Pazartesi, 23 Eylül 2019
Kültür/Sanat 26. ULUSLARARASI ASPENDOS OPERA VE BALE FESTİVALİ BAŞLIYOR

ÜLKEMİZİN İLK OPERA VE BALE FESTİVALİ ULUSLARARASI ASPENDOS OPERA VE BALE FESTİVALİ 2000 YILLIK BÜYÜSÜYLE ASPENDOS ANTİK TİYATROSU’NDA BAŞLIYOR!


Sağlık/Kadın Yaşlılık değil ikinci ergenlik

Araştırmalar, insanların artık geçmiş nesillerden daha uzun yaşayacağına işaret ederken, bu ekstra yıllar pek çok soruyu da beraberinde getiriyor: Nasıl sağlıklı kalabiliriz? Yaşlılığımızı nerede geçirmeliyiz? Bize kim bakacak? “Yaşlanmanın Geleceği” isimli raporda, daha uzun ve daha kaliteli yaşamamız için bilim ve teknolojinin neler sunduğuna dair önemli bilgiler verilirken; “Nasıl sağlıklı kalabiliriz?”, “Yaşlılığımızı nerede geçirmeliyiz?”, “Bize kim bakacak?” gibi temel sorulara da yanıt aranıyor.


Sağlık/Kadın AŞILAMA HAKKINDA DOĞRU BİLİNEN 7 YANLIŞ

Belirli bakteri veya virüslerin zayıflatılmış halinin, herhangi bir parçasının veya etkisizleştirilmiş toksininin vücuda verilmesi ve böylece koruyucu antikorlar ve hafıza cevabının oluşturulması işlemi olan aşılama, daha önce ölümcül olan birçok hastalığın kökünün kazınmasını sağlayan bir koruyucu sağlık uygulaması olarak önemini her daim koruyor.


Güncel Minik ustalar otomobilleri tamir etti

Türkiye’nin lider oto bakım ve onarım markası AUTO KING, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı çok özel bir etkinlikle kutladı.


Spor Türk Telekom'un genç sporcularından yeni madalyalar

Sporun gençlerin gelişimine sağladığı katkıyı her fırsatta vurgulayan Türk Telekom’un desteklediği amatör sporcular Uluslararası Turnuvalarda başarılarına yenilerini eklemeye devam ediyor. Türk Telekom’un amatör sporcuları badminton ve kick boks dallarında Türkiye’ye yeni şampiyonluklar getirdi.


Kemer Kemerli 212 bebek İçin mevlit okutuldu

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül’ün eşi Neşe Gül’ün öncülüğünde hayata geçirilen ve Türk Patent ve Marka Kurumu’ndan marka tescili alan “Hoş Geldin Bebek Projesi” kapsamında, Kemer’de son 6 ayda doğan 212 Kemerli bebek için mevlit okutuldu.


Teknoloji/Bilim/İnternet RTM Bankacılık Truva Atı şirketlere saldırmaya devam ediyor

Kaspersky Lab araştırmacıları RTM Bankacılık Truva atının faaliyetlerinin yoğunlaştığını tespit etti. 2017’de 2376 kullanıcıyı etkileyen bu yazılım 2018’de 130.000’den fazla kullanıcıya saldırdı. Saldırıların 2019’da da devam ettiği görülüyor. Yılın ilk bir buçuk ayında 30.000’den fazla kullanıcı saldırıya uğradı. RTM böylece tehdit alanının en etkin bankacılık Truva atlarından biri haline geldi.


Teknoloji/Bilim/İnternet Yetişkin içerikli sitelerde bilgilerini çaldıranların sayısı %100 arttı

Yetişkinlere yönelik popüler websitelerinin özel erişim bilgilerini çalan zararlı yazılımların saldırısına uğrayan kullanıcıların sayısı bir yılda iki kattan fazla arttı. 2017’de bu tür zararlı yazılımlardan yaklaşık 50.000 kullanıcı etkilenmişken 2018’de bu sayı 110.000’e çıktı. Toplamda 850.000’den fazla saldırı tespit edildi.


Güncel Türkiye’de ‘Çin İmajı’ değişiyor

Orta yaş grubundaki Türklerin Çin hakkındaki ilk izlenimleri Kung Fu filmleri ile öne çıktı. Filmlerde Kung Fu ustaları geleneklerine bağlı kalıp iyi Kung Fu yapsalar da Çin’in fakirliği arka planda izleyiciye yansıtıldı. Bu durum Türk insanında Çin’in fakir bir ülke olduğu imajını doğurdu.


