Kısırlık ve kronik ağrıların %25’inden sorumlu olan endometriozis hakkındaki farkındalığın yetersiz olması nedeniyle hastalar ortalama yedi doktor tarafından muayene ediliyor ve kendilerine tanı konulana kadar aradan sekiz yıl geçiyor.


Ekonomi/Turizm Türk çelik ihracatı için kritik tarih 23 Mart!

ABD Başkanı Donald Trump, dünya genelinde yükselen seslere aldırış etmeyip ticaret savaşlarının fitilini ateşleyecek Section 232 yasasına imza attı.


Ekonomi/Turizm ANGSAD’ın şeker kotası açıklaması: 'Nişasta bazlı şeker kotası eşit bir şekilde dağıtılmalı'

Anadolu Nişasta ve Glikoz Sanayicileri Derneği (ANGSAD) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Mesut Çakmak, şeker fabrikalarının özelleştirilmesi ve nişasta bazlı şeker kotalarına ilişkin açıklamalarda bulundu.


Rusya ve Hindistan’da SWIFT sistemini hedef aldılar

İş alanlarının doğrudan para ile ilgili olması nedeniyle bankalar, siber saldırganların olağan hedefi durumunda. Ancak bankaların fiziksel ve dijital olarak sahip olduğu yüksek güvenlik önlemleri, hackerleri başka yollara itiyor.


Teknoloji/Bilim/İnternet Dünyanın en konuşkanı Türk kadınları oldu

Online tanışma uygulaması happn'ın Kadınlar Günü araştırmasına göre, Türk kadınlarının dünyanın en konuşkan kadınları olduğu belirlendi. En girişken kadınlar sıralamasında da Türkler dördüncü sırada.


Sağlık/Kadın Doğum sonrası depresyon ilacı geliştirildi

Çoğu anne doğumdan sonraki ilk iki hafta içerisinde meydana gelen ve nispeten çabuk kaybolan hüzün ve yorgunluğun bir karışımı olan annelik hüznünü yaşar. Ancak doğum sonrası depresyon daha uzun sürebilir, hatta bebek doğduktan aylar sonra bile devam edebilir.


Kültür/Sanat Terracity ziyaretçilerinden Metin Hara’ya sevgi seli!

Terracity Kültür ve Sanat Buluşmaları kapsamında 17 Şubat 2018 Cumartesi günü Aşkın İstilası serisi Yol ve Dem kitaplarının yazarı Metin Hara’yı ağırladı.


Güncel Başkan Türel’den anlamlı çağrı

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Geleneksel Sporların İhyası Forumu’nda geleneksel spor olimpiyatları projesiyle Avrasya Oyunları başlatma çağrısında bulundu.


Ekonomi/Turizm SİGARANIN DÜNYA EKONOMİSİNE MALİYETİ 1 TRİLYON EUROYA YAKIN!

Dünya Sağlık Örgütünün yaptığı bir araştırmaya göre sigara ve tütün ürünlerini kullananların dünya ekonomisine toplam maliyeti 1 trilyon Euro’ya yakın. Bu rakama sigaraya ödenen paranın yanında, tedavi masrafları ve iş kayıpları da dahil.


Sağlık/Kadın Ofis Çalışanları Gribal Enfeksiyonlara Daha Hızlı Yakalanıyor

Gribal enfeksiyonlar kış günlerinin gelmesiyle birlikte pek çok insanın hayatını zorlaştırıyor. Çoğu insanda kendiliğinden geçen gribal enfeksiyonların bulaşması önlenebildiği gibi doğru tedaviyle kısa sürede geçebiliyor.


Sağlık/Kadın Prof. Dr. Atilla Soran “Meme Kanseri”nde Son Gelişmeleri Anlattı

ABD’de Meme Kanseri Çalışmaları Yapan Türk Bilim İnsanı Prof. Dr. Atilla Soran “Meme Kanseri”nde Son Gelişmeleri Anlattı


Sağlık/Kadın KANSERE ZERDEÇAL VE BROKOLİ İLE SAVAŞ AÇIN

Kanserde en etkili ve en ucuz tedavi o hastalığa yakalanmamakla mümkün, bu yüzden koruyucu hekimlik kanser tedavisinde çok önemli bir yer tutuyor.


