Pazartesi, 16 Eylül 2019
Spor Göztepe 4-1 Antalyaspor

Spor Toto Süper Lig Lefter Küçükandonyadis Sezonu 31’inci hafta karşılaşmasında Antalyaspor, İzmir’de Göztepe ile karşı karşıya geldi. Maç öncesi ısınmayı, geçtiğimiz hafta trafik kazasında hayatını kaybeden Aytemiz Alanyaspor’un futbolcusu Josef Sural’in fotoğrafının bulunduğu tişörtlerle yapan kırmızı beyazlılar karşılaşmaya da ‘Kalbimizdesin’ pankartıyla çıktı.


Güncel Zeytinköy insanıyla gelişiyor ve değişiyor

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği’nin kuruluş yıldönümü yemeğinde ““Zeytinköy’de kentsel değişim ve gelişim sürecini gerçekleştirirken sivil toplum kuruluşları işbirliğiyle bir sosyo-kültürel değişimi de başlattık. Ama tüm bunları yaparken bölgenin insanını asla dışlamadık” diye konuştu.


Eğitim Kepez’den 31’nci bilişim sınıfı

Kepez Belediyesi, 50 okula bilişim sınıfı projesi kapsamında 31’inci bilişim sınıfını Ünsal Ortaokulu’na kazandırdı.


Ekonomi/Turizm Türk perakende devleri yurtdışı yatırımlarla büyüyor

Perakende 100’de sıralama değişmedi, perakende devleri 2016’da %13 büyüdü.


Güncel Haftanın en iyi 4 Kur’an bülbülü Büyük Final’de

Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması’nda üçüncü Haftanın Finali’nde dört katılımcı birden Büyük Final bileti aldı


Güncel Kepez Meclisinde 3 bininci öğrenci

Kepez Belediyesi Başkanı Tütüncü, bu eğitim sezonuna kadar belediyesinde 3 bininci öğrenciyi ağırlayacak.


Güncel McDonald’s Antalya’da da büyümesini sürdürüyor

McDonald’s, Türkiye’deki 131’inci Antalya’daki 5’inci restoranını Lara’da açtı. Dekorasyonu ile ilgi çeken ve gece 02:00’a kadar hizmet veren Lara McDonald’s restoranı 40 kişiye istihdam yaratıyor.


Dünya çocukları unutulmaz bir 23 Nisan yaşadı

Türk Telekom, bu yıl 31’incisi düzenlenen TRT 23 Nisan Uluslararası Çocuk Şenlikleri kapsamında 16 – 23 Nisan arasında 71 ülkeden 1500’ü aşkın çocuğu İzmir’de konuk etti.


Dünyanın tüm çocukları aynı dili konuşuyor

Türk Telekom, bu yıl 31’incisi düzenlenecek olan TRT 23 Nisan Uluslararası Çocuk Şenlikleri’nde 71 ülkeden 1500’ü aşkın çocuğu konuk ediyor. Türk Telekom 16 Nisan’da gelmeye başlayan dünya çocuklarına 15 metrelik şenlik tırı ile “merhaba” diyor


Spor Alanyaspor kayıplarda 1–3

Lig’de istikrarsız sonuçlar almaya devam eden Alanyaspor, hem 3 puan hem de moral için çıktığı Fethiyespor karşısında bir varlık gösteremedi ve kendi sahasında bir kayıp daha yaşadı.


Kültür/Sanat Genç tarihçilerin gözünden Antalya

Antalya Kent Müzesi Projesi’nin düzenlediği “Kent-Müze-Tarih Söyleşileri”nde bu hafta , Osmanlı Arşivleri’ne ve Osmanlı Kadı Sicilleri’ne dayanılarak Antalya’nın Osmanlı dönemi tarihine ilişkin olarak yapılan 2 farklı araştırmanın sonuçları paylaşılacak.


E-bülten Gurubu

bize katılın ...