Salı, 22 Ekim 2019
Güncel Başkan Böcek: “Antalyamızı vatandaşlarımızla birlikte yöneteceğiz”

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, esnafın sorun, talep ve önerilerini almak üzere AESOB işbirliğinde Esnaf Çalıştayı düzenledi. Başkan Böcek, “5 yılda sizlerle birlikte canla başla, hiç üşenmeden, bıkmadan usanmadan çalışacağız. Antalyamızı vatandaşlarımızla birlikte yöneteceğiz” dedi.


Spor Antalyaspor’dan ziyaret turu

Antalyaspor Kulübü Derneği’nin 29 Haziran’da gerçekleştirilen seçimle görev başına gelen yeni yönetimi, Antalya protokolünü ziyaret etti. Antalya Valiliği, Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Emniyet Müdürlüğü, Jandarma Alay Komutanlığı, Döşemealtı Belediyesi, Antalya Ticaret Odası (ATSO) ve Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ne (AESOB) gerçekleştirilen ziyaretlerde Antalyaspor’un gelecekte daha güçlü olabilmesi için fikir alışverişinde bulunuldu.


Güncel Vali Karaloğlu Esnaf Sofrasında İftar Yaptı

Vali Münir Karaloğlu Antalya Esnaf ve Zanaatkârlar Birliği’nin (AESOB) düzenlediği iftar programına katıldı.


Güncel Tütüncü, “Her zaman esnafımızın yanında olduk”

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği(AESOB) Başkanı Adlıhan Dere, oda başkanları ile Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’ye hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Başkan Tütüncü, ziyaret sırasında her zaman esnafın yanında olduklarını ve olmaya da devam edeceklerini dile getirdi.


Kemer AESOB’dan Topaloğlu’na tebrik ziyareti

Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Adlıhan Dere ile yönetim kurulu üyeleri, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nu makamında ziyaret ederek görevinde başarılar dilediler. Topaloğlu, destekleri için heyete teşekkür etti.


Güncel Başkan Semih Esen, esnaf temsilcilerini ağırladı

Konyaaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odası (AESOB) Başkanı Adlıhan Dere, başkanlığında Antalya’nın ilçelerindeki ve merkezde bulunan oda başkanlarını ağırladı.


Güncel ESNAFTAN, BAŞKAN UYSAL’A TEŞEKKÜR

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı (AESOB) Adlıhan Dere, merkez ve ilçe esnaf odaları başkanları ile birlikte Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’ı ziyaret ederek kutladı.


Ekonomi/Turizm Başkan Esen, “Esnaf hakettiği payı almalı”


Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, Antalya Valiliği himayesinde, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) ile Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) ile düzenlenen Turizm Sezonu Açılışına katıldı.


Güncel AESOB’dan Başkan Böcek’e hayırlı olsun ziyareti

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Adlıhan Dere, oda başkanları ile birlikte Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.


Siyaset Muhittin Böcek, “5 yıl neyi beklediniz?”


Millet İttifakın CHP’li Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Muhittin Böcek, Ali Çetinkaya Caddesinde esnafı ziyaret etti. Çok ciddi sıkıntılar içinde olduklarını dile getiren esnaf ise mağdur olduklarını söyledi.


Güncel Başkan Uysal, “Bizim yaptığımız işler aslında yapacaklarımızdır”

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Antalya Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği’nde (AESOB) gerçekleşen esnaf buluşmasında “Bizim yaptığımız işler aslında yapacaklarımızdır” dedi ve Muratpaşa’da tematik parklar döneminin başlayacağını, 7 olan spor sayısı sayısının 12’ye yükseleceğini söyledi.


Siyaset Oktay’dan Büyükşehir adaylarına çağrı: Gelin Antalya’yı konuşalım

DSP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Mustafa Reşat Oktay, Antalya’nın özel bir kent olduğunu ve siyaset dışı bir anlayışla ele alınması gerektiğini söyledi. Oktay, diğer adaylara ise, “Siyaseti Ankara’dakiler yapsın. Gelen halkın huzurunda Antalya’yı konuşalım. Bu kente nasıl bir katkı sağlarız, sorunları nasıl çözeriz onu ortaya koyalım” diye seslendi


Güncel Antalya için bir aradalar

Muratpaşa Belediyesi, Abdullah Sevimçok Sivil Toplum ve İnovasyon Merkezleri (ASSİM) yerleşkesinde yer alan sivil toplum kuruluşlarıyla Kaleiçi’nden kadının konumunun güçlendirilmesine, engelli çalışmaları, yöresel ürünler ve coğrafi işaretlere 17 ayrı çalışma başlığında platform oluşturdu.