Sağlık/Kadın Müzik terapisi kanser tedavisini destekliyor

4 Şubat Dünya Kanser Günü dolayısıyla açıklama yapan Beykoz Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Gülten Kaptan Ateşoğlu, müzik terapisinin kanserli hastalara faydalarından bahsetti.


Sağlık/Kadın ZİNDELİK (WELLNESS) KOÇLUĞU ÇALIŞANIN KENDİNE GÜVENMESİNİ SAĞLIYOR

ŞİRKETİNİZ SAĞLIKLI VE DENGELİ BİR YAŞAM TARZINI DESTEKLİYOR MU? ZİNDELİK KOÇLUĞU ÇALIŞANLARIN TÜKENMİŞLİK SENDROMU YAŞAMASINI ÖNLÜYOR


Sağlık/Kadın DİŞ SAĞLIĞIYLA İLGİLİ DOĞRU SANILAN 8 YANLIŞ

Çocuğum şeker, çikolata yemiyor, dişleri çürümez…Süt dişleri nasıl olsa dökülecek, tedavi edilmelerine gerek yok… Dişimdeki çürükler çocuğuma geçmez, dolayısıyla onu istediğim kadar öpebilirim…


Güncel FETÖ'nün Gaygubet Evlerine Yapılan Operasyonda 4 Kişi Sahte kimlikle yakalandı

Antalya’da FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü’nün Gaygubet Evlerine Yapılan Operasyonda 4 Kişi Sahte Kimlikle Yakalandı


Sağlık/Kadın Otizm ve serebral palsi tedavisi için kordon kanı umut ışığı oldu

Başta otizm ve serebral palsi olmak üzere beyin ve sinir sistemi hastalıklarının tedavisinde yeni bir sayfa açıldı. FDA, ABD’li Duke University’nin kordon kanı kök hücre tedavisi çalışmalarını onayladı. Böylece, halen 80 çeşit hastalığa tedavi şansı veren kordon kanı; otizm ve serebral palsi için de umut ışığı oldu


Sağlık/Kadın SONBAHARDA DOĞRU BESLENME VE BESİN DESTEĞİ KULLANIMI

Beslenmede doğru seçimler yapmak önemlidir. Sonbaharın kendini iyice hissettirdiği bu günlerde hastalıklara yakalanmamak için sağlıklı ve dengeli beslenme çok daha önemli hale gelir.


Sağlık/Kadın DİYABETLİLER TATLANDIRICILARI ŞEKERE ALTERNATİF OLARAK KULLANABİLİRLER

Beslenme ve yaşam tarzındaki değişikliklere bağlı olarak son yıllarda diyabet oranı dünyada ve ülkemizde hızla artıyor. Diyabet sayısı açısından Türkiye, Avrupa’da Rusya ve Almanya’nın arkasından üçüncü sırada yer alıyor.


Sağlık/Kadın STRES YÖNETİMİNDE 6 ADIM

Duygusal dengenizin yanı sıra fiziksel sağlığınıza da zarar veren stres, açık düşünme, verimli olma ve hayattan zevk alma kabiliyetinizi daraltır.


Sağlık/Kadın Kalp hastalıklarına bağlı ölümler erkeklerde azalıyor, kadınlarda artıyor

Kalp hastalıklarının erkeklerde daha çok görüldüğüne dair genel bir inanış olsa da kadınlarda ölüm nedenlerinin başında kalp hastalıkları geliyor.


Ekonomi/Turizm Tekstil ve Hazırgiyim ihracatçıları kontaminasyonsuz pamuk istiyor

Egeli pamuk üreticisi pamuk dikim alanlarını yüzde 20, pamuk rekoltesini yüzde 12.5 arttırdı


Ekonomi/Turizm CİVELEK: “SEBEPLER EKONOMİK, SONUÇLAR SİYASİ”

ANSİAD 13. OLAĞAN TOPLANTISI’NIN KONUĞU DÜNYA GAZETESİ EKONOMİ YAZARI UĞUR CİVELEK OLDU


Güncel YAZIN EN ÇOK İZLENEN FİLMLERİ BELLİ OLDU

Medya takibinin öncü kurulu Ajans Press, Türkiye’de bu yazın en çok izlenen filmlerini araştırdı. Ajans Press’in Haziran-Ağustos dönemi için gerçekleştirdiği araştırmaya göre 2017 yazının en çok izlenen filmi “Maymunlar Cehennemi Savaş” oldu. Film 1 milyon 842 bin 578 izleyici rakamına ulaşarak yaz ayını zirvede tamamladı.


