Perşembe, 19 Eylül 2019
Teknoloji/Bilim/İnternet Kaspersky: Dijital tehditlerin tatilinizi mahvetmesine izin vermeyin!

Eylül ayı yazdan kalma son günleri sunarken, birçok kişi de bu günlerde sunulan özel fırsatları değerlendirerek tatile çıkmayı tercih ediyor. Ancak bu dönemde de seyahat odaklı kimlik avı saldırıları ve veri hırsızlığı yapan dolandırıcılar tatilini online planlayanları bekliyor.


Eğitim Akdeniz Üniversitesi’nde Çocuklara Yönelik Yaz Kursları

Akdeniz Üniversitesi Enformatik Bölüm Başkanlığı tarafından 17 Haziran - 9 Ağustos 2019 tarihleri arasında Robotik-Kodlama Atölyesi, Mobil Programlama Kursu ve Bilişim Teknolojileri Kursu açılacak.


Ekonomi/Turizm ‘Dijital dönüşümle’ müşteri neredeyse CK Enerji Akdeniz Elektrik orada

İnsan hayatında zamanın önemi giderek artarken perakende elektrik sektörünün öncü şirketi CK Enerji Akdeniz Elektrik, yatırımlarıyla müşterilerine en hızlı ve kolay hizmet seçenekleri sunuyor. Şirket; Online İşlem Merkezi, mobil uygulama, e-Devlet ile müşterinin saniyelerle ulaşabileceği noktalarda hizmet veriyor.


Teknoloji/Bilim/İnternet Telefonunuzdan gizlice izleniyor olabilir misiniz?

Kaspersky Lab, kullanıcıları gizlice takip eden kişilerden korumak için mobil uyarı özelliği geliştirdi


Güncel Antalya Akıllı Şehir Mobil Uygulaması

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin kurumsal mobil uygulaması ‘Akıllı Şehir Mobil Uygulaması’ büyük bir ilgiyle kullanılmaya başlandı. Günlük hayata büyük kolaylık sağlayacak olan mobil uygulama, Apple Store ve Google Play Store’a yüklenerek Antalyalıların kullanımına sunuldu.


Teknoloji/Bilim/İnternet HUAWEI yeni MateBook 13, MateBook 14 ve MateBook X Pro dizüstü bilgisayarlarını tanıttı

HUAWEI, MWC 2019’da birçok yeni ürününü dünyaya duyurdu. Bunlar arasında uzun süredir beklenen, yenilenen HUAWEI MateBook X Pro, HUAWEI MateBook 13 ve HUAWEI MateBook 14 dizüstü bilgisayarlar da bulunuyor.


Teknoloji/Bilim/İnternet Yetişkin içerikli sitelerde bilgilerini çaldıranların sayısı %100 arttı

Yetişkinlere yönelik popüler websitelerinin özel erişim bilgilerini çalan zararlı yazılımların saldırısına uğrayan kullanıcıların sayısı bir yılda iki kattan fazla arttı. 2017’de bu tür zararlı yazılımlardan yaklaşık 50.000 kullanıcı etkilenmişken 2018’de bu sayı 110.000’e çıktı. Toplamda 850.000’den fazla saldırı tespit edildi.


Teknoloji/Bilim/İnternet “Yapay zeka, şu sıralar bilişim sektörünün en önemli konusu”

ESET, Mobil Dünya Kongre’sinde yapay zekanın siber güvenlikteki rolünü araştırıyor


Teknoloji/Bilim/İnternet ANDROİD CİHAZLARA SIZAN CASUS YAZILIM 50 MİLYON KEZ İNDİRİLMİŞ

Ağustos 2018’de keşfedilen ve telefon görüşmelerini izinsiz kaydeden Triout casus yazılımı yeniden ortaya çıktı. Dünyada 500 milyondan fazla kullanıcıyı koruyan Bitdefender Antivirüs, Google Play’de ve üçüncü parti mağazalarda bulunan Psiphon uygulamasıyla cihaza kullanıcının bilgisi dışında yüklenen Triout yazılımının 50 milyon kez indirildiğini tespit etti.


Teknoloji/Bilim/İnternet Kopyala yapıştır hırsızlığı

ESET, Google Play’da ilk Android Clipper zararlı yazılımını tespit etti


Teknoloji/Bilim/İnternet EVLİ YA DA BEKAR ÇİFTLERİN %67’Sİ SOSYAL MEDYA ŞİFRELERİNİ PARTNERLERİYLE PAYLAŞIYOR!

Beraber vakit geçirdikçe her şeyi paylaşmaya başlayan çiftler için sosyal medya şifrelerinin paylaşılması da kaçınılmaz bir hale geliyor.


Teknoloji/Bilim/İnternet BABANIZA İNTERNETTEN HEDİYE ALIRKEN DİKKAT EDİN!

