Salı, 24 Eylül 2019
Güncel Kadın Kooperatifleri Festivali sona erdi

Muratpaşa Belediyesi'nin, Türkiye'de kadınların kurduğu üretim, işletme ve girişimcilik kooperatiflerini bir araya getirdiği Kadın Kooperatifleri Festivali, Antalya’nın sevilen sesi Onur Nugay konseriyle sona erdi.


Kültür/Sanat Kadın Kooperatifleri Festivali’nde her akşam bir konser

Muratpaşa Belediyesi’nin 26 – 30 Haziran tarihlerinde 2’ncisini gerçekleştireceği Kadın Kooperatifleri Festivali’nde coverların kraliçesi Pamela, Yeşilçam şarkılarıyla Yasemin Göksu, bu toprakların en iyi seslerinden Nilüfer Sarıtaş, gazete yazarlığının yanı sıra müzikle iç içe yaşayan Ömür Gedik ve Antalya’nın sevilen seslerinden Onur Nugay sahne alacak.


Kültür/Sanat Kadın Kooperatifleri Festivali 26 Haziran’da başlıyor

Muratpaşa Belediyesi, Türkiye’de bir ilke imza atarak kadın girişimcilik, üretim ve işletme kooperatiflerini buluşturduğu Kadın Kooperatifleri Festivali’nin 2’ncisini 26 – 30 Haziran tarihleri arasında gerçekleştiriyor. Muratpaşa Kent Meydanı’nda 5 gün devam edecek festivalde Antalya Ticaret İl Müdürlüğü işbirliğiyle bir çalıştay da gerçekleştirilecek.


Ekonomi/Turizm Akdeniz foku için işbirliği

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, 22 Nisan Dünya Çevre Günü’nde, dünyada toplam nüfusu 750 civarında olan Akdeniz fokunun korunması, tanıtımı ve bu kapsamda çevre bilinci oluşturulması için TED Antalya Koleji ve Sualtı Araştırmaları Derneği (SAD) ile işbirliği mutabakatı imzaladı.


Güncel Çevre Festival için geri sayım başladı

Muratpaşa Belediyesi’nin 19-21 Nisan tarihleri arasında 2’ncisini gerçekleştireceği Çevre Festivali için festival bandosu Bandominör şehre indi. Kazım Özalp Caddesi’nden tarihi Üç Kapılar’a kadar yürüyen bandonun eşliğinde ‘Dünyaya nefes olalım’ sloganıyla düzenlenecek festivalin tanıtımı yapıldı.


Güncel Teneffüs Park’ta bahar sevinci

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’ın çocuklara hediyesi, Antalya’nın tek açık hava çocuk oyun dünyası Teneffüs Park, yepyeni etkinliklerle ve oyunlarla baharı karşıladı.


Güncel Kepez’in ‘Çocuk Filmleri Festivali’ devam ediyor

Kepez Belediyesi’nin çocukları sinema ile buluşturan 2. Çocuk Filmleri Festivali tüm hızıyla devam ediyor. Festival boyunca Kepez’deki okulların bütün öğrencileri beyaz perde ile buluşturulacak.


Spor Cumhuriyet için kulaç attılar

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Cumhuriyetin ilanının 94’üncü yıldönümü dolayısıyla bu yıl 2’ncisini düzenlendiği Yüzme Şenliği’nde “Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kurduğumuz, dünya coğrafyasında çok ayrı bir yeri olan modern Cumhuriyetimiz kutlu olsun” dedi.


Güncel Kale Kapısı’nda piyano var

Muratpaşa Belediyesi’nin düzenlendiği 2’nci Kaleiçi Old Town Festivali için Kale Kapısı’na piyano indi ve son dönemin en iyi bestecilerinden Murat Ömür Tuncer ve perküsyonda Serdar Yüce, son festival günü Antalya’nın eski kent merkezinin giriş noktasında unutulmaz bir konser verdi.