Otomotiv Otomotiv Sektörüne Yeni Bir Soluk Getirecek

Türkiye ekonomisinde önemli bir yere sahip olan otomotiv sektörü, 2019 yılının ilk günü Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından ÖTV ve KDV indirimlerinin 3 ay daha uzatıldığını açıklamasıyla rahat nefes aldı.


Sağlık/Kadın Ülkemizde sigara içmeyenlerin oranı giderek artıyor

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Tıp Fakültesi Aile Hekimliği Ana Bilim Dalı Başkanı ve Türkiye Aile Hekimleri Uzmanlık Derneği (TAHUD) Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Dilek Toprak son yıllarda uygulanan ve kamuya açık alanlarda sigara içimini yasaklayan düzenlemelerin tütün kullanımındaki artışı engellemede etkili olduğunu belirtti.


Teknoloji/Bilim/İnternet Suçlular madencileri yasal uygulamaların içine gizliyor

Kaspersky Lab araştırmacıları her geçen gün daha fazla siber suçlunun kripto para madenciliği yapan zararlı yazılımlara odaklandığını ortaya çıkardı. Bu yazılımlar kullanıcıların mobil cihazlarından faydalanıyor. Daha da açgözlü hale gelen suçlular artık yalnızca zararlı yazılımlar değil, popüler futbol ve VPN uygulamalarına gizlenmiş madencilik araçları da kullanıyor. Böylece gizlice yüz binlerce kullanıcı üzerinden gelir elde ediyorlar.


Ekonomi/Turizm Enerji sektörü 2017’nin ikinci yarısında daha fazla saldırıya uğradı

Kaspersky Lab çözümleri tarafından korunan enerji kurumlarındaki endüstriyel kontrol sistemlerinin (ICS - Industrial Control Systems) yaklaşık %40’ı 2017’nin ilk yarısında en az bir kez zararlı yazılım saldırısına uğradı. Bunları %35,3 ile mühendislik ve ICS entegrasyon ağları takip ediyor.


Teknoloji/Bilim/İnternet Türk Telekom’un “Sesli Adımlar” uygulaması 
çok dilli altyapıyla hizmet verecek

Türk Telekom’un görme ve işitme engellilere hizmet veren; San Francisco’dan Dubai’ye, Londra’dan Sydney’e pek çok dünya başkentindeki karmaşık yapılarda da kullanılan kurumsal sosyal sorumluluk projesi “Sesli Adımlar” uygulaması, çok dilli altyapıya kavuştu. En son eklenen Arapça ve Almanca ile Sesli Adımlar’ın desteklediği dil sayısı 4’e çıktı.


Teknoloji/Bilim/İnternet CRN EN İYİLERİ SEÇTİ! BITDEFENDER ANTİVİRÜS DE LİSTEDE!

The Channel Company markası CRN’nin Uç Nokta Güvenliği, Kimlik Yönetimi ve Veri Koruma, Ağ Güvenliği, SIEM ve Güvenlik Analizi ile Web, E-posta ve Uygulama Güvenliği gibi beş kategoriden en iyi güvenlik sağlayıcılarını belirlediği Security 100 listesinde global güvenlik yazılımları şirketi Bitdefender Antivirüs de yer aldı.


Alanya ALANYA BELEDİYESİ & UNILEVER FOOD SOLUTIONS’DAN GIDA GÜVENLİĞİ İŞBİRLİĞİ!

Alanya’da meslek birlikleri ‘Gıda Güvenliği’ hedefleri için ‘Güvenilir Eller’de buluştu


Spor Tüm dünyadan amatör futbolcular Antalya’da sahaya çıkıyor

Dünyanın dört bir yanından futbolseverler, bu kez ekran başında ya da tribünlerde değil, sahalarda yerini almaya hazırlanıyor.


Güncel “Gençleşme Hareketi” başladı

Dünya turizminin lider şehirlerinden biri olma yolunda hızla ilerleyen Antalya, yaşlılara yönelik yürütülen sosyal projeleriyle de gündem yaratıyor. Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Menderes Türel öncülüğünde yürütülen projeler aracılığıyla şehirde ,“Gençleşme Hareketi” başladı.


