Pazartesi, 16 Eylül 2019
Döşemealtı Döşemealtı’nın Gençleri DÖGEM ile Avrupalı oldu

Döşemealtı Belediyesi'nin Gençlik hakları ve çalışmaları için geliştirdiği özgün bir model olan ve ilçe genelinde gençlerin yerel yönetimlerde söz sahibi olması, kent kimliğini benimsemeleri, Çözüm odaklı bir yaklaşımla kent yönetimine katılmaları amacıyla kurulan Döşemealtı Gençlik Meclisi (DÖGEM), 70 gence Avrupa fırsatlarından yararlanma imkanı sundu. Projeler sayesinde gençlerin çoğunluğu ilk kez Avrupa'ya gitme ve görme fırsatı buldu.


Ekonomi/Turizm ANTALYA’DAN DEMRE GROUP, “MYROS” MARKALI ÜRÜNLERİYLE ZUCHEX 2019’DA

Antalya’dan DEMRE / MYROS ile birlikte 600’ün üzerinde firma 1,5 milyar dolarlık ticaret için 12-15 Eylül tarihlerinde İstanbul’da buluşuyor!


Kemer BAŞKAN TOPALOĞLU, KANAL V’NİN KEMER’DE YAPTIĞI CANLI YAYINA KATILDI

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, usta gazeteci Ali Orhan Lazaloğlu’nun, “Ali Orhan İle Antalya Gündemi” programında canlı yayın konuğu oldu.


Elmalı İYİ BELEDİYECİLİK'TE HARAMA GEÇİT YOK!

"İYİ Belediyecilik" sloganıyla 31 Mart'ta Antalya'da yola çıkan İYİ Parti, kazandığı ilçelerde vatandaşlara bunun örneklerini sergilemeye devam ediyor.


Kemer KEMİAD ÇALIŞMA KOMİTELERİ KARARLARINI AÇIKLADI

Son dönemde Kemer’in en aktif Dernekleri arasında yer alan KEMİAD ( Kemer Turizmci ve İş Adamları Derneği ) düzenlediği toplantı ile oluşturduğu çalışma komitelerin kararlarını açıkladı.


Ekonomi/Turizm Avrupalı Turistlerin rotası Türkiye…

Tailwind Havayolları, 2019 yılı yaz döneminde uçuş gerçekleştirdiği ülke sayısına bir yenisini daha ekledi. Daha önce rotaları arasına İsveç, Norveç, Letonya ve Estonya’yı ekleyen Tailwind, Haziran 2019 itibariyle Romanya uçuşlarına da başladı.


Ekonomi/Turizm ANSİAD ‘GİRİŞİMCİLİĞİN ORTAK DİLİ’ PROJESİNİ TANITTI

‘Girişimciliğin Ortak Dili’ AB projesi ile ANSİAD’ın almış olduğu hibe desteği, sanayici ve iş insanları dernekleri arasında alınan en büyük hibe olması özeliğiyle Antalya’da bir ilk oldu.


Kültür/Sanat Avrupa Günü’nde “Antalya’nın Evrensel Tınıları” Yankılandı

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’nda (ATSO) faaliyet gösteren Antalya Avrupa Birliği Bilgi Merkezi tarafından Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu ve Almanya Federal Cumhuriyeti Antalya Konsolosluğu işbirliğinde Avrupa Günü resepsiyonu ve “Antalya’nın Evrensel Tınıları” isimli bir müzik dinletisi gerçekleştirildi.


Kemer "FİYATLARDA % 25-30 ORANINDA BİR ARTIŞ GERÇEKLEŞTİ"

Kemer Göynük'de yer alan Karmir Resort Hotel & Spa Genel Müdürü Yusuf Çelik, sezonu ve turizdeki gelişmeleri, turizm yazarı Halil Öncü'ye değerlendirdi.


Kemer ALMANLAR KEMER'E DÖNECEK

Dünya Kardeş Şehirler Birliği Genel Sekreteri Hüseyin Baraner'in daveti üzerine Kemer'e gelen DRV Alman Seyahat Birliği siyasal Başkanı Volker Adams, ilk defa geldiği Kemer’e hayran kaldı.


Siyaset CHP ANTALYA MİLLETVEKİLİ BUDAK’TAN BAHÇELİ’NİN AÇIKLAMALARINA TEPKİ

CHP Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Antalya’da yaptığı “Dağdan temizlenen hainlerin Antalya’da otellere yuvalanmasını, Antalya’nın terörize edilmesini milli güvenlik tehdidi sayıyoruz” açıklamalarına tepki gösterdi.