Kültür/Sanat Kaleiçi’nde sanat sokağa çıktı

Muratpaşa Belediyesi’nin, Antalya’nın sur duvarlarıyla çevrili tarihi şehir merkezi Kaleiçi'nde düzenlendiği Kaleiçi Old Town Festivali’nde sokağa çıkan sanat herkesi Kaleiçi’ne davet ediyor.


Güncel Turunç Masa’yı Çinliler de öğrendi

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, 2’nci Kaleiçi Old Town Festivali konuklarıyla buluştuğu öğle yemeğinde, kortejde Çinli bir kadının, yeni öğrendiği Türkçesiyle ‘Hizmetleriniz için çok teşekkür ederim’ dediğini belirterek, “2 aydır burada yaşıyormuş. ‘Nereden öğrendiniz bizim hizmetlerimizi? diye sordum. ‘Arıyoruz Turunç Masa’yı” dedi. Bizim için her insan hizmet etmeye layıktır. Turistmiş yerleşikmiş, çocukmuş yaşlıymış farkı yoktur" diye konuştu.


Güncel İlk danslarını Kaleiçi Festivali’nde yaptılar

Antalya’da, Muratpaşa Belediyesi’nin düzenlediği 2’nci Kaleiçi Old Town Festivali’nde tango ve resmin buluştuğu sokak etkinliğinde festival heyecanı o anda düğün fotoğraflarını çektirmek için Kaleiçi’nde bulunan Güler Doğan Akbaba ve Emin Akbaba çiftine de sardı. Akdeniz Üniversitesi öğrencilerinin tango yaptığı Kandiller Sokak gelin ve damat için boşaltıldı, çift ilk danslarını sokakta yaptı.


Ekonomi/Turizm Kaleiçi’nde festival heyecanı başlıyor

Antalya’da dar sokaklarında geleneksel mimariyle yöresel mutfağının buluştuğu, tarih, kültür ve sanatın iç içe geçtiği Kaleiçi, Muratpaşa Belediyesi’nin bu yıl 2’ncisini düzenleyeceği Kaleiçi Old Town Festivali’yle yılın en renkli günlerini yaşayacak. Festival yarın 19.30'da Hıdırlık Kulesi’nden Kaleiçi'ne ve Karaaalioğlu Parkı'na uzanacak festival kortejiyle başlıyor.


Kültür/Sanat Kaleiçi’ne davet var

Antalya’da sur duvarlarıyla çevrili tarihi şehir merkezi Kaleiçi’nde Muratpaşa Belediyesi’nin 6 – 9 Temmuz tarihlerinde düzenleyeceği Kaleiçi Old Town Festivali’nde, 7 sanatçı tarihi kentin 7 farklı noktasında yapacakları enstalasyon çalışmalarıyla “İçeri Gel” diyecek.


Ekonomi/Turizm Falez Plajlarında Mavi Bayraklar dalgalanıyor

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, belediyenin yaptığı 3 plaja verilen Mavi Bayraklar için düzenlenen törende “Sahiller, kıyılar halkındır ve biz Muratpaşa Belediyesi olarak buraları gerçek sahiplerine iade ediyoruz. Falez Plajlarında belediyecilik anlayışımızı ve sürdürülebilir bir çevre için yönetim planımızı hayata geçirdik. ‘Kamudur’ diye en küçük bir geçiştirmeye izin vermeden plajlarımızı hizmete açtık” diye konuştu.


Kültür/Sanat Sanat Kaleiçi’nin sokaklarında

Muratpaşa Belediyesi’nin bu yıl 2’ncisini düzenleyeceği Kaleiçi Old Town Festivali’nde müzik ve sanat sokağa çıkıyor. Festivalde, Murat Ömür Tuncer piyanoyla Kale Kapısı’nda piyano, Tiyatro Palanga doğaçlama oyunlarıyla Hadrinanus Kapısı’nda ve resim ve dansı biraraya getiren sıra dışı performansıyla Hacer Doğan Kesik Minare’de olacak.