TÜRK İŞADAMLARI ORTA BATI AMERİKA’DA

American Turkish Council (ATC) “Vice Chairman’s Trip” kapsamında Türkiye’den ilk kez aralarında Akkök Holding, Assan Alüminyum, Kibar Holding, Doruk Otomasyon, Stenkim Kimya ve Temsa yöneticilerinin de bulunduğu Türk firmalarını ABD’ye götürdü.


Liseli üç Türk genci dünya literatürüne girdi

Robert College’den Baran Abalı, Koç Lisesi’nden Nil Selen Aydın ve Üsküdar Amerikan Lisesi’nden Alara Güler, yaptıkları bilimsel araştırmalarla dünya literatürüne girdi. Gençlerin çalışmaları teknolojinin ilerlemesi için dünyanın en büyük profesyonel organizasyonu olan IEEE index’inde bilimsel makale olarak yayınlandı.


Sağlık/Kadın GESTASYONEL DİYABET BEBEĞİNİZİN SAĞLIĞINI ETKİLEYEBİLİR

Gestasyonel diyabet, gebelikte ortaya çıkan ya da gebelik öncesinde var olduğu halde ilk defa gebelik döneminde teşhis edilen bir diyabet türüdür.


Spor ANTALYA TRİATLON KULÜBÜ SEZONA DAMGASINI VURDU

Türkiye Triatlon Federasyonun 2017 yılı programı çerçevesinde Eğirdir Triatloın Yarışları ile sezon tamamlandı. Antalya Triatlon Spor Kulübünün sporcuları hem Eğirdir yarışlarında, hem de bu yarışlarla tamamlanan Türkiye klasmanında başarı sonuçlar aldı.


Ekonomi/Turizm YÖREX 8. Yöresel Ürünler Fuarı 13 Eylül’de Antalya Expo Center’da Açılıyor

Antalya Ticaret Borsası tarafından Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve ATSO’nun desteğiyle düzenlenen YÖREX 8. Yöresel Ürünler Fuarı, bu yıl 13 – 17 Eylül tarihleri arasında Antalya Expo Center’da gerçekleşecek. Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Davut Çetin ve Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır, Zeytinpark’ta düzenlenen toplantıda YÖREX Fuarı’yla ilgili basın mensuplarına bilgi verdi.


Güncel Yankesicilik Suretiyle Hırsızlık ve Evden Hırsızlık Suçundan Yakalanan 2 Şüpheli Tutuklan

Antalya’da Yankesicilik Suretiyle Hırsızlık ve Evden Hırsızlık Suçundan Yakalanan 2 Şüpheli Tutuklandı


Sağlık/Kadın ŞEKERİN SAĞLIĞIMIZA 10 ÖNEMLİ ZARARI!

Şeker günümüzde en çok tükettiğimiz besin maddelerinden biri. Her gün birçok kez çayımıza, kahvemize attığımız şeker, yediğimiz tatlılar ve içtiğimiz gazlı içeceklerin yanı sıra içeriğini bilmediğimiz paketli gıdalarda da bulunuyor. Dolayısıyla şeker tüketirken yaşadığımız en büyük sorun, günde ne kadar tükettiğimiz konusunda net bir fikrimizin olmaması.


Teknoloji/Bilim/İnternet Siber hasar katlanarak büyüyor

Siber güvenlik iş dünyasında gündemin ilk sırasında. Kuruluşlara yıllık maliyeti 400 milyar doları bulan siber saldırılara karşı sigorta hizmetlerine ilgi artıyor.


Siyaset "Hükümetten Ege Adaları İtirafı: Sorun Olduğu Doğru"

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Ege Adaları’nın Yunanistan tarafından işgali ve Muğla’ya bağlı Keçi Adası’nın Yunanistan tarafından turizme açılması hakkında verilen yazılı soru önergesine verdiği yanıtta, “Ege’de bazı adacık ve kayalıkların aidiyeti ve bununla bağlantılı olarak Türkiye ile Yunanistan arasında geçerli bir uluslararası antlaşmayla tespit edilmiş deniz sınırlarının bulunmaması sorunlar arasında yer almaktadır” ifadelerini kullandı.


