Cuma, 15 Kasım 2019
Eğitim "Antalya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi" 75. yılını coşkuyla kutladı

1944 yılında Antalya'nın İlk Sanat Okulu olarak açılan ve son İsmi "Antalya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi" Konyaaltı Caddesinin Eğitim Çınarı 75. yılını coşkuyla kutladı.


Kültür/Sanat Kepez’in Sahaf Festivali açıldı

Sahaf Festivali düzenlenen törenle kapılarını kitapseverlere araladı. Dokumapark’taki Festival, 28 Ekim tarihine kadar geçmişten iz arayanları ağırlayacak.


Güncel Toplu taşıma şoförlerine öfke kontrolü semineri

Antalya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım A.Ş ile Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odası işbirliğiyle şehir içi toplu ulaşımda hizmet veren şoförlere yönelik öfke kontrolü semineri verildi. Seminerde gösterdikleri duyarlı ve örnek davranışlardan dolayı yolcuların takdirini toplayan şoförler de ödüllendirildi.


Kültür/Sanat Kepez’de Sahaf Festivali

Kepez Belediyesi tarafından düzenlenen Sahaf Festivali, 18 Ekim Cuma günü kapılarını kitapseverlere aralayacak.


Ekonomi/Turizm 10. YÖREX DANIŞMA KURULU TOPLANDI

Türkiye’nin en çok sevilen fuarı YÖREX’in hazırlık çalışmaları başladı. Antalya Ticaret Borsası öncülüğünde TOBB’un desteğiyle bu yıl 10’uncusu 23-27 Ekim 2019 tarihlerinde düzenlenecek Yöresel Ürünler Fuarı YÖREX’in Danışma Kurulu Toplantısı, ATB Toplantı Salonu’nda yapıldı.


Güncel Başkan Böcek Ahilik Haftasını kutladı

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek esnafın Ahilik Bayramı’nı kutladı. İçlerinden gelen biri olarak esnafın her zaman yanında olmaya devam edeceğini söyleyen Başkan Böcek, “Bizden ne talebiniz olursa birlik, beraberlik içerisinde yerine getirmeye hazırız” dedi.


Güncel 23. AHİLİK HAFTASI ANTALYA’DA TÖRENLERLE KUTLANDI

Vali Münir Karaloğlu Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği’nin düzenlediği 23. Ahilik Haftası Kutlamalarına katıldı.


Güncel Antalya’nın en büyük meydanı Kepez’de açıldı

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün 2014 yerel seçimlerinde 70 proje arasında yer alan ve “Hayalim” dediği “Kepez Kent Meydanı” 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 97. Yıldönümünde törenle açıldı.


Güncel Karikatürlerle “Süleyman Demirel”

Kepez Belediyesi ve Isparta İli Kalkındırma Derneği işbirliğiyle düzenlenen “Karikatürlerle Süleyman Demirel Sergisi” Dokuma Modern Sanatlar Galerisi’nde açıldı


Aksu AKDENİZ BELEDİYELER BİRLİĞİ’NDEN AKSU ZİYARETİ

Kepez Belediye Başkanı ve Akdeniz Belediyeler Birliği Başkanı Hakan Tütüncü birlik encümen üyeleri ile Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin’i ziyaret etti.


Güncel 15 Temmuz eserleri ödüllendirildi

Kepez Belediyesi’nin katkıları ile düzenlenen 15 Temmuz Ruhu 3. Resim Heykel Yarışmasının Ödül Töreni ve Sergi açılışı jüri üyelerinin de katılımıyla yapıldı.


Güncel Başkan Böcek: “Antalyamızı vatandaşlarımızla birlikte yöneteceğiz”

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, esnafın sorun, talep ve önerilerini almak üzere AESOB işbirliğinde Esnaf Çalıştayı düzenledi. Başkan Böcek, “5 yılda sizlerle birlikte canla başla, hiç üşenmeden, bıkmadan usanmadan çalışacağız. Antalyamızı vatandaşlarımızla birlikte yöneteceğiz” dedi.


Spor Antalyaspor’dan ziyaret turu

Antalyaspor Kulübü Derneği’nin 29 Haziran’da gerçekleştirilen seçimle görev başına gelen yeni yönetimi, Antalya protokolünü ziyaret etti. Antalya Valiliği, Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Emniyet Müdürlüğü, Jandarma Alay Komutanlığı, Döşemealtı Belediyesi, Antalya Ticaret Odası (ATSO) ve Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ne (AESOB) gerçekleştirilen ziyaretlerde Antalyaspor’un gelecekte daha güçlü olabilmesi için fikir alışverişinde bulunuldu.