Ekonomi/Turizm POYD Güvenilir Eller Online Gıda Güvenliği Eğitimi projesinde 2018 hedeflerini açıkladı

Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği, Güvenilir Eller Online Gıda Güvenliği Eğitimi projesinde 2018 hedeflerini açıkladı


Ekonomi/Turizm 22. EMITT Turizm Fuarı Kapılarını Açtı

Dünyanın beş büyük turizm fuarı arasında yer alan EMITT – Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı, TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde 22. kez kapılarını açtı.


KÜRESEL ISINMA ALARM VERİYOR

Sıcaklık verilerinin kaydedilmeye başladığı 19’uncu yüzyılın sonundan bu yana, dünyanın en sıcak yılları 2015, 2016 ve 2017 yılları olarak tarihe geçti.


Güncel 7000 AKTAR KAPANMA TEHLİKESİYLE KARŞI KARŞIYA...

Türkiye’de yaklaşık 1 milyar dolarlık bir pazara sahip olan şifalı bitkiler ve baharatlar pazarı, eczacı meslek kuruluşları ve ilaç firmaları nedeniyle günümüzde zor bir süreçten geçiyor. Bu pazar içinde olan ve küçük esnaf olarak bilinen yaklaşık 7000 aktar, ilaç firmalarının pazardan pay kapma savaşı nedeniyle kapanma tehlikesiyle karşı karşıya...


Ekonomi/Turizm Antalya’nın dörtte biri madencilerin...

Av. Tuncay Koç, Antalya bölgesinde madencilik kapsamında verilen arama ve işletme ruhsatlarının kapsadığı alanın toplamı 5 bin 498 kilometrekareyi bulduğunu belirterek, bu rakamın da Antalya’nın toplam coğrafyasının yaklaşık dörtte birine denk geldiğini söyledi.


Ekonomi/Turizm RAMAZAN BAYRAMINDA, YAKIN KEYİF ROTALARINA

Türkiye’de 13.000 konaklama tesisi listeleyen, 3000’den fazla otelle ve 20’ye yakın tatil şirketi ile partnerlik yapan Neredekal.com "Tesisi Telefonla Ara" özelliği sayesinde, Ramazan Bayramında seyahate çıkacak kullanıcıların bölgelere olan eğilimlerini websitesinde gerçekleşen ziyaret ve telefon yönlendirmelerini ölçümledi.


Ekonomi/Turizm TÜRKİYE MAVİ BAYRAKLI PLAJ SAYISINI ARTTIRDI!

2017 MAVİ BAYRAK ÖDÜLLERİ AÇIKLANDI, TÜRKİYE MAVİ BAYRAKLI PLAJ SAYISINI ARTTIRDI!


Güncel Kızılay, bağışçılarını platin ve altın madalya ile ödüllendirdi

Yurtiçi ve yurtdışı insani yardım operasyonuna destek veren ve milyonlarca insanın yarasını saran Kızılay, bağışçılarını platin ve altın madalya ile ödüllendirdi. Bağışta bulunan 83 bağışçıya madalyaları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından verildi.


3.ÇİN ÜRÜNLERİ FUARI AÇILDI

Avrasya bölgesinde ticari ilişkilerin geliştirilmesindeki en büyük ticaret platformlarından biri olan China Homelife Turkey Fuarı, İstanbul Fuar Merkezi’nde 3. kez kapılarını açtı. 800’den fazla Çinli firmaya ev sahipliği yapan fuarın dikkat çeken ürünü ise 2 saatte imal edilen 8 şiddetindeki depreme dayanıklı prefabrik ev oldu.


Açlıkla mücadele eden Afrika halkına Türkiye yardım elini uzattı

Kızılay’ın çağrısı üzerine “Yemen’in, Doğu Afrika’nın, Güney Sudan’ın Umudu Ol” sloganıyla ortak yardım kampanyası etrafında birleşen sivil toplum kuruluşları, açlık nedeniyle ölümle yüz yüze kalan insanlar için denizden ve havadan yardım koridoru açacak.


Teknoloji/Bilim/İnternet AKILLI OYUNCAKLARDAKİ GÜVENLİK AÇIĞI

Çocukların ve ebeveynlerinin, birbirlerine içten mesajlar göndermelerini sağlayan internet bağlantılı oyuncak ayı satan bir şirket, 800.000’den fazla müşterisinin kimliğini ve bunun yanı sıra 2 milyon sesli mesaj kaydını herkesin görebileceği ve dinleyebileceği şekilde çevrimiçi olarak korunmasız bıraktı.


