Pazartesi, 16 Eylül 2019
Ekonomi/Turizm Antalya’da 9 ayda Rekor Ziyaretçi Sayısına Ulaşıldı

Antalya Mülki İdare Amirliği tarafından yayınlanan verilere göre Antalya’da Ocak-Ağustos aylarında 10.505.000 ziyaretçi sayısına ulaşıldı.


Spor Mete Gazoz’dan Çifte Şampiyonluk

Akdeniz Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Eğitimi Bölümü 3.Sınıf öğrencisi Milli Sporcu, Okçuluk Dünya ve Avrupa rekortmeni Mete Gazoz’dan bu kez de çifte şampiyonluk.


Kemer Kemer Belediyesi’nden büyük tasarruf

Kemer Belediyesi Haziran ayı meclis toplantısı yapıldı.


Ekonomi/Turizm Antalya Kongre Bürosu, IMEX Frankfurt Fuarı’na katıldı

Antalya Kongre Bürosu (ACB), Uluslararası Kongre Turizmi Fuarı IMEX 2019’a katıldı. Bu yıl 17’ncisi düzenlenen fuarda 160 ülkeden 3 bin 500’ü aşkın stant katılımcısı yer aldı.


Eğitim Akdeniz Üniversitesi’nden Bir İlk Daha: “Bilim İnsanı Destek ve İnovasyon Projesi”

Akdeniz Üniversitesi Avrupa-Akdeniz Gençlik Araştırma ve Uygulama Merkezi tarafından genç bilim insanları ve lisansüstü öğrenciler ile kolaborasyon oluşturularak sosyal bilimlere yönelik yeni bir inovasyon projesi hayata geçirildi.


Kültür/Sanat ANTALYA KELEBEKLERİ SERGİSİ, AGORA AVM’DE AÇILDI

Antalya kelebek çeşitliliğinin sergilendiği Antalya Kelebekleri Sergisi, Antalya Tanıtım Vakfı tarafından Vakıflar Haftası kapsamında Agora Antalya Alışveriş Merkezi’nde açıldı.


Spor “Türk Futbol Kulüplerinin Milyon Dolarlık Marka Değer Analizi”

Destek Patent’in ‘Dünya Fikri Mülkiyet Günü’ne özel yayımladığı “Futbol Endüstrisi Raporu” göz alıcı rakamlar içeriyor: “Türk Futbol Kulüplerinin Milyon Dolarlık Marka Değer Analizi”


Spor Genç Akrepler deneyim kazandı

Türkiye Futbol Federasyonu Futbol Gelişim Direktörlüğü tarafından Antalya’da düzenlenen 3. Uluslararası Gençlik Turnuvası sona erdi.


Siyaset AK PARTİ ANTALYA İL BAŞKANI AV.İBRAHİM ETHEM TAŞ'TAN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

AK Parti Antalya İl Başkanı Av. İbrahim Ethem Taş önemli açıklamalarda bulundu.


Ekonomi/Turizm Türk ve Alman Kadın Girişimciler Antalya’da buluştu

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin; “Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği olarak, ülkemizde kadın girişimciliğini geliştirmek üzere büyük bir mücadele verdik, veriyoruz. 10 sene önce kadın girişimci sayımız sadece 75 bindi, şimdi 130 bin. Bu artışta Kadın Girişimci Kurullarımızın çok büyük payı var. Her yıl yüzlerce faaliyet gerçekleştiriyor, dünya devleriyle birlikte projeler üretiyorlar.”


Ekonomi/Turizm VALİ KARALOĞLU’DAN BERLİN’DE TURİZMCİLERE DESTEK

Vali Münir Karaloğlu dünyanın en büyük turizm fuarlarından birisi olarak bu yıl 53’üncüsü düzenlenen ITB Berlin Fuarı’na katıldı.


Ekonomi/Turizm Konyaaltı Belediyesi, ITB Berlin Fuarı’nda

Konyaaltı Belediyesi, Almanya’nın Berlin kentinde düzenlenen ITB Berlin 2018 Turizm fuarında Antalya’yı tanıtıyor.


Ekonomi/Turizm İHRACAT ORANI YÜZDE 5,9 ARTTI

Ocak ayı dış ticaret istatistiklerini açıklanırken, ihracat oranın yüzde 5,9 arttığı saptanırken, ithalat oranın yüzde 27,2 oranında azaldığı görüldü.


Güncel Türel Almanya’nın en prestijli ödülünü aldı

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ödüle doymuyor. Belediye şirketi ANTEPE tarafından hayata geçirilen Antalyaspor Atilla Vehbi Konuk Tesisleri Almanya’nın en prestijli ödülleri arasında yer alan German Design Award 2019 ödülünün sahibi oldu. Başkan Türel ödülü Almanya’nın Antalya Başkonsolosu Wolfgang Wessel’in elinden aldı.