Güncel AVRUPALI TÜRKLER EV ALIRKEN KANDIRILIRSA ZARARI TURYAP KARŞILIYOR

Türkiye’nin en büyük emlak zincirine sahip firması Turyap, Almanya’nın Düsseldorf kentinde 8-10 Şubat’ta düzenlenen ‘Evim Türkiye Fuarı’na katıldı. 12 temsilciliği ile fuara katılan Turyap, standında toplamda bin kişiyi ağırlayarak fuarın en yoğun katılımlı firmalarından oldu.


Güncel AFAD YÖNETİMİ AFYONKARAHİSAR’DAN PROJELERLE DÖNDÜ

Antalya’da yerleşik Afyonlu’ların 1995 yılında kurduğu Afyonlu Antalyalılar Yardımlaşma Derneği (AFAD) Yönetim Kurulu, İsmail Hakkı Çelik Başkanlığında Afyon’da işbirliği ziyaretlerinden projelerle döndü.


Güncel Sur Yapı “Evim Türkiye” diyen Avrupalı Türklerle buluşuyor

Sur Yapı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı himayesinde, TOKİ, Emlak Konut ve İTO gibi kurumların desteğiyle, Konutder, Gyoder, İnder gibi sektör derneklerinin katkılarıyla düzenlenen ‘Evim Türkiye’ fuarıyla Avrupa çıkarmasına devam ediyor.


Ekonomi/Turizm Küresel bankacılık sektörü büyümeden umutlu

KPMG’nin “Bankacılıkta Kurumsal Gelişim: Birleşme ve Satın Alma İşlemlerinin Yönü” raporu, dünyanın önde gelen bankacılık kuruluşlarının, küresel mali krize rağmen, önümüzdeki 3 yıl içerisinde organizasyonel büyüme konusunda iyimser olduklarını ortaya koydu


Aksu Karataş "Hizmette AVRUPALI olacağız, 7 yıldızlı olacağız"

Yaklaşık 3 aydır hızlandırarak sürdürdüğü mahalle gezilerine durmaksızın gece gündüz devam eden AK Parti Aksu Belediye Başkan A. Adayı İnşaat Mühendisi Deniz Karataş, “Dünyada yaklaşık 110 farklı ülke gezdim ve içinizden çıkmış bir inşaat mühendisi kardeşiniz olarak gördüğüm tüm projeler, altyapı, üst yapı, kanalizasyon, baraj, köprü, yol vb. modern hizmetleri Aksu’muzda uygulayacağım ve hizmette Avrupalı olacağız” dedi


Serik “KİM NE DERSE DESİN, TESİS, SERVİS VE HİZMET KALİTESİ İLE BİR NUMARA VE RAKİBİMİZ YOK!”

Belek'te bulunan Innvista Hotels Belek'in Genel Müdürü olan ve aynı zamanda POYD Yönetim Kurulu Üyesi Ülkay Atmaca: “KİM NE DERSE DESİN, TESİS, SERVİS VE HİZMET KALİTESİ İLE BİR NUMARA VE RAKİBİMİZ YOK!”


Manavgat "BU YIL ÇOK İYİ, GÜMBÜR GÜMBÜR BİR SEZON BEKLİYORUZ!"

Manavgat Kızılağaç'ta yer alan Euphoria Palm Beach Resort'in Genel Müdürü olan deneyimli turizmci Hacı Ömer Özkul gündemi turizm yazarı Halil Öncü'ye değerlendirdi.


Kemer “REZERVASYONLARIMIZ ARTARAK DEVAM EDİYOR”

Kemer’de yer alan Meder Resort Hotel Genel Müdürü Murat Batihan, tatilcilerin Kemer’e yoğun ilgi gösterdiğini belirterek, rezervasyonların da artarak devam ettiğini söyledi.


Güncel Sakıp Sabancı Aramızdan Ayrılışının 14. Yılında Uluslararası Araştırma Ödülleri ile Anıldı

Sakıp Sabancı Uluslararası Araştırma Ödülleri’nde Jüri Özel Ödülü’ne New York Üniversitesi’nden Adam Przeworski layık görüldü.


Sağlık/Kadın “OBEZİTE MEME, RAHİM VE YUMURTALIK KANSERİ YAPIYOR”

Nisan’ın ilk haftası yani 1-7 Nisan Kanser Haftası. Bu özel haftanın amacı kansere ilişkin ‘farkındalığı’ artırmak. İstanbul Aydın Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim görevlileri Prof. Dr. Ayhan Bilir ve Prof. Dr. Yakup Tuna ise “Obezite”nin kanserdeki rolüne dikkat çekiyor.


Manavgat AVRUPA PAZARINDA CİDDİ ARTIŞLAR VAR!