Ekonomi/Turizm Yıllık 3 milyon tonun üzerinde üretim kapasitesine sahip bir ‘güç’

Son 20 yıl içinde inşaat malzemelerinde, özellikle de plastik kapı ve pencere üretimi ve tüketiminde büyük bir artış yaşandı. Türkiye cam sanayi ise düz cam üretim hatlarını arttırarak geçtiğimiz yıl üretim kapasitesini 1,7 milyon tonun üzerine çıkardı.


Sağlık/Kadın Uzun süren kanamalara dikkat!

Hemofiliklerde kontrolsüz ve müdahale edilmeyen kanamalar kalıcı sakatlıklara neden olabilir. Erken tanı ve kanamaların önlenmesiyle hemofili hastaları normal bir hayat sürebilir...


Sağlık/Kadın Akraba evlilikleri Gaucher hastalığı riskini artırıyor

Akraba evliliğinden doğan çocuklarda karın şişliği dalak büyüklüğüne dikkat...


Ekonomi/Turizm İnovaLİG 2017 Başvuruları Başladı

65 bin ihracatçının temsilcisi TİM, inovasyon konusundaki aktif misyonunu bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilecek olan İnovaLİG ile sürdürüyor. İnovaLİG 2017’ye başvuruların 30 Nisan 2017’ye kadar devam edeceğini söyleyen TİM Başkanı Büyükekşi, “İnovaLİG, ihracatçı firmalarımızın 2023 hedeflerine ulaşmalarında büyük katkı sağlayacak” dedi.


Güncel HotelsPro, kickoff etkinliği için Antalya’yı tercih etti

Dünyanın önde gelen seyahat ve konaklama ürünü tedarikçilerinden MetGlobal şirketler grubunun, global seyahat sektörü profesyonellerine teknoloji ve rezervasyon çözümleri sunan markası HotelsPro’nun üst düzey yöneticileri ve çalışanları, geçtiğimiz yılı değerlendirmek ve 2017 stratejisini belirlemek için Antalya’yı tercih etti.


Güncel ULAŞIMDA ÇIĞIR AÇAN AVRASYA TÜNELİ HİZMETE GİRDİ

Asya ve Avrupa kıtalarını ilk kez, deniz tabanı altından geçen iki katlı karayolu tüneliyle birbirine bağlayan Avrasya Tüneli, 700 mühendis ve 12.000’den fazla kişinin 14 milyon adam/saat çalışmasıyla, planlanandan 8 ay önce tamamlanarak 20 Aralık 2016 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’ın katıldıkları görkemli bir törenle hizmete açıldı.


Otomotiv RENAULT ELEKTRİKLİ ARAÇ BİRİMİ’NDE YENİ LİDERLİK

Yüzde 25 pazar payı ile Avrupa elektrikli araç piyasasının lideri konumunda bulunan Renault Grubu, Gilles Normand’ın liderliğinde elektrikli araç birimini güçlendirmeye devam edecek.


Ekonomi/Turizm Genç Çalışanlar Yöneticilerden En Çok Dürüstlük Bekliyor

Edenred’in IPSOS ile birlikte gerçekleştirdiği ve 15 ülkeyi kapsayan “Barometre 2016” araştırma sonuçlarına göre, çalışanlar ideal yöneticide en çok dürüstlük ve adalet arıyor.


Ekonomi/Turizm GELECEĞİN GÜCÜ GİRİŞİMCİLER 25 KASIM’DA G3 FORUM’DA BULUŞACAK

Türkiye’nin girişimcilik alanındaki en büyük etkinliği olan Geleceğin Gücü Girişimciler G3 Forum; Habitat, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu, TOBB Genç Girişimciler Kurulu ve PublicisLive ev sahipliğinde, Turkcell Arıkovanı ana sponsorluğu ve TEB Özel Melek Yatırım Platformu desteğiyle 25 Kasım’da Suada’da altıncı kez gerçekleştirilecek.


Teknoloji/Bilim/İnternet EN BÜYÜK GÜVENLİK RİSKİNİ ÇALIŞANLAR YARATIYOR

Yapılan son araştırma, çalışanların %88’inin siber güvenlik ile ilgili yeterli bilgiye sahip olmadıkları için hassas verileri riske attıklarını gösteriyor. İnternet güvenliği ve gizliliği hakkında düzenli bir eğitim görmeyen çalışanlar hem itibar hem de para kaybına sebep oluyor.