Bu yıl 17 Haziran’a denk gelen Babalar Günü’nü kendi çıkarları için kullanmanın peşinde olan siber suçlular, internetten hediye almak isteyen kullanıcıları büyük indirimler, abartılı kampanyalar ve hediye teklifleri ile kandırarak sahte sitelere yönlendirip kişisel bilgilerini ele geçirmeye çalışıyorlar.


Teknoloji/Bilim/İnternet ASAT Mobil uygulaması başladı

Antalya Büyükşehir Belediyesi Su ve Atıksu İdaresi Genel Müdürlüğü (ASAT) başlattığı mobil cep telefonu uygulamasıyla vatandaşa yeni bir hizmetin daha kapısını açtı. Mobil telefon uygulamasıyla vatandaş tek tuşla vezneye gitmeden online fatura ödemesi yapabiliyor.


Teknoloji/Bilim/İnternet AKILLI TELEFONLARI HEDEF ALAN 5 GÜVENLİK TEHDİDİ

İŞ YERİNE GETİRİLEN AKILLI TELEFONLAR SİBER SALDIRILARA DAVETİYE ÇIKARIYOR


Teknoloji/Bilim/İnternet Siber suçluların telefonunuza sızmak için kullandıkları yöntemler

ESET Güvenlik Uzmanları, telefonlara sızmak için kulanılan 12 yöntemi mercek altına aldı


Teknoloji/Bilim/İnternet Türk Telekom’un “Sesli Adımlar” uygulaması 
çok dilli altyapıyla hizmet verecek

Türk Telekom’un görme ve işitme engellilere hizmet veren; San Francisco’dan Dubai’ye, Londra’dan Sydney’e pek çok dünya başkentindeki karmaşık yapılarda da kullanılan kurumsal sosyal sorumluluk projesi “Sesli Adımlar” uygulaması, çok dilli altyapıya kavuştu. En son eklenen Arapça ve Almanca ile Sesli Adımlar’ın desteklediği dil sayısı 4’e çıktı.


Teknoloji/Bilim/İnternet Dünyada bir ilk! 
Türk Telekom Selfy ve Google’dan ortak proje

Türk Telekom’un gençlik markası Selfy yenilendi. Selfy yeni logosu ve daha dinamik yapısıyla, gençlerin kendi yaşam tarzlarını ve zevklerini gönüllerince iletişim tercihlerine yansıtmalarına olanak sağlıyor. Yenilenen Türk Telekom Selfy ilk projesini Google ile gerçekleştirdi.


Teknoloji/Bilim/İnternet Türk Telekom ‘e-dergi’ uygulaması ile mobil müşterilerine sınırsız dergi ve gazete okuma keyfi

Türk Telekom’un dijital okuma platformu ‘e-dergi’ uygulaması, Türk Telekom mobil müşterilerine kampanya ve tarifleri kapsamında ücretsiz sunuluyor. Tüm mobil operatör müşterilerinin kullanabildiği uygulamada yerli ve yabancı yüzlerce dergi ve gazete yer alıyor.


Otomotiv RENAULT’DAN CENEVRE OTOMOBİL FUARI’NDA DÜNYA PRÖMİYERİ: EZ-GO KONSEPT MODEL

Renault, Cenevre Otomobil Fuarı’nda dünya prömiyerini gerçekleştirdiği EZ-GO konsepti ile paylaşımlı ulaşıma yeni bir vizyon katıyor. EZ-GO, kalabalık şehirlerde ulaşımı kolaylaştıracak yeni bir otonom ve paylaşımlı bir “robot taksi” konsepti.


Teknoloji/Bilim/İnternet Çocuklarınızın internette ne yaptığını biliyor musunuz?

Çocuklara ve gençlere yönelik yürek burkan taciz skandalları, çocuklarımızı hedef alabilecek dijital riskleri de yeniden gündeme getirdi. Günümüzde çocuklar, online ve offline olarak birbirleriyle bağlantılı iki farklı dünyada yaşıyorlar.


Teknoloji/Bilim/İnternet Kimlik avı saldırılarının yüzde ellisinden fazlası finansla ilgili...

Kaspersky Lab’in kimlik avıyla mücadele teknolojileri, 2017’de kullanıcıların kimlik avı için kullanılan sayfalara 246 milyon kez girme girişiminde bulunduğunu tespit etti. Bu girişimlerin %53’ünün finans dünyasıyla ilgili web sitelerini ziyaret etmeye yönelik olduğu belirlendi. Bu oran 2016’ya kıyasla 6 puan daha yüksek.


Teknoloji/Bilim/İnternet Akıllı evlere yönelik siber saldırı tehlikesine dikkat!

Kaspersky Lab araştırmacıları, evdeki bağlantılı tüm modülleri ve sensörleri yönetmek için kullanılan bir akıllı bağlantı merkezinde çeşitli açıklar keşfetti.