Antalya Manavgat Çolaklı'da yer alan Vonresort Hotels Genel Müdürü Süleyman Gürpınar: "AVRUPA PAZARINDA CİDDİ ARTIŞLAR VAR!"


Manavgat VON RESORT SEZONA MERHABA DEDİ

Manavgat Çolaklı'da yer alan VON Resort Hotels 2018 sezonunu büyük umutlarla açtı.


Spor A MİLLİ TAKIMLARIN TERCİHİ ANTALYA

Avrupalı turistler için bu sezon büyük beklenti içinde olan turizmin incisi Antalya spor turizminde marka değerini arttırmaya devam ediyor.


Teknoloji/Bilim/İnternet Kaspersky Lab, siber güvenlik sektöründeki cinsiyet ayrımını ortadan kaldırmayı hedefliyor

Kaspersky Lab, kadınları BT sektöründe kariyer edinmeleri için cesaretlendirmenin ve desteklemenin önemini vurguluyor.


Moskova’da Türk ayakkabı şovu

Rusya’ya ayakkabı ihracatımız 2017 yılında yüzde 159 artışla 74 milyon dolara çıktı


Kemer Nürnberg’de Kemer’e yoğun ilgi

Almanya’nın Nürnberg kentinde başlayan Freizeit Messe Turizm Fuarı’nda açılan Kemer standı yoğun ilgi gördü. Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, “Dünya genelindeki turizm fuarlarına katılarak ilçemizi en iyi şekilde tanıtıyoruz” dedi.


Güncel “BYEGM’NİN ORTAYA ÇIKARDIĞI DEZENFORMASYON ÖRNEKLERİNİ İNGİLİZ BASINI İLGİYLE OKUDU”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker, çeşitli temaslarda bulunmak üzere geldiği Londra'da İngiliz basın mensuplarıyla bir araya gelmesinin ardından, Türk gazetecilere adadaki temaslarıyla ilgili değerlendirmede bulundu.


Güncel Avrupa Türk Parlamenter Birliği Antalya’da toplandı

Avrupalı Türk Parlamenter Birliği’nin (UETD) Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirdiği çalıştaya katılan Başkan Menderes Türel, yurt dışındaki lobi faaliyetlerinin önemine işaret ederek, bu faaliyetlerin bir devlet politikasına dönüşmesinin zorunluluk olduğunu vurguladı.


Ekonomi/Turizm CORENDON 2018 TURİZM SEZONUNDAN UMUTLU

1997 yılından beri aktif olan ve 45 ülkede turizm faaliyetlerini sürdüren Corendon Turizm Grubu, 8 Şubat Perşembe günü basın mensuplarını Swissotel The Bosphorus’da ağırladı.


Kemer “SEKTÖR 2015 RAKAMLARINA KİLİTLENMİŞ DURUMDA!...”

POYD Yönetim Kurul Üyesi olan ve aynı zamanda Belek'te bulunan Innvista Hotels Belek'in Genel Müdürü Ülkay Atmaca: 

“SEKTÖR 2015 RAKAMLARINA KİLİTLENMİŞ DURUMDA!...”


Kemer Gül'den Türel'e: “Menderes bey gelsin belediyecilik dersi vereyim”

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in Kemer Belediyesi’ne yönelik eleştirilerine cevap veren Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, “Belediyeciliğin okulu yok ama Menderes beye ücretsiz ders verebilirim. Kemer’e gelsin, modern belediyeciliğin nasıl yapıldığını kendisine öğretmeye hazırım. Türel’in eksikliklerini tamamlamaya her zaman talibim” dedi.


ABD’NİN KUDÜS KARARINA ULUSLARARASI GAZETECİLERDEN TEPKİ

Uluslararası basın mensupları, ABD'nin Kudüs kararı hakkındaki en açık ve tarafsız görüşlerini tüm dünyaya Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü (BYEGM) aracılığıyla duyurdu.


Ekonomi/Turizm Alman medyasına üst düzeyde bilgilendirme

T.C. Başbakanlık Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı (TYDTA) ve Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) organizasyonunda, Almanya’nın önemli medya kuruluşlarından 15 kişilik basın mensubu Antalya’ya getirildi. 3 günlük programda; Antalya’da serbest bölgedeki firmaları ve SunExpress’i ziyaret eden Alman basın mensupları, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş ile toplantılarda biraraya geldi.


Spor Türkiye’nin yıldızlarının adları gökyüzüne yazıldı

Türkiye’nin alanlarında lider markaları Petrol Ofisi ve Altınordu işbirliği, önemli bir yeniliğe daha imza attı. Altınordu altyapısından yetişmiş ve milli formayı giymeye hak kazanmış 38 futbolcu için Petrol Ofisi tarafından gerçek birer yıldız alınarak, bu yıldızlara milli futbolcuların isimleri verildi.