Ekonomi/Turizm Genç Çalışanların Motivasyonu Daha Yüksek

Edenred ile IPSOS araştırma şirketinin birlikte gerçekleştirdiği Barometre 2016 araştırma sonuçlarına göre Türkiye’de çalışanların motivasyonu yaş arttıkça düşüyor.


Siyaset DEVRİM KÖK'TEN MERMER VE TAŞ OCAKLARI BASIN AÇIKLAMASI

Kök: "Türkiye’de 882.531,3 hektar Antalya’da ise 80 bin hektar alan mermer ve taş ocaklarına kurban edildi."


Güncel Ankara’dan Kepez’e 3 müjde

Başkan Hakan Tütüncü, Vakıf takasındaki idari problemlerini çözümü, yeni Büyükşehir Tip İmar Yönetmeliği’nin uygulanmasının ertelenmesi ve kentsel dönüşümdeki idare çalışmaların hızlandırılması konularında Ankara’da bakanlarla yaptığı görüşmelerden mutlu döndü.


Sağlık/Kadın Pronet Panik Butonu Uygulaması tehlike anında kadınların yanında!

Türkiye’nin lider güvenlik şirketi Pronet, “Panik Butonu” uygulamasıyla kadınların güvenlik ihtiyacına farklı bir yanıt veriyor.


Sağlık/Kadın Sigara ömrünüzden yaklaşık 20 yıl çalıyor!

Araştırmalara göre, sigarayı bırakmak isteyenlerin yalnızca %15’i bilimselliği kanıtlanmış yöntemlere başvuruyor.


3. Benim Özsüt Pastam Yarışması’nın 10 finalisti belirlendi

“Türkiye’nin pastacısı” Özsüt’ün düzenlediği, Benim Özsüt Pastam Yarışması’nın üçüncüsünün finalistleri belli oldu.


Sağlık/Kadın "Sigara kanser ölümlerinin üçte birinden sorumlu"

Medical Park Antalya Hastane Kompleksi Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr.Levent Sepit, hayatının geç döneminde bile olsa, sigarayı bırakmanın sigara içenlerdeki erken ölüm riskini azalttığını, kişinin sağlığını iyileştirdiğini belirtti.


Güncel Ekonomik ve Bilimsel Danışma Kurulu üyeliğine Boztosun seçildi

Akdeniz Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. N. Ayşe Odman Boztosun, Avrupa Patent Ofisi (European Patent Office - EPO)'nin yeni oluşturulan Ekonomik ve Bilimsel Danışma Kurulu'na davet edildi.


Favori’den Müzikseverlere Özel Bir Armağan

14 ayar altın takı segmentinin lider markası Favori, zengin ürün yelpazesini genişletmeye devam ediyor. Favori müzikseverlere armağan olarak keyifli kolye uçlarını beğeniye sunuyor. Sanatın güzel formu olan müzik, Favori’nin özgün takılarının ilham kaynağı oluyor.


Siyaset Saadetli adaylar Bademağacı'nda

Saadet Partisi Milletvekili Adayları Galip Akın ve Erdal Gümüş, Bademağacı Kasabası’nda pazar yerini, esnafı ve vatandaşı ziyaret etti. Ziyarette Saadet Partisi il ve ilçe teşkilatlarından yönetim kurulu üyeleri hazır bulundu.


Kemer Satrancın minik ustaları Antalya’da yarışacak

2009 yılında Avrupa Şampiyonu çıkaran Türkiye Yaş Grupları Satranç Turnuvası’nda 2011 heyecanı Türkiye Küçükler Satranç Şampiyonası ile başlıyor


Facebook karın doyurur mu?

Yemeksepeti.com, Facebook kampanyalarıyla üyelerine 30.000 TL indirim sağladı


Ekonomi/Turizm Alışveriş sektöründe farklı bir konsept

Türk Barter perakende ve toptan alışveriş sektöründe faaliyet gösteren firmalara alternatif pazarlamanın yolunu açıyor. Türk Barter, Barter shop alışveriş merkezinde üye kuruluşların ürünlerine barter hizmeti ile yer veriyor ekonomiye katkısını sürdürüyor.