Kültür/Sanat Hıdırlık’ta ‘Yıldızlı Geceler’

Muratpaşa Belediyesi’nin, İtalya’nın onur konuğu olarak katılacağı 2’nci Kaleiçi Old Town Festivali’nde benzeri ancak İtalya’nın başkenti Roma’da görülen Hıdırlık Kulesi ve miradorunda her akşam ‘Yıldızlı Geceler’ etkinlikleri düzenlenecek.


Güncel Başkan Uysal, ‘Kaleiçi mücadelemiz bitmeyecek’

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Kaleiçi’nde düzenlenen iftar programında 6 – 9 Temmuz tarihleri arasında Kaleiçi Old Town Festivali’nin 2’ncisini gerçekleştireceklerini belirterek, “Amacımız bütün dünyayı Kaleiçi’ne getirmek. Kaleiçi’yle ilgili mücadelemiz şehrimizde ticareti canlandırma, insanlığı geliştirme mücadelemizin parçasıdır. O nedenle hiç bitmeyecek” diye konuştu.


Güncel Kaleiçi’nden dünyaya uzanan dostluk köprüsü

Muratpaşa Belediyesi’nin bu yıl 2’ncisini gerçekleştireceği Kaleiçi Old Town Festivali, dünyanın bir ucundan diğer ucuna dostluk köprüleri kuruyor. Küba’nın onur konuğu olduğu ilk festivalin ardından onur konuğu ülke bu yıl İtalya oldu. Gelecek yılın konuk ülkesi ise şimdiden belirlendi: Rusya


Kaleiçi Festivali heyecanı Rusya’dan başladı

Muratpaşa Belediyesi, Rusya’nın başkenti Moskova’da düzenlenen ‘Türkiye Festivali’nde, 6 – 9 Temmuz tarihleri arasında 2’ncisini gerçekleştireceği Uluslararası Kaleiçi Old Town Festivali’ne Rusya’yı davet etti. Muratpaşa Belediyesi; tüm olanakları ile, Antalya’yı, Rusya’da tanıttı.


Kültür/Sanat Kaleiçi’nin her köşesinde festival

Muratpaşa Belediyesi’nin 6 – 9 Temmuz tarihlerinde 2’ncisini gerçekleştireceği Uluslararası Kaleiçi Old Town Festivali’nde Kaleiçi’nin her sokağı, her meydanı festival alanı olacak. 4 gün boyunca Kaleiçi’nde sadece sanat, kültür, müzik, dans konuşulacak.


Güncel Aktif Kadın Yurttaş Eğitimi tamamlandı

Muratpaşa Belediyesi’nin Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği (TÜKD) Antalya Şubesi’yle bu yıl 2’ncisini gerçekleştirdiği ‘Aktif Kadın Yurttaş Eğitimi’ tamamlandı. Kızıltoprak Gençlik Evi ve Kız Öğrenci Yurdu’nda gerçekleşen eğitimlere katılan üniversite öğrencilerinin sertifikaları, Başkan Ümit Uysal’ın verdiği son dersin ardından teslim edildi.


Döşemealtı Döşemealtı Güreşleri nefesleri kesti

Antalya’nın 2017 yılı yağlı güreş sezonu, Döşemealtı İlçesi’nden start aldı. Bu yıl 12 ncisi düzenlenen Döşemealtı güreşlerine 56’sı Başpehlivan, 800’ün üzerinde pehlivan katıldı. Kıran kırana geçen sezonun ilk güreş organizasyonunu başpehlivan Orhan Okulu kazandı.