Teknoloji/Bilim/İnternet Ayrılıklar Online Hayatımızı Riske Atıyor

İnternet hesapları ve bağlantılı cihazların günlük yaşantımızdaki rolü arttıkça, bir ilişki içerisindeki insanların özel hayatlarının sınırlarını belirlemesi giderek zorlaşıyor. Peki çiftler ayrıldığında ne oluyor?


Teknoloji/Bilim/İnternet SEVGİLİLER GÜNÜ HEDİYENİZ ŞİFRENİZ OLMASIN!

Sevgililerimizle hayata dair birçok şey paylaşıyoruz. Peki e-posta veya sosyal medya şifrelerini de paylaşmamız gerekiyor mu? Kısa ve net bir şekilde cevap “Hayır!”. Şifre paylaşmak çoğu çift tarafından güven kazanmak için gerekli görülse de gizlilik ve güvenlik kabusuna yol açabilir.


Teknoloji/Bilim/İnternet Dijital yaşamdaki sınırların aşılması Sevgililer Günü'nü riske atıyor

İlişkiler ilerlemeye başladığında dijital yaşantımızın bireyselliği azalıyor ve internetteki kişisel sınırlar ortadan kalkıyor. Bu da gizliliğimizi tehlikeye atabiliyor.


Teknoloji/Bilim/İnternet Mobil zararlı yazılım kurbanlarının %25'i yetişkin içerikli saldırılarla karşılaştı

2017'de zararlı yazılımlara maruz kalan mobil kullanıcıların %25,4'ü (1,2 milyonu aşkın kişi), bu yazılımların cihazlara kurulması için yetişkinlere yönelik içerikleri tuzak olarak kullanan zararlı programlarla hedef alındı. Bu sonuç, Kaspersky Lab tarafından yapılan 'Yetişkinlere yönelik web sitelerini ve uygulamaları kullananları bekleyen siber tehditler' adlı incelemede elde edildi.


Teknoloji/Bilim/İnternet 
Mobil uygulama pazarı 58,7 milyar dolara ulaştı

Küresel mobil uygulama pazarı yüzde 35 büyüyerek 60 milyar dolara yaklaştı. Statista tarafından yapılan araştırmaya göre, 2020 yılında mobil uygulama pazarı 189 milyar doları aşacak. 2021'de tüketicilerin 352 milyar mobil uygulama indirmesi öngörülüyor.


Teknoloji/Bilim/İnternet BİNLERCE MAC KULLANICISI FRUITFLY İLE GÖZETLENMİŞ

MAC SİSTEMİNE SIZAN HACKER, ÇOCUK PORNOGRAFİSİ DAHİL 16 FARKLI SUÇTAN YARGILANIYOR. CASUS YAZILIM 13 YILI AŞKIN SÜREDİR FARKEDİLMEMİŞ


Teknoloji/Bilim/İnternet MediaTek’den Yapay Zeka Atılımı

MediaTek yeni sınır bilişim Yapay Zeka Platformu ve çok platformlu tüketici cihazları için geliştirdiği Yapay Zeka teknolojilerini CES 2018’de tanıttı. MediaTek teknolojisi, Yapay Zekanın akıllı telefonların, akıllı evlerin ve otomobillerin yanı sıra, hepimizin her gün kullandığımız cihazlara da güç vermesini sağlayacak.


Otomotiv 1.9 Litre Dizel Motora Sahip Yeni Isuzu D-Max Türkiye’de Satışa Sunuldu

Isuzu’nun Pick-up segmentindeki temsilcisi D-Max, yenilenerek Türkiye’de satışa sunuldu. D-Max, yeni 1.9 lt’lik dizel motor, 6 ileri manuel ve otomatik şanzıman tercihleriyle selefiyle aynı gücü üretirken, daha düşük yakıt tüketimi, sessiz bir kabin ve konforlu bir sürüş sunuyor.


Teknoloji/Bilim/İnternet Tespitten kaçınma mimarisine sahip truva atı

Antivirüs yazılım kuruluşu ESET, uygulama mağazası Google Play'in koruma mekanizmalarını atlamak için gelişmiş özelliklere sahip yeni bir zararlı yazılım keşfetti.


Teknoloji/Bilim/İnternet VODAFONE’DAN “AKILLI ÇOCUK SAATİ”

Geleceğin dijital bağlantılı yaşamını bireyler için kolay ve erişilebilir kılmayı hedefleyen Vodafone, yeni “Akıllı Çocuk Saati” çözümüyle ebeveynlere çocuklarını günün her saatinde takip etme ve diledikleri zaman onlarla iletişim kurma imkânı veriyor. Alcatel tarafından üretilen “Akıllı Çocuk Saati”, Vodafone’un saat için hazırladığı Dijital Yaşam Tarifesi’ne ek ayda 10TL’ye sunuluyor.