Ekonomi/Turizm "2018 Yılı Umutla Başlıyor"

AKTOB Başkanı Dr. Erkan YAĞCI, 2018 yılında Türk turizminin toparlanma sürecinin hızlanacağını söyledi.


Kemer KEMER’DE FUTBOL TURİZMİ OFLAZ’LA HAREKETLEDİ

Oflaz Turizm bünyesinde kiralanarak Kemer’in kış turizminin canlandırmak adına hayata geçirilen Oflaz Futbol Kompleksi , kış operasyonlarına başlayarak, ilk takımlarını ağırlamaya başladı. Oflaz Futbol kompleksi Kemer 1 Bölgesinde 22 dönümlük alanda yer alıyor.


Serik AVRUPALI BAKANLAR ASPENDOS’A HAYRAN KALDI

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ile PTT’nin beraber düzenlediği Uluslararası E-ticaret Zirvesi Serik’te başladı.


Güncel Türk Cerrahtan Yunan Burnuna Umut...

Bilim insanları tarafından ameliyatı imkansız olarak yorumlanan, ”greek nose” yani ”yunan burnu” olarak adlandırılan burun tipinin ameliyatı, KBB ve Yüz Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Gürkan Kayabaşoğlu’nun geliştirdiği yeni cerrahi teknik ile artık mümkün.


Ekonomi/Turizm Başkan Türel: "Hindistan Türkiye için önemli"

Hindistanlı turizmcilerle bir araya gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Hindistan’ın Türkiye için önemli bir ülke olduğunu belirterek, iki ülke arasındaki ekonomik, kültürel ve sosyal ilişkilerin artmasını arzuladıklarını söyledi.


Sağlık/Kadın Mutluluğun Yolu Dengeli Beslenmeden Geçiyor

Gıda Seçimini Etkileyen Faktörler araştırması beslenmenin psikolojik boyutunu bir kez daha ortaya koyuyor


Ekonomi/Turizm BUDAK: “TURİZM BAKANI RAKAMLARDAN HABERSİZ”

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak’ın turizmde yaşanan gerileme ile ilgili sözlü soru önergesini, Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, TBMM Genel Kurulu’nda yanıtladı.


Ekonomi/Turizm GIDALARIN YARISI SOFRAYA GELMEDEN İSRAF EDİLİYOR

Dünya nüfusu hızla artarken; 2,1 milyar insan açlık ve yoksulluk sınırının altında yaşıyor. Buna rağmen dünyada üretilen gıdanın üçte biri sofralara bile gelmeden çöpe gidiyor. Nüfusun sağlıklı bir şekilde beslenmesini sağlama ve kaynakları verimli kullanarak israfı önleme noktasında ambalajlar önemli bir rol üstleniyor.


Teknoloji/Bilim/İnternet Sanayiciler İçin Asya'ya Geçit Kapısı CC-Link

Sanayi 4.0 evresinde her geçen gün kişiselleşen tüketici ihtiyaçlarının hızlı ve verimli bir şekilde karşılanması için akıllı fabrikalar gittikçe daha önemli hale geliyor.


Güncel KONYSİAD'da gündem "Yerel Basın Gözüyle Antalya"

Konyaaltı Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (KONYSİAD) geleneksel kahvaltılı toplantısı Rixos Downtown Otelde yapıldı.


Otomotiv YENİ NISSAN LEAF, ÖNCÜ ELEKTRİKLİ ARAÇ VE PROPILOT TEKNOLOJİLERİNİ BİR ARADA SUNUYOR

Nissan, öncü elektrikli araç ve ProPILOT teknolojilerini bir araya getirerek yeni Nissan LEAF’i geliştirdi.


Manavgat “2017 ÇOK VERİMLİ BİR YIL OLARAK GEÇMEDİ!”

Manavgat Çolaklı'da yer alan VON Resort Hotels'in Genel Müdürü Süleyman Gürpınar 
“2017 ÇOK VERİMLİ BİR YIL OLARAK GEÇMEDİ!”


ANTALYA OSB BREZİLYA TEMASLARINI TAMAMLADI

Antalya OSB Sektörel Ticaret Heyeti, Brezilya programı kapsamında 37 Brezilya firmasının temsilcileri ile yüz yüze görüşme yapıp yeni işbirliği ve ortaklık fırsatlarını değerlendirdi.


Teknoloji/Bilim/İnternet Şirketler başlarına ne geleceğinin farkında değiller

Avrupalı şirketlerin yüzde 25’i, yeni Genel Veri Koruma Yönetmeliğinden habersiz...Konu Türk şirketlerini de ilgilendiriyor...