Siyaset DİNÇ, ODALARI ZİYARET ETTİ

İYİ Parti ve CHP’nin Kepez Belediyesi Başkan Adayı Murat Dinç ve iki partinin ilçe yönetimlerinden oluşan ekibi, Kepez’de ziyaretlerini sürdürdü. Dinç, Antalya Esnaf Sanatkarlar Odaları Birliği, Kırtasiyeciler ve Fotoğrafçılar Odası, Fırıncılar Odası, Börekçiler Odası, Konfeksiyoncular Odası, Pastacılar Odası, Sütçüler Odası ve Lastikçiler Odası Başkanlarıyla görüşüp, fikir alışverişinde bulundu


Güncel Kılıçdaroğlu’ndan Muratpaşa’ya tam not

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Muratpaşa Belediyesi Abdullah Sevimçok Sivil Toplum ve İnovasyon Merkezi tanıtım ve bilgilendirme toplantısında, “Bütün mesele sorunları masaya yatırıp tartışmaktır. Bu açıdan Belediye Başkanımız Ümit Uysal’ın sivil toplum kuruluşlarına mekan sağlaması önemlidir. Başkanımızı yürekten kutluyorum” dedi.


Siyaset Kılıçdaroğlu Muratpaşa’ya geliyor

Sivil Toplum ve İnovasyon Merkezi, sivil toplum örgütlerine tanıtılacak


Güncel Tütüncü’den esnafa desteğe devam

Servisçi esnafıyla bir araya gelen Başkan Hakan Tütüncü, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da esnafın ve esnaf odalarının yanında olmaya devam edeceğini söyledi.


Güncel BAŞKAN ÖZ’E SİLAHLI SALDIRI

Antalya Semt Pazarcılar Odası Başkanı İsmail Öz, makamında işten çıkardığı personeli tarafından bacağından vuruldu. Saldırganın tek kurşun sıktığı olayda, İsmail Öz’ün sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi


Güncel Başkan Uysal, STK Merkezi’ni inceledi

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Doğuyaka Mahallesi’nde inşaatı son aşamaya gelen Abdullah Sevimçok Sivil Toplum ve İnovasyon Merkezi’nde incelemelerde bulundu.


Güncel Başkan Türel, şoförlerin “Ahde Vefa” gecesine katıldı

Antalya Şoförler ve Otomobilciler Odası’nın “Ahde Vefa” gecesine katılan Başkan Türel, kent trafiğini rahatlatmak amacıyla sürdürülen projelerden en çok şoför esnafının istifade edeceğini söyledi.


Güncel Esnaf Tütüncü’den Memnun

Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (AESOB)’ne bağlı oda başkanları, esnaf dostu Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’ye her zaman esnafın ve sanatkarın yanında olmasından dolayı teşekkür ettiler.


Güncel Başkan Uysal, “1 milyon 122 bin metrekare yol kaplaması yaptık”

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, geçen yıl 187 bin ton sıcak asfalt kullanarak 1 milyon 122 bin metrekare yol kaplaması gerçekleştirdiklerini belirterek, “2018’de de 15 mahallemizin bir program dahilinde cadde ve sokakları yenilenecek” dedi.


Güncel Sivil topluma dev yatırım

Muratpaşa Belediyesi’nin 13 milyon 328 bin TL ihale bedeli bulunan Avrupa’nın en büyük dernekler yerleşkesi Abdullah Sevimçok Sivil Toplum Merkezi’nde inşaat son aşamaya geldi. Çalışmalar, konferans salonu başta olmak üzere içerde devam ediyor.


Güncel ÜYELER “HİZMETE” OY VERDİLER

Antalya Doğalgaz Sıhhi Tesisatçılar Kaloriferciler Esnaf ve Sanatkârlar Odası’nın yapılan Olağan Genel Kurulunda üyelerinin güvenoyunu alan Saim Çağlayan yeniden Başkan seçildi.