Güncel Ulaşım esnafının sorun ve talepleri dinlendi

Antalya Büyükşehir Belediyesi Başdanışmanı Av. Cansel Tuncer, Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği öncülüğünde düzenlenen toplantıda ulaşım esnafının sorunlarını dinledi. Tuncer, talep ve önerilerin takipçisi olacaklarını belirterek, “Vatandaşımızı da, esnafımızı da üzmeyecek, ortak bir nokta bularak ve çözüm üretecek çalışmalar yapıyoruz” dedi.


Güncel Vali Karaloğlu Esnaf Sofrasında İftar Yaptı

Vali Münir Karaloğlu Antalya Esnaf ve Zanaatkârlar Birliği’nin (AESOB) düzenlediği iftar programına katıldı.


Güncel Tütüncü, “Her zaman esnafımızın yanında olduk”

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği(AESOB) Başkanı Adlıhan Dere, oda başkanları ile Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’ye hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Başkan Tütüncü, ziyaret sırasında her zaman esnafın yanında olduklarını ve olmaya da devam edeceklerini dile getirdi.


Aksu KAYMAKAM ERGÜN’DEN ŞAHİN’E HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin’e hayırlı olsun ziyaretleri sürüyor. 31 Mart yerel seçimlerinde yeniden belediye başkanı seçilen Başkan Şahin, gün içerisinde Aksu Kaymakamı Aydın Ergün, AESOB Başkanı Adlıhan Dere ve Ticaret İl Müdürü Seval Yasak Dizerkonca’yı ağırladı.


Kemer AESOB’dan Topaloğlu’na tebrik ziyareti

Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Adlıhan Dere ile yönetim kurulu üyeleri, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nu makamında ziyaret ederek görevinde başarılar dilediler. Topaloğlu, destekleri için heyete teşekkür etti.


Güncel Başkan Semih Esen, esnaf temsilcilerini ağırladı

Konyaaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odası (AESOB) Başkanı Adlıhan Dere, başkanlığında Antalya’nın ilçelerindeki ve merkezde bulunan oda başkanlarını ağırladı.


Güncel ESNAFTAN, BAŞKAN UYSAL’A TEŞEKKÜR

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı (AESOB) Adlıhan Dere, merkez ve ilçe esnaf odaları başkanları ile birlikte Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’ı ziyaret ederek kutladı.


Ekonomi/Turizm Başkan Esen, “Esnaf hakettiği payı almalı”


Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, Antalya Valiliği himayesinde, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) ile Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) ile düzenlenen Turizm Sezonu Açılışına katıldı.


Güncel AESOB’dan Başkan Böcek’e hayırlı olsun ziyareti

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Adlıhan Dere, oda başkanları ile birlikte Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.


Siyaset Muhittin Böcek, “5 yıl neyi beklediniz?”


Millet İttifakın CHP’li Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Muhittin Böcek, Ali Çetinkaya Caddesinde esnafı ziyaret etti. Çok ciddi sıkıntılar içinde olduklarını dile getiren esnaf ise mağdur olduklarını söyledi.


Güncel Başkan Uysal, “Bizim yaptığımız işler aslında yapacaklarımızdır”

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Antalya Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği’nde (AESOB) gerçekleşen esnaf buluşmasında “Bizim yaptığımız işler aslında yapacaklarımızdır” dedi ve Muratpaşa’da tematik parklar döneminin başlayacağını, 7 olan spor sayısı sayısının 12’ye yükseleceğini söyledi.


Siyaset Oktay’dan Büyükşehir adaylarına çağrı: Gelin Antalya’yı konuşalım

DSP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Mustafa Reşat Oktay, Antalya’nın özel bir kent olduğunu ve siyaset dışı bir anlayışla ele alınması gerektiğini söyledi. Oktay, diğer adaylara ise, “Siyaseti Ankara’dakiler yapsın. Gelen halkın huzurunda Antalya’yı konuşalım. Bu kente nasıl bir katkı sağlarız, sorunları nasıl çözeriz onu ortaya koyalım” diye seslendi


Güncel Tütüncü’den Dokuma esnafına müjde!