Sağlık/Kadın Burnunuzun Direği Sızlamasın!

Burun ameliyatları sırasında burun kemiğinin kırılması işlemine ve ameliyat sonrasında yaşanan ağrılara son veren, yeni teknoloji ‘Piezo Burun Cerrahisi’, ameliyat olmak isteyen hastaların korkularını ortadan kaldırıyor.


Ekonomi/Turizm HER ÜÇ KİŞİDEN BİRİ İNTERNETTEN ALIŞVERİŞ YAPIYOR

Türkiye’de internet üzerinden alışveriş yapanların sayısı her geçen gün artıyor. İhtiyaçların önemli bir kısmını internet üzerinden alışverişle karşılayanların oranı yüzde 65 olurken online alışveriş tercihlerinde ilk sırayı giyim aldı.


Güncel Geleceğin Protein Kaynakları Değişiyor mu?

Sabri Ülker Vakfı, “Bilim Bunu Konuşuyor” platformu aracılığı ile sağlık ve beslenme alanlarındaki en güncel bilgileri kamuoyuyla paylaşmaya devam ediyor.


Spor Türkiye’nin zirvesinde Galatasaray var

KPMG Football Benchmark ekibi, ‘Avrupa Eliti 2017’ raporunu yayımladı... Süper Lig’in en değerli kulübü olarak sarı-kırmızılılar gösterildi.


Teknoloji/Bilim/İnternet Türkiye siber güvenliği hafife alıyor

KPMG, 28 ülkeden 800 şirketin faaliyet raporlarını inceledi, tehlikeye dikkat çekti...


Güncel TOKİ’den muhteşem final

Döşemealtı TOKİ İlköğretim ve Ortaokulu, muhteşem bir yılsonu gösterisi düzenledi. Halkoyunu gösterisiyle başlayan etkinlikte e-Twinning kapsamında, 4 ulusal projenin çalışmaları da sergilendi


Sağlık/Kadın EQUALITY Projesi İle Talesemide Farkındalık ve Tedavide Başarı Artacak

Talasemili Gençlere Daha Kaliteli Bir Yaşam Sunmak İçin Endokrin Komplikasyonlarının Tanı ve Tedavisi İsimli Avrupa Birliği Projesi’nin Açılış Konferansı 12 Mayıs Cuma günü Sağlık Bilimleri Üniversitesi Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin (SBÜ AEAH) Cumhuriyet Konferans Salonu’nda gerçekleşti.


Kemer “2017 YILI ŞU ANDA, 2016’DAN DAHA OLUMLU GEÇİYOR!”

Kemer Çamyuva'da bulunan Pasha's Princess Otelin Genel Müdürü Mehmet Levent Kılıçoğlu geçen yıla göre daha iyi geçen bir yıl yaşadıklarını belirterek, rezervasyonların da iyi seyrettiğini söyledi.


Korkuteli Başkan Türel’den sandık çağrısı ‘Milletimize güveniyoruz’

Korkuteli’nde referandumu anlatan Başkan Menderes Türel, tüm Antalyalıları sandık başına giderek vatandaşlık borçlarını yerine getirmeye davet etti. Türel, “Ülkemizin geleceğine yön verecek, devleti omzundaki yüklerden, ayağındaki bağdan kurtaracak, hızlı kalkınmasını sağlayacak son derece önemli bir kararı oylayacağız. Milletimize güveniyoruz” dedi.


Siyaset Türel, ‘Artık direksiyonda millet var’

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Mehmet Akif Ersoy ve Altınova Sinan Mahallesi’nde halkla buluştu. Türkiye’nin büyük millet sayesinde dimdik ayakta duran bir devlet olduğunu belirten Başkan Türel, ‘Artık direksiyonda millet var. Bu millet varken kimse bu devleti yıkamaz” dedi.


Güncel Esnafın kahramanı Türel

Mesleğinde 30 yılını dolduran şoförler için düzenlenen plaket törenine katılan Başkan Türel’e esnaftan övgü ve teşekkür geldi.


Ekonomi/Turizm Antalya tarımında yeni bir dönem başlıyor

Çiftçilere Büyükşehir Belediyesi’nin Antalya tarımında yeni bir dönemi başlatacak destekleri açıklayan Başkan Türel, çiftçiye bedava elektrik sözünü yerine getirmek üzere inşa ettikleri 2 MW’lık 4 güneş santralinin enerji üretimine başladığını açıkladı. 3 MW gücünde yeni bir santral daha kuracaklarını söyleyen Türel, “İş bilenin, kılıç kuşananın, söz verdik sözümüzü tuttuk’ diye konuştu.