Ekonomi/Turizm Çalışanların yüzde 40’ı karamsar

Türkiye’nin en prestijli şirketlerine ve kamu kuruluşlarına yaşam kalitesi hizmetleri sunan Sodexo Entegre Hizmet Yönetimi, Dünya çapında 80 ülkede hizmet veren Sodexo’nun yaptığı “2017 Workplace Trends Report”un sonuçlarını açıkladı.


ABD’nin Paris Anlaşması kararı, fosil yakıt endüstrisini güçlendirecek

KPMG Türkiye Enerji Sektör Lideri Ümit Bilirgen, ABD Başkanı Donald Trump’ın Paris İklim Anlaşması’ndan çekilmesinin, kömür, gaz ve petrol şirketlerine yarayacağını söyledi.


Siyaset ÖDP, 15 Temmuz darbe girişimi ve OHAL’in ilan edilmesinin üzerinden geçen bir yılı değerlendirdi

Özgürlük ve Dayanışma Partisi, 15 Temmuz darbe girişiminden Adalet yürüyüşüne gelen süreci raporlaştırdı. Raporla birlikte bir yıllık sürecin analizini de içeren basın toplantısı ÖDP Başkanlar Kurulu Üyeleri Alper Taş, Pelin Bektaş ve Önder İşleyen’in katılımı ile parti genel merkezinde gerçekleştirildi.


Güncel Bisiklet kullan, yaşamın çiçek bahçesine dönsün

“Süslü Kadınlar Bisiklet Turu” organizasyonu lideri ve Koordinatörü Sema Gür, Terracity AVM’de kadınlara seslendi.


Sağlık/Kadın 1 yaşını doldurmayan çocuklara meyve suyu vermeyin

Amerikan Pediatri Akademisi, ebeveynlere 6 aydan küçük bebekler için yüzde 100 meyve sularından kaçınılmasını, bu tür içeceklerin ilk yılında bir bebeğin diyetinden tamamen kaldırılmasını önerdi.


Sağlık/Kadın Düşünce gücü yaşlanmayı durdurabilir mi?

Yaşlanmanın etkilerini hissediyor musunuz? Aynaya baktığınızda daha yaşlı birisiyle mi karşılaşıyorsunuz? Kendinizi yorgun hissediyor musunuz?


Sağlık/Kadın “Giderek büyüyen ‘ben’lere dikkat”

Güneşe aşırı derecede maruz kalmak en tehlikeli deri kanserlerinden biri olan “melanom” riskini artırıyor.


Güncel ABD ve Türkiye eğitimdeki işbirliklerini canlandırmak için el ele vermeli

Washington DC merkezli düşünce kuruluşu Turkish Heritage Organization’ın düzenlediği eğitim panelinde konuşan Başkan Ali Çınar, 15 Temmuz darbe girişiminin Türkiye ve ABD arasındaki eğitim işbirliklerini olumsuz etkilediğini söyledi.


Siyaset Kara: "AKP Sessiz Kalarak Bu İşgalleri Meşrulaştırıyor"

Yunan işgali altındaki Keçi Adası’nın Yunanistan tarafından turizme açıldığı iddiaları TBMM’ye taşındı.


Sağlık/Kadın Çocuğunuzun üstün zekalı olup olmadığını nasıl anlarsınız?

Üstün zekâlı çocukların tespitinde erken teşhisin önemli bir yeri vardır. Bu konuda en büyük görev aileye düşmektedir. Peki, anne-babalar olarak hangi özellikleri gözlemlersek çocuğumuzun üstün zekâlı olduğu konusunda fikir sahibi olabiliriz?


Teknoloji/Bilim/İnternet Gençler için bilişimde en gözde meslek Yazılım Geliştirme Uzmanlığı

Kariyer.net aday veri tabanında yer alan üniversite öğrencisi ve yeni mezun verilerine göre son beş yılda en çok başvurulan pozisyonlar arasında Stajyerlik ve Satış Danışmanlığı ilk sıralarda yer alıyor. Günümüzün parlayan sektörleri arasında yer alan bilişimde ise en çok başvuru yapılan pozisyon yazılım geliştirme uzmanlığı.