Güncel Başkan Uysal, ‘STK Merkezi’nin dünyada örneği yok’

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Abdullah Sevimçok Sivil Toplum Merkezi’nin, her türlü politik düşüncenin ötesinde, sivil toplum bilincinin ortaya çıkacağı bir yer olacağını belirterek, “Bu haliyle dünyada örneği yok” dedi.


Güncel Başkan Uysal’a Dere’den teşekkür plaketi

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Adlıhan Dere, 21’inci Ahilik Haftası kutlamalarına verdiği destekten dolayı Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’a teşekkür plaketi takdim etti.


Güncel Başkan Böcek’e, Dere’den teşekkür..
.

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Adlıhan Dere, Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek’e, Ahilik Haftası etkinliklerine verdiği destekten dolayı teşekkür etti.


Güncel Dere’den Tütüncü’ye teşekkür

Ahilik haftası nedeniyle Kepez Belediyesi Başkanı Tütüncü’ye teşekkür ziyareti gerçekleştiren AESOB Başkanı Dere, Kepez esnafının mutlu olduğunu söyledi.


Güncel 21. AHİLİK HAFTASI ANTALYA’DA TÖRENLERLE KUTLANDI

Tören, Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin, Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği'ne (AESOB) devrettiği Sobacılar Çarşısı içerisindeki Ahi Evran Meydanı'nda yapıldı.


Güncel Türel: “Bir şehir esnafı ile gelişir”

Ahilik Haftası etkinliklerine katılan Başkan Menderes Türel, “Bir şehir esnafı ile gelişir, bereketlenir. İşte bu sebeple yatırımlar yapıyor, cadde ve meydanlarımızı güzelleştiriyoruz” dedi. Türel, Şarampol, Doğu Garajı, Ali Çetinkaya, Balbey, Cumhuriyet Meydanı, Kent Müzesi Projeleri ile kent merkezini bir cazibe alanına dönüştürmeye çalıştıklarını söyledi.


Güncel Kepez’den 700 çocuğa sünnet düğünü

Kepez Belediyesi, sünnet ettireceği 700 çocuk ve aileleri için Dokuma Park’ta şölen düzenledi.


Güncel BİRLİK PERSONELİNE PROTOKOL EĞİTİMİ

Cumhurbaşkanlığı Eski Protokol Uzmanı İhsan Ataöv, AESOB Personeline protokol eğitimi verdi.


Güncel Başkan Uysal, “Kitap gibi pazar yerleri yapıyoruz”

Muratpaşa Belediyesi, Sedir Mahallesi'nde, içinde çocuk oyun evinin de yer aldığı kapalı semt pazarını törenle hizmete açtı.


Güncel Başkan Uysal, ‘Kaleiçi mücadelemiz bitmeyecek’

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Kaleiçi’nde düzenlenen iftar programında 6 – 9 Temmuz tarihleri arasında Kaleiçi Old Town Festivali’nin 2’ncisini gerçekleştireceklerini belirterek, “Amacımız bütün dünyayı Kaleiçi’ne getirmek. Kaleiçi’yle ilgili mücadelemiz şehrimizde ticareti canlandırma, insanlığı geliştirme mücadelemizin parçasıdır. O nedenle hiç bitmeyecek” diye konuştu.


Güncel ESNAF VE PROTOKOL, AESOB SOFRASINDA

Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği’nin (AESOB) Alanya’da düzenlediği geleneksel iftar programında, AESOB Başkanı Adlıhan Dere, Yönetim, Denetim, Disiplin Kurulu Üyeleri, Alanya ve Gazipaşa Oda Başkanları ile Üyeler bir araya geldi.


Güncel AESOB’DAN ÜYELERİNE SAĞLIK PROTOKOLÜ

Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (AESOB), Özel OFM Hastanesi ile sağlık hizmetleri protokol imzalayarak, AESOB ve bağlı odaların üyeleri ve 1.derecede yakınlarına yüzde % 20 indirim avantajı sağladı.