Kültür/Sanat “ANADOLU NEFESLİ BEŞLİSİ” ANTALYA’DA

Antalyalı sanatseverleri Paris’ten İstanbul’a müzikal bir yolculuğa çıkarak olan “Anadolu Nefesli Beşlisi” Antalya DOB sahnesinde…


Güncel AVRUPALI TÜRKLER EV ALIRKEN KANDIRILIRSA ZARARI TURYAP KARŞILIYOR

Türkiye’nin en büyük emlak zincirine sahip firması Turyap, Almanya’nın Düsseldorf kentinde 8-10 Şubat’ta düzenlenen ‘Evim Türkiye Fuarı’na katıldı. 12 temsilciliği ile fuara katılan Turyap, standında toplamda bin kişiyi ağırlayarak fuarın en yoğun katılımlı firmalarından oldu.


Ekonomi/Turizm Türk meyve sebzeleri ve mamulleri Almanya’da görücüye çıktı

Türkiye’ye 2018 yılında 3.9 milyar dolar döviz kazandıran yaş meyve sebzeler ve mamulleri en büyük ihraç pazarımız 3 milyonu aşkın Türk kökenli insanın yaşadığı Almanya’da görücüye çıktı. Almanya’da düzenlenen Fruit Logistica Fuarı’nda Türk lezzetlerine yoğun ilgi Türk ihracatçılarının yüzünü güldürdü.


Ekonomi/Turizm Ocak ayında makine ihracatı 1,3 milyar doları geçti

Türkiye'nin makine ihracatı Ocak ayında 1,3 milyar doları geçti. Sektörün 2018 yılı Ocak ayına göre yüzde 12 daha yüksek performans gösterdiğine dikkat çeken Makine İhracatçıları Birliği Başkanı Kutlu Karavelioğlu, "2018 yılında ihracatını en fazla artıran sanayi gruplarından biri olan makine sektörü, bu yıl için belirlediğimiz 20 milyar dolar ihracat hedefine uygun olarak, iyi bir başlangıç yaptı" dedi.


Güncel Sur Yapı “Evim Türkiye” diyen Avrupalı Türklerle buluşuyor

Sur Yapı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı himayesinde, TOKİ, Emlak Konut ve İTO gibi kurumların desteğiyle, Konutder, Gyoder, İnder gibi sektör derneklerinin katkılarıyla düzenlenen ‘Evim Türkiye’ fuarıyla Avrupa çıkarmasına devam ediyor.


Ekonomi/Turizm “ALMAN DOSTLARIMIZ ARTIK GERİYE DÖNÜYOR!”

DTO Antalya Şube Başkanı Ahmet Çetin Düseldorf Uluslararası Boot ve Su Sporları Fuarı dönüşü yaptığı değerlendirmede müjdeli açıklamalarda bulundu.


Kültür/Sanat ANTALYA’NİN SANAT ELÇİSİ TÜRKİYE’NİN GURURU OLDU

Dünya’da ilk defa kendi uyguladığı bir teknikle dikkatleri üzerine çeken Ressam Kader Ünlü Almanya Devleti’nin özel misafiri olarak davet edildi...


Almanlar Türk ihracatçı ve sanayicileri yatırıma davet etti

Türk ekonomisindeki rekor büyüme Almanların radarına takıldı. Türk firmalarının Almanya’da yatırım yapmasını isteyen Almanya’nın Mecklenburg-Vorpommern eyaleti Türk yatırımcılara cazip taraflarını anlatmak için 6 ay arayla ikinci kez İzmir’e geldi.


Ekonomi/Turizm Dereli: “İnşaat sektöründe hedef 80 milyon değil 8 milyar olmalı”

Türkiye’nin inşaat üretiminde Çin’le birlikte dünyada lider konumda bulunduğuna dikkat çeken Torkam İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Dereli, sektördeki firmalara dünyaya açılma çağrısında bulundu.


Türkiye dış ticaret fırsatları için 
Doğu’ya yöneliyor

HSBC Grubu’nun Navigator Raporu’na göre; Çin ve Hindistan 2021 ile 2030 yılları arasında Türkiye’nin en hızlı büyüyen ihracat pazarları olarak Batı Avrupa ve ABD’yi geride bırakacak. Çin’in ayrıca 2030 yılında Türkiye’nin en önemli ithalat kaynağı olarak Almanya’nın yerini alması bekleniyor.