Dokumapark’daki taksi durağının düzenlediği kahvaltıya katılan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, her ay en az bir tane büyük etkinlik düzenleyerek Dokuma bölgesinin cazibesini arttıracaklarını müjdeledi


Güncel Türel, “Meltem Pazarı’nı yakışır hale getireceğiz”

Pazarcı esnafıyla buluşan Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, yapacakları yeni düzenleme ile Meltem Pazarını mahalleye ve esnafa yakışır hale getireceklerini söyledi.


Güncel Antalya için bir aradalar

Muratpaşa Belediyesi, Abdullah Sevimçok Sivil Toplum ve İnovasyon Merkezleri (ASSİM) yerleşkesinde yer alan sivil toplum kuruluşlarıyla Kaleiçi’nden kadının konumunun güçlendirilmesine, engelli çalışmaları, yöresel ürünler ve coğrafi işaretlere 17 ayrı çalışma başlığında platform oluşturdu.


Siyaset DİNÇ, ODALARI ZİYARET ETTİ

İYİ Parti ve CHP’nin Kepez Belediyesi Başkan Adayı Murat Dinç ve iki partinin ilçe yönetimlerinden oluşan ekibi, Kepez’de ziyaretlerini sürdürdü. Dinç, Antalya Esnaf Sanatkarlar Odaları Birliği, Kırtasiyeciler ve Fotoğrafçılar Odası, Fırıncılar Odası, Börekçiler Odası, Konfeksiyoncular Odası, Pastacılar Odası, Sütçüler Odası ve Lastikçiler Odası Başkanlarıyla görüşüp, fikir alışverişinde bulundu


Ekonomi/Turizm Antalya Müzesi İçin Seferberlik

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) ve Antalya Sanayici ve İş Adamları Derneği (ANSİAD) öncülüğünde bir araya gelen Sivil Toplum Kuruluşları (STK)’lar, kent merkezinde bulunan Antalya Arkeoloji Müzesi’nin, bulunduğu alanda çağdaş bir mimari yorumla yeniden yapımı için “Yeni Müzemizi Eski Yerinde İstiyoruz” kampanyası başlatıyorlar.


Ekonomi/Turizm VALİ KARALOĞLU: “ESNAF TOPLUMUN BEL KEMİĞİDİR”

Vali Münir Karaloğlu Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği 19. Olağan Genel Kurul Toplantısına katıldı.


Güncel Türel: “Esnafımızla Türkiye’ye örnek olan çalışmalar yapıyoruz”

AESOB Genel Kurulu’nda konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalya’da yaptıkları bütün projelerde A’dan Z’ye esnafı kalkındırmak için gayret gösterdiklerini belirterek Otobüsçüler Odası ile yapılan esnafa destek çalışmasının Türkiye’ye örnek olduğunu söyledi.


Güncel Kılıçdaroğlu’ndan Muratpaşa’ya tam not

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Muratpaşa Belediyesi Abdullah Sevimçok Sivil Toplum ve İnovasyon Merkezi tanıtım ve bilgilendirme toplantısında, “Bütün mesele sorunları masaya yatırıp tartışmaktır. Bu açıdan Belediye Başkanımız Ümit Uysal’ın sivil toplum kuruluşlarına mekan sağlaması önemlidir. Başkanımızı yürekten kutluyorum” dedi.


Siyaset Kılıçdaroğlu Muratpaşa’ya geliyor

Sivil Toplum ve İnovasyon Merkezi, sivil toplum örgütlerine tanıtılacak


Güncel Tütüncü’den esnafa desteğe devam

Servisçi esnafıyla bir araya gelen Başkan Hakan Tütüncü, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da esnafın ve esnaf odalarının yanında olmaya devam edeceğini söyledi.


Güncel Valiler Celal Uzunkaya’nın Veda Yemeğinde Buluştu

43 yıllık meslek hayatının son 1,5 yılını Antalya İl Emniyet Müdürü olarak geçiren Celal Uzunkaya için düzenlenen veda yemeği Antalya ve çevre illerin mülki erkanını bir araya getirdi.