Korkuteli AESOB’DAN, KORKUTELİ’NDE İFTAR YEMEĞİ

Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği’nin (AESOB) Korkuteli’nde düzenlemiş olduğu iftar programında, Elmalı ve Korkuteli Oda ve Kooperatif Başkanları ile Protokol bir araya geldi.


Güncel STK Merkezinde sona doğru

Muratpaşa Belediyesi’nin 2’nci etap ihalesini 9 milyon 661 bin TL’ye gerçekleştirdiği Avrupa’nın en büyük dernekler yerleşkesinde çalışmalar devam ediyor. Merkez inşaatı Eylül ayında tamamlanacak.


Ekonomi/Turizm ESNAFIN RAMAZAN HAREKETLİLİĞİ BAŞLADI

Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı (AESOB) Adlıhan Dere, Ramazan ayının yaklaşmasıyla piyasalarda hareketliliğin başladığını belirterek, “Ramazan paketleri hazırlanarak, raflarda yerlerini aldı. Kasap, manav, bakkal, kuruyemişçi, fırın, tatlıcı ve lokantacı esnafımız artık hazır" dedi.


Güncel Gelecek yıl yepyeni bir Muratpaşa

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Işıklar Caddesi üzerinde bulunan Park Taksi durağının davetlisi olduğu kahvaltıda “Muratpaşamız’da gelecek yıl nisan ayında tüm cadde ve sokaklarımız yenilenmiş olacak” dedi.


Döşemealtı Başkan Genç, kamyoncu esnafıyla buluştu

Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç ilçede faaliyet gösteren S.S. 36 nolu Döşemealtı Yeniköy Organize Sanayi Kamyoncular ve Çekiciler Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi ‘nin düzenlediği kahvaltı programına katıldı.


Güncel Çavuşoğlu’nun esnaf ve sanatkarlarla buluşması

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, KONESKOOP tarafından düzenlenen ‘Esnaf Buluşmaları’ kapsamında yaklaşık 300 esnaf ve sanatkarlarla bir araya geldi.


Güncel Başkan Uysal, “Pazarcı yüksek cirolara ulaşsın istiyoruz”

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Antalya Semt Pazarcıları Odası’nın Güzeloba Kapalı Pazar Yeri’nde düzenlediği kahvaltıda “Hem esnaf hem de Muratpaşa sakinleri için mutluluk üreten pazar yerleri oluşturmayı hedefliyoruz. Pazarcı yüksek cirolara ulaşsın istiyoruz çünkü pazar yerinde harcanan para şehirde kalıyor. Bu şehrin damarlarında geziyor” diye konuştu.


Güncel Başkan Böcek, taksici esnafıyla buluştu 


Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Porto Bello Otel Taksi Durağı esnafıyla bir araya gelerek, taksi esnafını dinledi.


Güncel KEPEZ KEFALET KOOPERATİFİ GENEL KURULU'NU YAPTI

S.S. Antalya Kepez Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifinin 2016 yılı 20.Olağan Genel Kurulu Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Toplantı Salonu’nda yapıldı.


Güncel Tenekeden modern taksi duraklarına

Başkan Hakan Tütüncü, ilçede taksici esnafına yakışmayan tenekeden taksi duraklarının yerine 31 tane modern taksi durağı inşa ettiklerini söyledi.


Ekonomi/Turizm BAGEV İLE AESOB ARASINDA İSTİHDAM PROTOKOLÜ

Batı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme Vakfı (BAGEV) ile Antalya Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği (AESOB) arasında işsizliğin önlenmesi ve esnafın kalifiye eleman sıkıntısını çözmek amacıyla istihdam ve eğitimi geliştirme işbirliği protokolü imzalandı.


Serik SERİKLİ ESNAF İÇİN YENİ SİCİL İRTİBAT BÜROSU

Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odalar Birliği (AESOB) bünyesinde daha önce Serik Esnaf ve Sanatkârlar Odası’nda faaliyet gösteren Sicil İrtibat Bürosu esnaf ve sanatkâra daha iyi hizmet vermek için yeni yerine taşındı.