Ekonomi/Turizm Kırtasiyeciler TÜKİD ile güçlerini birleştirdi

Tüm Kırtasiyeciler Derneği (TÜKİD) tarafından düzenlenen 9’uncu Kırtasiye Kurultayı alanında uzman konuşmacıların katılımıyla gerçekleştirildi. Tüm Türkiye’den 400’e yakın kırtasiyecinin bir araya geldiği kurultayda sektörün bugünü ve yarını değerlendirildi.


Otomotiv 1.9 Litre Dizel Motora Sahip Yeni Isuzu D-Max, Türkiye’de Satışa Sunuldu

Isuzu’nun Pick-up segmentindeki temsilcisi D-Max, yenilenerek Türkiye’de satışa sunuldu. D-Max, yeni 1.9 lt’lik dizel motor, 6 ileri manuel ve otomatik şanzıman tercihleriyle selefiyle aynı gücü üretirken, daha düşük yakıt tüketimi, sessiz bir kabin ve konforlu bir sürüş sunuyor.


Teknoloji/Bilim/İnternet Dijital paraya bakarken, bilgilerinizi kaptırmayın!

Google Play'deki sahte kripto ticaret uygulamaları kimlik bilgilerini topluyor


Teknoloji/Bilim/İnternet AKILLI TELEFONLARDAKİ ÖZEL BİLGİLER RİSK ALTINDA

Yapılan araştırmalar kullanıcıların özel ve kişisel verilerini akıllı telefonlarında depoladıklarını gösteriyor. Kullanıcıların güvenlik endişelerine rağmen, şifrelerini düzenli olarak değiştirmemeleri ve yazılım güncellemelerini yapmamaları, akıllı telefonları siber saldırganların hedefi haline getiriyor.


Teknoloji/Bilim/İnternet İki kötülük bir arada: DoubleLocker

ESET, ilk kez iki ayrı güçlü işlevi birleştiren yeni bir Android zararlısı tespit etti. “DoubleLocker” adlı bu zararlı, hem fidye yazılımı olarak işlev görüyor hem de PIN kodunu değiştirerek kurbanın kendi cihazına ulaşabilmesini engelliyor. ESET Güvenlik Araştırmacısı Lukas Stefanko’ya göre “böyle bir kombinasyon Android ekosisteminde daha önce görülmedi."


Teknoloji/Bilim/İnternet Bankbot truva atı, kredi kartı bilgilerinizi çalmayı hedefliyor

Bankbot, uzaktan kontrol edilen ve mobil alışveriş ile bankacılık müşterilerini hedef alan bir Android truva atı. İlk kez bu yılın başında ortaya çıktı ve alınan önlemlerle önemli ölçüde püskürtüldü ancak son tespitler, Bankbot’un gizli şekilde tekrar Google Play'e döndüğünü ve bu kez yem olarak online oyunları kullandığını gösteriyor.


Teknoloji/Bilim/İnternet Ünlüler ve takipçilerinin sosyal medyadaki yeni buluşma platformu Famelog yayında

2000 kişinin katıldığı görkemli geceyle sosyal mecralar arasındaki yerini aldı...


Teknoloji/Bilim/İnternet AŞIRI DOZ İNTERNET İNTİHAR EĞİLİMİNİ ARTIRIYOR!

Generation Me (Ben Nesli) kitabının yazarı, psikolog ve toplum yorumcu Dr. Jean M. Twenge, BBC ile gerçekleştirdiği video röportajında çarpıcı açıklamalarda bulundu.


Otomotiv YENİ NISSAN LEAF, ÖNCÜ ELEKTRİKLİ ARAÇ VE PROPILOT TEKNOLOJİLERİNİ BİR ARADA SUNUYOR

Nissan, öncü elektrikli araç ve ProPILOT teknolojilerini bir araya getirerek yeni Nissan LEAF’i geliştirdi.


Teknoloji/Bilim/İnternet INSTAGRAM’DAN ÇALINAN HESAP BİLGİLERİ SATIŞA ÇIKARILDI!

Geçtiğimiz günlerde aralarında birçok ünlü ismin de olduğu 6 milyon hesap bilgisinin sızdırıldığı öğrenilen popüler fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram, yeni bir şok ile karşı karşıya. Global güvenlik firması Bitdefender Antivirüs, Instagram kullanıcılarını güvende kalmaları için uyarıyor.


Teknoloji/Bilim/İnternet E-imza ve mobil imza ile işler daha kolay...

İşte veya günlük hayatımızda zaman alan imzalama süreçleri e-imza ve mobil imza ile geride kalıyor. Sabit veya mobil cihazlarla kullanılabilen bu çözümler, güvenli iş akışıyla birlikte, para ve zaman tasarrufu sağlıyor.