Güncel BAŞKAN ÖZ’E SİLAHLI SALDIRI

Antalya Semt Pazarcılar Odası Başkanı İsmail Öz, makamında işten çıkardığı personeli tarafından bacağından vuruldu. Saldırganın tek kurşun sıktığı olayda, İsmail Öz’ün sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi


Güncel Başkan Uysal, STK Merkezi’ni inceledi

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Doğuyaka Mahallesi’nde inşaatı son aşamaya gelen Abdullah Sevimçok Sivil Toplum ve İnovasyon Merkezi’nde incelemelerde bulundu.


Güncel Başkan Türel, şoförlerin “Ahde Vefa” gecesine katıldı

Antalya Şoförler ve Otomobilciler Odası’nın “Ahde Vefa” gecesine katılan Başkan Türel, kent trafiğini rahatlatmak amacıyla sürdürülen projelerden en çok şoför esnafının istifade edeceğini söyledi.


Ekonomi/Turizm ANİF2018 İŞ ARAYANLARA KAPILARINI AÇIYOR

Antalya işgücü piyasasının önemli aktörlerinin stand açacağı Antalya İstihdam Fuarı (ANİF) 15 Mart’ta kapılarını açacak. 3 gün sürecek fuar turizme can verecek.


Güncel Esnaf Tütüncü’den Memnun

Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (AESOB)’ne bağlı oda başkanları, esnaf dostu Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’ye her zaman esnafın ve sanatkarın yanında olmasından dolayı teşekkür ettiler.


Güncel Başkan Uysal, “1 milyon 122 bin metrekare yol kaplaması yaptık”

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, geçen yıl 187 bin ton sıcak asfalt kullanarak 1 milyon 122 bin metrekare yol kaplaması gerçekleştirdiklerini belirterek, “2018’de de 15 mahallemizin bir program dahilinde cadde ve sokakları yenilenecek” dedi.


Güncel ÇİÇEKLERİ SOLDURMAYALIM PROJESİ İLE 80 GENÇ DAHA HAYATA TUTUNACAK

Vali Münir Karaloğlu Çiçekleri Soldurmayalım Projesi Mesleki Eğitim Kurslarının açılışını gerçekleştirip Eğitim merkezinde incelemelerde bulundu.


Güncel Risk Altındaki Çocuklara Yönelik Mesleki Eğitim Kursları Törenle Açıldı

Risk Altındaki Çocuklara Yönelik Mesleki Eğitim Kursları Törenle Açıldı


Güncel Sivil topluma dev yatırım

Muratpaşa Belediyesi’nin 13 milyon 328 bin TL ihale bedeli bulunan Avrupa’nın en büyük dernekler yerleşkesi Abdullah Sevimçok Sivil Toplum Merkezi’nde inşaat son aşamaya geldi. Çalışmalar, konferans salonu başta olmak üzere içerde devam ediyor.


Güncel Toplu ulaşımda kilometre dönemi

Antalya Büyükşehir Belediyesi, toplu ulaşımda kaliteyi ve vatandaş memnuniyetini artırmak için ulaşım esnafıyla el ele çözüm üretmeye devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi ve Antalya Otobüsçüler Odası, ulaşım esnafına kilometre üzerinden ödeme yapılması konusunda anlaştı. Devrim niteliğindeki bu kararla hem esnaf kazanacak hem de toplu ulaşımın kalitesi artacak.


Güncel ÜYELER “HİZMETE” OY VERDİLER

Antalya Doğalgaz Sıhhi Tesisatçılar Kaloriferciler Esnaf ve Sanatkârlar Odası’nın yapılan Olağan Genel Kurulunda üyelerinin güvenoyunu alan Saim Çağlayan yeniden Başkan seçildi.


Güncel Kepez’e dev eserin temeli atıldı

Kepez Belediyesi’nin kültürel, sanatsal, sosyal, sportif ve ticari faaliyetlerin yanı sıra, peyzaj alanlarıyla da görkemli bir görünüme sahip olacak 166 bin metrekarelik 'Kepez Kent Meydanı Projesi'nin 54 bin metrekarelik ilk etabının temelleri düzenlenen törenle attı.


Güncel Başkan Uysal, ‘STK Merkezi’nin dünyada örneği yok’

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Abdullah Sevimçok Sivil Toplum Merkezi’nin, her türlü politik düşüncenin ötesinde, sivil toplum bilincinin ortaya çıkacağı bir yer olacağını belirterek, “Bu haliyle dünyada örneği yok” dedi.