Moskova’da Türk ayakkabı şovu

Rusya’ya ayakkabı ihracatımız 2017 yılında yüzde 159 artışla 74 milyon dolara çıktı


Ekonomi/Turizm İhracat yine çift haneli arttı

İhracat, Şubat ayında yüzde 14,8 artışla 12 milyar 889 milyon dolara çıktı


Kemer Nürnberg’de Kemer’e yoğun ilgi

Almanya’nın Nürnberg kentinde başlayan Freizeit Messe Turizm Fuarı’nda açılan Kemer standı yoğun ilgi gördü. Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, “Dünya genelindeki turizm fuarlarına katılarak ilçemizi en iyi şekilde tanıtıyoruz” dedi.


Ekonomi/Turizm TÜRKİYE YERLİ FİLM ÜRETİMİNDE 1 NUMARA

Son yıllarda sinema sektöründe büyük gelişme gösteren Türkiye’nin 2017 yılında en fazla yerli film üreten ülke olduğu belirlendi.


Güncel TÜRKİYE’DE HER DÖRT KİŞİDEN BİRİ HAFTADA 60 SAATİN ÜZERİNDE ÇALIŞIYOR

Türk işçiler haftalık 60 saatin üzerinden çalışarak, yüzde 23,3 daha fazla çalışma performansı ile birinci sırada yer aldı.


Teknoloji/Bilim/İnternet BITDEFENDER YILIN ÜRÜNÜ SEÇİLDİ

Dünyanın en ünlü bağımsız test laboratuvarı AV-Comparatives’ten ve Avrupa’nın önde gelen IT dergisi Computer Bild’den, global güvenlik yazılımları şirketi Bitdefender Antivirüs’e ödül yağdı.


Ekonomi/Turizm TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi: “İhracatta rekorlar yılına çift haneli artışla başladık”

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) verilerine göre Ocak ayında ihracat geçen yılın aynı ayına göre yüzde 16,3 artarak 12 milyar 198 milyon dolara yükseldi. Böylece 2018 Ocak ayı, ihracat tarihindeki en iyi 3. Ocak ayı oldu.


Ekonomi/Turizm 48. Düsseldorf Boat Show Fuarı açıldı

Antalya Deniz Ticaret Odası’nın koordinesinde gerçekleştirilen Avrupa’nın en prestijli yat turizmi, spor, aktivite, tekne ve su sporları fuarı Uluslararası Düsseldorf Boot Show Fuarı ziyaretçilere kapılarını açtı. Bu sene 48’incisi gerçekleşen fuarda Türk stantları ilgi odağı oldu.


Ekonomi/Turizm Alman medyasına üst düzeyde bilgilendirme

T.C. Başbakanlık Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı (TYDTA) ve Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) organizasyonunda, Almanya’nın önemli medya kuruluşlarından 15 kişilik basın mensubu Antalya’ya getirildi. 3 günlük programda; Antalya’da serbest bölgedeki firmaları ve SunExpress’i ziyaret eden Alman basın mensupları, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş ile toplantılarda biraraya geldi.


Ekonomi/Turizm Başkan Türel: “Turizmde 2018 rekor yılı olabilir”

Alman gazetecilerin sorularını yanıtlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, 2018 rezervasyonlarının çok iyi gittiğini belirterek, “Alman pazarının da fevkalade ümitli bir seyir göstermesi belki de 2018’i tüm senelerin rekor yılı olarak yaşayabileceğimizi ortaya koyuyor. 2016 senesinde bir duraksama söz konusuydu 2017’de yürümeye başladık, 2018’de de koşacağız” dedi.


Siyaset CHP'li Kara: “Türkiye AKP’den İbaret Değil”

Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel’in geçtiğimiz hafta verdiği bir demeçte İngiltere’nin AB üyeliğinden ayrılma süreci Brexit için uygulanan sürecin Türkiye ve Ukrayna için de örnek olabileceğine dair söylemlerine CHP’den tepki geldi.


Kumluca KUMLUCA’NIN İLK GES’İ CW ENERJİ’DEN

Antalya ili Kumluca ilçesinin ilk GES’i Türkiye’nin Lider Güneş Paneli Üreticisi CW Enerji tarafından yapıldı.


Sağlık/Kadın DİYABETLİLER TATLANDIRICILARI ŞEKERE ALTERNATİF OLARAK KULLANABİLİRLER

Beslenme ve yaşam tarzındaki değişikliklere bağlı olarak son yıllarda diyabet oranı dünyada ve ülkemizde hızla artıyor. Diyabet sayısı açısından Türkiye, Avrupa’da Rusya ve Almanya’nın arkasından üçüncü sırada yer alıyor.