Güncel AESOB, MESLEKİ YETERLİLİKTE ÖNCÜ OLDU

Antalya’da Mesleki Yeterlilik Eğitim ve Belgelendirme çalışması başladı


Ekonomi/Turizm SATIŞ ELEMANLIĞI EĞİTİMLERİ MESLEK ODALARI TARAFINDAN VERİLECEK

28. Mesleki Eğitim Kurulu kararı ile perakende ve pazarlama sektöründe yer alan 14 meslek dalında ‘Satış Elemanlığı Ustalık Belgesi’ şartı kaldırıldı. Satış elemanlığı mesleğinde 3-4 yıl süren eğitimler artık daha kısa sürede sektörü temsil eden Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliğine bağlı meslek odaları tarafından verilecek.


Güncel BAŞKAN UYSAL STK MERKEZİNİ İNCELEDİ

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Doğuyaka Mahallesi’nde inşaat çalışmaları devam eden Abdullah Sevimçok Sivil Toplum Merkezi’nde incelemelerde bulundu, işçilerle öğle yemeğinde biraraya geldi.


Ekonomi/Turizm SGK VE İŞKUR İL MÜDÜRLERİ AESOB’DA

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla başlayan 'Çalışma Hayatında Milli Seferberlik' projesi kapsamında, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Antalya İl Müdürü Nejat Deniz ile İş Kurumu (İŞKUR) Antalya İl Müdürü Veli Tekkanat, Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği hizmet binasında Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Adlıhan Dere, Merkez ve İlçe Oda Başkanları ile bir araya geldi.


Güncel Kepez’den pazarlara ‘sicil takip sistemi’Kepez Belediyesi, meclis kararıyla vatandaşa güvenli bir ortamda kaliteli ve hijyenik bir hizmetin verilebilmesi amacıyla pazarcı esnafına yönelik ‘esnaf sicil takip sistemi’ oluşturdu.


Güncel 2’NCİ ETAP ÇALIŞMALARI BAŞLADI

Muratpaşa Belediyesi, ikinci etap çalışmalarını 9 milyon 661 bin TL’ye ihale ettiği Avrupa’nın en büyük dernekler yerleşkesi, Abdullah Sevimçok Sivil Toplum ve Kültür Merkezi'nde 2. etap inşaat çalışmaları başladı.


Güncel Türel: “Projelerimiz esnafı canlandıracak”

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Doğu Garajı, Nekropol, Balbey, Kent Müzesi projeleri ile Boğaçayı, Kruvaziyer Liman, Konyaaltı Sahili vizyon projelerinin esnafın ticaretini canlandıracağını söyledi.


Güncel Dere “Genç Başkan Döşemealtı’nı Marka haline getirdi”

Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği’nin (AESOB) Belediye Başkanlarıyla esnaf temsilcilerini bir araya getirmek amacıyla düzenlediği “Belediye Başkanları Buluşması’’nın konuğu Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç oldu.


Aksu BAŞKAN ŞAHİN AESOB’DA ODA BAŞKANLARINA PROJELERİNİ ANLATTI

Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin, projelerini Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'ne (AESOB) bağlı oda başkanlarına anlattı.


Güncel Mısır Çarşısı’na Tütüncü neşteri

Esnafın AVM’ler karşısında ayakta durabilmesi amacıyla kurulan fakat yönetimsizlik nedeniyle atıl kalan Mısır Çarşısı’na kangrenine neşter vurmak isteyen Kepez Belediyesi Başkanı Tütüncü, çarşı esnafına çeşitli kolaylık ve teşvik sağlayan planını anlattı


Güncel 

Kepez’e örnek ve modern pazar

Belediye ve esnaf odası işbirliği ile 2 katlı, yürüyen merdivenli Türkiye’nin en güzel ve modern pazarlarından bir tanesi Kepez’e inşa ediliyor.


Güncel AESOB’DAN FIRTINA MAĞDURU ESNAFA ZİYARET

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Adlıhan Dere, salı günü yaşanan fırtınada iş yerleri zarar gören Sinan Mahallesi esnafına geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.


Güncel BİYOMETRİK FOTOĞRAFLAR ŞEHİT AİLELERİNE ÜCRETSİZ

Antalya Fotoğrafçılar, Kırtasiyeciler ve Kitapçılar Esnaf Odası üyesi fotoğrafçılarda, 2 Ocak’tan itibaren yenilenmeye başlayan T.C. kimlik kartları için çekilecek biyometrik fotoğraflar şehit aileleri için ücretsiz olacak.