Siyaset SÜMER SEKTÖR BULUŞMALARINA SERVİS İŞLETMECİLERİ İLE BAŞLADI

AK Parti Antalya İl Başkanı Av. Rıza Sümer sektörlerle yapacağı buluşmaların ilkini Antalya Servis Araçları İşletmeleri Esnaf Odası ile gerçekleştirdi.


Güncel Tütüncü’den esnafın talebine fıkralı yanıt

Bir araya geldiği taksicilerin pergole talebine Nasreddin Hoca fıkrasıyla yanıt veren Kepez Belediye Başkanı Tütüncü, vakitlerini insanlara en yararlı olacak şekilde kullandıklarını vurguladı


Güncel Başkan Uysal’a Dere’den teşekkür plaketi

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Adlıhan Dere, 21’inci Ahilik Haftası kutlamalarına verdiği destekten dolayı Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’a teşekkür plaketi takdim etti.


Güncel Başkan Böcek’e, Dere’den teşekkür..
.

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Adlıhan Dere, Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek’e, Ahilik Haftası etkinliklerine verdiği destekten dolayı teşekkür etti.


Güncel Dere’den Tütüncü’ye teşekkür

Ahilik haftası nedeniyle Kepez Belediyesi Başkanı Tütüncü’ye teşekkür ziyareti gerçekleştiren AESOB Başkanı Dere, Kepez esnafının mutlu olduğunu söyledi.


Güncel Esnaftan Türel’e teşekkür plaketi

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’i ziyaret eden AESOB Başkanı Adlıhan Dere, Türel’in sözde değil özde esnaf dostu olduğunu belirterek, teşekkür plaketi verdi.


Güncel 21. AHİLİK HAFTASI ANTALYA’DA TÖRENLERLE KUTLANDI

Tören, Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin, Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği'ne (AESOB) devrettiği Sobacılar Çarşısı içerisindeki Ahi Evran Meydanı'nda yapıldı.


Güncel Türel: “Bir şehir esnafı ile gelişir”

Ahilik Haftası etkinliklerine katılan Başkan Menderes Türel, “Bir şehir esnafı ile gelişir, bereketlenir. İşte bu sebeple yatırımlar yapıyor, cadde ve meydanlarımızı güzelleştiriyoruz” dedi. Türel, Şarampol, Doğu Garajı, Ali Çetinkaya, Balbey, Cumhuriyet Meydanı, Kent Müzesi Projeleri ile kent merkezini bir cazibe alanına dönüştürmeye çalıştıklarını söyledi.


Güncel “2023’te bir başka Antalya ortaya çıkacak”

ATSO Ödül Töreni’nde konuşan Başkan Menderes Türel, Boğaçayı’ndaki taş ocaklarının üç bakanlığın ortak kurul kararıyla Büyükşehir Belediyesi’ne devredildiğini müjdeleyerek, taş ocakları sorununun Boğaçayı Projesi’yle tarihe karışacağını söyledi.


Güncel Yeni projeye esnaftan destek

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Ayakkabıcılar Çarşısı esnafını ziyaret ederek, çarşı içindeki el sanatı ve ayakkabı tamiratı yapan esnafı Sobacılar Çarşısı’na taşıma düşünceleriyle ilgili görüş alışverişinde bulundu.


Ekonomi/Turizm YÖREX HEYECANI BAŞLIYOR... 8. YÖREX DANIŞMA KURULU TOPLANDI

Antalya Ticaret Borsası (ATB) öncülüğünde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin desteğiyle bu yıl 8’incisi düzenlenecek Yöresel Ürünler Fuarı YÖREX’in hazırlık çalışmaları başladı.


Güncel Kepez’den 700 çocuğa sünnet düğünü

Kepez Belediyesi, sünnet ettireceği 700 çocuk ve aileleri için Dokuma Park’ta şölen düzenledi.


Güncel BİRLİK PERSONELİNE PROTOKOL EĞİTİMİ

Cumhurbaşkanlığı Eski Protokol Uzmanı İhsan Ataöv, AESOB Personeline protokol eğitimi verdi.