Kemer Alman çift konteyner boyadı

Almanya’nın ünlü gezginleri Bärbel ve Martin Müller, Kemer Belediyesi’nin ‘Çöp Konteynerini Kendin Boya Projesi’ne hayran kaldılar. Ünlü çift Kemer’e gelerek projenin mimarı Neşe Gül ile birlikte konteyner boyadı.


Ekonomi/Turizm İLK 9 AYDA ZİYARETÇİ SAYISI 8.5 MİLYONU GEÇTİ

Antalya'ya gelen yabancı ziyaretçi sayısı eylül ayında geçtiğimiz yıla göre % 63 artış gösterdi. İlk 9 aylık gelen yabancı ziyaretçi sayısı 8.5 milyona ulaştı. Rusya Federasyonu'ndan gelen ziyaretçi sayısında eylül ayında rekor artış gerçekleşti.


Almanlar Türk yatırımcı bekliyor

Türk ekonomisindeki başdöndüren gelişim Almanların iştahını kabartıyor. Türk firmalarının Almanya’da yatırım yapmasını isteyen Almanya’nın Mecklenburg-Vorpommern eyaleti Türk yatırımcılara cazip taraflarını anlatmak için Türkiye turuna çıktı. Alman ve Türk yetkililer, yaşanan siyasi krizlerin ticareti olumsuz yönde etkilemeyeceği mesajını verdi.


Almanlar Türk partner arıyor

Türk ekonomisindeki büyüme Almanların iştahını kabartıyor. Türk firmalarının Almanya’da yatırım yapmasını isteyen Almanya’nın Mecklenburg-Vorpommern eyaleti Türkiye’de yatırımcı avına çıktı.


Güncel Muratpaşa dünyaya örnek

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Rus kültürünün tanıtıldığı Yöreler Renkler Festivali’nin kapanış gecesinde “Üzerinde uzlaşamayacağımız hiçbir alan yoktur. Yeter ki, kültüre, sanata, insana, her şeye kıymet verilsin. Biz de Muratapşa’da bunu ne kadar hayata geçirirsek o kadar dünyaya güzel bir örnek sunmuş oluruz” diye konuştu.


Teknoloji/Bilim/İnternet Üretimde dijital dönüşüm için ileri teknolojiler

Mitsubishi Electric EMO 2017’de Sanayi 4.0’a uyumlu yeni nesil çözümlerini sergiledi


Ekonomi/Turizm Kırsalda nüfus kaybında ilk 10’dayız…

TZOB Genel Başkanı Bayraktar: “Türkiye, son 10 yılda, 218 ülke içinde, toplam kırsal nüfus kaybından dünyada 9’ncu, kırsal nüfus oranı azalmasında 27’nci oldu”


Teknoloji/Bilim/İnternet Oyun oynarken oyuna gelmeyin!

ESET, oyuncuları hedef alan yeni bir zararlı yazılım tespit etti


Kemer Schwabach’tan Gül’e teşekkür

Kemer Belediyesi’nin desteğiyle Almanya’nın Schwabach kentine giden Göynük Fen Lisesi öğrenci ve öğretmenleri Başkan Mustafa Gül’e teşekkür ettiler. Öğretmen Betül Çavdaroğlu “Gezi öğrencilerimizi çok yararlı oldu” dedi


İklime Trump’tan sonra Avustralya çelmesi

KPMG’nin her ay petrol ve gaz piyasalarını analiz ettiği raporunda bu ay Paris Anlaşması öne çıktı. Raporda, enerjinin kaderini zengin ülkelerin Paris Anlaşması’na olan sadakatinin belirleyeceği vurgulandı.


Kaş Enç'ten Kılıçdaroğlu'na sert eleştiri: “Alman sevdalısı, ikiyüzlü Kemal”

Ak Parti Antalya Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç, ilçe ziyaretleri kapsamında gittiği mahallelerde bir araya geldiği vatandaşlarla sohbet ederken, bir Alman dergisiyle yaptığı röportajda Türkiye’yi kötüleyen ve turizmi baltalayan ifadeleri nedeniyle Kılıçdaroğlu ’nu sert sözlerle eleştirdi. Enç, CHP Genel Başkanına, “Alman sevdalısı ikiyüzlü Kemal” dedi.


Siyaset BAKAN TÜFENKCİ: ALMANYA’NIN DOLMUŞUNA BİNMEK TÜRKİYE’YE YABANCILIKTIR

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Alman turistlere uyarısını “millete fatura ödetme” tavrı olarak değerlendirerek, “Ülkemizi karalamak turizmciye fatura ödetmektir. Almanya'nın dolmuşuna binerek Türk milletine ne kadar yabancı olduğunu göstermektedir. Ülkemiz en az Almanya, Fransa kadar güvenlidir” dedi.