Güncel AESOB’DAN ANKARA ÇIKARMASI

Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Adlıhan Dere ve Yönetimi, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi’nin daveti üzerine iade-i ziyaret için Ankara’ya gitti.


Güncel Başkan Böcek, AESOB’un konuğu oldu…


Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Konyaaltı’na şehir kimliği kazandıran sosyal içerikli projelerini, Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB)’nin oda başkanlarına anlattı.


Siyaset BAŞBAKAN YILDIRIM’DAN ESNAFIMIZA MÜJDE

Başbakan Binali Yıldırım, Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) ile Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği (TESKOMB) heyetini, Çankaya Köşkü'nde kabul etti. Toplantıda Antalya Esnafı adına Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Adlıhan Dere de yer aldı.


Ekonomi/Turizm AESOB’dan esnaflara müjde

Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odalar Birliğinin merkez binasında faaliyet gösteren Sicil Bürosu artık bugünden itibaren Sobacılar Çarşısında da esnaflara hizmet verecek.


Ekonomi/Turizm BAŞKAN UYSAL: ‘BÜTÇE SIKINTIMIZ YOK’

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Yönetim Kurulu ve Birlik üyesi odaların başkanlarıyla buluşmasında “Bu kadar geniş çaplı, geniş tabanlı hizmetler yapıyor olmamıza karşın hiçbir bütçe sıkıntımız yoktur” dedi.


Güncel SİVİL TOPLUM MERKEZİNDE SON AŞAMAYA GELİNDİ

Muratpaşa Belediyesi, Avrupa’nın en büyük dernekler yerleşkesini inşa ettiği Doğuyaka Mahallesi’nde bulunan Abdullah Sevimçok Sivil Toplum ve Kültür Merkezi’nin ince inşaat işleri ihale sürecini tamamlandı. Merkez, 9 milyon 661 bin TL’lik ek yatırımla açılışa hazır hale gelecek.


Ekonomi/Turizm ESNAFIN YILDIZI 2017’DE PARLAYACAK

Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Adlıhan Dere, esnafın 2017’den ümitli olması gerektiğini, turizm dâhil olmak üzere birçok sektörün gelecek yıl ekonomik olarak daha güçlü olacağını kaydetti.


Ekonomi/Turizm KOSGEB KREDİ VERDİ, ESNAF AESOB’A AKIN ETTİ

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı’nın (KOSGEB) 50 bin TL faizsiz kredi başvuruları için esnaf, Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği’nde (AESOB) bünyesindeki sicil müdürlüğüne akın etti. 2 bin 699 kişi AESOB’a bağlı sicil müdürlüğüne sicil gazetesi almak için başvuruda bulundu.


Güncel AESOB GENEL SEKRETERLERİ EĞİTİM VE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI

AESOB, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Esnaf ve Sanatkârlar Genel Müdürü Necmettin Erkan'ın katılımlarıyla, 2016 yılı Oda Genel Sekreterler Eğitim ve Değerlendirme Toplantısı’nın 2.sini gerçekleştirdi. Şube Müdürü Ergün Ege ve mühendis Uğur Özbek’in genel sekreterlere eğitim verdiği toplantı Afyon Sandıklı May Termal Otel’de düzenlendi.


Güncel AESOB’DA ULAŞIM ZİRVESİ

Antalya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Bakanlığı ve Esnaf Ulaşım A.Ş, otobüs sahipleri ile bir araya geldi. 1 Şubat itibariyle geçilecek yeni otobüsler ve hatlar ile ilgili görüş alışverişi yapılan toplantıda, esnafın sorunları tartışılarak, talepleri değerlendirildi.


Siyaset DP kongreye hazırlanıyor

Demokrat Parti Antalya İl Başkanlığı Genel Başkan Gültekin Uysal’ın da katılımı ile 18 Aralık Pazar günü kongreye hazırlanıyor.


Güncel UZUNKAYA; “TEK YÜREK OLMALIYIZ”

İl Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya, Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Adlıhan Dere ve yönetimini birlik binasında ziyaret etti. Ziyarette terör konusunda değinen Uzunkaya, Türk Milletinin birliğini hiç kimsenin bozamayacağını belirterek ülke olarak tek yürek olunması gerektiğini vurguladı.