Güncel Yörüklerden Başkan Uysal’a ziyaret

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Antalya Yörükler Derneği Başkanı Abdullah Duman ve Yönetim Kurulu üyelerinin ziyaretinde bu yıl 2’ncisi düzenlenen Yörük Türkmen Çalıştayı’nın gelecek yıl bilimsel bir sempozyumu da içerecek şekilde uluslararası katılımlı olmasının planlandığını söyledi.


Kültür/Sanat ‘Öykünün peşinden koşmak lazım’

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, 'Kınık Dayının Koyu' isimli öyküsünün de seslendirildiği Muratpaşa Öykü Ödüllerinin sahiplerine takdim edildiği gecede “Öykünün peşinden koşmak lazım. Ülkelerin, insanların sağlam öyküleri olması lazım. Bu öyküler sürekli çoğalarak, geleceğe doğru, sürekli kendi cazibesiyle akarak devam etmesi lazım” diye konuştu.


Kültür/Sanat Muratpaşa’da ‘Edebiyat Geceleri’

Muratpaşa Belediyesi’nin bu yıl 2’ncisini düzenleyeceği Antalya Edebiyat Günleri’nde her akşam şiir, öykü ve roman performans sanatına dönüşecek. Zülfü Livaneli’ye ‘Onur Ödülü’nün verileceği 25 Mart Cumartesi gecesi, Livaneli’nin ‘Serenad’ romanından 12 kişilik keman orkestrası, piyano eşliğinde bir bölüm okunacak.


Güncel Başkan Uysal, Karadenizlileri ağırladı

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Antalya Karadenizliler Derneği (ANTKARDER) yeni yönetim kurulunun ziyaretinde yaklaşık 15 milyon TL’ye mal olacak Avrupa’nın en büyük dernekler yerleşkesi Abdullah Sevimçok Sivil Toplum Merkezi’nin 2’nci etap çalışmalarının devam ettiğini söyledi.


Kültür/Sanat Öykünün en iyileri belirlendi

Muratpaşa Belediyesi’nin bu yıl 2’ncisini düzenleyeceği Antalya Edebiyat Günleri kapsamında verilen ‘Muratpaşa Öykü Ödülleri’nin sahipleri belli oldu.


Kültür/Sanat ‘Ahmet Telli: Renkler/ İmgeler/ Sözcükler’ Sergisi Antalya Edebiyat Günleri’nde

Muratpaşa Belediyesi’nin 2’ncisini gerçekleştireceği Antalya Edebiyat Günleri, Türk şiirin en özgün şairlerden Ahmet Telli’nin şiirlerinin 37 ressam ve heykeltıraşlarca sanatın farklı biçimlerine dönüştürüldüğü “Ahmet Telli: Renkler/ İmgeler/ Sözcükler” sergisine ev sahipliği yapacak.


Güncel Terracity AVM’de “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” buluşması

“8 Mart Dünya Kadınlar Günü” buluşmalarının 2’ncisinde renkli konu ve özel konuklar...


Kemer Göynüklü Miniklere Bisiklet Sevincini Başkan Gül Bir Kez Daha Yaşattı 


Sosyal Belediyecilikte her zaman devrim yapan Kemer Belediyesi, öğrencilere bisiklet dağıtmaya devam ediyor.Güncel ANTALYA OSB KARİKATÜR YARIŞMASI BAŞLADI

Antalya OSB 2’nci Ulusal Karikatür Yarışması’na başvuru süreci başladı. Son başvuru tarihi 2 Mayıs olan yarışmanın kazananları 11 Mayıs’ta belli olacak, ödül töreni 23 Mayıs’ta Antalya OSB’de düzenlenecek.


Güncel Başkan Böcek, Dostlar Meclisi’nde 


Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Antalya Dostlar Meclisi’nin konuğu oldu. Hayata geçirdikleri projelerle ilgili bilgi veren Başkan Böcek, 19 yıldır bütün hizmetleri halkın desteği ve güveniyle gerçekleştirdiklerini söyledi.