Güncel Ahi Evran Sanat Galerisi ve Heykeli törenle açıldı

Antalya’nın kent merkezi tam bir cazibe merkezine dönüşüyor. Büyükşehir Belediyesi’nin AESOB’a devrettiği Sobacılar Çarşısı içerisinde Ahi Evran Müzesi ve Kültür Sanat Galerisi, Ahi Evran Heykeli ve Esnaf Sicil İrtibat bürosu törenle hizmete açıldı. Başkan Türel, kent merkezinin Sobacılar Çarşısı ile birlikte yeni cazibe merkezi ve tam bir esnaf buluşma noktası olacağını söyledi.


Güncel Başkan Uysal, “Kitap gibi pazar yerleri yapıyoruz”

Muratpaşa Belediyesi, Sedir Mahallesi'nde, içinde çocuk oyun evinin de yer aldığı kapalı semt pazarını törenle hizmete açtı.


Güncel “Çiçekleri Soldurmayalım” Projesi Kursiyerleri Sertifikalarını Törenle Aldı

“Çiçekleri Soldurmayalım” Projesi Kursiyerleri Sertifikalarını Törenle Aldı


Güncel Başkan Uysal, ‘Kaleiçi mücadelemiz bitmeyecek’

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Kaleiçi’nde düzenlenen iftar programında 6 – 9 Temmuz tarihleri arasında Kaleiçi Old Town Festivali’nin 2’ncisini gerçekleştireceklerini belirterek, “Amacımız bütün dünyayı Kaleiçi’ne getirmek. Kaleiçi’yle ilgili mücadelemiz şehrimizde ticareti canlandırma, insanlığı geliştirme mücadelemizin parçasıdır. O nedenle hiç bitmeyecek” diye konuştu.


Güncel Tünektepe yeni sezona hazır

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, yeni sezona yenilenen yüzü ile hazırlanan Tünettepe Teleferik ve Sosyal Tesisleri’ni inceledi. Teleferik, bayramda yine Antalyalıları zirveye taşıyacak. Teleferik binişlerinde Antalya kart da geçerli olacak.


Güncel ESNAF VE PROTOKOL, AESOB SOFRASINDA

Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği’nin (AESOB) Alanya’da düzenlediği geleneksel iftar programında, AESOB Başkanı Adlıhan Dere, Yönetim, Denetim, Disiplin Kurulu Üyeleri, Alanya ve Gazipaşa Oda Başkanları ile Üyeler bir araya geldi.


Ekonomi/Turizm VERGİ CEZALARINDA BİR FIRSAT DAHA

7020 Sayılı Bazı Alacakların Yapılandırılmasıyla ilgili bilgilendirme toplantısı AESOB’da yapıldı.


Güncel Türel: “Amacımız esnaf kazansın vatandaş mağdur olmasın”

Büyükşehir Belediyesi ulaşım esnafı kazansın diye uzun mesafeli ve geliri az olan hatlarda hizmet vermek üzere 100 otobüs alacak


Güncel AESOB’DAN ÜYELERİNE SAĞLIK PROTOKOLÜ

Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (AESOB), Özel OFM Hastanesi ile sağlık hizmetleri protokol imzalayarak, AESOB ve bağlı odaların üyeleri ve 1.derecede yakınlarına yüzde % 20 indirim avantajı sağladı.


Korkuteli AESOB’DAN, KORKUTELİ’NDE İFTAR YEMEĞİ

Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği’nin (AESOB) Korkuteli’nde düzenlemiş olduğu iftar programında, Elmalı ve Korkuteli Oda ve Kooperatif Başkanları ile Protokol bir araya geldi.


Güncel AESOB’tan sokak iftarı

Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği yoğun bir katılımla sokakta iftar yemeği verdi.


Güncel STK Merkezinde sona doğru

Muratpaşa Belediyesi’nin 2’nci etap ihalesini 9 milyon 661 bin TL’ye gerçekleştirdiği Avrupa’nın en büyük dernekler yerleşkesinde çalışmalar devam ediyor. Merkez inşaatı Eylül ayında tamamlanacak.


Ekonomi/Turizm ESNAFIN RAMAZAN HAREKETLİLİĞİ BAŞLADI

Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı (AESOB) Adlıhan Dere, Ramazan ayının yaklaşmasıyla piyasalarda hareketliliğin başladığını belirterek, “Ramazan paketleri hazırlanarak, raflarda yerlerini aldı. Kasap, manav, bakkal, kuruyemişçi, fırın, tatlıcı ve lokantacı esnafımız artık hazır" dedi.