Alanya Türel: “Sistemi güçlendirmemiz lazım”

Alanyalı turizmcilere referandumu anlatan Başkan Türel, “Bugün vermeye çalıştığımız kavga hâkimiyetin kayıtsız şartsız millette olması kavgasıdır” dedi. Güçlü liderler ve tek başına iktidarlarda kalkınmanın hızlandığını belirten Türel, “Her zaman güçlü liderleri bulamıyoruz. Öyle ise sistemi güçlendirmemiz lazım” konuştu.


Alanya Başkan Türel Alanya’da

Alanya’da 16 Nisan referandumunda neden evet denilmesi gerektiğini anlatan Başkan Türel, hayır kampanyaları yapan Avrupa’ya tepki göstererek, “Türkiye, Avrupa ve Kandil’e bu Pazar cevabı verecek” dedi.


Kemer Kemer Belediyesi 40 yürüyüş yolunu ilçeye kazandırdı

Kemer’in 12 ay turist çekebilen bir ilçe haline getirmeyi hedeflediklerini kaydeden Başkan Gül, bunun için yoğun bir çalışma içinde olduklarını belirterek bu kapsamda 40 turistik yürüyüş yolunu ilçeyi kazandırdıklarını bildirdi.


Güncel Başkan Türel Kepez’de

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Kepez’in Erenköy ve Göçerler Mahallelerinde halka seslendi. Türel, 16 Nisan Referandum Paketi’nin içindeki her maddenin, ülkenin hızlı kalkınması ile ilgili olduğunu vurguladı.


Güncel Başkan Türel’den hayır kampanyası yapan Avrupa’ya tepki

Kepez ilçesinde referandumu anlatan Başkan Menderes Türel, Avrupa’nın yeniden uzaktan kumanda ile Türkiye’yi idare edebilir miyiz derdine düştüğü için hayır kampanyası yaptığını söyledi.


Güncel Türel: “15 yıldır hep aynı yalanları söylüyorlar”

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Yörükler Derneği üyeleriyle kahvaltıda buluştu, ardından Kepez Kirişçi ve Odabaşı mahallelerinde vatandaşlarla bir araya geldi.


Elmalı Başkan Türel: “Halktan niye korkuyorsunuz”

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Elmalı’da terminal ve cadde düzenleme projelerini tanıttı.


Manavgat Başkan Türel: “Kruvaziyer Liman Projesi bu yıl ihaleye çıkabilir”

Manavgat’ta turizmcilerle buluşan Başkan Türel, Kruvaziyer Limanı Projesi’ni bu yıl içinde ihaleye çıkabileceklerini belirterek, “İçinde bin yataklı bir de otel olacak. Yatırımcı arıyoruz” dedi.


Siyaset Başkan Türel: “Millete korku enjekte etmeye çalışıyorlar”

Yeşildere Mahallesi’nde Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini anlatan Başkan Menderes Türel, “Biz ne zaman bu ülke için iyi bir şeyler yapmaya kalksak, topluma sürekli korku enjekte etmeye çalışıyorlar. Neymiş tek adamlık geliyormuş. Senelerdir bu milleti korkutarak yönetmeye çalıştınız ama bu millet yutmuyor” dedi.


Güncel Başkan Türel’den Avrupa Konseyi’ne sert tepki

Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi Türkiye Heyet Başkanı sıfatıyla Strasburg’ta Türkiye’yi temsil eden Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Avrupa Konseyi’nin "15 Temmuz darbe girişiminin ardında FETÖ/PDY'nin olduğu" yönündeki değişiklik önergesini reddetmesine, “Bu utanç verici kararı esefle kınıyorum” şeklinde tepki gösterdi.


Otomotiv RENAULT’DAN 2017 CENEVRE OTOMOBİL FUARI’NDA İKİ DÜNYA PRÖMİYERİ

Renault, 2017 Cenevre Otomobil Fuarı’nda ZOE e-Sport konsept modelini ve Yeni Captur’un dünya prömiyerini gerçekleştiriyor. Yeni Koleos ve Alaskan 2017’de Avrupa pazarına sunuluyor.


Köse, gurbetçilere yeni anayasayı anlattı

Anayasa Komisyonu Üyesi AK Parti Antalya Milletvekili Mustafa Köse, Hollanda ve Belçika’daki teşkilat mensuplarına Yeni Anayasa ve Cumhurbaşkanlığı sistemini anlattı.


Güncel “Mülteci ve Göçmen Toplulukları İçin Hoşgörü Projesi”

“Mülteci ve Göçmen Toplulukları İçin Hoşgörü Projesi” Açılış Toplantısı Gerçekleştirildi


Spor PAŞA’NIN MELEKLERİ SERİ PEŞİNDE

Muratpaşa Belediyespor Bayan Hentbol takımı, Süper Lig’in 19’uncu hafta karşılaşmasında Kastamonu Belediyesi Spor Kulübü ile sahasında karşılaşacak.