Spor Potanın Genç Akrepleri Türkiye İkincisi

Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından Antalya’da düzenlenen ve 1 hafta süren U18 Basketbol Türkiye A Serisi Şampiyonası sona erdi.


Spor U18 Türkiye Basketbol Şampiyonasının Kalbi Antalya’da Attı

Türkiye Basketbol Federasyonu faaliyet programında yer alan U18 Genç Erkekler Türkiye Şampiyonası Antalya’da yapıldı.


Sağlık/Kadın Depresyonda mısınız yoksa tükendiniz mi?

"Tükenmişlik" kitlesel bir fenomen haline geldi. Son zamanlarda stresli kariyeristlerden ünlülere, aşırı çalışan işçilerden ev hanımlarına kadar hemen herkes tükenmişlik sendromu yaşadığını söylüyor. Gerçekte yaşadığınız şey nedir? Depresyonda mısınız yoksa tükenmişlik sendromu mu yaşıyorsunuz?


Teknoloji/Bilim/İnternet Uzaktan Çalışma Kültürü Geliştikçe Beyin Göçü Azalacak

Teknolojinin geldiği noktada artık çalışanları işe giriş ve çıkış saatleriyle ölçmek her geçen gün anlamsızlaşıyor. Daha anlamlı veriye daha hızlı ulaşmanın binlerce farklı yolu var. Bu yolları geliştirip farklı kademeler için sınayan şirketler artık çalışanlarının uzaktan ne kadar verimli çalışabildiklerini, ne kadar çıktı ürettiklerini ölçebiliyorlar. Veriye dayanmayan performans notları artık tarih oluyor.


Green Card alacaklara asgari ücret müjdesi

ABD’de ömür boyu oturma, çalışma, eğitim ve yaşama hakkına sahip olmak isteyenlerin katıldığı Green Card (Yeşil Kart) çekiliş sonuçlarının açıklanmasına iki hafta kala çekilişe katılan binlerce Türk’ü heyecan sardı.


3 bin 500 Türk’ün Amerikan rüyası gerçek oluyor

ABD’de ömür boyu oturma, çalışma, eğitim ve yaşama hakkına sahip olmak isteyenlerin katıldığı Green Card (Yeşil Kart) çekiliş sonuçları 2 Mayıs 2017 salı günü açıklanıyor. Amerikan rüyasının ilk adımı olarak değerlendirilen Green Card’ı dünya genelinde 55 bin Türkiye’den 3 bin 500 kişi almaya hak kazanacak.


Siyaset Enç: “Cumhuriyeti korumak ve yükseltmek görevimiz”

AK Parti Antalya Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç, “Biz gençliğimize güveniyoruz ve ülke yönetiminde söz sahibi olmaları için seçilme yaşını önce 25’e düşürdük, şimdi oylanacak Anayasa değişikliği ile 18 yaşında seçme hakkına sahip olan gençlere seçilme hakkını da kazandıracağız. Gençlerimizle birlikte güçlü bir Türkiye, güçlü bir yönetim sistemiyle Cumhuriyeti korumak ve yükseltmek görevimiz” dedi.


Güncel Şampiyonlar Ödüllerini Aldı

Petra A.Ş'nin düzenleği "ŞAMPİYONLAR BULUŞUYOR" organizasyonunda şampiyonlar Antalya'da buluştu.


Güncel Kendilerini polis olarak tanıtıp yankesicilik yapan 2 kişi yakalandı

Kendilerini Polis Olarak Tanıtarak Yabancı Uyruklu Vatandaşların Paralarını Yankesicilik Yöntemi İle Çalan İran Uyruklu (2) Şahıs Yakalandı


Sağlık/Kadın Panik atak hastalık değildir

Gerginlik, aşırı korku hali ya da kalp çarpıntısı gibi sorunlar çağımızda Panik Atak olarak algılanıyor. Bu ifadeyle neredeyse herkesin sorunu olan panik atak aniden ve çoğu kez nedensiz yere gelen ve fiziksel belirtilerle kendini gösteren panik hali olarak tanımlanıyor.