Güncel ZDF, Alman hastaların nereye gittiğini merak etti

Dünyagöz Hastaneler Grubu’nun 2006 yılında Avrupa klinik zincirlerine eklediği Berlin Kliniği’nden Türkiye Dünyagöz’e tedavi olmak için gelen hasta yoğunluğu, Alman TV kanallarının dikkatini çekti.


Yemeksepeti.com’dan çevre dostu projeler

Türkiye’nin ilk ve en büyük online yemek siparişi sitesi yemeksepeti.com, sosyal sorumluluk bilinci ve çevreye duyarlı duruşuyla gelecek nesiller için görevini yerine getiriyor.


EMITT Fuarı, sektörün her kesimine ve ülkelere moral oldu

11-14 Şubat’ta İstanbul Beylikdüzü’nde yapılan 14. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT), bu yıl yüzde 33’lük bir artışla ziyaretçi sayısında rekor kırarken katılımcılara da kriz ortamında moral ve umut verdi.


2 girişimci anne, binlerce anneyi buluşturuyor

Anne ve anne adaylarının toplandığı bir sosyal ağ olan anneysen.com anneliğin zorluklarının ve keyiflerinin paylaşıldığı interaktif bir platform. etohum tarafından 2010 yılında yatırım yapılabilecek 15 internet girişiminden biri olarak seçilen ve kurulalı henüz bir ay olmasına rağmen 3000’den fazla annenin yer aldığı anneysen.com üye sayısını her geçen gün hızla artırıyor.


Teknoloji/Bilim/İnternet “Hukuk mu interneti değiştirecek internet mi hukuku”

İnternette sansür konusunun mercek altına yatırıldığı “İnternetin Getirdiği Yeni Haklar ve Özgürlükler” Konferansı 9 Ocak 2010 tarihinde yapıldı.


Türk Telekom’dan eğitime çifte destek

Telekom eğitim yatırımlarına, devlet liselerine Vitamin bağışı ve Antalya Türk Telekom Lisesi açılışı ile devam ediyor.Türk24 derslikli, 720 öğrenci kapasiteli okulun açılması ile “Türk Telekom Okulları”nın sayısı 48’e ulaşırken, imzalanan protokol ile de interaktif eğitim yazılımı Vitamin’in Lise versiyonunun daha fazla öğrenci ve öğretmene ulaşması sağlanmış oldu


Dünyagöz'den yurtdışına 6 yeni şube

Dünyagöz Hastaneler Grubu’nun Sağlık Turizmi alanındaki önemli çalışmalarının ardı arkası kesilmiyor.


Güncel Garanti Bankası çiftçinin yanında!

Türkiye’nin öncü bankalarından Garanti Bankası A.Ş., DLG-ÖÇP Tarla Günleri 2010 fuarının ana sponsoru oldu.


Teknoloji/Bilim/İnternet fring™ ile cep telefonunuz artık tamamen sosyal bir cihaz

3G ile birlikte yaygınlaşacak mobil iletişim sayesinde kullanıcılar cep telefonundan internete bağlanabilecek; fring sayesinde Skype, MSN, Google Talk, Yahoo Messenger, AIM, Facebook, Twitter gibi birçok servisten ücretsiz yararlanıp, üye oldukları bütün sosyal ağlardaki arkadaşlarını tek bir dinamik profilden yönetebilecekler.


Sağlık/Kadın Yaz aylarında gıda zehirlenmesine dikkat!

Hijyen ve lezzete önem veren yaklaşımıyla catering sektörünün önde gelen firması olan ISS Sardunya’nın gıda güvenliği uzmanları, artan hava sıcaklıklarına bağlı olarak beslenmemize azami dikkat göstermemiz gerektiğini belirtiyorlar.


Cemile Yusuf CDU Aachen Belediye Meclis üyesi adayı

Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu (ABTTF) Uluslararası Çalışmalar ve Lobi Grubu’nun ilk üyesi Cemile Yusuf, 30 Ağustos 2009 tarihinde Kuzey Ren-Vestfalya eyaletinde gerçekleştirilecek yerel seçimlerde Hristiyan Demokrat Parti’den (CDU) Aachen Belediye Meclis üyesi olarak aday gösterildi.