Kemer Öğrenciler Almanya yolcusu

Kemer’in kardeş kenti olan Almanya’nın Schwabach kentinde düzenlenecek Şehir Günü etkinliklerine Göynük Fen Lisesi’nden 8 öğrenci ile 2 öğretmen katılacak. Öğretmenler gezi öncesi Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül’ü ziyaret ettiler.


Kemer Örnek işbirliği

Kemer Belediyesi ve Alman Konsolosluk Futbol Takımı işbirliğiyle Beldibi İlkokulu ve Ortaokulu’nun spor malzemeleri ihtiyacını karşıladı.


Teknoloji/Bilim/İnternet CW ENERJİ AVRUPA’NIN EN BÜYÜK GÜNEŞ ENERJİSİ FUARI INTERSOLAR’DA…

Güneş enerjisi ve teknolojileri konusunda en kapsamlı etkinlik olan Intersolar Europe Fuarı, 31 Mayıs - 2 Haziran tarihleri arasında sektörün profesyonelleri ile yaratıcı-yenilik içeren sistemleri Münih’te buluşturdu.


Güncel Türel, Hal ve Akdeniz Sanayi Esnafının konuğu oldu: ‘Hali taşımıyoruz’

Antalya Hal Esnafı ve Akdeniz Sanayi Esnafı ziyaretleri ile güne başlayan Başkan Türel, toptancı halin taşınmayacağını açıklayarak, “Hal esnafımız böyle istedi. Biz de onların kararını uygulayacağız” dedi. Türel, Akdeniz Bulvarı üzerinden sanayi sitesine dönüş imkanı sağlayan kavşağı köprülü katlı kavşak haline getireceklerini de müjdeledi.


Güncel Başkan Türel Kepez’de

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Kepez’in Erenköy ve Göçerler Mahallelerinde halka seslendi. Türel, 16 Nisan Referandum Paketi’nin içindeki her maddenin, ülkenin hızlı kalkınması ile ilgili olduğunu vurguladı.


Elmalı Başkan Türel: “Halktan niye korkuyorsunuz”

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Elmalı’da terminal ve cadde düzenleme projelerini tanıttı.


Manavgat Türel: “Bu reformları yapmazsak dünya ile yarışamayız”

Manavgatlılara referandumu anlatan Başkan Menderes Türel, “Biz bu referandumları halkımız için yapıyoruz. Tek adamlık, Cumhuriyet elden gidiyor safsataları, bu yalan atölyesinin içinde çalışanların ürettiği fakir, kısır yalanlardan başka hiçbir şey değil. Biz bu reformları yapamazsak, dünya ile yarışamayız” dedi.


Siyaset Başkan Türel, ‘Bu millete güvenin’

Muratpaşa İlçesi Güzelbağ Mahallesi’nde halka seslenen Başkan Menderes Türel, milletine güvenmeyip kontrolü elinde tutan vesayet sisteminin, Cumhurbaşkanlığı sistemiyle artık tarihe gömüleceğini belirterek, ‘Bu millete güvenin, millet ne eylerse güzel eyler, ne söylerse güzel söyler” dedi.


Güncel ANTALYA HESTOUREX’İ BEKLİYOR

TÜRKİYE VE DÜNYA’DA BİR İLK... SAĞLIK, SPOR VE ALTERNATİF TURİZM FUARI’NA ADIM ADIM


Finike Başkan Türel’den MHP’ye ziyaret

Açılış ve temel atma programı için Finike’de bulunan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, MHP Finike İlçe Başkanı Ali Arıcı’ya nezaket ziyaretinde bulundu. Türel, ülkenin geleceği ve bekası için ortaya koyduğu tavır nedeniyle MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye teşekkürlerini iletti.


Siyaset Başkan Türel: “Derdimiz hızlı koşmak”

Konyaaltı ilçesinde vatandaşlara referandumu anlatan Başkan Menderes Türel, “Bu seçim senelerdir gelişmemizi istemeyen ülkelerin ayağımıza bağlamış olduğu prangalardan kurtulma, üzerimizdeki yükleri hafifleterek ülkenin daha hızlı koşabilmesini sağlamak için yapılacak bir oylama” dedi.


Siyaset Türel, ANTGİAD üyelerine seslendi: “Doğru olan ‘evet’ demek’”

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalyalı Genç İşadamlarına Referandum maddelerini anlattı. Sistemin teknik olarak siyasallaştırılmaya çalışıldığını belirten Başkan Türel, teknik olarak ‘evet’in doğru olduğunu söyledi. Başkan Türel ‘Biz kendimize güveniyoruz. Medeni bir tartışma ortamında karşıma şeytanın avukatı çıkıp ben hayırcıyım dese bile ‘evet’e ikna edebilirim” dedi.