Spor Antalyaspor Korumalı Futbol Takımı HEDEFİNDE TAM YOL İLERİ

Türkiye Beyzbol, Softbol, Korumalı Futbol ve Ragbi Federasyonu (TBSF) Korumalı Futbol 2. Ligi’nde mücadele eden Antalyaspor Korumalı Futbol Takımı, ligin ilk maçında konuk olduğu Afyon Victory Walkers’ı 16-6 yendi.


ABD ile serbest ticaret anlaşması yeniden gündemde

TTIP’nin iptali ile Türkiye-ABD ekonomik ilişkilerinde yeni bir dönem başlayabilir


Sağlık/Kadın Evli kadınlar daha stresli

Evli kadınların stres düzeyi bekar kadınlara göre yüzde 33 daha fazla...


Güncel Petra A.Ş. Antalya'da

Erol Yedier, Petra A.Ş. Dünya markası olma yolunda ilerlerken "Antalya'ya önem veriyoruz. Antalya da çok ciddi çalışmalara başladık"dedi.


Sağlık/Kadın İdrardan rahim ağzı kanseri tanısı

Johns Hopkins Medicine (JHM) bilim adamları rahim ağzı kanserine tanı koymak için yeni bir idrar testi geliştirdiler.


Siyaset ATAY USLU İLÇE İLÇE CUMHURBAŞKANLIĞI SİSTEMİNİ ANLATIYOR

AK Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu Elmalı ilçesinde çeşitli ziyaretlerde bulunup ardından AK Parti Elmalı İlçe Bakanlığı'nın ilçe danışma meclisi toplantısına katıldı.


Siyaset “BAKANA TÜRKİYE HARİTASI HEDİYE ETMEMİZ GEREKECEK”

Yunanistan’ın Ege Denizi’ndeki Marathi Adası’nı işgaline Hükümetten gelen yanıta CHP’den tepki geldi.


Sağlık/Kadın Son dönemlerde kadınların saçları neden çok dökülüyor?

Saç, kadınların ve erkeklerin en önemli aksesuarı olarak geçmişten günümüze kadar önemini hiç yitirmedi. Gelişen tıp ve tedavi yöntemleri sayesinde saç kaybı yaşayan kadın ve erkeklere pek çok tedavi olanağı sunuluyor. Peki özellikle son dönemlerde kadınların saçları neden çok fazla dökülüyor?


Trump’ın Çin karşıtlığı Türk ev tekstiline yarayacak

Çinliler’den boşalacak Amerikan pazarına Türk ev tekstili girecek


Güncel KASAPDÖNER’İN YENİ SERVİSLERİNDE “HAYAT SENDE” ‘HAYDİ SEN DE UZAT ELİNİ…’

KasapDöner, Hayat Sende Derneği ile başlattığı işbirliği projesi çerçevesinde masalarındaki Amerikan servislerinde Koruyucu Ailelik hakkında bilgi vererek uygulamayı teşvik ediyor.


Spor Süper Lig’de cepler dolu tribünler boş!

Yayın gelirleri bakımından Avrupa’yla yarışan Süper Lig seyirci sayısında sınıfta kaldı. Futbolla yeni tanışan Amerika’da bile maç başına yaklaşık 21 bin ortalama yakalanırken, Süper Lig’de ortalama seyirci sayısı 8 bin 456’da kaldı.


Ekonomi/Turizm HABERTÜRK YAZARI YILDIRIM; “BATIDAN KOPMANIN BEDELİ 600 MİLYAR DOLAR”

2017 yılına girerken ekonomide ne olacağı sorusunu ANSİAD için yanıtlayan Habertürk Ekonomi Yazarı Abdurrahman Yıldırım, “Bizim Batı ile küsme lüksümüz yok, ekonomi bize batıyla kavga lüksünü vermiyor. Ne yapıp edip Batıyla iyi geçinmenin yolunu bulmamız lazım, Batı’dan kopmanın bedeli 600 milyar dolar” dedi


Ekonomi/Turizm 2017 yılında talep nazlı olacak

İş dünyası, kötü geçen 2016 yılını geride bırakmaya hazırlanırken, ekonomistler 2017 yılı için umutlu konuşmadı. Kemerburgaz Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Emre Alkin, 2017 yılında talebin nazlı olacağını, 2017 yılında iş dünyasının, 2016 yılı cirolarını yakalayamama riski ile karşı karşıya olduklarını söyledi.


