Çarşamba, 13 Kasım 2019
Kaş ASAT Kaş’ın içme suyu sorununu tarihe gömdü

Antalya Büyükşehir Belediyesi, turizmin incisi Kaş’ın kangren haline gelen içme suyu sorununu 60 milyonluk yatırımla Gömbe’den getirdiği su ile çözdü.


Kaş Bakan Çavuşoğlu: “Menderes Türel dışında proje üreten aday yok”

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından kazandırılan Kaş Ağullu Otobüs Terminali, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu tarafından hizmete açıldı. Bakan Çavuşoğlu, Menderes Türel haricinde proje üreten adayın olmadığını belirterek “Menderes Türel’den başka daha iyi hizmet yapacak birisini görüyor musunuz? Projeyle karşınıza çıkan var mı?” dedi.


Kaş Türel: “Yaptığımız hizmetler yapacaklarımızın referansıdır”

Batı ilçelerinde vatandaşlarla biraraya gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, yaptıkları hizmetlerin, yapacakları hizmetlere en iyi referans olduğunu söyledi. Türel, “Hamdolsun bu kardeşiniz Antalya’da verdiği her sözü yerine getirmiş bir belediye başkanı olmanın onuru ve gururuyla milletinin arasında alnı açık dolaşıyorum” dedi.


Güncel ASAT içme suyu sorunlarını tarihe gömdü

Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü, özellikle kırsal bölgelerin yıllardır biriken içme suyu sorunlarını yatırım seferberliği ile çözdü. 5 yılda 650 milyon liralık içme suyu yatırımı gerçekleştiren ASAT, Antalya-Londra arasından daha uzun bir mesafede, 4 bin 500 kilometre içme suyu hattı çalışması yaptı. Antalya, bu dönemde içme suyunu en temiz ve en ucuz kullanan belediye haline geldi.


Ekonomi/Turizm Büyükşehir 4 ilçesinde arsa ve arazi satıyor

Büyükşehir Belediyesi, Korkuteli, Elmalı, Finike ve Kaş’ta arsa ve arazilerini Şubat ayı içerisinde ihaleye çıkarıyor.


Kaş ASAT’tan Kaş’a dev içme suyu yatırımı

Büyükşehir Belediyesi Antalya Su ve Atıksu İdaresi (ASAT) Genel Müdürlüğü, 49 milyon TL yatırım bedeliyle Kaş merkez ve mahallelerde içme suyu hatlarında yenileme ve iyileştirme çalışması yapıyor.


Güncel 60 türü sadece ‘yalayarak’ yok edebiliyoruz!

Dondurma ve sahlebin hammaddesi olan orkideler için tehlike çanları çalıyor. Hollanda'da bir orkide yumrusunu sökene bile hapis cezası verilirken, Türkiye'de yılda 120 milyon orkide sökülüyor.


Güncel İlçelerde elektrik kesintisi

Antalya'nın Finike, Demre ve Elmalı ilçelerinde 15 Temmuzda elektrik kesintisi yapılacak.


Elmalı Elmalı’da 6 saatlik elektrik kesintisi

Bakım ve onarım çalışmaları dolayısıyla, Elmalı ilçesinde bazı yerleşim birimlerine 6 saat elektrik verilemeyecek.


Güncel Milli Eğitim Müdürü Gülay'dan duyarlı davranış

Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay gazetemize yaptığı açıklamada bu olaydan habersiz olduğunu belirterek,şehit öğretmenimizin adının tekrar okula verilmesi için talimat verdiğini söyledi.


Kaş Şehit öğretmenin adını taşıyan okula başka isim verildi

Kaş'ta şehit öğretmen Ali Boşgelmez'in adını taşıyan okulun yıkılmasından sonra yeni yapılan okula başka isim verilmesi, şehit öğretmenin ailesini üzdü.


Spor Kaş Gençspor, Kekova Gençspor’u 3-2 yendi

Antalya Birinci Amatör Küme B Grubu 2008-2009 futbol sezonun ilk maçında Kaş Gençspor kendi saha ve seyircisi önünde Kekova Gençlik Sporu 3-2 yenerek sezona iyi başlangıç yaptı.


Kaş Köylülerden baz istasyonuna tepki

Kaş'a bağlı Ağullu köyünde vatandaşlar, köydeki bir arsaya baz istasyonu kurulmak istenmesini protesto etti.


Güncel Kaş’ta köylülerin su kavgası…

Kaş ilçesinde, beş köyü besleyen su kaynağına ayar vanası takılmasına köylüler tepki gösterdi.


Güncel Dostluğu artırmak isteyen köylüler futbol turnuvası düzenledi

Kaş´a bağlı Kasaba Köyü Muhtarlığı´nın bu yıl dördüncüsünü düzenlediği geleneksel Kasaba Bahar Futbol Turnuvası yapıldı. Turnuvaya 13 köy takımı katıldı.


E-bülten Gurubu

bize katılın ...