Serik Başkan Türel: “Mesele memleket, kararımız evet”

Serik’te esnafla bir araya gelen Başkan Menderes Türel, gelecek nesillere daha iyi bir Türkiye bırakmak için uğraştıklarını belirterek, “Bugün güçlü bir liderimiz, iktidarımız var ama biz yarını düşünmek zorundayız. Mesele iktidar değil, memleket meselesi. Mesele memleket, kararımız evet” dedi.


Siyaset BAKAN ÇAVUŞOĞLU; ‘VATANDAŞLARIMI SANA REHİN Mİ VERDİM?’

ANSİAD 23’ÜNCÜ AKDENİZ TOPLANTISI’NIN KONUĞU T.C. DIŞİŞLERİ BAKANI VE AK PARTİ ANTALYA MİLLETVEKİLİ MEVLÜT ÇAVUŞOĞLU OLDU.


Güncel Doğu Çevreyolu 2’nci etabının temeli atıldı

Antalya Büyükşehir Belediyesi Doğu Çevreyolu Projesi ikinci etabının temelini atan Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, “Antalya’ya ne söz verdiysem sözlerimin arkasındayım. Bunları gerçekleştirmek boynumun borcudur” dedi.


Ekonomi/Turizm İHRACATÇILARDAN SAĞDUYU ÇAĞRISI

Türkiye ile Hollanda arasında yaşanan diplomatik krizin ticari ilişkilere nasıl yansıyacağı üzerinde en çok konuşulan konuların başında geliyor.


Güncel Petra A.Ş. Antalya'da

Erol Yedier, Petra A.Ş. Dünya markası olma yolunda ilerlerken "Antalya'ya önem veriyoruz. Antalya da çok ciddi çalışmalara başladık"dedi.


Teknoloji/Bilim/İnternet Kadınlar erken, erkekler son dakikada uçak bileti alıyor

Türkiye'nin en fazla tercih edilen uçak bileti satış sitelerinden Enuygun.com'un Seyahat Analisti Murat Ekinay, siteden alınan biletlerle ilgili bilgiler verdi.


Güncel Türel: “Avrupa’nın tozunu attık”

Taksici esnafıyla bir araya gelen Başkan Menderes Türel, projelerini anlattı, Avrupa’da Antalya turizmi için yaptığı temasları paylaştı. 3 gün boyunca Avrupa’nın tozunu attıklarını söyleyen Türel, “Geçen seneye göre rezervasyonlarda artış var. Avrupa pazarında daha umut verici bir tabloyu görerek geldik” dedi.


Güncel ALMANYA’YA KARDEŞLİK KÖPRÜSÜ

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal ve Almanya’nın Heusenstamm Belediye Başkanı Halil Öztaş, kardeş kent olmak için iyi niyet beyanında bulundu.


Güncel SOSYAL DEMOKRAT BAŞKAN MURATPAŞA’DA

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, belediye çalışmalarını yakından incelemek için Antalya’da bulunan Almanya’nın Hessen eyaletinde yer alan Heusenstamm’ın Sosyal Demokrat Belediye Başkanı Halil Öztaş’a ev sahipliği yaptı.


PELİ PARQUET, EN YENİ TASARIMLARI İLE DOMOTEX’TEYDİ

Her yıl Almanya’nın Hannover şehrinde düzenlenen ve sektörün dünyadaki en önemli fuarı olan “Domotex Halı ve Zemin Kaplamaları Fuarı” 14-17 Ocak 2017 tarihleri arasında düzenlendi.


Güncel NE ÇİN NE DE AVUSTRALYA… 2021 EXPO’SU HATAY’DA YAPILACAK

Hatay, Antalya’nın ardından Expo’yu Türkiye’ye getiren ikinci şehir oldu. Dev fuar için Avustralya ve Çin gibi ülkelerin şehirleriyle yarışan Hatay, rakiplerini geride bırakarak büyük bir başarıya imza attı.


Kemer ATAV Başkanı Şen Başkan Gül’ü Makamında Ziyaret Etti


Başkanlık makamında gerçekleşen ziyarete ATAV Başkanı Nizamettin Şen KETOB Başkanı Tayyar Gül, ATAV Antalya Tanıtım Vakfı Başkan Yardımcısı Yeliz Gül Ege de katıldı. Güncel Başkan Böcek’e Alman öğrencilerden tam not.. 


Konyaaltı Belediyesi’nin sosyal içerikli projelerini yerinde inceleyen Alman uyruklu öğrenciler, Başkan Muhittin Böcek’i ziyaret ederek, projeleri son derece başarılı buldukları söyledi.