Teknoloji/Bilim/İnternet BITDEFENDER UYARIYOR: TATİLİNİZ ZEHİR OLMASIN!

Kurban Bayramı ile 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın birleşmesi ile tatilini 10 güne çıkarabilen vatandaşlar uzun soluklu tatil planı hazırlığında. Global antivirüs yazılım şirketi Bitdefender, kişisel cihazların kullanımının arttığı tatil döneminde, kullanıcılara siber suçluların kurbanı olmamaları için uyarılarda bulundu.


Ekonomi/Turizm E-imza ile hayat daha kolay

TÜİK’in 2017 ilk çeyrek yurt içi turizm verilerine göre; gezi, tatil, toplantı, konferans, kurs, seminer ve fuar gibi nedenlerle toplam 10 milyon 227 bin kişi seyahate çıktı.


Teknoloji/Bilim/İnternet BITDEFENDER 2018 SÜRÜMÜNÜ YAYINLADI

Gelecek nesil güvenlik çözümleri inşa etmek için gayretle çalışan global antivirüs yazılım kuruluşu Bitdefender, fidye yazılımlara karşı mükemmel koruma ve yepyeni özellikleriyle 2018 sürümünü yayınladı. Çok katmanlı fidye koruması, gizlilik koruması ve gelişmiş tehdit koruması Bitdefender 2018 bireysel ürün serisi ile bir araya geldi.


Teknoloji/Bilim/İnternet HUAWEI şehirlerarası turu Antalya’da

Huawei’nin, Tüketici Ürün Grubu Pazarlama Direktörü Cem Sezer ev sahipliğinde Huawei P9 Lite 2017 akıllı telefonunu tanıttığı ve Huawei markasının 2017 hedeflerini paylaştığı şehirlerarası turu Antalya’da devam etti.


Teknoloji/Bilim/İnternet Bitransfer büyümede gaza bastı, hedef Ortadoğu!

Mayıs ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 500 büyüyen Bitransfer hedef büyüttü. Bitransfer 5 yıl içinde tüm Türkiye’ye yayılmasının ardından Ortadoğu’ya açılacak.


Teknoloji/Bilim/İnternet Yeni nesil mobil simülasyon uygulaması SimulApp, kurumsal eğitimde çığır açacak

Eğitim teknolojilerinin lider şirketi Enocta ile Nar Eğitim Grup Şirketi NarTek işbirliği sayesinde kurumlar herhangi bir dış kaynağa ya da teknik yetkinliğe ihtiyaç duymadan, eğitim senaryolarını kolaylıkla mobil simülasyonlara çevirebilecek. Mobil simülasyon platformu olan SimulApp, Enocta Eğitim Platformu entegrasyonuyla birlikte daha da güçlendi.Sağlık/Kadın Anne adaylarına sanal asistan: Hamilelik Rehberi

Anne adaylarının hamilelik sürecini yakından takip eden, benzer süreci yaşayan kişilerle fikir alışverişi yapmasını sağlayan ve birçok soruya yanıt veren sanal asistan Hamilelik Rehberi kullanıma sunuldu.


Teknoloji/Bilim/İnternet DİKKAT! ÇOCUKLAR ÇEVRİMİÇİ

Karne zamanı geldi, öğrenciler için 3 aylık yaz tatili başlıyor. Global antivirüs yazılım şirketi Bitdefender, tatillerinin önemli bir kısmını internete bağlı cihazların başında geçiren çocukların karşılaşabilecekleri dijital tehlikeler konusunda ebeveynleri uyarıyor.


Teknoloji/Bilim/İnternet YANDEX NAVİGASYON’DAN “DÜNYADA BİR İLK”

YANDEX NAVİGASYON BOŞALAN PARK YERLERİNİ GERÇEK ZAMANLI GÖSTERMEYE BAŞLADI


Teknoloji/Bilim/İnternet Kaspersky Lab uyarıyor: Anneler Günü’nde oltaya gelmeyin!

Anneler Günü’ne birkaç gün kala siz de son dakika alışveriş yapanlardan biriyseniz, büyük olasılıkla anneniz için internette o özel hediyeyi arıyorsunuz. Ama bu şekilde son dakikada hediye ararken büyük olasılıkla aklınızdaki ilk şey internet güvenliği değil.


Teknoloji/Bilim/İnternet GOOGLE DOKÜMANLAR KULLANICILARI TEHLİKEDE!

Son günlerde kullanıcıların başı, siber saldırganlara e-posta hesaplarının tam erişimini vermelerine neden olan bir kimlik avı e-postası ile dertte. Google Dokümanlar bağlantısı içeren e-posta tanıdık bir kişiden geliyormuş gibi görünüyor. Global antivirüs yazılım şirketi Bitdefender kullanıcıları e-posta ile gelen kimlik avı dolandırıcılıklarına karşı uyardı.