Perakende sektörünün kalbi Cannes’da atacak

Dünyanın en büyük alışveriş merkezi ve perakende fuarı MAPIC, 18-20 Kasım 2009’da, Fransa’nın Cannes şehrinde Palais de Festival Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Türkiye temsilciliğini Alkaş Danışmanlık’ın yaptığı MAPIC’e Türkiye’den sektörün önde gelen firmalarının katılımı bekleniyor.


Teknoloji/Bilim/İnternet HP’den Sun Müşterilerine:“Bize Güvenin”

HP’ye geçen şirketler, donanım maliyetlerinde yüzde 80’e, sunucu bakımında da yüzde 60’a kadar tasarruf sağlıyorlar PALO ALTO, California, 16 Temmuz 2009 – HP, daha uygun maliyetli ve dayanıklı bir sunucu ve depolama platformuna geçmek isteyen Sun müşterilerinin tercihlerini destekleyecek yeni programını duyurdu.


Güncel Batı Trakya Türkleri, AGİT İkinci Tamamlayıcı İnsani Boyut Toplantısı’na katıldı

9-10 Temmuz 2009 tarihlerinde Avrupa Batı Trakya Türk Federasyonu(ABTTF), Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı(AGİT) İkinci Tamamlayıcı İnsani Boyut Toplantısı’na katıldı.


Tek tıkla hem uçak bileti hem de otel

Türkiye’deki tüm iç hat uçuşlarının güncel fiyat bilgileriyle ve yer durumuyla birlikte görüntülenebildiği Bulucak.com, online otel rezervasyonu alanında Avrupa lideri olan Booking.com’la işbirliği yaptı.


Teknoloji/Bilim/İnternet “İştewifi” ile yurtdışında sınırsız internet hizmeti

Turkcell ve iPass işbirliği sayesinde kurumsal aboneler, 100.000’den fazlaWi-Fi erişim noktasında sınırsız küresel internet erişim hizmetinden yararlanacak.


Ekonomi/Turizm Kariyer panayırı kriz dinlemiyor

Yaklaşık 50 firmanın katılımcı olacağı 3.Ulusal Kariyer Panayırı 28-29 Mayıs 2009 tarihlerinde Harbiye Askeri Müze’de gerçekleşecek.


Güncel Back Up Antalya’da Büyümeye Devam Ediyor

Boyner Grubu tarafından 2003 yılında kurulan Türkiye’nin ilk ve tek çok yönlü özel hizmet paketi Back-Up’ın Antalya’daki üye sayısı 15.000’e ulaştı.


Teknoloji/Bilim/İnternet Daha az ekipmanla daha çok fayda

Xerox, tasarruf taleplerinin arttığı ekonomik kriz ortamında, kısıtlama yapmadan ve iş süreçlerini kesintiye uğratmadan, kullanılan ofis ekipmanı sayısını azaltarak, kağıt tüketiminde yüzde 40’lara, ilgili toplam maliyetlerde de yüzde 30’lara varan oranlarda tasarruf yapılabileceğini söylüyor.


Flatofis çarşı 2000 kişiye istihdam sağlayacak

İstanbul Haliç’te Sinpaş Yapı tarafından 110 milyon dolarlık bir yatırımla inşa edilen Flatofis’in Genel Müdürü Mehmet Özdemir, çok yakında açılacak Flatofis Çarşı’nın,tarihi ve kültürel dokusu ile öne çıkan Yarımada’nın alışveriş ve eğlence ihtiyacını karşılayacağını, turizme katkı ve 2000 kişiye ek istihdam sağlayacağını söyledi.


Teknoloji/Bilim/İnternet “Cebindeyse internet, takılma devam et!”

Turkcell, son derece cazip fiyatlarla yeniden düzenlediği mobil internet paketlerinde yepyeni bir kampanya başlatıyor.


Dünya mücevherciler zirvesi toplanıyor

Dünya Mücevher Konfederasyonu tarafından organize edilen 2009 Dünya Mücevher Kongresi, İstanbul Değerli Maden ve Mücevherat İhracatçıları Birliği (İDMMİB)’nin ev sahipliğinde İstanbul’da gerçekleştirilecek.


Otomotiv Volvo Kamyon ve Petrol Ofisi büyük bir işbirliğine imza attı!

Kendi alanlarının lideri iki marka Petrol Ofisi ve Volvo Kamyon, büyük bir işbirliğine imza attı. İki lider markanın işbirliği kapsamında Volvo çekici ve kamyon alımı yapacak şirketlere büyük avantajlar sunuluyor.