Güncel YÖRÜK KÜLTÜRÜ ÇALIŞTAY’DA CANLANDI

Muratpaşa Belediyesi’nin 24 – 26 Şubat tarihlerinde 2’ncisini toplandığı Yürük ve Türkmen Çalıştayı, Yörük kültürünün canlandığı bir ortam da yarattı. Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Çalıştay’a el yapımı keçeden dikilmiş özel bir ceket giyerek katılırken, Yörük kadınları da geleneksel kıyafetleriyle herkesin dikkatini çekti.


Güncel ÇEYREK ASIRLIK ACI HOCALI ÇALIŞTAY’DA ANILDI

Muratpaşa Belediyesi’nin bu yıl 2’ncisini topladığı ve 3 gün devam eden Yörük ve Türkmen Çalıştayı’nın ‘Hocalı Katliamı’nın 25’inci yıldönümünde gerçekleşen kapanış oturumunda katledilen Azeriler anıldı.


Güncel ÇALIŞTAY’DA SÖZ YÖRÜK TÜRKÜLERİNDE

Muratpaşa Belediyesi’nin 2’ncisini topladığı ‘Yörük ve Türkmen Çalıştayı’nda düzenlenen ‘Yörük Gecesi’nde, Yörük ve Türkmen sözlü kültürü ve folklorunun en ince örnekleri sahnelendi. Gecede sahne alan sanatçıların seslendirdiği türkülere Anadolu’nun dört bir yanından çalıştaya gelen Yörük ve Türkmenler hep bir ağızdan eşlik etti.


Güncel ÇALIŞTAY'DA RENGARENK YÖRÜK KIYAFETLERİ DİKKAT ÇEKTİ

Muratpaşa Belediyesi’nin, bu yıl 2’ncisini topladığı Yörük Türkmen Çalıştayı’nda, Kıbrıs’tan Azerbaycan’a, Antalya – Burdur – Isparta bölgesinden Aydın’a, Muğla’ya 300 civarında çağrılı derneğin katılımcıları keyfiyeleri, çizmeleri ve kadınların giydiği rengarenk kıyafetleriyle dikkat çekti.


Güncel BAŞKAN UYSAL: ‘YÖRÜKLÜK BİR İNSANLIK YOLUDUR’

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, 2’nci Yörük ve Türkmen Çalıştayı’nın açılışında “Yörük kültürü üzerine gerçekleşen bu çalışmaları, memleketi toparlayacak, Türkiye’mizde yaşayan bütün insanlara faydalı olacak hale, tasa ve kederde birliği ifade eden milletleşme mücadelesi içinde bir insanlık yolu haline getirmeliyiz” diye konuştu.


Spor ANTALYA OSB’DE FUTBOL HEYECANI... ANTALYA OSB CUP 2017 BAŞLADI

Antalya OSB CUP 2’nci Firmalar Arası Futbol Turnuvası Bölge Müdürlüğünde gerçekleşen kura çekim töreni ile başladı.


Güncel MURATPAŞA ÖYKÜ ÖDÜLLERİ JÜRİSİ BELİRLENDİ

Muratpaşa Belediyesi’nin bu yıl 2’ncisini gerçekleştireceği Antalya Edebiyat Günleri kapsamında, öykü dalında bir yıl içinde çıkan kitapları değerlendirildiği ‘Muratpaşa Öykü Ödülleri’nin seçici kurulu belirlendi. Kurulda bu yıl Feyza Hepçilingirler, geçen yılki ödülün sahibi Hasan Özkılıç da yer alıyor.


Güncel KALEİÇİ’NDE FESTİVAL ZAMANI

Muratpaşa Belediyesi’nin bu yıl 2’ncisini düzenleyeceği Uluslararası Kaleiçi Old Town Festivali’nin tarihleri belirlendi. Festival bu yıl 6 – 9 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek.