Teknoloji/Bilim/İnternet En gözde siber saldırı hedefi: Akıllı telefon

Android platformuna yönelik zararlı yazılımlar 2016'da %50'den fazla artış gösterdi


Teknoloji/Bilim/İnternet Hedef Türkiye’deki Instagram kullanıcıları

Instagram’da takipcilerinizi arttıracağız deyip sahte sayfa ile bilgi çalıyorlar.


Teknoloji/Bilim/İnternet Aradığınız nakliyeci bir ‘tık’ kadar yakın...

KOBİ’lere elektronik ortamda taşımacılık hizmeti... eTA 2017 yılında İzmir’e odaklanacak... Borusan Holding’in inovatif uygulaması Elektronik Taşımacılık Ağı (eTA), Ekonomi Muhabirleri Derneği (EMD) İzmir Şubesi’nin Basın Buluşması’nda tanıtıldı


Güncel Yollar ‘’Sesli Durak’’ ile aydınlanacak, Engeller Sesli Durak ile ortadan kalkacak

Toplumsal fayda odaklı projeler gerçekleştiren sosyal girişimcileri destekçileriyle bir araya getiren Buluşum Platformu, bir yeni projeye daha ev sahipliği yapıyor.


Teknoloji/Bilim/İnternet +18 sahteciliğine dikkat!

Yetişkin sitesi olarak görünüyor, sahte antivirüs uygulaması indiriyor ve 100 dolar para talep ediyor.


Otomotiv RENAULT’DAN 2017 CENEVRE OTOMOBİL FUARI’NDA İKİ DÜNYA PRÖMİYERİ

Renault, 2017 Cenevre Otomobil Fuarı’nda ZOE e-Sport konsept modelini ve Yeni Captur’un dünya prömiyerini gerçekleştiriyor. Yeni Koleos ve Alaskan 2017’de Avrupa pazarına sunuluyor.


Teknoloji/Bilim/İnternet VODAFONE, GELECEĞİN ULAŞIM TEKNOLOJİLERİNİ TANITTI

VODAFONE’UN “ÇALINAMAYAN OTOMOBİLİ”, “SAĞLIK ÖLÇEN BİSİKLETİ” MOBİL DÜNYA KONGRESİ’NE DAMGA VURDU


Teknoloji/Bilim/İnternet Bu uygulamaya dikkat! Türk mobil bankacılık müşterileri hedefte!

Antivirüs yazılım kuruluşu ESET, 48 ülkede mobil bankacılık müşterilerini hedef alan bir Android truva atı tespit etti. Google Play’de “Good Weather” adlı hava durumu tahmin uygulaması olarak kendini gösteren bu zararlı yazılım, Türkiye’den de 22 bankanın müşterilerini hedef almış görünüyor.


Teknoloji/Bilim/İnternet Taklitçi Android zararlısı

ESET, akıllı telefonları hedef alan ve Flash Player güncellemesi taklidi yapan yeni bir Android truva atı tespit etti.


Teknoloji/Bilim/İnternet Telefonunuzu sattıktan sonra uykunuz kaçmasın!

Akıllı telefonunuzu satmadan önce içindeki verilerinizi nasıl silersiniz?


HACKERLAR YATAK ODANIZA VE BANYONUZA GİREBİLİR

Her sene Ocak ayında Las Vegas’ta düzenlenen dünyanın en önemli tüketici teknolojileri fuarı CES 2017’de yüzlerce yeni teknolojik ürün tanıtıldı. Bitdefender uzmanlarına göre, internete bağlı akıllı cihazların giderek yaygınlaşması birçok güvenlik riskini de beraberinde getiriyor.


Teknoloji/Bilim/İnternet Türk Instagram kullanıcılarının şifreleri tehlikede!

Kötü amaçlı yazılım üreten hacker’ların hedefi bu defa Türk Instagram kullanıcıları oldu. Instagram profilinizi ziyaret edenleri göstermeyi, takipçi kazandırmayı ve profil performansını analiz etmeyi vaat eden zararlı uygulamalar, kullanıcıların şifrelerini çalıyor. Intel Security’nin tespit ettiği zararlı uygulamalardan korunmak için uzmanlar, McAfee Mobile Security’yi tavsiye ediyor.


Teknoloji/Bilim/İnternet YENİ YILA GİRERKEN TUZAĞA DÜŞMEYİN

Yılbaşı hediyeleri için online alışverişin gün geçtikçe daha fazla kullanılıyor olması, kişisel bilgileri ele geçirmek için fırsat kollayan siber suçlular için de büyük bir fırsat yaratıyor. Global antivirüs yazılım şirketi Bitdefender, bilgisayar ve akıllı telefonlar ile güvenli yılbaşı alışverişi için önemli ipuçları paylaştı.