Güncel TÜRKİYE’MİZİN BAŞI SAĞ OLSUN

Antalya’da 75 odası ve yaklaşık 75 bin üye esnafı temsil eden Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (AESOB) olarak Başkan Adlıhan Dere, 10 Aralık'ta İstanbul Beşiktaş'taki terör saldırısını kınadıklarını belirtti.


Güncel “Feriştahı gelse Dokuma’ya dokunamayacak”

Başkan Hakan Tütüncü, şehrin ortak aklıyla Antalya kazandırdıkları Dokuma Fabrikası arazisinin koruma imar planının belediye meclislerinde geçtiğini belirterek, “Artık feriştahı gelse Dokuma arazisine dokunamayacak.” dedi.


Güncel Yılbaşı biletleri satışa çıktı

Milli Piyango'nun yılbaşı özel çekiliş biletlerinin bugün satışa çıktığını ifade eden Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Disiplin Kurulu Üyesi ve Antalya Şans Oyunları ve Milli Piyango Bayileri Esnaf Odası Başkanı Yalçın Sayar, “Tam bilet 60, yarım bilet 30, çeyrek bilet ise 15 liradan satılacak” dedi.


Ekonomi/Turizm Türel: “3 yılda 1.5 milyar liralık yatırım yaptık”

Esnafın sorun, öneri ve taleplerini dinleyen Başkan Türel, 3 yılda 1.5 milyar liralık yatırıma imza attıklarını belirterek “Bütün eserlerimizin gerçek mimarı, kahramanları sizlersiniz. Sizler sayesinde bu hizmetler oluyor. Bu siyasi bir söylem değil, tamamen kalpten gelen bir söylemdir. O sabırdır, o bize gösterilen güvendir, destektir, duadır” dedi.


Güncel Tütüncü esnafa tam destek verdi

Kepez Belediyesi Başkanı Tütüncü, bir araya geldiği toplu ulaşım esnafına her zaman destek ölacağı sözünü verdi.


Güncel AESOB’DAN SAĞLIK PROTOKOLÜ

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB), Antalya Medical Park Hastanesi ile bir protokol imzalayarak, AESOB ve bağlı odaların üyeleri ve 1.derecede yakınlarına yüzde % 35 indirim avantajı sağladı.


Güncel KONDER’den şakayık sergisi

KONDER ve Konyaaltı Sigorta’nın katkılarıyla düzenlenen Bahtılı Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladığı “Şakayık Çiçeği’’ temalı 53 eser sanatseverlerin beğenisine sunuldu.


Ekonomi/Turizm ANTALYA VALİSİ MÜNİR KARALOĞLU, ANTALYA ESNAFI İLE BİR ARAYA GELDİ

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği’ni ziyaret etti. Birliğe bağlı oda başkanları ile bir araya gelen Karaloğlu, ekonomik krizlerin Türkiye’yi teğet geçtiğini belirterek esnafın ümitli olması gerektiğini vurguladı.


Ekonomi/Turizm AESOB’dan Bakan Müezzinoğlu’na, esnafı rahatlatacak dosya

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Adlıdan Dere, esnafın işe giriş bildiriminde yaşanan mağduriyet, mesleki yeterlilik belgesi alım süresi, esnaf için işsizlik fonu kurulması, BAĞKUR kayıtları, emeklilik yaşı ve maaş farkları gibi esnafı birçok konuda rahatlatacak raporunu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’na sundu.


Güncel AESOB BAŞKANI ADLIHAN DERE’DEN 30 AĞUSTOS MESAJI

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Adlıhan Dere, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.


Ekonomi/Turizm AESOB Başkanı Adlıhan Dere: "Antalya esnafı sıkıntılı"

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Adlıhan Dere yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır'a nezaket ziyaretinde bulundu.


Döşemealtı Başkan Genç, AESOB Yönetimini ağırladı

Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Adlıhan Dere ve Yönetim Kurulu üyelerini ağırladı.


Güncel Başkan Türel iftarını esnafla açtı

Esnafla birlikte iftar açan Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Ramazan Ayı’nın hayırlı ve huzurlu geçmesini diledi.