Ekonomi/Turizm Başkan Uzun'dan yapılandırma uyarısı…

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Adlıhan Dere’yi makamında ziyaret eden Antalya Vergi Dairesi Başkanı Metin Uzun ve Gelir İdaresi Grup Müdürü Cemal Akpunar , yapılandırılmış vergi borçlarının ilk taksitini ödeyen mükelleflerin, ikinci taksiti 31 Mayıs 2017 ayına kadar ödemeleri gerektiğini söyledi.


Kemer ATSO Heyeti Kemer’de

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin ve Yönetim Kurulu Üyesi Ayhan Kızılsavaş, Kemer ilçesinde temaslarda bulundu.


Güncel Esnafın kahramanı Türel

Mesleğinde 30 yılını dolduran şoförler için düzenlenen plaket törenine katılan Başkan Türel’e esnaftan övgü ve teşekkür geldi.


Ekonomi/Turizm NEMO özgürlüğüne kavuştu, misafirleriyle ilk dalışını gerçekleştirdi

Türkiye’nin sahip olduğu ilk turistik denizaltı NEMO PRIMERO, resmi açılışında tam dört ayrı dalış gerçekleştirerek misafirlerine eşsiz bir deneyim yaşattı.


Güncel Gelecek yıl yepyeni bir Muratpaşa

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Işıklar Caddesi üzerinde bulunan Park Taksi durağının davetlisi olduğu kahvaltıda “Muratpaşamız’da gelecek yıl nisan ayında tüm cadde ve sokaklarımız yenilenmiş olacak” dedi.


Döşemealtı Başkan Genç, kamyoncu esnafıyla buluştu

Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç ilçede faaliyet gösteren S.S. 36 nolu Döşemealtı Yeniköy Organize Sanayi Kamyoncular ve Çekiciler Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi ‘nin düzenlediği kahvaltı programına katıldı.


Güncel Tütüncü pazarcılara seslendi

Referandum çalışmalarında semt pazarcılarına da seslenen Kepez Belediyesi Başkanı Tütüncü, ülke yönetiminde çok başlılığın ortadan kaldırılması için ‘evet’ oyu istedi.


Güncel Çavuşoğlu’nun esnaf ve sanatkarlarla buluşması

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, KONESKOOP tarafından düzenlenen ‘Esnaf Buluşmaları’ kapsamında yaklaşık 300 esnaf ve sanatkarlarla bir araya geldi.


Güncel Başkan Uysal, “Pazarcı yüksek cirolara ulaşsın istiyoruz”

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Antalya Semt Pazarcıları Odası’nın Güzeloba Kapalı Pazar Yeri’nde düzenlediği kahvaltıda “Hem esnaf hem de Muratpaşa sakinleri için mutluluk üreten pazar yerleri oluşturmayı hedefliyoruz. Pazarcı yüksek cirolara ulaşsın istiyoruz çünkü pazar yerinde harcanan para şehirde kalıyor. Bu şehrin damarlarında geziyor” diye konuştu.


Güncel Başkan Böcek, taksici esnafıyla buluştu 


Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Porto Bello Otel Taksi Durağı esnafıyla bir araya gelerek, taksi esnafını dinledi.


Güncel Usta başkanlardan ders

Antalya Şehircilik ve Teknolojileri Fuarı’nın ilk sempozyumunda konuşan Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Türel, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Büyükerşen ve Tarihi Kentler Birliği ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi eski başkanı Güzelbey deneyimlerini paylaştı.


Güncel Başkan Uysal, Karadenizlileri ağırladı

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Antalya Karadenizliler Derneği (ANTKARDER) yeni yönetim kurulunun ziyaretinde yaklaşık 15 milyon TL’ye mal olacak Avrupa’nın en büyük dernekler yerleşkesi Abdullah Sevimçok Sivil Toplum Merkezi’nin 2’nci etap çalışmalarının devam ettiğini söyledi.


Güncel KEPEZ KEFALET KOOPERATİFİ GENEL KURULU'NU YAPTI

S.S. Antalya Kepez Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifinin 2016 yılı 20.Olağan Genel Kurulu Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Toplantı Salonu’nda yapıldı.


Güncel Tenekeden modern taksi duraklarına

Başkan Hakan Tütüncü, ilçede taksici esnafına yakışmayan tenekeden taksi duraklarının yerine 31 tane modern taksi durağı inşa ettiklerini söyledi.