Kültür/Sanat Akdeniz Üniversitesi 91.3 ÜniFM'de Sezai Aydın Rüzgârı Esecek

Akdeniz Üniversitesi Üniversite FM; 02 Aralık Cuma günü tiyatro, dizi, ve sinema dünyasının yaşayan en eski seslendirme sanatçılarından Sezai Aydın’ı konuk ediyor.


Teknoloji/Bilim/İnternet Bankaların SMS onay mesajlarını etkisiz hale getiren malware tespit edildi

Fortinet, Türkiye’deki bankaların mobil uygulamalarını hedef alan ve bankaların SMS onay mesajlarını etkisiz hale getiren bir malware tespit etti. Zararlı yazılım kullanıcıların banka ve kredi kartı bilgilerinin yanı sıra sosyal medya hesaplarının giriş bilgilerini de ele geçiriyor.


Güncel Türkiye'de yine bir ilk: E-Kesinti Mobil Uygulaması

AKEDAŞ ve ELDER’in iş birliği ile geliştirilen akıllı telefon uygulamasıyla Türkiye’de bir ilke imza atıldı


Teknoloji/Bilim/İnternet MOBİL SİTELER, MASAÜSTÜ SİTELERE YETİŞTİ

IAB Avrupa’nın hazırladığı Reklamveren 2016 Mobil Denetim Raporu’na göre mobil siteler de artık, masaüstü siteler kadar ilgi görüyor.


Teknoloji/Bilim/İnternet Fotoğrafınızı çeken bir hacker olabilir

Dünyada büyük ilgi gören fotoğraf düzenleme uygulaması Prisma, kısa süre içinde Türkiye’de de popüler uygulamalar arasına girdi.


Teknoloji/Bilim/İnternet Pokemon sizi izleyebilir

ESET Türkiye uyarıyor: Yasal olmayan uygulamalardaki virüs tehlikesine dikkat!


Güncel 27-29 Nisan’da Antalyalılara özel 3 günlük Vestel şenliği!

Vestel sponsorluğunda düzenlenen 52. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun dört, beş ve altıncı etapları “Seydişehir-Alanya”, “Alanya-Kemer” ve “Kumluca-Elmalı”, 27-29 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek.


Teknoloji/Bilim/İnternet Akıllı telefon virüsleri 3 ayda 5 kat arttı

360 Security, 2016 yılının ilk çeyrek raporunu yayımladı. 90 ülkede 300 milyon akıllı telefon kullanıcısını ücretsiz olarak koruyan 360 Security, yılın ilk 3 ayında 450 milyon virüs tespit etti.


Ekonomi/Turizm Türkiye’nin yaz tatili bütçesi belli oldu!

Yaz tatili için bütçemizi şimdiden denkleştirmeye başladık. Peki Türkiye’nin yüzde kaçı, parasını öncelikli olarak tatile harcamayı tercih ediyor? Bu yaz hane halkı olarak tatile ne kadar harcayacağız?


Teknoloji/Bilim/İnternet Türkiye’de en çok karşılaşılan beş siber saldırı çeşidi

Siber saldırılar son dönemde herkesin gündeminde yer alıyor. İnternet ve veri güvenliğinde küresel çözüm sağlayıcı Trend Micro, Türkiye’de en çok görülen siber saldırı çeşitlerini açıklıyor.


Teknoloji/Bilim/İnternet 360 Security güvenlik uzmanlarından Android 6.0'a tam not

Kullanıcı arayüzü, mobil ödeme, parmak izi saptama, batarya yönetimi ve güvenlik alanlarındaki iyileştirmeleri ile akıllı telefon tutkunlarına yeni bir deneyimi vadeden Android 6.0'a, 360 Security güvenlik uzmanları tam not verdi.


Otomotiv Aküler soğuk kış günlerine hazır mı?

Akülerin performansını etkileyen soğuk kış günlerinde, araç kullanıcılarının akü ve araç elektrik sisteminin bakımını gerçekleştirmeleri büyük önem taşıyor.


Teknoloji/Bilim/İnternet 2 bin liralık telefonu 200 liraya satanlara dikkat!

Yılbaşı hediyeleri için online alışverişin giderek daha fazla kullanılıyor olması, kredi kartı ya da hesap bilgileri peşindeki siber suçluların iştahını kabartıyor. ESET’in Kıdemli Güvenlik Araştırmacılarından Stephen Cobb, PC’ler ve akıllı telefonlarla güvenli online yılbaşı alışverişi için 10 ipucu paylaştı.