Güncel SGK Antalya İl Müdürü Şengül’den Başkan Dere’ye Ziyaret

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Antalya İl Müdürü Mehmet Şengül ve İl Müdür Yardımcısı Ali Sarıtepe, Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Adlıhan Dere’yi makamında ziyaret etti.


Güncel Öz, yeniden başkan

Antalya Pazarcılar ve Konfeksiyoncular Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi 2015 Olağan Genel Kurulu’nda mevcut başkan İsmail Öz yeniden başkan seçildi.


Güncel ALİ ÇANDIR'DAN BAŞSAĞLIĞI MESAJI

Antalya Ticaret Borsası (ATB)Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır, Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Sevimçok’un vefatı nedeniyle başsağlığı mesajı yayımladı.


Güncel Abdullah Sevimçok’un adı Muratpaşa’da yaşayacak

Vefat eden AESOB Başkanı Abdullah Sevimçok’un adı, Muratpaşa Belediyesi’nce yapımına devam edilen Sivil Toplum Merkezi’ne verilecek. Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Sivil Toplum Merkezi’ne, Abdullah Sevimçok adı verilmesi için gerekli talimatları verdi


Ekonomi/Turizm Çalışan emekli esnafa ilaç gibi karar

Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Abdullah Sevimçok emekli olup da çalışan esnaflardan kesilen sosyal güvenlik destek primi (SGDP) kesintisinin kaldırılmasının çalışmaya devam eden tüm emekli esnafları sevindirdiğini belirtti.


Güncel AESOB Başkanı Sevimçok’tan 30 Ağustos Mesajı

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Abdullah Sevimçok, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı


Güncel Tütüncü berberlerle yemekte buluştu

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Antalya Berberler Odası’nın düzenlediği futbol turnuvasında mücadele eden takımlara yemek verdi.


Güncel AESOB’dan Rektör Kurtcephe'ye Hayırlı Olsun Ziyareti

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Abdullah Sevimçok ve beraberindeki başkanlar, Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğü’ne yeniden atanan Prof. Dr. İsrafil Kurtcephe’yi makamında ziyaret ederek hayırlı olsun temennisinde bulundu


Siyaset Sevimçok: “Perakende yasası çıkmak zorundadır”

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) tarafından Ankara TESK Otel’de düzenlenen iftar yemeğine katılan AESOB Başkanı Abdullah Sevimçok, Ankara’daki bu iftar yemeğine katılarak esnafı ilgilendiren bir takım konularda açıklamalar yapan Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı’nın esnaf camiası adına umut vadeden sözler söylediğini belirtti


Siyaset ADD'den AESOB’a Ziyaret

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Başkanı İbrahim Daş ve Yönetim Kurulu üyeleri Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ni ziyaret ederek Başkan Sevimçok’la bir süre görüştü


Güncel Güllük Caddesi’ne coşkulu açılış

Büyükşehir Belediyesi’nin yeniden yarattığı Güllük Caddesi, coşkulu bir törenle açıldı. Başkan Mustafa Akaydın, “Antalya’yı, turistlerin daha da çok kent merkezine de gelmek için heves edeceği bir merkez haline getiriyoruz” dedi.


Güncel Kamyoncular Kontak Kapatmaya Hazırlanıyor

Birlik Başkanı Abdullah Sevimçok Başkanlığı’nda Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya katılan il ve ilçe odaların Şoförler Odaları Başkanları ile Kamyoncular Kooperatiflerinin Başkanları, kamyoncu esnafının sorunlarını masaya yatırarak çözüm yolları konusunda fikir alışverişinde bulundular.


Güncel Esnafa 48 Günde Yabancı Dil İndirimi

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) ile Amerikan Kültür Derneği Dil Okulları arasında imzalanan protokol gereği yabancı dil öğrenmek isteyen esnafa dünyanın en yeni ve en etkili öğretim tekniği ile 48 günde İngilizce öğrenebilmenin yolu açıldı.


Güncel Sevimçok, “Okumak Farkına Varmaktır”

AESOB Başkanı Abdullah Sevimçok, 48. Kütüphane Haftası dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak kitap okumanın önemine değindi


E-bülten Gurubu

bize katılın ...