Güncel Türel: ‘Avrupa’nın tozunu atacağız’

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, yaptıkları hizmetleri, devam eden projeleri ve kente değer katacak vizyon projelerle ilgili Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) üyelerine önemli değerlendirmelerde bulundu.


Güncel VALİ KARALOĞLU: “ALMANLAR ANTALYAYI SEVİYOR”

Almanya’nın Antalya Konsolosu Martin Vetter’i makamında kabul eden Vali Münir Karaloğlu: “Almanlar Antalya’yı seviyor” dedi.


Ekonomi/Turizm ALMAN TURİZM ACENTALARI, ANTALYA’DA BULUŞTU

Türk turizminin en temel bileşeni durumunda olan Almanya’nın önde gelen 120 seyahat acentasının üst düzey yöneticileri, Rixos Beldibi’nde Tropo’nun düzenlediği dev bir organizasyonla biraraya geldiler. 2017 yılı turizm beklenti ve planlarının masaya yatırıldığı toplantıda, Türkiye ve Antalya’nın tatil yapmak için güvenli bir ülke olduğu misafirlere anlatıldı.


Gemi Seyahatlerinde 10 Popüler Rota

Gemi seyahatlerinde son dönemlerin en popüler 10 rotası belirlendi.


Ekonomi/Turizm BAŞKAN BAHAR’DAN AFRİKA UYARISI

Antalya OSB Başkanı Ali Bahar sanayi üretiminin gelişilen teknolojiyle birlikte merkeze dönmeye başladığını, ucuz işgücü sunan Uzakdoğu’nun karşısına salgın hastalıklardan, terörden ve savaştan kurtulmuş Afrika gibi bir rakip çıkmasıyla birlikte Türkiye’nin işinin daha da zorlaşacağını belirtti.


Güncel Almanya’da Yaşayan Türkler Antalyalı Engellileri unutmadı

Almanya’da yaşayan Türkler, örnek bir dayanışmaya imza atarak Antalyalı Engeliler için yardım kampanyası düzenledi. Bir Tır dolusu yardım malzemesi, Bielefeld Engelli Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne teslim edildi.


Ekonomi/Turizm ANTÜMDER, BAİB BAŞKANI MUSTAFA SATICI’YI AĞIRLADI

Antalya Bütünşehir Kültür ve Dayanışma Derneği (ANTÜMDER)’in Öğretmenevi’nde düzenlediği Ekim ayı toplantısının konuğu olan Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği Kurucu Başkanı ve Türkiye İhracatçılar Meclisi Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Satıcı, Rusya krizinin ihracata yansımaları konulu bir sunum yaptı.


Teknoloji/Bilim/İnternet EXPO 2016 Antalya’da SELUX farkı…

‘Çiçekler ve Çocuklar’ sloganıyla düzenlenen EXPO 2016 Antalya’nın dış aydınlatma yükünü SELUX üstlendi.


MEKSİKA VE HİNDİSTAN’A YÖNELİK PLASTİK İŞLEME MAKİNA SATIŞLARI İKİYE KATLANDI

Türkiye plastik sektörünün gelişimine katkı sağlamak amacıyla uluslararası alanda ortak çalışmaları uzun yıllardır etkin bir şekilde yürüten Plastik Sanayicileri Derneği’nin (PAGDER) üyesi bulunduğu Avrupa Plastik İşleme Makinacıları Birliği (EUROMAP); Almanya’da üç yılda bir düzenlenen ve dünyanın en büyük plastik ve kauçuk fuarı olan “K 2016” kapsamında bir basın toplantısı düzenledi.


Güncel ALMAN GAZETECİLER ANTALYA

Antalya Gazeteciler Cemiyeti’nin misafiri olarak Türkiye’de bulunan Alman gazeteciler Konya ve Antalya’da mesleki gezilerini devam ettiriyorlar.


Güncel AGC’den EXPO 2016 Antalya’ya ziyaret

Antalya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanı Mevlüt Yeni ve Yönetim Kurulu üyeleri, EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreteri Kazım Aydın’ı ziyaret etti.


Güncel Almanya’dan EXPO 2016’ya “çiçek ve çocuk” temalı bahçe

Almanya, EXPO 2016’da kuracağı “Çiçek ve çocuk” temalı Ülke Bahçesi için son hazırlıkları tamamladı.


ORMANLARIMIZIN KARNE NOTU: İYİ

Ulusal Sera Gazı Envanter Raporu’nun sonuçları, küresel ısınmayla mücadelede ormanlarımızın önemini bir kez daha ortaya koydu. Türkiye’nin ormanları karbon tutma kapasitesi ve sera gazı azaltım miktarı ile gelişmiş ülkeleri geride bıraktı.