Hindistan’da saldırılar: 101 ölü

Hindistan’ın finans merkezi Mumbai’de (Bombay) düzenlenen silahlı ve bombalı saldırılarda 102 kişi yaşamını yitirdi. Saldırganlar, içinde Türklerin de bulunduğu iki oteli ele geçirdi. Ancak bu otellerden birinde durum kontrol altına alındı.


Kültür/Sanat Kediler ve Fareler Mutfağı

"Kediler ve Fareler Mutfağı" kitabının satışından elde edilecek gelirle Zorlu Çocuk ve Gençlik Tiyatrosu, kitapla aynı ismi taşıyan bu oyunu Mayıs 2009'da Anadolu'daki çocuklarımıza ücretsiz olarak sergileyecek.


Kültür/Sanat Kediler ve fareler mutfağı

Mehmet Zorlu Vakfı’nın katkılarıyla Kelime Yayınları tarafından yayımlanan “Kediler ve Fareler Mutfağı” masalı iyiliği, güzelliği, dostluğu, kardeşliği vurgulayan öyküsüyle çocukların dünyasına ışıl ışıl bir pencere açıyor.


Millenicom yeni iş ortaklarıyla büyüyor

Avrupa’daki deneyimini Türkiye’deki çalışmalarına yansıtan Millenicom, ülkemizin dört bir yanında 100’ü aşkın iş ortağıyla hizmet veriyor.


Arkitera Mimarlık Merkezi 8 Yaşında

Türkiye’de mimarlık alanında birçok ilki gerçekleştirerek, mimarlık kültürünün geliştirilmesi ve çağdaş ülkeler seviyesine ulaşması için sayısız etkinlik ve proje düzenleyen Arkitera Mimarlık Merkezi 8. yaşını kutluyor.


Sağlık/Kadın Paracetamol kullanımı astım riskini artıyor

Düzenli olarak paracetamol içeren ilaç kullananlarda astım riskinin üç kat arttığı belirlendi.


Teknoloji/Bilim/İnternet Milyonlarca modem çöpe gidecek

İnternet daha da hızlandığında ve IEEE’nin bir süredir üzerinde çalıştığı yeni veri transfer protokolü 802.11n dünya standartı olarak kabul edildiğinde hızlı internet isteyen milyonlarca kullanıcı yeni modem almak zorunda kalacak.


Kemer Kemer’in küçük tiyatrocularına büyük alkış

KBT ( Kemer Belediye Tiyatrosu ) kurulduğu yıl olan 2000’den bu yana gelenekselleşmiş olan tiyatro atölyesini tamamlayarak hazırladıkları üç ayrı oyunu gelen konuklara sundu.


Teknoloji/Bilim/İnternet Türkiye’nin 1045 haritası

Türkiye’nin ilk “Arama Bazında Operatör Seçimi” (Call by Call) hizmeti olan 1045’i bugüne kadar 1 milyondan fazla kişi tuşladı. Tüm illerimizde kullanılabilen 1045’in kullanıcı verileri değerlendirildiğinde, bir anlamda Türkiye’nin iletişim haritası da ortaya çıkıyor.


Ahmedinejad: Nükleer için kararlıyız

İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, nükleer enerji faaliyetlerinin kararlılıkla sürdürüleceğini söyledi.


İstanbul'da terör saldırısı: 15 ölü, 150 yaralı

Güngören’de düşük şiddetli patlama üzerine, ne olduğunu anlamak için olay yerine toplanan vatandaşlar, ikinci büyük patlamanın kurbanı oldular. Patlamada 15 kişi yaşamını yitirdi, 150’ye yakın kişi yaralandı.


Güncel Antalyalılar 2006 yılında en çok pizza yedi

Türkiye’nin ilk ve en büyük yemek siparişi sitesi yemeksepeti.com, 2006 yılında Antalya’da büyük ilgi gördü.


Güncel “Sergimiz sayesinde belki de ilk defa sokakları yıkandı”

Kemal Cengizkan ve Dora Günel’in, İstanbul’un tarihi semtlerinden biri olan Samatya’nın İçkalpakçı Çıkmazı’nı konu alan belgesel fotoğraf sergisi “İçkalpakçı Çıkmazı / Bir Sokağın Monografisi”, 14 Mart Pazar günü Olbia Galeri’de sanatseverlerin ilgisine sunuldu.


E-bülten Gurubu

bize katılın ...