Sağlık/Kadın Bu haberi okumadan zayıflama ilacı almayın

Daha az yeme ve daha fazla hareket etme, kilo vermenin temellerini oluşturur. Bazı insanlar için reçeteli kilo verme ilaçları yardımcı olabilir. Bu ilaçları alırken yine de diyet ve egzersize odaklanmanız gerekir. Ayrıca bu ilaçlar herkese uygun değildir.


Sağlık/Kadın Anneler Amerikan tarzı beslenirse obeziteyi gelecek nesillere aktarıyor

Toplumumuzda gittikçe yaygınlaşan Amerikan tarzı beslenme (hamburger, patates ve mısır cipsleri, bol kremalı içecekler, işlenmiş et tüketimi) obezitenin ileriki nesillere aktarılmasına sebep oluyor. Doğru beslenme sadece annenin vücut ağırlığı açısından değil, karnındaki bebeği için çok daha önemli.


Siyaset KIBRIS'TA HAİN PLAN...

KKTC'de bir dizi temaslarda bulunan Adalet Partisi Genel Başkanı Vecdet ÖZ, hazırlanan sinsi planın ne Kıbrıs Türklerine, ne de Türkiye'ye bir hayırı olmayacağını söyledi. Bu plana atılacak bir imzanın KKTC'nin ve Türkiye'nin Rumlara boyun eğmesinden başka bir şey olmayacağına dikkat çeken Genel Başkan ÖZ, endişesini "KKTC'nin Yeni İşgal Planına Dur Diyelim!.." diyerek dile getirdi.


Otomotiv PLASTİKLER SAYESİNDE ARAÇLAR HAVADA KARADA DAHA AZ YAKITLA YOL ALIYOR…

PAGEV geleceğin araçlarını şekillendirecek plastikleri gündemine aldı...


Güncel NECATİ ÖZKAN: DOĞRU STRATEJİ SIRADAN BİR KAMPANYANIN SEÇİM KAZANMASINI SAĞLAYABİLİR

İstanbul Şehir Üniversitesi İletişim Fakültesi ‘İletişim Konuşmaları’ Konferans Serisi Başladı


Döşemealtı Döşemealtı Belediyesi kendi bitki ve çiçeğini üretiyor

Belediye serasında üretilen bitkiler Döşemealtı caddelerini süslüyor Döşemealtı Belediyesi "Üreten Belediyecilik" anlayışıyla yaptığı çalışmalarda ilçeyi adeta gelin gibi süslüyor.


Sağlık/Kadın Bilim dünyası onayladı: Şeker hastalarına obezite ameliyatı

Diyabet üzerine çalışmalar yapan dünyanın önde gelen 45 kuruluşu, diyabetli kişilere obezite ameliyatlarında en sık yapılan mide ameliyatlarının tavsiyesinin artık bir standart haline getirilmesi kararı aldı.


Siyaset MHP’li Günal: Destekler ve Teşvik Sistemi Yeniden Yapılandırılmalı!

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda Ekonomi Bakanlığı’nın 2017 bütçesi görüşmeleri sırasında söz alan MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Doç.Dr. Mehmet GÜNAL, AKP iktidarında “Biz yaptık, oldu.” anlayışının ekonomi yönetiminde de hakim olduğunuz ama işin yapılmasının ayrı, doğru yapılması, şeffaf ve hesap verilebilir olmasının ayrı olduğunu, ekonominin yanlış politikalar ile yönetildiğini örneğin Kredi Garanti Fonu daha düzgün olarak kullanılamazken İhracat Kredi Garanti Fonu kuralım, ihracatçılara destek sağlayacağız diye bir çift başlılık yaratılmasının yanlış olduğunu söyledi.


Otomotiv Ford’da “Bir Başka” dönem başladı

Dünyanın ilk seri otomobil üreticisi ve geniş kitlelerin otomobile erişimini sağlayan ilk marka olma özelliğini taşıyan Ford, Türkiye otomotiv pazarındaki ürün portföyü, satış ve satış sonrası stratejisini ‘’Bir Başka’’ konseptli marka yaklaşımı ile güçlendirdiğini duyurdu.


E-bülten Gurubu

bize katılın ...