Ekonomi/Turizm BAGEV İLE AESOB ARASINDA İSTİHDAM PROTOKOLÜ

Batı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme Vakfı (BAGEV) ile Antalya Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği (AESOB) arasında işsizliğin önlenmesi ve esnafın kalifiye eleman sıkıntısını çözmek amacıyla istihdam ve eğitimi geliştirme işbirliği protokolü imzalandı.


Serik SERİKLİ ESNAF İÇİN YENİ SİCİL İRTİBAT BÜROSU

Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odalar Birliği (AESOB) bünyesinde daha önce Serik Esnaf ve Sanatkârlar Odası’nda faaliyet gösteren Sicil İrtibat Bürosu esnaf ve sanatkâra daha iyi hizmet vermek için yeni yerine taşındı.


Güncel AESOB, MESLEKİ YETERLİLİKTE ÖNCÜ OLDU

Antalya’da Mesleki Yeterlilik Eğitim ve Belgelendirme çalışması başladı


Ekonomi/Turizm SATIŞ ELEMANLIĞI EĞİTİMLERİ MESLEK ODALARI TARAFINDAN VERİLECEK

28. Mesleki Eğitim Kurulu kararı ile perakende ve pazarlama sektöründe yer alan 14 meslek dalında ‘Satış Elemanlığı Ustalık Belgesi’ şartı kaldırıldı. Satış elemanlığı mesleğinde 3-4 yıl süren eğitimler artık daha kısa sürede sektörü temsil eden Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliğine bağlı meslek odaları tarafından verilecek.


Güncel BAŞKAN UYSAL STK MERKEZİNİ İNCELEDİ

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Doğuyaka Mahallesi’nde inşaat çalışmaları devam eden Abdullah Sevimçok Sivil Toplum Merkezi’nde incelemelerde bulundu, işçilerle öğle yemeğinde biraraya geldi.


Ekonomi/Turizm SGK VE İŞKUR İL MÜDÜRLERİ AESOB’DA

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla başlayan 'Çalışma Hayatında Milli Seferberlik' projesi kapsamında, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Antalya İl Müdürü Nejat Deniz ile İş Kurumu (İŞKUR) Antalya İl Müdürü Veli Tekkanat, Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği hizmet binasında Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Adlıhan Dere, Merkez ve İlçe Oda Başkanları ile bir araya geldi.


Güncel STK MERKEZİ EYLÜL’DE AÇILIYOR

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, ikinci etap ihalesi 9 milyon 661 bin TL’ye gerçekleştirilen Doğuyaka Mahallesi’nde inşa edilen Avrupa’nın en büyük dernekler yerleşkesinin Eylül ayında tamamlanacağını söyledi.


Siyaset "CUMHURİYET İÇİN EVET, TÜRKLÜĞÜN BEKASI İÇİN EVET"

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğinin düzenlediği İl Başkanları ve Oda Başkanları buluşmaları çerçevesindeki toplantının bu haftaki konuğu Milliyetçi Hareket Partisiydi.


Siyaset "OHAL ORTAMINDA ANAYASA DEĞİŞTİRİLMEZ"

CHP Antalya İl Başkanı Mustafa ERDEM, AESOB Başkanı Adlıhan DERE’nin davetiyle AESOB ‘a bağlı 36 İl Başkanı ve 37 İlçe başkanından oluşan Toplam 75 başkan ile AESOB yönetiminin katıldığı toplantıda Anayasaya Değişikliklerine neden “HAYIR” dediklerini anlattı.


Güncel Kepez’den pazarlara ‘sicil takip sistemi’Kepez Belediyesi, meclis kararıyla vatandaşa güvenli bir ortamda kaliteli ve hijyenik bir hizmetin verilebilmesi amacıyla pazarcı esnafına yönelik ‘esnaf sicil takip sistemi’ oluşturdu.


Siyaset SÜMER ODA BAŞKANLARIYLA BULUŞTU

AK Parti Antalya İl Başkanı Rıza Sümer, Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliğinin düzenlediği toplantıda oda başkanlarıyla buluştu. İl Başkan Yardımcıları Abdullah Işıkhan ve Mesut Topçu ile birlikte 75 oda başkanıyla bir araya gelen Sümer, yeni anayasa ve yeni yönetim sistemi hakkında bilgiler vererek soruları cevapladı.


E-bülten Gurubu

bize katılın ...