Otomotiv RENAULT GRUBU’NDAN REKOR SATIŞ

Renault Grubu bir önceki yıla göre 374 bin adetlik artış (+ yüzde 13,3) kaydedederek 2016 yılında 3,18 milyon araç satışı gerçekleştirdi.


Döşemealtı Çevreci Gençler Döşemealtı’nda buluştu

Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, Avrupa Birliği (AB) Gençlik projeleri kapsamında Waste-Man (Atık adam) isimli doğanın korunması, atık yağ toplanması, çevre bilinci yaratmak ve duyarlı bireyler yetiştirerek tarihi ve kültürel değerleri korumak amacıyla kente gelen Avrupalı öğrencileri ağırladı.


Ekonomi/Turizm Crystal Hotels “Ben Swiss Club 2017” ödüllerini topladı

Avrupalı turistlerde yüzde 100’e yakın misafir memnuniyeti sağladılar...


Döşemealtı DÖGEM vekilleri Hollanda’ya uğurlandı

Döşemealtı Belediyesi'nin İlçe de yaşayan gençleri yerel yönetimlere dahil etmek, gençlerin sosyal, kültürel alanlarda gelişimine katkı sağlamak amacıyla kurduğu Döşemealtı Genç Vekilleri (DÖGEM) bir yandan eğitim programlarına devam ederken diğer taraftan da Avrupa ülkelerinde ki değişim programlarına katılıyor.


Ekonomi/Turizm Ev satın almada tasarruf devri

Faizsiz ev sahibi olma yöntemini yeniden tanımlayan Birevim, ev sahibi olmak isteyenlerin yüzünü güldürmeye devam ediyor. Tasarruf sistemine dayalı ev sahibi olma fikrini benimsediklerini dile getiren Birevim’in Yönetim Kurulu Başkanı Murat Çiftçi, “Ev sahibi olmak isteyenler, Birevim ile taksitlerini kendi belirlerken, faiz ya da herhangi bir fark ödemeden, isterlerse peşinatsız ev sahibi olarak tasarruf edebiliyor” dedi.


Siyaset “BAŞKANLIK SİSTEMİ TÜRKİYE'Yİ SÜPER GÜÇ YAPAR”

Siyasetçi ve yazar Şevki Yılmaz, başkanlık sisteminin Türkiye’ye dünyada süper güç olma yolunu açacağını söyledi.


Ekonomi/Turizm Allianz Küresel Varlık Raporu: Güzel yıllar sona erdi

Allianz’ın Küresel Varlık Raporu’na göre 2015 yılında finansal varlıklar yüzde 4,9’luk artışla ekonomik faaliyetlerdeki büyümenin bir nebze üstünde bir performans sergiledi.


Güncel CEMİL ÇİÇEK:”BİRLİK VE BERABERLİĞİNİZİ SİYASETÇİLERE BIRAKMAYIN”

Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği (ANSİAD) Olağan Toplantısı’nın konuğu Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Eski Başkanı Adalet ve Kalkınma Partisi (AK) Parti Ankara Milletvekili Cemil Çiçek oldu.


Siyaset Çin Heyeti Vali Altıparmak’ı makamında ziyaret etti

2012 Yılının Türkiye’de “Çin Kültür Yılı”nın Olması Nedeniyle Türkiye’de Bulunan Heyeti Vali Dr. Ahmet Altıparmak ile birlikte İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Acar ve BAKA Antalya Ofis Temsilcisi Alaaddin Özyürek karşıladı.


Alanya Turist memnun kaldığı otelden vazgeçmiyor!

Alanya’da bulunan ve Öz Grup tarafından işletilen İncekum Beach Resort, müşteri memnuniyetine öncelik olarak bakarken, memnuniyet değerlendirme sitelerinde % 95’lik bir memnuniyet yakaladı.


Güncel Antalya, AB Projeleriyle zenginleşiyor

Vali Dr. Ahmet Altıparmak’ın, ilimizde göreve başladığı günden beri Antalya’da Avrupa Birliği hibelerinden daha etkin düzeyde yararlanılması konusunda belirlediği strateji ve talimatları doğrultusunda, proje kültürünün yaygınlaşması ve bu yönde kurumlarımızın insan kaynağı kapasitelerinin güçlendirilmesi amacıyla başlatılan çalışmalar başarıyla sürüyor.