Teknoloji/Bilim/İnternet İnternet bankacılığında Zeus virüsü paniği

Zeus ve Zitmo adlı virüslerle banka hesaplarını soyan çetenin yakalanması gözleri internet bankacılığı işlemlerinin güvenliğine çevirdi. Virüsler nedeniyle birçok müşteri banka internet sitesinde işlem yaptığını sanırken aslında en önemli bilgilerini siber suçlulara veriyor. Çözüm ise yazılım güvenlik katmanı sunan özel ürünlerde yatıyor.


Teknoloji/Bilim/İnternet Türkiye’de internet 19’uncu yılını kutluyor

Türkiye’de toplam internet kullanıcısının 35 milyonu aştığını belirten Tahsin Yılmaz, “Türkiye’nin internet kullanımında 19 yılda kat ettiği süreç sadece bir başlangıç. Bugün temel ses ve veri iletişiminin yüzde 40’ı internetten yapılırken, bu oran 2020’de yüzde 90’lara çıkacak. Bu da fiber internetle mümkün olacak. Gelecek, fiber internette. ” dedi.


Teknoloji/Bilim/İnternet Turkcell’den sınırsız Facebook’u içinde akıllı telefon HTC ChaCha

Akıllı telefonu Turkcell’den alanlar Facebook’ta 1 yıl “ChaCha” yapacak!


Teknoloji/Bilim/İnternet Yapı Kredi’den para transferinde bir ilk: Salla Yolla

Yapı Kredi, bir ilki daha gerçekleştirerek, iPhone ve Android kullanıcıları için hızlı, kolay ve eğlenceli para transferi sağlayan Salla Yolla uygulamasını başlattı.


Teknoloji/Bilim/İnternet TTNET’ten, NETDİSK Mobil’le dosyaları cep ve tablette depolama olanağı

TTNET, bulut bilişim üzerinde veri depolamaya olanak veren NETDİSK’i Android tabanlı cep telefonu ve tablet cihazlarda kullanıma sundu.


Teknoloji/Bilim/İnternet TTNET’in yeni ücretsiz uygulaması “Neredeyim” AppStore ve Google Play’de

TTNET’in tüm iOS ve Android işletim sistemli mobil telefon kullanıcılarının hizmetine sunduğu “Neredeyim” uygulaması, bulunulan mekanın yanı sıra, benzer uygulamalardan farklı olarak gidilecek mekanın da sosyal medyada duyurulmasına aracı oluyor.


Teknoloji/Bilim/İnternet Turkcell’den akıllı telefon: T11

Turkcell, yeni Android telefonu Turkcell T11 ile tüm cep telefonu kullanıcılarına, sadece 389 TL’ye iletişim dünyasının yeni trendi olan akıllı telefonlara geçme fırsatını sunuyor . Üstelik T11’in bu fiyatına içinde şık aksesuar setiyle birlikte 3 ay boyunca konuşma, internet, Mobil TV ve müzik de dahil


Güncel Antalya’nın trafik sorununa Turkcell YolBilgisi çözüm olacak

Türkiye’nin en kapsamlı navigasyon ve trafik durumu uygulaması Turkcell YolBilgisi ile Turkcell’liler gitmek istedikleri her yere en hızlı ve kolay şekilde ulaşabiliyor.


Halkla İlişkiler sektöründe tabular yıkılıyor

Halkla ilişkiler sektörünün temel sorunlarından olan güncel medya listesi ve bülten gönderimi konusunda çözüm sunmak için 2008’de faaliyete geçirilen BSNODS.com platformu, bugün Türkiye’nin önde gelen pek çok ajansını da içeren 40’a yakın iletişim ajansı ve medya ilişkilerini kendi bünyesinde yürüten 20’nin üzerinde kurum tarafından kullanılıyor.


Teknoloji/Bilim/İnternet Yeni yılda korsanların hedefi sosyal paylaşım ağları

Kaspersky Lab uzmanları, 2010 yılında siber suçluların saldırılarında ana hedeflerinin sosyal paylaşım ağları olacağına dikkat çekiyor. Uzmanlar ayrıca, web hizmetleri ve mobil telefon kullanıcılarının da saldırılara maruz kalabileceği uyarısında bulunuyor.


Teknoloji/Bilim/İnternet fring™ ile cep telefonunuz artık tamamen sosyal bir cihaz

3G ile birlikte yaygınlaşacak mobil iletişim sayesinde kullanıcılar cep telefonundan internete bağlanabilecek; fring sayesinde Skype, MSN, Google Talk, Yahoo Messenger, AIM, Facebook, Twitter gibi birçok servisten ücretsiz yararlanıp, üye oldukları bütün sosyal ağlardaki arkadaşlarını tek bir dinamik profilden yönetebilecekler.


Teknoloji/Bilim/İnternet Chrome, cep telefonuna da girecek

Google’ın yeni açık kaynaklı web tarayıcısı “Google Chrome”un cep telefonları için mobil versiyonunu


E-bülten Gurubu

bize katılın ...