Güncel BAŞKAN UYSAL KALEİÇİ REHBERLİĞİ YAPTI

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, bu yıl 2’ncisi düzenlenen Ortadoğu ve Kuzey Afrika (MENA) ülkeleri Zirvesi için Antalya’da bulunan seyahat acente CEO ve Genel Müdürleri ve gazetecilerle tarihi Kaleiçi’ni gezdi.


Güncel YÖRELER RENKLER’DE İÇ ANADOLU GECESİ

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Yöreler Renk Festivali’nin İç Anadolu gecesinde “Muratpaşamız’da temel misyonumuz, ‘Şüphesiz ki, Antalya dünyanın en güzel yeridir’ diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün sözünü sürdürebilmektir” dedi.


Güncel HEMŞERİ DERNEKLERİNDEN TERÖRE KARŞI ORTAK BİLDİRİ

Muratpaşa Belediyesi’yle birlikte bu yıl Yöreler Renkler Festivali’nin 2’ncisinin gerçekleştiren Antalya Anadolu Hemşeri Dernekleri Federasyonu, teröre karşı ortak bildiri yayımladı.


Güncel MURATPAŞA’DA 44 MAHALLEDE 1902 YERALTI ÇÖP KONTEYNERİ

Muratpaşa Belediyesi, patentini alarak üretimini kendi tesislerinde gerçekleştirdiği asansörlü yeraltı çöp konteynerlerinin 1902’ncisini Zerdalilik Mahallesi’ne yerleştirdi. Muratpaşa’da, Zerdalilik yeraltı çöp konteyner sistemiyle tanışan 44’üncü mahalle oldu.


Güncel ANADOLU’NUN KALBİ MURATPAŞA’DA ATACAKMuratpaşa Belediyesi ve Antalya Anadolu Hemşeri Dernekleri Platformu işbirliği ile gerçekleştirilen Yöreler Renkler Festivali’nin ikincisi 24 Eylül Cumartesi günü Suzan Kardeş konseriyle başlıyor.


Kültür/Sanat Antalya Ulusal Karikatür Yarışması sonuçlandı

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl 2’ncisini düzenlediği Ulusal Karikatür Yarışması’nın kazananları belli oldu. 275 karikatürcünün katıldığı yarışmada Sait Munzur’un karikatürü birinci seçildi.


Güncel Büyükşehir karikatürleri ödüllendirecek

Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl 2’ncisini düzenleyeceği Ulusal Antalya Karikatür Yarışması’nın konu başlığı “Genç Olmak Kolay mı?” olarak belirlendi. Son başvuru tarihi 31 Mart. Yarışmada birinci seçilecek karikatür sahibine 3 bin TL ödül var.


Güncel 2’nci ulaşım anketi 32 bin kişiyle yapılıyor

Büyükşehir Belediyesi, Ulaşım Ana Planı hazırlıkları çerçevesinde ‘Hane Halkı Ulaşım Anketi’nin 2’ncisini gerçekleştiriyor. 32 bin kişiyle yapılacak anketle Yeni Toplu Taşıma Sistemi’ni yönlendirecek önemli veriler elde edilmesi hedefleniyor.


Güncel Büyükşehir’e 2 ödül

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Mahalli İdareler Araştırma ve Geliştirme Merkezi Derneği’nin düzenlediği Üretken Belediye Proje Yarışması’nda 2 ödül aldı.


Güncel Büyükşehir, Oğuz Aral’ı anıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı, Türk mizahının büyük ustalarından Oğuz Aral’ı ölüm yıldönümü olan 26 Temmuz Salı günü (yarın) Antalya’da anıyor.


Spor 12. Olgunlar Futbol Karnavalı Valilik Kupası 31 Ocak’ta

Antalya Amatör Spor Kulüpleri’nin bu yıl 12’ncisini düzenlemeye hazırlandığı “Olgunlar Futbol Karnavalı” Valilik Kupası adı altında yapılacak.


E-bülten Gurubu

bize katılın ...