Güncel Kursiyerler kültür etkinliğinde buluştu

Türk İngiliz Kültür Derneği Antalya Yabancı Dil Kursu, Diana Turizm ile Kültür etkinliğinde buluştu.


Alanya Aydoğan A.Ş.’ye SPK’dan onay!

Alanya emlak piyasasını dünyaya açan ve İMKB’de işlem görmek üzere halka arza hazırlanan Aydoğan A.Ş’nin, kayıtlı sermaye sistemine girmek için yapmış olduğu başvuru SPK Bülteni’nde yayınlanarak onaylandı.


Otomotiv Nissan’ın yeni cesur dünyası Cenevre’de görücüye çıktı

Nissan’ın Cenevre Otomobil Fuarı’ndaki (8-18 Mart) standında dört adet geleceğe yönelik konsept sahne alacak.


Güncel Ofo Otel, Hotel Suix Lara ismiyle yeniden hizmette

Antalya’da yıllardır Ofo Otel olarak faaliyet gösteren tesis, yapılan yenilemelerin ardından Hotel Suix Lara adıyla çalışmaya başladı.


Otomotiv Fiat Freemont, sonbaharda Türkiye'de!

Chrysler Grubu Ortaklığıyla Geliştirilen İlk Fiat Markalı Model Freemont, Türkiye’ye Gelmek İçin Sonbahar’ı Bekliyor!


Otomotiv Yeni Fiat Punto Türkiye’de!

2006 yılından bu yana ülkemizde 47 bin âdeti aşan satış başarısına ulaşan Fiat’ın küçük hatchback sınıfında yer alan Fiat Grande Punto ve Fiat Punto EVO model ailesi, yenilenerek “Fiat Punto” adıyla ve 32 bin 330 TL’den başlayan anahtar teslim satış fiyatıyla ülkemizde de satışa sunuldu.


Alanya Alanya emlak piyasası İMKB yolunda

Amerika’da uygulanmakta olan Condominium Sistemi’ni 2003’te ilk kez Türkiye’ye getirerek, yabancıların gözdesi Alanya’da Gold City markasıyla Avrupa pazarına gayrimenkul satışına başlayan Aydoğan A.Ş., şimdi bu başarısını İMKB’ye taşıyor.


Ekonomi/Turizm “2012 kriz değil, yavaşlama yılı olacak”

TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkanı Erdem Çenesiz, Mersin’de gerçekleştirilen 15. Girişim ve İş Dünyası Zirvesi’nde bir konuşma yaptı.


Güncel Dünya golf turizminin kalbi Antalya’da atacak

Dünyanın en önemli Gol Turizm etkinliklerinden Uluslar arası Golf Turizm Fuarı 14-17 Kasım’da Antalya-Belek’de yapılacak.


Güncel Antalya Limanı’nda bir dünya devi

Kruvaziyer dünyasının parlayan yıldızı olan ve özellikle Avrupalı turistlerin ilk tercihi konumunda bulunan İtalyan MSC firmasına bağlı İtalyan bandıralı MSC Orchestra, Port Akdeniz – Antalya Yolcu Limanı’nda.


Güncel “Turistlere Yörük kültürünü anlatalım ve gösterelim”

Yörük Sanayici ve İş Adamları Derneği (YÖRSİAD) Başkanı Semih Beken ve Yönetim Kurlu Üyeleri Antalya İl Emniyet Müdürü Dr. Ali Yılmaz’ı makamında ziyaret ettiler.


Güncel Crystal Hotels çevreye saygısını ispatladı,

Avrupalı turistlerin ekolojik otellere ilgisi turizm sektöründe yeni bir kavramı da beraberinde getirdi. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafında çevre bilincinin geliştirilmesi, turistik tesislerin çevreye olan olumlu katkılarının teşvik edilmesi amacıyla 22 Eylül 2008 yılında başlattığı ‘Yeşil Yıldız’ uygulaması turizm sektöründe yaygınlaşıyor.


İstanbul’dan Avrupalı Mutfak Ustaları geçti

Tüm Aşçılar Federasyonu(TAF), tarafından gerçekleşirilen “WACS European Presidents Congress” (Dünya Aşçılar Birliği Avrupa Başkanlar Kongresi) 19 ülkenin katılımıyla İstanbul’da gerçekleştirildi.


Ekonomi/Turizm Türk tarımının kalbi Antalya’da atıyor

Türk tarım sektörünün en büyük buluşma noktası olan Growtech Eurasia, fuar öncesi sektörün temsilcilerinin katılımıyla düzenlediği basın toplantısında “Türkiye’nin tarım politikaları ve global bir oyuncu olarak Türkiye’nin dünya tarımındaki rolünü” değerlendirdi.


E-bülten Gurubu

bize katılın ...