Güncel MURATPAŞA BELEDİYESİ’NDEN 5 ÇİFTE KALEİÇİ TATİLİ

Kaleiçi ve Üçkapılar konseptli standı ile dünyanın en önemli turizm fuarı olan ITB Berlin’de ilgi odağı olan Muratpaşa Belediyesi, çekilişle 5 çifte, 5 günlük tatil hediye etti


Güncel ITB Berlin’de Konyaaltı Belediyesi farkı..


Dünya’nın en önemli turizm fuarında Konyaaltı Belediyesi, fark yarattı. Almanya’nın Berlin kentinde düzenlenen ITB Berlin 2016 Turizm ve Ticaret Fuarı’nda Batı Antalya Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi Altyapı Hizmet Birliği, açtığı stantta yüzlerce kişiyi ağırladı.


Spor MELEKLERDE HEDEF İLK MAÇ

Avrupa Hentbol Federasyonu(EHF) Kupası 16 turunda pazar günü deplasmanda Alman ekibi HC Leipzig’le karşılaşacak olan Muratpaşa Belediyespor, hazırlıklarını 8 Ocak Cuma günü tamamlıyor


Ekonomi/Turizm TÜRKLER 2016’YA EN ÇOK UKRAYNA’DA GİRMEK İSTİYOR

Seyahat arama sitesi momondo, “Türkler yeni yıla nerede girmek istiyor?” sorusunun peşine düştü. momondo verilerine göre yurt içinde en çok uçuş araması yapılan destinasyon İstanbul, yurtdışında ise Ukrayna’nın başkenti Kiev...


Teknoloji/Bilim/İnternet Antalya, bayram coşkusunu Turkcell’le yaşadı

Ramazan Bayramı’nda Turkcell’liler sevdikleriyle cepten bayramlaştı. Turkcell’liler 4 gün boyunca 1.1 milyar dakika konuştu, 1 milyardan fazla SMS gönderdi.


Siyaset Alman konsolostan Akaydın’a veda ziyareti

Almanya’nın Antalya Konsolosu Frank Urbschat, Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın’a veda ziyaretinde bulundu. Akaydın, Ocak-Temmuz ayları arasında Alman turist sayısında geçen yılın aynı dönemine oranla artış olduğunu söyledi.


Güncel Ödüller Akdeniz Üniversitesi'ne

Akdeniz Üniversitesi, Antalya Devlet Konservatuvarı öğrencileri katıldıkları uluslararası yarışmalarda 4 ödülle dönerek Ülkemizi başarıyla temsil etmenin gururunu yaşadılar.


Güncel Efe Ailesi’nin acı günü

Almanya’nın Berlin kentinde yaşayan Emekli işadamı Hasan Efe, 73 yaşında Hak’ka yürüdü.


Güncel İstek'in Alman konukları

İSTEK Antalya Yeditepe Koleji Anadolu Lisesi öğrencileri, farklı kültürleri tanımak, dil becerilerini geliştirmek ve ülke tanıtımına katkıda bulunmak amacıyla Almanya’nın Kuzey Ren-Vestfalya Eyaleti’nin Solingen şehrinden gelen 8 öğrenci ve öğretmenleri, okullarında misafir etti.


Alman Hukuku Araştırma Merkezi Özyeğin Üniversitesi’nde açıldı

Özyeğin Üniversitesi Hukuk Fakültesi, 1’inci yaşını Alman Hukuku Araştırma Merkezi’ni açarak kutladı.


Güncel Alman gazeteci grup zirvede

Almanya’nın önemli kongre acente temsilcileriyle turizm yazarları yöreyi keşfetmek amacıyla Antalya’ya geldi.


Palandöken: “Türk gençlerin yüzde 80’i serbest çalışmak istiyor”

Almanya’nın Münih kentinde düzenlenen Türk-Alman Diyalogu Forumu’nda konuşan Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Bugün 3 milyonun üzerinde Türk vatandaşımız Almanya’da var. Bu demektir ki geleceğin ustaları Almanya’da Türk olacaktır." dedi.


“Almanya, Türkiye’nin en önemli ticaret ortaklarından”

Almanya’nın Münih kentinde düzenlenen Türk-Alman Diyalogu Forumu’nda konuşan TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Almanya’nın Türkiye’nin en önemli ticaret ortaklarından olduğunu ve 2010 yılı içerisinde iki ülke arasındaki dış ticaret hacminin 27 milyar Avro olduğunu söyledi.


E-bülten Gurubu

bize katılın ...